Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16

Wątek: jakie wiązania do karmienia możecie polecić dla dziecka 10 miesięcznego?

  1. #1
    Chustonoszka Awatar Lakonia
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    77

    Domyślnie jakie wiązania do karmienia możecie polecić dla dziecka 10 miesięcznego?

    Dotychczas luzowaliśmy 2x albo kieszonkę i niuńka już sama wiedziała co robić dalej, ale może znacie jakieś wiązania, w których szczególnie łatwo można nakarmić 10 miesięczne dziecko.

  2. #2
    Chustodinozaur Awatar rafandynka
    Dołączył
    Aug 2009
    Miejscowość
    Bielsko-Biała
    Posty
    15,268

    Domyślnie

    Znam takie, żeby dziecko rozwiązać i usiąść na ławce, a po karmieniu włożyć do chusty. Nikt nie lubi jeść w pośpiechu, kiedy nim telepie.
    W celu osłonięcia i ze względów praktycznych sprawdzał się nam 2x.
    A 2008, H 2009, M 2012, I 2014, M 2021

  3. #3
    Chustoguru Awatar Pat
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Warszawa-Białołęka
    Posty
    7,569

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez egac Zobacz posta
    Znam takie, żeby dziecko rozwiązać i usiąść na ławce, a po karmieniu włożyć do chusty. Nikt nie lubi jeść w pośpiechu, kiedy nim telepie.
    W celu osłonięcia i ze względów praktycznych sprawdzał się nam 2x.
    Hm, czemu zaraz w pośpiechu?

    Ja akurat nie praktykuję karmienia w chuście - raz mi się zdarzyło w kółkowej w kołysce, z 9-miesięcznym wielkoludem, ale jakoś mi to nie podeszło, ale jest wiele dziewczyn, które karmią w chuście i jakoś dzieci po tym czkawki nie dostają...

  4. #4
    Chusteryczka Awatar matysia
    Dołączył
    Mar 2011
    Miejscowość
    Jabłonna
    Posty
    2,757

    Domyślnie

    A ja nie umiem karmić w chuscie , musze miec wygodnie najlepiej leżec.

    Maciek 1987,Marta 1989,Mateusz 1993,Michał 1995, Matylda 2005,(*)2006, Benjamin 2008, Franuś 2010,
    Nikt z nas nie jest ideałem.
    Choruje, mało mnie na forum


  5. #5
    Chustonoszka Awatar Lakonia
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    77

    Domyślnie

    U mnie chusta podczas zakupów głównie rolę karmienia spełnia - nie wyobrażam sobie wyjścia do centrum handlowego bez chusty własnie z powodu karmienia. Dziś np. córcia zgłodniała podczas gdy byłam w środku zakupów, kompletnie nie jej pora jedzenia, ale cóż, zgłodniała - i co wtedy? rzucić koszyk, lecieć z płaczącym dzieckiemi przez cały merket, szukać pokoju dla matek karmących, wystać w kolejce do niego, bo w soboty są tłumy, dziecko cały czas płacze, a po 30 min karmienia ze śpiącym maluchem wrócić do koszyka, który obsługa już rozładowuje na półki A tak, to obniżam wiązanie i dyskretnie mała sobie pije mleczko i zasypia. Stąd zastanawiam się, czy jest może jakieś wygodniejsze wiązanie właśnie do karmienia.

  6. #6
    Chustopróchno Awatar Mayka1981
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Krapkowice
    Posty
    12,797

    Domyślnie

    No ale raczej kobity nie karmicie jednocześnie krążąc sobie po centrum handlowym?

    Jeżeli kwestia osłonięcia to każde wiązanie wystarczy poluzować mocno, nakarmić a potem ułożyć dziecko i dociągnąć od nowa - zdarzało mi się i w kieszonce i w kangurku i w 2X przy czym to ostatnie jest wygodniejsze zw względu na późniejsze łatwiejsze poprawienie całości bez zamiatania ziemi.

    Może lepiej kółkową? Ile Ci te zakupy zajmują? Często CI się trafia karmienie?

    Albo weź sobie pieluchę czy apaszkę i nią się okrywaj a chusta niech służy do noszenia
    A. 27.01.2009 B. 22.09.2010 M.14.07.2015
    Akredytowana Doradczyni po kursie Akademii Noszenia Dzieci chustomama.pl

  7. #7
    Chustofanka Awatar milou
    Dołączył
    Mar 2011
    Miejscowość
    Pruszków
    Posty
    153

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mayka1981 Zobacz posta
    No ale raczej kobity nie karmicie jednocześnie krążąc sobie po centrum handlowym?
    A cos w tym zlego? ja tak robie
    karmie w 2x albo w kieszonce, dyskretnie, moje dziecko wtedy szybko usypia.

  8. #8
    Chustoguru Awatar Pat
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Warszawa-Białołęka
    Posty
    7,569

    Domyślnie

    Też nie wiem, o co chodzi... Przecież wiadomo, że się nie skacze z dzieckiem podczas karmienia ani nie biega w oszalałym tempie po sklepie. Chociaż, jak już wspomniałam wyżej, ja akurat nie mam doświadczenia z karmieniem w chuście. Wydaje mi się jednak, że to całkiem fajna sprawa .

  9. #9
    Chustonoszka Awatar Lakonia
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    77

    Domyślnie

    Teraz przy upałach coraz częściej córeczka chce się tylko napić, także na prawdę w różnych sytuacjach zdarza nam się karmić w chuście. Małej nie przeszkadza mój ruch. No i raczej nie widać z zewnątrz, że karmię. Ostatnio była trochę niezręczna sytuacja, gdyż pewna miła pani zaczęła zachwycać się nad nami i podziwiać jakie to fajne nosić takie maleństwo w chuście, córeczka sobie wtedy jadła...dopiero jak kobitka zajrzała nam za głęboko i zaczęła małą dotykać, to się zreflektowała: "ojjj, przepraszam, nie wiedziałam, że dzidzia sobie je...już nie przeszkadzam, ojej, na prawdę przepraszam panią"

  10. #10
    Chusteryczka Awatar Truscaveczka
    Dołączył
    Jul 2010
    Miejscowość
    Podkarpacie
    Posty
    1,891

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pat007 Zobacz posta
    Też nie wiem, o co chodzi... Przecież wiadomo, że się nie skacze z dzieckiem podczas karmienia ani nie biega w oszalałym tempie po sklepie. Chociaż, jak już wspomniałam wyżej, ja akurat nie mam doświadczenia z karmieniem w chuście. Wydaje mi się jednak, że to całkiem fajna sprawa .
    Pat, odkąd widziałam, jak znajoma wkłada 8-miesięczniaka do chusty, zapodaje pierś i rusza krokiem marszowym przed siebie, nic mnie nie zdziwi. Nic.
    Sarcasm helps keep you from telling people what you really think of them.
    Dziergam Pichcę Ględzę Tłumaczę

  11. #11
    Chustoguru Awatar Pat
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Warszawa-Białołęka
    Posty
    7,569

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Truscaveczka Zobacz posta
    Pat, odkąd widziałam, jak znajoma wkłada 8-miesięczniaka do chusty, zapodaje pierś i rusza krokiem marszowym przed siebie, nic mnie nie zdziwi. Nic.
    Ups To dzidzia miała niezły masaż brzuszka

  12. #12
    Chusteryczka
    Dołączył
    Sep 2009
    Miejscowość
    Irlandia/Galway
    Posty
    2,796

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Lakonia Zobacz posta
    U mnie chusta podczas zakupów głównie rolę karmienia spełnia - nie wyobrażam sobie wyjścia do centrum handlowego bez chusty własnie z powodu karmienia. Dziś np. córcia zgłodniała podczas gdy byłam w środku zakupów, kompletnie nie jej pora jedzenia, ale cóż, zgłodniała - i co wtedy?
    Mozna usiasc na najblizszej lawce i nakarmic. W chuscie lub bez.
    A. 02.2010, T. 06.2012

  13. #13
    Chustomanka Awatar Malina
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    904

    Domyślnie

    ekhem, moja cora miala swojego czasu manie widzenia na piersi. Musialabym wtedy non stop siedziec z nia w domu na kanapie A tak spokojnie sobie jadla albo pila w chuscie, a ja nie biegalam wtedy oczywiscie. Tak mysle, ze od 10-11 miesiaca umiala sie sama obsluzyc. Jak byla mniejsza, to odpowiednio luzowalam kieszonke, albo 2x i zazwyczaj probowalam gdzies przycupnac. Jeszcze teraz czasami lubi sie przyssac, jak ja nosze na biodrze w krotkiej. Na zewnatrz nic nie widac
    http://www.przytulmniemamo.pl/

    Malinowka wrzesien 2009

  14. #14
    Chusteryczka Awatar ostroszyc
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Kielce
    Posty
    2,373

    Domyślnie

    Na biodro dziecia! wtedy ma mordkę w odpowiednim odcinku klaty mamy
    Mały B: 2009
    Mała T: 2012

  15. #15
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2011
    Miejscowość
    KRAKÓW okolice
    Posty
    3,354

    Domyślnie

    Ja sobie nie wyobrażam nie karmić w chuście... Ptysia zresztą w pewnym momencie nie umiała jeść inaczej jak w chuście... Pozatym uwielbia zasypianie gdy ja lekko kołysze idąc.
    A jemy głównie w kółkowej vombati i 2x, a zaczynałyśmy od lulu.
    Uważam że nie ma nic złego w tym, że jak chce to niezależnie od miejsca mogę ja nakarmić, a mała to nawet woli jak stoję przy karmieniu czy też sie poruszam, jak siedzę to potrafi się złościć...

  16. #16
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2011
    Miejscowość
    KRAKÓW okolice
    Posty
    3,354

    Domyślnie

    biodra jeszcze nie próbowałyśmy, moze jak troszke nam podrośnie okaże się fajne

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •