Strona 12 z 12 PierwszyPierwszy ... 2456789101112
Pokaż wyniki od 221 do 237 z 237

Wątek: Jak pieluszkujecie w nocy?

  1. #221
    Chustonówka
    Dołączył
    Dec 2014
    Miejscowość
    Chorzów
    Posty
    2

    Domyślnie

    Mój Antoś - prawie dwa latka - na noc zakładany ma otulacz oraz ostatnie nasze odkrycie - mega chłonny i duży 39x33 cm wkład z bambusa i mikrofibry firmy Simed- daje radę. Zdarzają się oczywiście wpadki, gdy źle założę pieluszkę, a Antoś ma akurat niepsokojną noc. Ale generalnie nie zdarzyła się nam przy takim pieluchowaniu odparzona pupa.

  2. #222
    Chustonówka
    Dołączył
    Mar 2014
    Miejscowość
    Piaseczno
    Posty
    21

    Domyślnie

    U nas sprawdzają się formowanki (bambusowa miękkość kokosi, nappime, ecodidi kieszonka z wkładem składanym duzym z weluru bambusowego puppi lub bambusowa formowanka puppi tez z wkładem składanym bambusowym) + gatki jagna bis z allegro. Ostatnio dość często 1 formowanka w nocy nie wystarcza i około godziny 1 muszę małego przewijać bo formowanka do ostatniej nitki przesikana mały się budzi i złości, że ma wkoło pupy mokro. Rano z drugą jest to samo. Ale Kuba ma 1,5 roku i przed snem pije jak smok

  3. #223
    Chustoholiczka Awatar kaisa
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    5,880

    Domyślnie

    My też na noc ubieramy formowanki bambusowe. Najlepiej mi się sprawdziły kokosi, a testowałam cztery firmy. Przy półroczniaku na noc schodzą dwie, przebieram jeszcze przed pójściem spać, zazwyczaj około północy.
    J.2014 i E.2016

  4. #224
    Chustonoszka
    Dołączył
    Jan 2014
    Posty
    52

    Domyślnie

    A jaki otulacz obejmuje Wam formowankę Kokosi-myślę nad kupnem PULowego? Czy dla 11 kg rocznego chłopca OS czy XL Kokosi? Chciałabym by w dzień też nosił. Myślę też nad otulaczami Ecodidi, Babyyetta lub Nappime

  5. #225
    Chustomanka Awatar Roanna
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    1,105

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kamillek2 Zobacz posta
    A jaki otulacz obejmuje Wam formowankę Kokosi-myślę nad kupnem PULowego? Czy dla 11 kg rocznego chłopca OS czy XL Kokosi? Chciałabym by w dzień też nosił. Myślę też nad otulaczami Ecodidi, Babyyetta lub Nappime
    U nas na 13,5 kg i na formowanke bambusowa miękkość Kokosi na największym juz rozmiarze otulacz Kokosi OS daje rade. Testowałam też teraz otulacz Kokosi XL, jest odrobinę większy, więc spokojnie da radę, możesz od razu w XL zainwestować, bo tez ma wszsytkie napki zmniejszajace na dlugość i w pasie, więc jak cos może pomniejszany.

    Nappime jest sporo mniejszy, babyetta tez, raczej za chwilę moga Ci nie pomieścić tej formowanki z wkładem. Ecodidi juz nie mam, ale pamietam, że tez był ciut mniejszu od Kokosi.
    Roan+Roanna 9.2010
    Roaniątko Synek 8.2013
    Roaniątko Córcia 8.2015

  6. #226
    Chustoholiczka Awatar kaisa
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    5,880

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kamillek2 Zobacz posta
    A jaki otulacz obejmuje Wam formowankę Kokosi-myślę nad kupnem PULowego? Czy dla 11 kg rocznego chłopca OS czy XL Kokosi? Chciałabym by w dzień też nosił. Myślę też nad otulaczami Ecodidi, Babyyetta lub Nappime
    U nas też 11kg i pasują jeszcze formowanki kokosi OS, ale już tak na styk, dlatego na noc wolę zakładać XL.
    Nappime są dobre na OS, na XL są za małe. Na XL używam flipów.

    Ale wydaje mi się że wybór pomiędzy OS a XL warunkuje budowa dziecka, nie tylko waga. Moje jest długie, dlatego OS już są na niego trochę za krótkie. Za to w obwodzie spinam najciaśniej jak się da.
    J.2014 i E.2016

  7. #227

    Domyślnie

    Ja długo nie mogłam się przekonać do pieluchowania wielo w nocy. Starszej córce długo zakładałam jednorazówkę na noc, bo, trzeba przyznać, jest cieniutka i ładnie pasuje pod piżamkę. Dopiero przy drugim dziecku postanowiłam spróbować wielo. Ale kiedy zakładałam na noc formowankę i gatki, rano całe uda i pas dziecko miało obciśnięte. Obecnie synkowi (1,5 roku)zakładam na noc tylko bambusowy wkład puppi lub ecodidi, na to otulacz wełniany zufizo lub ecodidi xl. Nigdy nie przemokło. Córce też czasem zakładam taki zestaw i wystarcza. Ale właściwie myślę, że powinny być robione jakieś specjalne pieluszki nocne, szczególnie dla maluszków, takie, żeby były z tyłu bez gumek, wygodne do leżenia. Co o tym myślicie? A może są już takie tylko ja o nich nie wiem? A jak u Was z piżamkami? Dajecie na wielorazówki jeszcze spodenki? Ja używam tylko pajacyków albo mega szerokich spodenek, żeby dziecku było wygodnie.

  8. #228
    Chustoholiczka Awatar kaisa
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    5,880

    Domyślnie

    Ja też używam pajacy do spania. Ze względu na swoją wygodę również. Ponieważ przebieram młodego jeszcze raz w nocy, to wygodniej mi, jeśli mogę go rozpiąć zamiast zdejmować spodenki. No i jest wtedy mniejsze ryzyko rozbudzenia w środku nocy.
    J.2014 i E.2016

  9. #229

    Domyślnie

    [QUOTE ZAPOMNIAŁAM 3109727]A jaki otulacz obejmujedoskonałeowankę Kokosi-myślę nad kupnem PULowego? Czy dla 11 kg rocznego chłopca OS czy XL Kokosi? Chciałabym by w dzień też nosił. Myślę też nad otulaczami Ecodidi, Babyyetta lub Nappime[/QUOTE]

    Blueberry otulacze są wielkie. Pomieszczą każdą formowankę. Mają dodatkowe falbanki. Zakładam je 2 letniej pannie na nocki i jest niezawodnie. Flipy potrafiły przepuszczać, bo czasem ciężko było upchnąć całą pieluszkę tak żeby nigdzie nie wystawała. Teraz zakładam na noc Blueberry jeszcze spięte na długość

    Ach i zapomniałam o gatkach storcza. Są faktycznie doskonałe.
    Tymek 30.05.2010
    Luśka 13.03.2013
    Saszka 20.07.2015
    ​2011 [*] 2012 [*] 2014 [*]

  10. #230
    Chustonówka Awatar Bellis
    Dołączył
    Apr 2015
    Posty
    30

    Domyślnie

    Mam kryzys nocnego pieluchowania i chyba kupię jakies jednorazówki :/ Mamy TB Flexi, Pupeko bambusową i Little Lamb z bambusa - tyłek tak wielki, że nie ma szans żeby Młodej było wygodnie. Jakoś w tym śpi, ale szczerze mówiąc dziwię jej się że daje radę. Rano każda z tych formowanek jest mokrzuteńka, pupsko mokre i czasami zziębnięte, przecieków raczej nie ma ale samo spanie przez cała noc w tych śmierdzących, mokrych pieluchach wydaje mi się straszne.
    Dochodze do wniosku, że to wielopieluchowanie miało byc dla Młodej, a jest bardziej dla mnie (bo można sobie kupic kolejną fajną formowankę do wypróbowania ;P) i czas z tym skończyć. Na dzień wielo, bo sie sprawdzają, ale na noc, póki Młoda tankuje w nocy (ma 7,5 m-ca), będą jednorazówki...
    Mama trójki


  11. #231
    Chustomanka Awatar Roanna
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    1,105

    Domyślnie

    Bellis, wiesz co, ja zawsze przebieralam raz w nocy jak dziecko było mniejsze i więcej sikalo.
    Generalnie to formowanka kokosi bambusowa miękkość z jakimś dużym wkładem, i otulacz pul, akurat też kokosi. A obecnie, 2 lata, takaż formowanka i wełniak xl od welniaste. I już nie przebieram, bo chyba w nocy nie sika, tylko dopiero gdzieś nad ranem. Pancerne, nie puszcza, no ale zapachy rano są.
    Roan+Roanna 9.2010
    Roaniątko Synek 8.2013
    Roaniątko Córcia 8.2015

  12. #232
    Chustoholiczka Awatar kornflejka
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Portugalia
    Posty
    3,195

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Bellis Zobacz posta
    Mam kryzys nocnego pieluchowania i chyba kupię jakies jednorazówki :/ Mamy TB Flexi, Pupeko bambusową i Little Lamb z bambusa - tyłek tak wielki, że nie ma szans żeby Młodej było wygodnie. Jakoś w tym śpi, ale szczerze mówiąc dziwię jej się że daje radę. Rano każda z tych formowanek jest mokrzuteńka, pupsko mokre i czasami zziębnięte, przecieków raczej nie ma ale samo spanie przez cała noc w tych śmierdzących, mokrych pieluchach wydaje mi się straszne.
    Dochodze do wniosku, że to wielopieluchowanie miało byc dla Młodej, a jest bardziej dla mnie (bo można sobie kupic kolejną fajną formowankę do wypróbowania ;P) i czas z tym skończyć. Na dzień wielo, bo sie sprawdzają, ale na noc, póki Młoda tankuje w nocy (ma 7,5 m-ca), będą jednorazówki...
    To może przerwa? Kup jednorazówki, a wymień te formowanki, które masz na takie co mają polarek od pupy? Zawsze to dziecku mniej mokro
    albo coś mniejszego i przewijaj na śpiocha?


  13. #233
    Chustoholiczka Awatar kaisa
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    5,880

    Domyślnie

    Ja do tej pory przewijam młodego około północy, kiedy kładę się spać. Czasem jak się w nocy obudzę, to tez sprawdzam czy nie trzeba go przebrać. Podobnie jak Ty, nie chce żeby spał w mokrym całą noc.
    Ale jak czujesz taką potrzebę, to odpuść wielo w nocy, może za jakiś czas będziesz gotowa żeby do nich wrócić.
    J.2014 i E.2016

  14. #234
    Chustonówka Awatar Bellis
    Dołączył
    Apr 2015
    Posty
    30

    Domyślnie

    Nie bardzo chcę Młodą przewijać w nocy, wybudza się i jest później godzinna zabawa w łóżeczku.
    Do tych formowanek, które mam, dokładam wkładki polarkowe, ale i tak jest mokro, choćby na bokach - te pieluchy rano można wyżymać. I cuchną potwornie.

    Nawiasem mówiąc - strippinguję, piorę w sodzie, kwaskach, olejkach, namaczam w płynach do garów - i śmierdzą te pieluchy coraz bardziej. Czy to taka tajemnica poliszynela, że wielo po dłuższym używaniu zaczynają śmierdzieć niezależnie od wszystkiego? I to nie tylko moje, bo te kupione na bazarku też.

    Córa dziś śpi w Dadzie, zobaczymy jak ona będzie wyglądała rano. Ja sobie muszę odsapnąć.
    Nie zmienia to faktu, że pieluchy wielorazowe są fajne, w dzień używamy tylko takich i w ogóle żałuję, że dopiero przy trzecim dziecku je odkryłam
    Mama trójki


  15. #235
    Chustonówka
    Dołączył
    Sep 2015
    Miejscowość
    Warszawa, Sadyba
    Posty
    14

    Domyślnie

    mojego siuśki też co raz to bardziej śmierdzą, właśnie się zastanawiam co na noc wymyślić bo strasznie siusia i zawsze się zalewa, nawet w dadzie...



    Cytat Zamieszczone przez Bellis Zobacz posta
    Nie bardzo chcę Młodą przewijać w nocy, wybudza się i jest później godzinna zabawa w łóżeczku.
    Do tych formowanek, które mam, dokładam wkładki polarkowe, ale i tak jest mokro, choćby na bokach - te pieluchy rano można wyżymać. I cuchną potwornie.

    Nawiasem mówiąc - strippinguję, piorę w sodzie, kwaskach, olejkach, namaczam w płynach do garów - i śmierdzą te pieluchy coraz bardziej. Czy to taka tajemnica poliszynela, że wielo po dłuższym używaniu zaczynają śmierdzieć niezależnie od wszystkiego? I to nie tylko moje, bo te kupione na bazarku też.

    Córa dziś śpi w Dadzie, zobaczymy jak ona będzie wyglądała rano. Ja sobie muszę odsapnąć.
    Nie zmienia to faktu, że pieluchy wielorazowe są fajne, w dzień używamy tylko takich i w ogóle żałuję, że dopiero przy trzecim dziecku je odkryłam

  16. #236
    Chustonówka
    Dołączył
    Jun 2015
    Miejscowość
    Chorzow
    Posty
    9

    Domyślnie

    Sa takie otulacze bez gumki na tyle .moje wlasne.nie lubialam jak sie gumki odciskaly na kregoslupie dziecka wiec uszylam taki z gumkami przesunietymi na bok.w nocy zakladam dziecku formowanke lub flanelowa pieluche skladana .na to spodnie welniane lub krotkie gatki albo otulacz a czasami sama formowanke z bosterem tylko ma.maly spi na kocyku z welny centymetrowej grubosci.mam tez welniany do przykrycia lub zwykla kolderke.spi glownie na brzuszku teraz wiec kolderka zawsze sucha .na dole ma kocyk wiec przeciekow brak a sam koc tez suchy bo zalanolinowany i sfilcowany.zawsze ma zakladana pieluche jak idzie spac i kolo polnocy tez go na spiaco przewijam.rano kolo piatej ,sxostej tez jak zaczyna marudzic to wiem wtedy ze ma mokro. spi dalej.na gore ubieram koszulki bawelniane lub welniane z cieniutkiej welny bieliznianej .na dol ew jak mi sie chce lub chlodniej kalesonki welniane mam w okolicy super sklep z takimi cudami.cienkie cieple i dobre do ubierania.dobrze sie naciagaja,piora i nie mechaca.mozna prac ze wszystkim.nie nadaja sie na otulacze .juz nie pamietam kiedy mial spiochy na sobie.prawda taka pielucha wielorazowa nie pampers.nie ma zelu w srodku ktory zwiaze siuski.trzeba dziecko czesciej przewijac jak sie ma takiego sikacza.trzeba sie poswiecic.

  17. #237
    Chustomanka Awatar Marta_B
    Dołączył
    Oct 2015
    Miejscowość
    Praga
    Posty
    517

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sats Zobacz posta
    Sa takie otulacze bez gumki na tyle .moje wlasne.nie lubialam jak sie gumki odciskaly na kregoslupie dziecka wiec uszylam taki z gumkami przesunietymi na bok.w nocy zakladam dziecku formowanke lub flanelowa pieluche skladana .na to spodnie welniane lub krotkie gatki albo otulacz a czasami sama formowanke z bosterem tylko ma.maly spi na kocyku z welny centymetrowej grubosci.mam tez welniany do przykrycia lub zwykla kolderke.spi glownie na brzuszku teraz wiec kolderka zawsze sucha .na dole ma kocyk wiec przeciekow brak a sam koc tez suchy bo zalanolinowany i sfilcowany.zawsze ma zakladana pieluche jak idzie spac i kolo polnocy tez go na spiaco przewijam.rano kolo piatej ,sxostej tez jak zaczyna marudzic to wiem wtedy ze ma mokro. spi dalej.na gore ubieram koszulki bawelniane lub welniane z cieniutkiej welny bieliznianej .na dol ew jak mi sie chce lub chlodniej kalesonki welniane mam w okolicy super sklep z takimi cudami.cienkie cieple i dobre do ubierania.dobrze sie naciagaja,piora i nie mechaca.mozna prac ze wszystkim.nie nadaja sie na otulacze .juz nie pamietam kiedy mial spiochy na sobie.prawda taka pielucha wielorazowa nie pampers.nie ma zelu w srodku ktory zwiaze siuski.trzeba dziecko czesciej przewijac jak sie ma takiego sikacza.trzeba sie poswiecic.
    my tez mamy welniane kalesonki i sa super. U nas na noc zakladamy body i kalesonki z tkaniny 70% welna i 30% jedwab - super cienkie, miekkie i cieplutkie a maly sie nie poci. Nie trzeba praktycznie tego prac, przynajmniej nie tak czesto jak bawelne
    Na noc jedziemy na blueberry deluxe fleece bo sa chlonne i nie ma wielkiej pupy ale zmieniamy teraz 2-3x bo maly na cycku cala noc .
    Raz zalozylam formowanke Kissaluvs i tez bylo ok ale tak jak wyzej dziewczyny pisaly mokro jest mimo wkladki polarowej. Z tym kocykiem welnianym muszę wyprobowac

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •