Strona 5 z 12 PierwszyPierwszy 123456789101112 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 237

Wątek: Jak pieluszkujecie w nocy?

  1. #81
    Chustomanka Awatar Gardenia
    Dołączył
    Jul 2011
    Miejscowość
    BW / Gorce
    Posty
    1,324

    Domyślnie

    Nie macie oporów przed formowankami na noc? mam monkey snuggles i bambinex - owszem dobrze trzymają ale co z tego skoro - cytując ekotate "w środku wszystko pływa".
    Maluch ma na sobie paskudnie mokrą, opasającą go pieluchę. Sama myśl o tym powoduje u mnie ciarki - brrr. Nie mogłam się do tego przekonać, próbowałam kieszonek ale nie dawały rady ;(
    teraz używamy pampersów ale dalej szukam jakiegoś eko zamiennika
    Ostatnio edytowane przez Gardenia ; 04-03-2012 o 23:28
    mama przedszkolaków

  2. #82
    Chustomanka
    Dołączył
    Dec 2011
    Miejscowość
    Bydgoszcz
    Posty
    1,194

    Domyślnie

    Osobiście polecam jeszcze poszukać dobrego wełniaka, chłonna formowanka + wełniak bardziej mnie przekonuję, a jeśli dziecku przeszkadza mokro, to można dodać polarową wkładkę dla uczucia suchości. Mojego nic nie rusza

  3. #83
    Chustomanka Awatar Gardenia
    Dołączył
    Jul 2011
    Miejscowość
    BW / Gorce
    Posty
    1,324

    Domyślnie

    gatki wełniane też mamy - z disany bodajże. Młody nie zawsze się wybudza, zazwyczaj śpi niewzruszony ale ja nie mogę spać spokojnie jak on taki umoczony śpi - no bo jakże to tak?!
    mama przedszkolaków

  4. #84
    Chustomanka Awatar mamaHani
    Dołączył
    Mar 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    1,023

    Domyślnie

    ja tez polecam dobra nocna formowankę np taką z kieszonką, gdzie samamu można regulować chłonność, dobra formowanka+ dobry otulacz wytrzyma wszystko (u nas przy 12 kg dziecku i czasie ok 10 godz jest w porządku)

  5. #85
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,866

    Domyślnie

    miałam większe opory (kiedy już się przekonałam do wielo i używałam ich na dzień) używając pampersów i trzymając dzieciaka w suchej w uczuciu, ale drażniącej chemii. Ale też ze względu na to umoczenie przewijam raz w nocy - skoro i tak jeszcze nie śpię, to mogę mu zmienić pieluchę, żeby jeszcze przez te kilka godzin miał sucho. A z obserwacji pupy mojego malca wynika, że dzięki przewiewności wełny skóra lepiej znosi długie siedzenie w mokrym pod wełną, niż krótsze w mokrym okładzie, nawet z "suchą pieluchą", pod mniej oddechliwym pulem.

    Formowanki nocne lulu nature mają polar przy pupie, o to samo można poprosić szyjące mamy, jeśli kogo uczucie suchości miałoby przekonać.
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  6. #86
    Chustomanka Awatar Chava
    Dołączył
    Jan 2012
    Miejscowość
    Sanok
    Posty
    1,073

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tonka antonka Zobacz posta
    Gabryś to duży chłopiec jak na prawie 4-miesięczne dziecko - ponad 9 kg żywej wagi i ma dość pulchne nóżki, dlatego szukam czegoś co nie będzie go uciskać;
    mam dwa otulacze Babyetty, które bardzo mi odpowiadają, może do nich jakąś nocną formowankę? co polecacie?

    Dużego masz chłopczyka - mój ma niecałe 5 miesięcy i 7kg, ale otulacze Babyetta go uwierają W udzie ma 25cm.
    Na noc będę wypróbowywać Real Easy oraz wonderoosy.
    Po tym jak w Close Parent gumki mu się odcisnęły również zaczęłam używać Pampers Active Baby. Szkoda że CP na niego ciasne, bo na prawdę są super chłonne.
    Jak wypróbuję wyżej wspomniane pieluchy to zdam relację.


  7. #87
    Chustomanka Awatar Chava
    Dołączył
    Jan 2012
    Miejscowość
    Sanok
    Posty
    1,073

    Domyślnie

    Real Easy wypróbowanie. Wytrzymała tylko 6 godzin - trzeba będzie dołożyć jeszcze wkład

  8. #88
    Chustomanka
    Dołączył
    May 2010
    Miejscowość
    SE
    Posty
    1,400

    Domyślnie

    U nas długo dawał radę Wonderoos v.2, czasem nawet z dodatkowym wkładem (do tych co są w komplecie) oraz Tots Bots Bamboozle Stretch we Flipie (TB polecam, po prawie 2 latach uzywania wygląda bdb w porównaniu do np. formowanki bambusowej Bambinexu).
    Ale...po 1,5 roku przerzuciłam się na jednorazówki na noc, bo miałam dość ciągłych przecieków, które zaczęły się jak chłopaki przekroczyli jakieś 9 kg. I już nie jestem ortodoksyjną wielopieluchującą
    A. i J. (23-06-2010)

  9. #89
    Chustomanka Awatar Chava
    Dołączył
    Jan 2012
    Miejscowość
    Sanok
    Posty
    1,073

    Domyślnie

    Jadoma ja nigdy ortodoksyjną wielopieluchującą nie byłam, bo jednorazówki używam od samego początku. Na dzień wolę wielo, ale co do nocy.... Tots Bots mam ale na noc bym nie założyła, poza tym we flipie już nie zmniejszam rozmiaru choć mój berbeć ma dopiero 5 miesięcy a i tak czasem mu się w udo wgryzie.

  10. #90
    Chustofanka Awatar Anushka
    Dołączył
    Feb 2012
    Miejscowość
    śląskie
    Posty
    232

    Domyślnie

    Nam fajnie się sprawdza zestaw Bambusowy puch Pupeko (choć zaznaczę, że synek w nocy nie pije) i otulacz tej samej firmy. Otulacz fajny, bo w porównaniu do Flipa ma delikatną lamówkę ściągającą zamiast gumki i tak nie obciska. Polecam dla okrąglejszych udek .

  11. #91
    Chustonoszka Awatar ela84
    Dołączył
    Mar 2011
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    56

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mamusia_Antusia Zobacz posta
    Nie macie oporów przed formowankami na noc? mam monkey snuggles i bambinex - owszem dobrze trzymają ale co z tego skoro - cytując ekotate "w środku wszystko pływa".
    Ja mam opory i uzywam na noc tylko kieszonek bumgeniusa v4 z dodatkowym wkładem; nie ma przecieków przy dziecku 10 m-cy, prawie 10 kg, około 74 cm a dziecko śpi mniej więcej 12 godzin (nie je w nocy, ale czasem pije). To wg mnie najlepsze pieluszki, mają najwyzszej jakosci polar i bardzo chłonne wkłady. Polskie pieluszki i w ogóle inne kieszonki wymiękają przy bumgeniusie.
    Tomek ur. 8 lipca 2011
    Testuję pieluchy i inne rzeczy: http://ekotest.blog.pl/

  12. #92
    Chustonówka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    13

    Domyślnie

    my bardzo lubimy formowanki na noc, nic nie puszcza

  13. #93
    Chustoguru Awatar annagdynia
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Gdynia
    Posty
    9,227

    Domyślnie

    my stosujemy tots bots i otulaczem flip CP lub TB nic nie przecieka a synek w nocy pije mleko

    http://www.pieluszkarnia.pl/product-...-FlexiTot.html
    synek lato 2008 synek wiosna 2011

  14. #94
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    co prawda moje dziecko nie sika w nocy od kiedy skończyło 9 miesięcy (stosujemy naturalną higienę niemowląt i mimo tego ze mały pije mleczko w nocy to spokojnie do rana wytrzymuje). Natomiast mieliśmy jakieś 3 tygodnie sikania w nocy i to bardzo dużego (mały miał wtedy około 13-14 miesięcy). Nie wiedziałam co robić bo zaskoczona byłam takim przebiegiem sytuacji. U nas wtedy sprawdziły się ImseVimse AIO z dodatkowym wkładem albo IssyBear nocne. Ww pieluszkę TB tez mieliśmy, ale musieliśmy wkładać jeszcze dodatkowy wkład i potwierdzam sprawdzała się. Wtedy faktycznie wytrzymywała. Natomiast często przed pójściem spać zmieniałam małemu pieluszkę aby nie parował mocz na jego delikatną skórę.

  15. #95
    Chustomanka Awatar holica_1630
    Dołączył
    Jul 2011
    Miejscowość
    Wieliczka/Kraków
    Posty
    772

    Domyślnie

    Ja polecam formowanki od Agny. W jej formowankach język - czyli warstwa chłonna jest uszyta z super chłonnej flaneli + do tego wkładka z warstwą z mikro polaru i jest super
    Trochę droższe ale za to też super są formowanki od Sylviontka bambusowe Ja zużywam dwie pieluchy lub jedną na noc, ale moja Polaka jeszcze dużo ssie w nocy
    A otulaczy używam wełniany od Magnolii
    I mam jedne gatki wełniane Loveybums i są świetne, cieniutkie a trzymają na mur beton
    Ksander 4.06.2009r i Polonia 18.08.2011r
    Aniołek 24.02.2013.[']

  16. #96
    Chustonoszka Awatar Brilho
    Dołączył
    Jul 2011
    Miejscowość
    W-wa
    Posty
    90

    Domyślnie

    Ja tez uzywam formowanek Tots bots lub Bumgenius + otulacz Flip, Weehuggers. Dają rade

  17. #97
    Chustofanka Awatar clatite
    Dołączył
    Aug 2012
    Miejscowość
    Warszawa Mokotów
    Posty
    262

    Domyślnie

    U nas się sprawdza: CP z dodatkowym wkładem nocnym (i wkład suchy, oczywiście) oraz Wonderos z podwójnym, mikrofibrowym wkładem. Przy tych 2 wersjach wpadki nie było nigdy. A sikacza mam konkretnego
    Za to wali sikami konkretnie i na to już rady nie mam
    Tymek 30.06.2011 Jerzyk 05.11.2015

    Moja radosna twórczość:
    http://worzpomyslami.blogspot.com/
    http://www.morgankitchen.blogspot.com/

  18. #98
    Chustofanka
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    397

    Cool

    Temat stary ale dzięki bogu,że go znalazłam bo sporo się dowiedziałam nt formowanek które zwykle sprawdzały nam się w nocy.
    Co do otulacza Pupeko tez go mam i używam maja super rozmiarówke jesteśmy dopiero na drugim poziomi kiedy w innych już nie regulujemy,nic nie obciska i nie przecieka,dla mnie mega wypas do każdej formowanki jakie posiadam.
    Narazie na noc idą u nas DADY dostałam dwa opakowania i na zimę zdawały egzamin na spacerach i na noc właśnie ale z nadejściem wiosny jednorazówki staną się zbędne stąd moje przeszukiwanie tematów o nocnych patentach.
    Pokochalismy wełniaczki więc pewnie pule pójda tez w odstawkę tym bardziej,że sama dziergam dla młodego wełniaki.
    BASIA(20.01.2000)Ania(04.09.2009)Jaś(05.10.2011)

  19. #99
    Chustomanka Awatar kamilam
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    795

    Domyślnie

    Moja córa jest już duża ale w nocy zakładam chłonną formowankę albo kokosi albo agny i na to otulacz pul, spokojnie wytrzymuja od 20:00-6:00. Mam też inne formowanki monkey snugles, anavy, bambusowy puch ale te u nas nie wytrzymują nocy, te są w dzień

    Lidka 29/10/2010 i dwa aniołki

    Bazarek: http://www.chusty.info/forum/showthr...99#post3469899

    Hand made rękawiczki wełniane: http://www.chusty.info/forum/showthr...14#post3469914

  20. #100

    Domyślnie

    ja niestety na noc zakładam zwykłego pampersa. Trochę dlatego, że nie mam kasy ani pomysłu na próbowanie czegoś innego. Ostatnio kupiłam formowankę little lamb i otulacz magnolii, niby wszystko piękne, ale pupa dziecka ogromna...
    Słyszałam że ecodidi są dobre na noc, jak wygram w lotka to może kupię widziałam też kiedyś fajne i taniutkie (ok. 30 zł) wełniaki na allegro( użytkownik jagnabis ). Ma ktoś może taki?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •