Strona 2 z 12 PierwszyPierwszy 12345678910 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 237

Wątek: Jak pieluszkujecie w nocy?

  1. #21
    Chustomanka Awatar jadorota
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Wielkopolska
    Posty
    567

    Domyślnie

    Od jakiegoś czasu formowanki z polarem od pupy oraz flip. Mam też imse vimse JBD i ta też wytrzymuje ładnie całą noc.

    Chociaż faktycznie po nocy formowanka czy kieszonka, są mokre jak nie wiem i mam wątpliwosci, czy to nie wpływa negatywnie na synka.
    Skóra wygląda ok, ale wiecie, tak w tych siuśkach przez całą noc.
    Dorota i trzech muszkieterów '03, '05, '11


  2. #22
    Chustopróchno
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa, Skorosze
    Posty
    12,805

    Domyślnie

    do półtora roku zwykłą kieszonką, a od sierpnia oko-jedno

  3. #23
    Chustofanka
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    464

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jadorota Zobacz posta
    Od jakiegoś czasu formowanki z polarem od pupy oraz flip. Mam też imse vimse JBD i ta też wytrzymuje ładnie całą noc.

    Chociaż faktycznie po nocy formowanka czy kieszonka, są mokre jak nie wiem i mam wątpliwosci, czy to nie wpływa negatywnie na synka.
    Skóra wygląda ok, ale wiecie, tak w tych siuśkach przez całą noc.
    No mija Ania też ostatnio miała formowankę z polarkiem od pupy i na to papierek jeszcze...więc wydawało mi się że w tej kombinacji, mimo że formowanka była mokra, to pupa jest sucha...no w każdym razie jak sciagałam pieluche to była sucha i mała wyglądała na zadowoloną

  4. #24
    Chustodinozaur Awatar Anyczka
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    15,124

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jadorota Zobacz posta
    Od jakiegoś czasu formowanki z polarem od pupy oraz flip. Mam też imse vimse JBD i ta też wytrzymuje ładnie całą noc.

    Chociaż faktycznie po nocy formowanka czy kieszonka, są mokre jak nie wiem i mam wątpliwosci, czy to nie wpływa negatywnie na synka.
    Skóra wygląda ok, ale wiecie, tak w tych siuśkach przez całą noc.
    Wydaje mi się, że to kwestia tego, jak skóra dziecka znosi własny mocz - niektóre dzieciaki odparzają się w wielo z naturalnymi materiałami od pupy w pół minuty, a inne mogą leżeć w takiej mokrej pielsuzce całą noc, pupa zdrowa i im to nie przeszkadza. A to, że polar daje uczucie suchości, nie znaczy przecież, że skóra nie ma w ogóle kontaktu z moczem - on tam w środku jest, a polar i tak został już przesikany.
    Ja mam raczej opory przed tm, że przez całą noc przy pupie będzie sztuczny materiał, ale to już moje 'zboczenie' na naturalia od pupy)

  5. #25
    Chustonówka
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    25

    Domyślnie

    Witam,

    Niestety my po rocznym używaniu wielorazówek wróciliśmy do jednorazówek. Jakoś po 15 miesiącu moja dziewczynka tyle sika że każde wyjście z domu kończyło się zasikaniem wózka, w nocy to samo pobudka o 3 w nocy bo wszystko mokre, używałam w nocy pieluchy konopnej bardzo chłonnej i grubej ale i ta potrafiła przecieknąć gdyż była przesikana w jednym miejscu. A jeżeli chodzi o odparzenia to żadnych nigdy nie miała ani od wielorazówek jak spała w nich 8h ani w jednorazówkach. Teraz na noc pampersa zakładam i 12 h w nim wytrzymuje i nic się nie dzieje. Z tym że odkąd przeszliśmy na jednorazówki to nie chce siadać na nocnik w ogóle.

  6. #26
    Chustofanka Awatar Pastela
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    lubuskie
    Posty
    319

    Domyślnie

    a ja od ok. mieś jestem w 100% na wielo i w nocy też w końcu. Moja Zosia budzi się na sikanie i domaga wysadzania, a jak ja nie skapuję się to sika w pieluchę i potem kręci się więc zmieniam nieraz z 3 razy w nocy, a nieraz ma sucho prawie calą noc... ale ostatnio jestem zmęcozna i półprzytomna po tych nocnych wysadzaniach i zmianach, bo ząbkuje i nie wiem czy nie będę się wysługiwać jednorazówkami dla wygody i snuuu

    a śpi w prefoldzie tetro - gruby + wełniak storch lub formowanka + welna
    Jakoś na tyle godz. nie mam sumienia w pule ją pakować
    Wiktor lipiec 2007r. i Zosieńka 11 marzec 2011r.

  7. #27
    Chustofanka Awatar Sihaya
    Dołączył
    Apr 2011
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    356

    Domyślnie

    Ja wreszcie też znalazłam system na noc- formowanki z kieszonką pupeko, z welurem od pupy, a do środka mikrofibra z bambusem (2wkładki), a na wierzch wełniane gacie storczowe. Hitem jest wkład od Wonderosa- z nim sama formowanka jest tylko lekko wilgotna, ale taki mamy tylko jeden

  8. #28
    Chustofanka Awatar pauladuch
    Dołączył
    Mar 2011
    Miejscowość
    Kartuzy
    Posty
    492

    Domyślnie

    Musiałam przejść nocą na pampersy - Domisia śpi z nami od ok 3 a mąż krzyczał że mu mokro Małej zasikana pielucha bambusowa + otulacz wełniany, polarowy, pulowy nie przeszkadzał
    Moje pierwsze szczęście: Karolinka 21.08.2004
    Szczęścia nigdy za wiele: Dominiczka 17.10.2010 i Staś 20.03.2013


  9. #29

    Domyślnie

    Czytam ten wątek i uświadamiam sobie jak młody jest dla nas miły. On zasadniczo w nocy nie sika, z tym że dzień zaczyna się mu ok 5.30 i od wtedy sika już normalnie jak w dzień czyli co ok godzinę. A jeśli już w nocy sika to przy karmieniu to przy karmieniu. Ale on w mokrej pieluszce to ani minuty nie wytrzyma. Jak się zsika to jest płacz w niebo głosy i nie mam przebacz.

  10. #30
    Chustonoszka Awatar Brilho
    Dołączył
    Jul 2011
    Miejscowość
    W-wa
    Posty
    90

    Domyślnie

    U nas wielorazowe o każdej porze dnia i nocy nie wyobrażam sobie innej opcji, jak już się zdecydowałam na wersję wielo to na całego, na 100%

    1.Na noc sprawdza się:
    Flexi lub StrechieTots Bots + otulacz Tots Bots lub Bluberry lub Wełniak Imse Vimse

    2.Issy Bear minky(bawełniany Issy Bear jedank przecieknie) z jednym wkładem

    3.BumGenius

    4.Swaddlebees

  11. #31
    Chustoholiczka Awatar calineczka
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    100km od Torunia i 100km od 3Miasta
    Posty
    3,250

    Domyślnie

    poczytałam poczytałam... bo też mam mega sikaczy. Starszy to śpi bez pieluchy, ale budzi się w nocy SAM na siku jak mu się chce bardzo. Za to Młodszy... szkoda gadać, próbowałam już chyba wszystkiego i... muszę zalanolinowac porządnie galoty jednak-bo tu węszę winowajcę przecieków

  12. #32
    Chustoholiczka Awatar okoani
    Dołączył
    Mar 2010
    Miejscowość
    lubelskie
    Posty
    3,956

    Domyślnie

    Dopiero 2 noce zakładam wielo zamiast jednorazówek. Na 1szy ogień poszło IB SIO z dodatkową małą wkładką i to strzał w dziesiątkę - po 9 h pielucha mega zasikana, ale trzyma na 100%.

  13. #33
    Chustofanka Awatar ekomummy
    Dołączył
    Aug 2009
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    437

    Domyślnie

    U nas na 100% sprawdzały się 2 pieluchy (zaznaczam, moje dzieci to mega sikacze):
    Real Easy Minky-super chłonna. W najgorszym okresie dokładałam cienką bambusową wkładkę. Pielucha starczała na 12 h.
    Wonderoos V2 z dwoma wkładami (bambusowa i mikrofibra).

    Te nigdy nas nie zawiodły.
    Mama Adasia, 2007, Natalii 2009 i Lilianki 2014

    www.ekomaluch.pl
    www.wielorazowepieluszki.pl
    www.kidstyle.pl

  14. #34
    Chustonówka
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    25

    Domyślnie

    A czy wasze dzieci nie mają brudnych ubrać po całej nocy u nas też był problem tego typu że córka nie śpi spokojnie tylko się wierci całą noc i rano wszystkie ciuchy w kroku śmierdziały sikami i codziennie body i spodenki od piżamy trzebyło prać. Flipy zawsze były mokre w kroku ostatnio nalepsze okazały się wheehugers(otulacze) bardzo mocno przywierają do ciała. Itti Bitti bitti tutto też to samo w kroku mokro z wszystkimi wkładami jakie tam są. Bluberry z bamusowym wkładem też wymięka. A czy któraś używa Charlie banana? A ile waża wasze dzieci bo moje ma 19 miesięcy i 13,7 więc i duzo sika, do roku wszystko było okej, Ale teraz sika kilka razy dziennie więc jak siknie to szklankę na raz.
    Ostatnio edytowane przez tut83 ; 21-09-2011 o 16:35

  15. #35
    Chustoholiczka Awatar okoani
    Dołączył
    Mar 2010
    Miejscowość
    lubelskie
    Posty
    3,956

    Domyślnie

    w IB SIO (+mała wkładka z bambusa lub mikrofibry)mała była suchuteńka w sumie jeśli ktoś pisze, że pielucha wytrzymała noc, to IMO znaczy, że nie zmoczyła ubranka

  16. #36
    Chusteryczka Awatar schiselle
    Dołączył
    May 2011
    Miejscowość
    Radom
    Posty
    2,245

    Domyślnie

    to ja też spróbuję na noc wielo.........
    Jo 2011 Al 2017 ​Ga 2019

  17. #37
    Chustoholiczka Awatar okoani
    Dołączył
    Mar 2010
    Miejscowość
    lubelskie
    Posty
    3,956

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez schiselle Zobacz posta
    to ja też spróbuję na noc wielo.........
    jak najbardziej polecam, zwłaszcza że z tego co kojarzę też masz IB
    tut83 - ja mam coś takie wrażenie, że przy starszym dziecku nie wytrzyma żadna wielo, skoro jeden sik jest aż tak duży :/ moja córcia ma dopiero 3,5 m-ca, więc zobaczymy jak będzie dalej...

  18. #38
    Chustofanka Awatar ekomummy
    Dołączył
    Aug 2009
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    437

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez okoani Zobacz posta
    jak najbardziej polecam, zwłaszcza że z tego co kojarzę też masz IB
    tut83 - ja mam coś takie wrażenie, że przy starszym dziecku nie wytrzyma żadna wielo, skoro jeden sik jest aż tak duży :/ moja córcia ma dopiero 3,5 m-ca, więc zobaczymy jak będzie dalej...
    Przy małym dziecku faktycznie prawie kazda pieluszka wytrzyma. Te które podawałam u góry, używałam jak Nati miala rok aż do odpieluchowania (Real Easy i Wonderoos V2). Dla mnie niezawodne i mega chłone. Najepsza wg. mnie to Real Easy. Ma połączenie mega chłonnego wkładu bambusowego z mikrofibrowym. Nie tworzy też aż tak dużej pupy.
    Mama Adasia, 2007, Natalii 2009 i Lilianki 2014

    www.ekomaluch.pl
    www.wielorazowepieluszki.pl
    www.kidstyle.pl

  19. #39
    Chusteryczka
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    1,765

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ekomummy Zobacz posta
    Przy małym dziecku faktycznie prawie kazda pieluszka wytrzyma. Te które podawałam u góry, używałam jak Nati miala rok aż do odpieluchowania (Real Easy i Wonderoos V2). Dla mnie niezawodne i mega chłone. Najepsza wg. mnie to Real Easy. Ma połączenie mega chłonnego wkładu bambusowego z mikrofibrowym. Nie tworzy też aż tak dużej pupy.
    Real easy to chyba ma konopny wkład?
    Zgadzam się - przy maluszku to nie ma problemu, dopiero tak po pół roku zaczyna się moczenie Aż się boję co będzie po roku Teraz wonderoos2 i TB dają u nas radę, ale czy jest coś jeszcze bardziej chłonnego

  20. #40
    Chusteryczka Awatar Pondo
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    2,352

    Domyślnie

    Ja tylko wielo, do 2rż, teraz ubieramy pieluszkę, tak dla pewnosci- raz na tydzień mokra.

    Zasadniczo było tak ,że przewijaliśmy młodą na śpiocha więc nie było problemu ze coś mokre.
    Jakoś nie widzi mi się trzymanie dziecka w mokrym przez kilka godzin.
    Pod koniec zasikiwania pieluch w nocy sprawdzały się zawsze- wonderoosy, real easy i formowanka snugless monkey.
    Nie wpisuję się w profil ideologiczny statystycznej chustomatki.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •