Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Początkującego pytań kilka

  1. #1

    Domyślnie Początkującego pytań kilka

    Witam serdecznie.

    W temacie chust jestem absolutnym nowicjuszem. Od kilku dni siedzę i porównuję oferty różnych producentów, przeglądam różne strony, czytam różne poradniki. Jednak dopiero teraz udało mi się trafić na to forum i coś mi się wydaję, że uda mi się tutaj zakończyć bolączki związane z wyborem chusty (a głowa mi już od tego puchnie ).

    Do mojego ścisłego finału przeszli dwaj producenci: - LennyLamb - Nati Z tego co widzę obie firmy oferują chusty z odpowiednimi certyfikatami, ze splotem skośno-krzyżowym.

    Generalnie zastanawiam się nad różnicą między chustami bambusowymi a bawełnianymi. Czytałem na ten temat, ale np. cieżko mi określić, czy lepsza była by Nati bawełna, czy bambus LL (podobny przedział cenowy, Nati bambus w większym rozmiarze, to narazie poza moim limitem cenowym ). Czy może nie przejmować sie bambusem LL, a wziąć po prostu bawełnę LL (atrakcyjna cena). Czytam sobie opinie o każdej z tych chust i raczej wszyscy chwalą i polecają opisywany model, co nie ułatawia wyboru Proszę o ewentualne porównanie tych trzech opcji.

    Drugi problem to rozmiar. Z jednej strony czytałem, że powinno się go dobrać do swoich gabarytów (175cm, 78kg), z drugiej strony ktoś mi polecał żeby brać 5,2m bo po pierwsze dla faceta to jest standard, a po drugie dłuższa chusta oznacza więcej możliwości wiązania.

    Chciałbym dla siebie i mojego synka wybrać możliwie jak najlepszą opcję, stąd proszę o wyrozumiałość dla nowicjusza i pomoc

  2. #2
    Chustofanka
    Dołączył
    Jun 2011
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    352

    Domyślnie

    Polecam kupić coś już złamanego, czyli używanego, a dzięki temu miękkiego, co będzie się łatwiej dociągało.
    Co do długości to 5,2 chyba faktycznie będzie najlepsza.

  3. #3
    Chustofanka
    Dołączył
    Jun 2011
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    352

    Domyślnie

    Najlepiej to napisz w wątku Kupię i opisz dla kogo i co ewentualnie Cię interesuje. Zobaczysz co zaproponują doświadczone mamy.
    Powodzenia w chustonoszeniu. Trzymam kciuki!

  4. #4
    lalunia
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Nadalskądinądznikąd
    Posty
    6,343

    Domyślnie

    jasulko,zarówno nati jak i lenny są już miękkie od nowości.

    a wracając:biorąc pod uwagę Twoje gabaryty,spokojnie straczy Ci standard czyli 4,6-4,7m.mniemam wg. danych,że jesteś w miarę szczupły w pasie.ta długość wystarczy Ci na każde wiązanie.mój m. ma 182cm/80kg, i idealna jest dł 4,7m.
    co do tych trzech opcji,postawiłabym na lennylamb bawełna,bambus jest ciut śliskawy,więc trzeba się mocniej przykladać do wiązania,przy starszaku już gorzej nosi,trzeba uważać czasem przy praniu,kurczy się.
    zresztą nati bawełna też jest ok,więc kieruj się tutaj ceną i kolorem po prostu.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jasulka Zobacz posta
    Najlepiej to napisz w wątku Kupię i opisz dla kogo i co ewentualnie Cię interesuje (...) Powodzenia w chustonoszeniu. Trzymam kciuki!
    Napisałem, zobaczymy co z tego będzie Dziękuję za dobre słowo
    Cytat Zamieszczone przez magda1980 Zobacz posta
    (...) kieruj się tutaj ceną i kolorem po prostu.
    Dzięki! Na pewno wezmę Twoje zdanie pod uwagę!

  6. #6
    Chusteryczka Awatar hexi
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    2,349

    Domyślnie

    po pierwsze
    po drugie, bardzo fajnie piszesz i tak cieplo o synku
    po trzecie - magda dobrze pisze ale ja akcent polozylabym na nati bawelne, imo ll sa nieco twardsze
    ew uzywane chusty - np na naszym bazarku jest olbrzymi wybor
    powodzenia w szukaniu


    DB PBC

  7. #7
    Chustopróchno
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa, Skorosze
    Posty
    12,805

    Domyślnie

    hej

    wiesz co... a może masz/macie możliwość umówić się na konsultacje? Doradczynie mają zazwyczaj jakieś swoje chusty - możesz organoleptycznie się przekonać która chusta jest jaka...

  8. #8

    Domyślnie

    hexi, mi.
    Dzięki za porady, ciągle siedzę i myślę, ale jestem już coraz bliżej a przynajmniej tak mi się wydaję

  9. #9
    Chusteryczka Awatar Anais
    Dołączył
    Aug 2010
    Miejscowość
    Warszawa-Gocław
    Posty
    2,173

    Domyślnie

    tak, tak, kieruj się raczej tym co Ci się podoba, bo te bawełny LL i Nati porównywalne są
    A co do rozmiaru też mi się wydaje, że 4,6 wystarczy - mój mąż ma 183 i 79 kg i 4,6 jest idealna. Jak będzie za długa, to bardziej się będzie plątała przy wiązaniu na początku i wiszące 'ogony' będą denerwować
    de la Vega 08.07.2010
    Dzidźka 09.07.2015

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Anais Zobacz posta
    A co do rozmiaru też mi się wydaje, że 4,6 wystarczy
    Dzięki Anais za pomoc z rozmiarem, po tylu opiniach już jestem pewien że 4,6 będzie dla mnie OK

    Jeżeli wszystko pójdzie dobrze, to już niedługo stanę się szczęśliwym posiadaczem Nati Sycylia od marzy

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •