Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Moje dziecko nie lubi kangurka?

  1. #1
    Chustoguru Awatar Wiewiórka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Woodstock
    Posty
    6,894

    Domyślnie Moje dziecko nie lubi kangurka?

    Tak sę zastanawiam czy dzieci preferują rodaje wiązań czy jakieś nie lubią. Już któryś raz z kolei zamotałam syna w kangurka, wierci sie, marudzi, czasem płacze. Jak noszę go w kieszonce to wszystko ok. Z 2 razy go nosiłam w 2x (już wiem, że jeszcze nie można) i też nie protestował. A w kangurku marudzi. Niby wszystko z wiązaniem ok. Może te pasy przebiegajace na nogach mu przeszkadzają? Podwójny węzeł pod pupą raczej nie, bo w 2x mu nie przeszkadzał. I co wy na to?
    Kasia-mama Liwii (11.2007) i Maciusia (06.2011)

  2. #2
    Chustonoszka Awatar .FK.
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Toruń
    Posty
    121

    Domyślnie

    U mni podobnie, mi się bardzo kangurek spodobał, również dlatego, że młody lepiej mi "przylega". W kieszonce ciągle za słabo go dociągam i maluch lubi się odchylać aby więcej zobaczyć, a w kangurku nie daje rady i to go irytuje...

  3. #3
    Chustoguru Awatar Wiewiórka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Woodstock
    Posty
    6,894

    Domyślnie

    U mnie prędzej go irytuje jak za słabo przylega...
    Kasia-mama Liwii (11.2007) i Maciusia (06.2011)

  4. #4
    Chustoholiczka Awatar pszczoła
    Dołączył
    Jan 2009
    Miejscowość
    Toruń
    Posty
    3,950

    Domyślnie

    Pewnie że dzieci moga mieć preferencje wiązaniowe
    Moja córa np. odkąd skończyła 3 miesiące nie lubi kieszonki ani kangurka, podejrzewam, ze przeszkadza jej poprzeczny pas materiału na plecach. pozwala się nosić tylko w 2x.
    A najlepiej w nosidle, bo wkurza ją, że jest tak przytulona mocno. Nie mogę się doczekac, kiedy będę mogła jej ręce wyjąć.
    wspieram w rodzicielstwie

    Doradczyni Noszenia ClauWi®
    Doradczyni po kursie podstawowym Die Trageschule ®

  5. #5
    Chustoguru Awatar Wiewiórka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Woodstock
    Posty
    6,894

    Domyślnie

    Kasia-mama Liwii (11.2007) i Maciusia (06.2011)

  6. #6
    . Awatar mart
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    warszawa
    Posty
    4,539

    Domyślnie

    Wiewiórko, ciężko będzie niemowlaczka spytać o preferencje

    To co ja widzę, co mogłoby dziecku przeszkadzać w kangurku to pasy na nogach, pozycja nie do końca, taka jak być powinna lub sam proces wiązania, który jak by nie było jest dłuższy w kangurze od kieszonki (licząc od momentu włożenia dziecka w kieszeń). Może na tyle dłuższy, że młody przestaje czuć się komfortowo, niektóre dzieci tak mają.

    Jeśli jesteś pewna, że pozycja w kangurku jest prawidłowa, nie ma luzów na plecach to nic na siłę - noście się zdrowo w kieszonce. Nie każdy zestaw mama-dziecko zadziała idealnie w kangurze i tak samo w kieszonce. Po to mamy różne wiązania, żeby móc coś dobrać.

    A wkleisz zdjęcia Twojego kangurka?

  7. #7
    Chustoguru Awatar Wiewiórka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Woodstock
    Posty
    6,894

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mart Zobacz posta
    Wiewiórko, ciężko będzie niemowlaczka spytać o preferencje

    To co ja widzę, co mogłoby dziecku przeszkadzać w kangurku to pasy na nogach, pozycja nie do końca, taka jak być powinna lub sam proces wiązania, który jak by nie było jest dłuższy w kangurze od kieszonki (licząc od momentu włożenia dziecka w kieszeń). Może na tyle dłuższy, że młody przestaje czuć się komfortowo, niektóre dzieci tak mają.

    Jeśli jesteś pewna, że pozycja w kangurku jest prawidłowa, nie ma luzów na plecach to nic na siłę - noście się zdrowo w kieszonce. Nie każdy zestaw mama-dziecko zadziała idealnie w kangurze i tak samo w kieszonce. Po to mamy różne wiązania, żeby móc coś dobrać.

    A wkleisz zdjęcia Twojego kangurka?
    Zdjęcia nie wkleję, choć zrobiłam! Tego samego dnia co je zrobiłam zgubiłam cyfrówkę Na nową muszę trochę poczekać. O tym że nie umiem wstawiać zdjęć w post to już inna sprawa. W kangurku to mam tylko problem z dociągnięciem chusty w okolicach karku ( w kieszonce jak nie dociągnę tam to też kwiczy, ale w kieszonce już się nauczyłam to poprawić, a w kangurku nie). Ja osobiście wolę kangurka bo mniej materiału i mam duże piersi, więc są "uwolnione".
    Kasia-mama Liwii (11.2007) i Maciusia (06.2011)

  8. #8
    Chustoguru Awatar Pat
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Warszawa-Białołęka
    Posty
    7,569

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Wiewiórka Zobacz posta
    U mnie prędzej go irytuje jak za słabo przylega...
    Może tak być. Jeśli dziecko się wygina i widać przy tym, że się denerwuje, może to oznaczać, że szuka granic. Trzeba zaobserwować, czy po dociągnięciu robi się lepiej czy gorzej.

  9. #9
    . Awatar mart
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    warszawa
    Posty
    4,539

    Domyślnie

    Wiewiórko, z czystym sumieniem mogę Ci polecić instrukcję Kingi Cherek do kangura.
    http://www.szkolachustonoszenia.pl/i...ej-tkanej.html

    Jedyne, na co bym zwróciła tu uwagę, to nieprzeciągnie górnej krawędzi chusty powyżej poziomu podstawy czaszki. Przy dobrze wykonanym wiązaniu głowa nie będzie opadać.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •