Strona 6 z 22 PierwszyPierwszy 123456789101112131416 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 120 z 424

Wątek: Jaka chusta na lato? //tematy połączone

  1. #101
    Chustonoszka
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    Siedlce
    Posty
    137
    Emilka 04.05.06 i Bianka 19.11.07

  2. #102
    Chusteryczka Awatar ithilhin
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Płock
    Posty
    2,777

    Domyślnie

    fajne cieniutkie przewiewne.
    ale chyba tkane zwyklym splotem.
    no i ciezsze dzieci moze sie trudniej nosic
    Gosia, mama trójki dzieci, żona jednego męża, posiadana przez dwa koty...

  3. #103
    Chustoguru Awatar Araminta
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    Bytom
    Posty
    6,501

    Domyślnie

    Macałyśmy taką na spotkaniu w Bytomiu i moim zdaniem nie nadają się dla cięższego dziecka. nawet nie próbowałam się w nią zamotać. jest bardzo cienka i raczej ma zwykły splot.

    Młody 2001 Młoda 2007 Byłam mamuk1

  4. #104
    Chustonówka
    Dołączył
    Apr 2008
    Miejscowość
    WrocÂław
    Posty
    10

    Domyślnie Chusta na lato

    Błagam pomocy, czytam i czytam o chustach ale doświadczeń nie mam i nied wiem co kupić żeby miec na lato. dzidzia urodzi sie pod koniec maja wiec zacznie sie ciepełko. A na forach ile ludzi tyle opinii. Zaczęłam dochodzic do wniosku że vatanai albo Hopp albo didydos ( ale jaki ?). Bo czasem piszą że żakard....
    Z drugiej strony podobno na początek lepiej elastyk ale niektórzy pisza że mozna sie ugotować...

  5. #105
    Chustoguru Awatar Eyja
    Dołączył
    Nov 2007
    Miejscowość
    Miasto Spotkań
    Posty
    6,065

    Domyślnie

    hopp na lato raczej nie. chyba ze ultracienki, ale nie wiem jak one z nosnoscia. didek najlepiej indio na lato. vatanai na lato dla maluszka super
    i pomyśl jeszcze o storche leo
    Nie tak.
    Nie teraz.
    Nie w ten sposób.
    Pojawia się zbyt wcześnie i zbyt nieoczekiwanie.
    To, co nieuchronne
    Jest potwornie przedwczesne.
    Powinno przyjść dopiero później.
    Jutro. Za rok. Za sto lat.

    [Gerhard Zwerenz]


  6. #106
    Chustoholiczka Awatar Linda
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    Stare Babice
    Posty
    5,004

    Domyślnie

    Ja w zeszle lato nosilam malego synka w didku zakardowym Elise, swietnie sie nosilo, bo didki zakardy sa na ogol ciensze niz didki pasy

  7. #107
    Chustomanka
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    1,270

    Domyślnie

    Indio wg mnie za grube na lato. Przynajmniej zwykłe bawełniane.
    Vatanai wydaje mi się najabradziej przewiewne i żakardy są takie chłodzące w dotyku.
    Pomóżmy Teosiowi! www.naturscy.pl/teo

  8. #108
    Chustonówka
    Dołączył
    Apr 2008
    Miejscowość
    WrocÂław
    Posty
    10

    Domyślnie

    Dzieki, od razu mi lżej. Kupie Vatanai choć mało nie kosztuje i bedę sie uczyc wiązać na Misiu.....
    Jakoś trzeba zacząć. Chyba podoba mi sie Aialik ...
    Prubuję namówić kuzynke na chustę ale na razie cały czas mysli o nosidełku np. Red Castle ...Może mi się uda. ja mam synka ma teraz prawie 5 lat . Nosiłam go na rekach i sporadycznie na 30 min w nosidełku( chyba Chicco) i pamietam jaka to porazka. Nie dość ze cieżko to dziecko faktycznie wisi.Bez sensu....

  9. #109
    yena
    Guest

    Domyślnie

    A Ellaroo? Mam kółkową i jest bardzo cieniutka. Chciałabym kupić wiązankę i mam ten sam dylemat: która na lato? Czy ktoś może nosił latem w wiązanej Ellaroo i ma porównanie z Leo?

  10. #110
    Chustonówka
    Dołączył
    Jan 2008
    Miejscowość
    K-Ăłw
    Posty
    30

    Domyślnie

    Ja elaroo co prawda tylko macałam na spotkaniu krakowskim i zawiązałam w nie raz Hanie ale wydaje mi się że na lato dla malutkiego maluszka jest super. Jest ekstra cienkie i takie milutkie w dotyku. Przy starszym i cięższym dzieciu może być trudniej z dobrą nośnością ( istnieje takie słowo ? ) ale przy niemowlaczku chyba jak najbardziej ok Wybierz się na jakieś spotkanko chustowe jak mozesz- bedziesz tam mogła pomacać i zobaczyc na żywca

  11. #111
    Chustofanka
    Dołączył
    Apr 2008
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    317

    Domyślnie

    Ja właśnie kupiłam Nati jako swoją pierwszą chustę i właśnie z myślą o lecie. Nie mam zbyt dużego por ównania ale wydaje mi sie ze jest cienka i miękka. No i niezbyt droga...

  12. #112
    Chustomanka Awatar tonieja
    Dołączył
    Dec 2007
    Miejscowość
    Wawa
    Posty
    845

    Domyślnie

    Ultracienki Hopp jest idealny na lato. Jest (jak sama nazwa wskazuje) ultracienki jak np. płótno. Nie ma mowy żeby się w nim spocić (chyba że przy 30 st, ale wtedy to najlepiej nago chodzić)


  13. #113
    Chustofanka
    Dołączył
    Apr 2008
    Miejscowość
    Wars Sawa
    Posty
    219

    Domyślnie

    ja slyszalam ze hopp troche wrzyna sie w raiona
    ja specjalnie na lato kupilam indio flamingo didka i jestem super szczesliwa
    chusta jest przewiewna , jasne i po prostu piekna
    no i ta dbalosc o szczegoly
    Ignacy 16.12.2006 Lula 13.11.2007

  14. #114
    Chusteryczka
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    pomiędzy Łodzią a Warszawą
    Posty
    1,620

    Domyślnie

    ellaroo to piękne chusty, ale uważam, ze dla noworodka zdecydowanie lepiej nadaje się vatanai. ellaroo jest bardzo cienkie i widziałąm, ze chustomamy miały problem z dociągnięciem górnej krawędzi w kieszonce, co jak wiadomo w przypadku noworodka jest zdecydowanie ważne.

    wspaniałe chusty na lato to vatanai, didymos żakard, babylonia.....didymos pomomo, że cienki świetnie nosi też cięższe dzieci, babylonia zresztą też. w vatanaiu nietety nie nosiłam, chociaż na teestę choruję...
    Trener Szkoły Noszenia ClauWi®, http://www.clauwi.pl

  15. #115
    Chustomanka Awatar kashinka
    Dołączył
    Apr 2008
    Miejscowość
    Royston, UK
    Posty
    688

    Domyślnie

    ellaroo jest cieniutka ale nie wybacza bledow i niedociagniec - to wiem z doswiadczenia.
    na lato kupilam zakard didka i w ostatnia sobote, co prawda przy zaledwie 22 stopniach, spisal sie wspaniale, ale tego samego dnia - nati -rowniez!
    moje dzieci: Jacob (2003), Alexander (2004), Mila (2006), Nicolas (2007) i Maya (lipiec 2012)
    Doradca po kursie średniozaawansowanym Die Trageschule ® Dresden

  16. #116
    Chustonówka
    Dołączył
    Apr 2008
    Miejscowość
    WrocÂław
    Posty
    10

    Domyślnie

    Trudny wybór, po ostatnich wpisach chyba odpuszczę sobie ellaroo. Podobają mi sie didki ,fajna kolorystyka ...
    Jeszcze nigdy sie nie chystowałam ale tak jakoś instynktownie czuję że mi sie spodoba. Zresztą mój mąż też zdecydowanie za.. A nawet więcej bo zdecydowanie przeciwko klasycznym nosidełkom.....i super!!!
    Jak piszecie że nati tez ok na lato to może zaczne od Nati bo na poczatek to duzo wydatków... Wydałam już wczesniej szystkie rzeczy po moim synku i musiałam kompletować wszystko od początku. A z dugiej strony może dołożyć troche wiecej i kupić tego Didka to już nie taka duża różnica...

  17. #117
    Chustonówka
    Dołączył
    Apr 2008
    Miejscowość
    WrocÂław
    Posty
    10

    Domyślnie

    A jaki powinnam kupić rozmiar . Ja mam 1,60 i rozmiar 38/40 w ciąży przytyłam 9 kg a mój mąż 1,83 rozmiar XXL to,pewnie 54/56. Na razie nie mogę kupić dwóch chust a pewnie będziemy nosić oboje. To w didku romiar 5 czy 6 . A Nati???rozmiar maxi???

  18. #118
    Chustofanka
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    471

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kashinka
    ellaroo jest cieniutka ale nie wybacza bledow i niedociagniec - to wiem z doswiadczenia.
    na lato kupilam zakard didka i w ostatnia sobote, co prawda przy zaledwie 22 stopniach, spisal sie wspaniale, ale tego samego dnia - nati -rowniez!
    Moja ella wybacza duzo, bardzo duzo i jest super jako oslonka, pod ktor karmie.

    Jestem mama potrojna. Zostalam nia na raty, w 2002, 2005 i 2007.

    http://www.ratujmaluchy.pl/

  19. #119
    yena
    Guest

    Domyślnie

    Hmmm... Skoro z Ellaroo może być niełatwo, to może Calin Bleu? Nikt do tej pory nie wspomniał, a w Anglii wychwalana jako idealna, chłodna chusta na lato.

  20. #120
    Chustomanka Awatar tonieja
    Dołączył
    Dec 2007
    Miejscowość
    Wawa
    Posty
    845

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Lulka
    ja slyszalam ze hopp troche wrzyna sie w raiona
    Cienki Hopp nie wpijał mi się w ramiona.


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •