Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: jaka chusta dla miesięcznego dziecka?

  1. #1
    Chusteryczka Awatar urticea
    Dołączył
    Sep 2011
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    1,731

    Domyślnie jaka chusta dla miesięcznego dziecka?

    Bardzo Was proszę o porady jaką chustę wybrac dla miesięcznego niemowlaka? tkaną/eslastyczną/bawełna/z domieszkami... zupełnie nie mam pojęcia co będzie najlepsze i na co się zdecydować.. chcialabym jak najlepiej dla mojej Małej, dlatego bardzo Was prosze o pomoc..
    Jak oglądałam chusty i czytalam opinie to najbardziej byłam za peru nati 100% bawełna.. ale sama nie wiem czy to dobry wybór dla takiego maleństwa. pomóżcie proszę..
    Dziękuję!! )

  2. #2
    Chustoholiczka Awatar Dorocie
    Dołączył
    Oct 2010
    Miejscowość
    było Warszawa, teraz Żyrardów
    Posty
    3,848

    Domyślnie

    hej, najlepiej aby była mięciutka, a takie są np. bawełna z bambusem. Sama bawełna przed "złamaniem" będzie mało komfortowa. Polecam chusty bawełniane używane na naszym forumowym bazarku, a z nowych to z dodatkiem bambusa. Do elastycznych nie jestem przekonana. Łatwiej się je dociąga i są miłe dla ciała.
    Różyczka'10 Anielka'13 (*) Jaś'15

  3. #3
    Chustofanka
    Dołączył
    Jun 2011
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    352

    Domyślnie

    Ja zaczynałam od elastyka. Moim zdaniem dla takiego Maluszka to najlepszy wybór, zwłaszcza jeśli mama nie ma dużego doświadczenia z motaniem.
    Minus jest taki, że potem i tak trzeba się przerzucić na tkaną, bo cięższe dzieci w elastyku to kiepski pomysł.

  4. #4
    Chustomanka Awatar Celebrianna
    Dołączył
    Dec 2010
    Miejscowość
    Oleśnica
    Posty
    1,343

    Domyślnie

    IMHO elastyk jest dobry na poczatek, bo jest prostszy w wiazaniu. Tez zaczynalam od elastyka, ale rownie dobre beda chusty z bambusem, np Nati flamingi, czy rivea. Byly niedawno na bazarku. Sa bardzo miekkie i miesiste. Jakbym miala zaczynac nosic, to wlasnie w takiej

  5. #5
    Chustomanka Awatar kista1
    Dołączył
    Apr 2011
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    1,491

    Domyślnie

    Moją pierwszą było nino bawełniane, super mięciutkie od nowości i milusie dla maluszka ale już nosi Zuzię nie mojego szkraba

  6. #6
    Chustomanka
    Dołączył
    Feb 2009
    Miejscowość
    Poznań/Wronki
    Posty
    793

    Domyślnie

    Jeśli masz w swoim mieście klub kangura to przejdz się na spotkanie, tam pomacasz chusty i powiążesz

    Można spróbować z elastykiem, albo polecałabym tkaną bawełnę. Najlepiej używana, wtedy będzie mięciutka i atrakcyjniejsza cenowo Domieszki na początek mogą/ale nie muszą, sprawić trudność.
    Weronika (2008) Wojciech (2010) Witold (2013)

  7. #7
    Chusteryczka Awatar urticea
    Dołączył
    Sep 2011
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    1,731

    Domyślnie

    poszukam klubu kangura jestem z Krk powinien chyba być..nie orientowałam się jeszcze.. dzieki! )

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •