Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Kieszonka a otulacz

  1. #1
    Chustonówka
    Dołączył
    Oct 2008
    Miejscowość
    Szczecin
    Posty
    22

    Domyślnie Kieszonka a otulacz

    Jestem zielona w temacie wielorazówek, ale bardzo zainteresowana. Chciałam się spytać czy po wyjęciu z kieszonki wkładki można ją potraktować jako otulacz np do pieluch muślinowych?
    Jestem bardzo praktyczną i minimalistyczną osobą. Co byście mi poleciły kieszonki czy pieluchy z otulaczem? Zaznaczam, że nie robię prania codziennie tylko co 3 dni- prania najbardziej się obawiam przy wielorazówkach.
    Kto mi doradzi?

  2. #2
    Chustomanka Awatar swebe
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    ochota
    Posty
    532

    Domyślnie Re: Kieszonka a otulacz

    od biedy pewnie mozna potraktowac kieszonke jako otulacz, mozna tez tetre wkladac w kieszonke. chyba otulacz bedzie jednak lepszy bo to tylko jedna warstwa - a w kieszonce masz conajmniej 2 a po co grzac niepotrzebnie dziecko?

    najlepiej miec miks roznych pieluch - sama dojdziesz do wniosku ktory wariant najlepiej wam pasuje na jaka pore dnia. nie ma jednego szablonu, sa mamy ktore uzywaja minimalnej ilosci kieszonek i sa takie co zupelnie na odwrot. najlepiej jesli sprobujesz po jednym egzemplazu roznych pieluch i sama sie przekonasz!

    pranie jest rutyna, teraz gdy grzeja kaloryfery wysycha wszystko w pare godzin.
    powodzenia!!!
    -----Helena 10 12 2007-----

  3. #3
    Chustofanka
    Dołączył
    Mar 2008
    Miejscowość
    Lodz
    Posty
    258

    Domyślnie Re: Kieszonka a otulacz

    tak jak pisze swebe najlepiej wyprobowac roznych rzeczy i znalezc opcje najlepsza dla siebie, kazdy woli co innego, naprawde trzeba samemu dojsc co sie lubi najbardziej, kupic pare kieszonek, pare formowanych, skladanych i zobaczyc, potem mozna odsprzedac te ktore ci nie podpasuja, nie wiem czy juz masz duze dziecko czy sie dopiero spodziewasz, ale jesli na sam poczatek, dla noworodka to absolutnie polecam skladane czy z tetry, frotki czy konopii
    przy praniu co 3 dni to duzo pieluch bedziesz potrzebowac, fakt, ze w sezonie grzewczym schna o niebo szybciej, ale sezon grzewczy nie trwa caly rok ... latem znowu slonce moze pomoc ...
    powodzenia
    5 lipca 2008 roku urodzil sie nasz pupiszon Ern(est)

  4. #4
    Chustofanka
    Dołączył
    Mar 2008
    Miejscowość
    Lodz
    Posty
    258

    Domyślnie Re: Kieszonka a otulacz

    aha
    i jeszcze to sobei poczytaj
    viewtopic.php?f=17&t=6024
    5 lipca 2008 roku urodzil sie nasz pupiszon Ern(est)

  5. #5
    Chustonówka
    Dołączył
    Oct 2008
    Miejscowość
    Szczecin
    Posty
    22

    Domyślnie Re: Kieszonka a otulacz

    Dzięki śliczne

  6. #6
    Chustoguru
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    6,920

    Domyślnie

    Mi się jako otulacz sprawdza kieszonka Milovia z coolmax. Ma zakładkę z przodu, dlatego że wkład wkłada się od przodu, i za to zahaczam wkład jak w otulaczu.

    Nakupowałam kieszonek i leżą, bo preferuję otulacze, to próbuję zrobić z nich użytek. Ogólnie inne polskie kieszonki jako otulacze dają radę, ale raczej te z coolmaxem, bo cieńsze i zgrabniejsze, łatwiej się rozkładają na płasko. Trzeba za to częściej je wymieniać niż otulacz, ale mam to wykorzystuję.

  7. #7
    Chustomanka Awatar lulka
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    1,409

    Domyślnie

    u nas najlepiej sprawdził się zestaw otulacz + tetra, ew. prefold
    mama Aniłoków 12.10.11+ i 03.09.2013 +


    >>>> książki sprzedaję, książki <<<<<

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •