Strona 1 z 8 12345678 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 143

Wątek: Reakcje na wielo :)

  1. #1
    Chustoholiczka Awatar sheana
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Puszcza (krk)
    Posty
    3,735

    Domyślnie Reakcje na wielo :)

    Mamy reakcę na chusty, a co mówią ludzie na pieluszki?
    (nie było chyba tego tematu, prawda?)

    Młodą jak jest ciepło zabieram na spacer w samych kieszonkach i to już w sumie od początku lata, ale jakakolwiek reakcja dopiero dziś
    Może więc nie ma reakcji?

    A dziś bardzo pozytywnie, pani w piaskownicy się dopytywała, bo mówi, że zaczynają 15 miesięczniaka nocnikować i czytała, że tak lepiej, bo czuje mokro i dopytywałam co i jak.
    Więc podzieliłam się wiedzą. Do tematu dołączyła jeszcze jedna mama. Ponieważ był początek spaceru, miałam kilka pieluch na zmianę, pokazałam. Miałam też awaryjnie tetrę i otulacz - bo oczywiście padło też "ale to chyba drogo jest". No i wysłałam na nasze forum, że jest stragan pieluszkowy i dużo porad i że właśnie jedną z zalet wielo jest to, że możemy je później sprzedać

    Fajnie, miło się pogadało i w sumie fajnie, że ktoś zapytał.
    Lauron(Smo) 12.06.2010, Bruno(Gadzinka) 12.01.2012

  2. #2
    Chusteryczka Awatar Olik
    Dołączył
    Dec 2008
    Miejscowość
    Pomorze Gdańskie
    Posty
    2,421

    Domyślnie

    Położna środowiskowa zauroczona Kazała sobie pokazać wszystko co mam a potem na osiedlu rozpowiadała, że jest taka jedna co się zna na wielorazówkach

    Pulmonolog zdziwiona, ale obejrzała (IB) i stwierdziła, że fajnie to wygląda.

    Sąsiadka, z którą siedziałam w parku stwierdziła "O, to Pani też ich używa??? Bo mi znajomi też kupili..."

    Ogólnie albo ktoś się zdziwi i o więcej nie pyta, albo czuje mięte od pierwszej chwili i poszerza swoją wiedzę

  3. #3
    Chusteryczka Awatar mamaLiKa
    Dołączył
    Jul 2011
    Miejscowość
    sercem na Ursynowie ;)
    Posty
    1,791

    Domyślnie

    A my po raz pierwszy wypróbowałyśmy wielo w tą sobotę i od razu spotkałyśmy się z pozytywną, zaciekawioną reakcją wprawdzie od mojej siostry, ale zawsze to coś Zapytała się co to za prześliczne majty ma mała, a jak się dowiedziała, że to wielo, to stwierdzła, że żałuje, że na swojej córci nie zdążyła wypróbować (bo właśnie jej się odpieluchowała). Odetchnęłam z ulgą, bo na moją małą w chuście ciągle patrzy ciut podejrzliwie, pyta czy jej się to nie wrzyna, czy jej wygodnie i usiłuje odchylać mi poły zawiązanej chusty a wielo chyba zaakceptowała



  4. #4
    Chustofanka Awatar Sihaya
    Dołączył
    Apr 2011
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    356

    Domyślnie

    Mój tata: pieluchy będziesz prała??? "bo ja w akademiku to gotowałem twoją terę w garze...." tu nastąpiła długa opowieść o moich pieluchach Pani w żłobku na pytanie czy biorą dzieci na wielo: "ale my Pani tetry prać nie będziemy" heloł? ogólnie to ludzie jak słyszą wielo to mają przed oczami stos tetrówek...

  5. #5
    Chustoguru Awatar livada
    Dołączył
    Apr 2011
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    6,866

    Domyślnie

    Ja spotykam się właściwie tylko z pozytywnymi reakcjami, głównie ze strony znajomych i dalszej rodziny. Ci w wieku reprodukcyjnym ale jeszcze bezdzietni, często kończą rozmowę hasłem "my też będziemy takich używać" - podbijają ich wzory i kolory. Starsze osoby często są zachwycone że to takie fajne, nowoczesne, nie produkuje się tyle śmieci a nie trzeba gotować i prasować jak kiedyś... Pediatrzy, ortopeda i neurolog u których byliśmy - nie komentowali. Pielęgniarka w przychodni była zaintrygowana, bo nigdy czegoś takiego nie widziała, ale chyba jej się podobało
    Moje DziewczynKi: marcowa Kasia (2011), październikowa Kalinka (2013) i kwietniowa Kaja (2016)

  6. #6
    Guest
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Olik Zobacz posta
    Ogólnie albo ktoś się zdziwi i o więcej nie pyta, albo czuje mięte od pierwszej chwili i poszerza swoją wiedzę

    taaa Olik albo niedowiarka ekonomią przekona

    a i tak Ci za to dziękuję

  7. #7
    Chustoguru
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Bydgoszcz
    Posty
    7,056

    Domyślnie

    Reakcje wielo..rakie .
    Dla jednych to interesujący temat, dla innych źródło dość problematyczne-nie raz słyszałam "chce Ci się prać?". No chce!

  8. #8
    Chustoholiczka Awatar qmpeela
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    UK
    Posty
    5,044

    Domyślnie

    Reakcje są przeróżne, zwykle pozytywne aczkolwiek słyszałam już pytania takie jak:
    "nie stać Cię na pampersy?" i tu zwykle słyszę, a wiesz bo w biedronce są taaakie taaanie...
    "chce Ci się prać?" fakt duża różnica czy puszczę dwie pralki więcej w tygodniu... jakbym to ja w rękach zacierała to rozumiem...
    "tyle z tym zachodu, w jakim celu?" i dalej zwykle coś w stylu, przecież wygodniej/lepiej/szybciej/ itp. w pampkach...

    Jeśli ktoś pyta tłumaczę, aczkolwiek sceptyków nie przekonuję bo zwykle nie ma to sensu.
    Lena '07Nina '10 Blanka '12 Gabriel '16 Matilda ‘18
    A. 06.14 (*)

    https://m.facebook.com/thetwoowls/ -dzieciecy handmejd
    Mój świat fotografii - fejsbukowy fanpejdż, zapraszam!

  9. #9
    Chustomanka Awatar sznurka
    Dołączył
    Apr 2011
    Miejscowość
    Puszcza Knyszyńska
    Posty
    829

    Domyślnie

    Osoba z rodziny mająca małe dzieci na wieść ze gromadzę wyprawkę i że mam wielo zapytała z politowaniem "A po co ty te grube majtki kupiłaś?"
    Mama zachwycona z kolei, najpierw mało euforycznie, potem pokazałam jej wątek ze stosikami i wpadła w amok że ona też chce bym taki miała
    Jak mnie odwiedza za każdym razem liczy ile "mamy", ostatnio zachwycała sie jaka IB fajna, mięciusia i w ogóle. A jej chyba najulubieńszą z szuflady jest formowanka Lollipop.
    Jedynie co nie mogę jej przetłumaczyć to wełniaki, uważa że wełna na małą pupe to katastrofa, bo ciepło i drapie. Może jak pojawi się bobo to się przekona. Ale cieszę się że się wkreciła tak, bo przynajmniej mam z kim oglądać i podziwiać. Bo mąż do idei wielopieluchowania bardzo przekonany, ogląda przychodzące pieluchy no ale od chłopa nie wymagam ekstazy nad minkee

  10. #10
    Chustoholiczka Awatar sheana
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Puszcza (krk)
    Posty
    3,735

    Domyślnie

    No w sumie fakt, o reakcji rodziny i znajomych nie pomyślałam...

    Ale ogólnie były pozytywne, nikt się w czoło nie stukał, moja mama zachwycona. Njmniej przekonaną osobą jest mój mąż własny, choć ostatnio jak jechaliśmy do teściów powiedział: weź może wielo, Laura sobie w nich po ogrodzie pobiega

    Ludzi, którzy nieprzekonani też nie przekonuję, nie czuję się misjonarzem. Ale w sumie znajome mnie wciągnęły i to w sumie one słuchały moich początkowych reakcji na nie

    No i jest ekonomicznie, zawsze można je sprzedać :d
    Lauron(Smo) 12.06.2010, Bruno(Gadzinka) 12.01.2012

  11. #11
    Chusteryczka Awatar Olik
    Dołączył
    Dec 2008
    Miejscowość
    Pomorze Gdańskie
    Posty
    2,421

    Domyślnie

    a, jeszcze mi się przypomniało, jak spytałam kandydatkę na nianię, czy będzie dziecko mi wielo przewijać Obejrzała, pomacała "Będę i jakby co to wypiorę i rozwieszę"

  12. #12
    Chustoguru Awatar metis1
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Warszawa-Ursynów
    Posty
    8,030

    Domyślnie

    Część moich koleżanek uważa, że to wielkie poświęcenie i utrudnienie. Czasem słyszę, że "podziwiają", że mi się chce itp. Odpowiadam, że ja jestem wielo zachwycona, bo są prześliczne (mamy same kwiatowe!), a składanie pieluch sprawia mi wielką przyjemność i relaksuje.

    Niania (młoda, 20-letnia dziewczyna) też się wkręciła i w chusty, i w pieluchy. Chociaż jej o to nie proszę, często z własnej woli składa mi je po praniu i pięknie układa w koszu Zawsze stara się dopasować pieluchę do stroju i kibicuje mi w planowaniu nowych zakupów czy otwieraniu koperty

    Lekarze w szpitalu, gdy byliśmy zimą z ostrym zumem, zachwyceni wielo! (podczas pobytu używałam ekorossmanówek, zobaczyli je dopiero, gdy przez tydzień przyjeżdzaliśmy na podanie asntybola i na kontrolę) Była lekarka, która wyrwała mi jedną pieluchę z rąk i poleciała z nią do pokoju lekarskiego, żeby pokazać innym medykom! Stwierdziłą, że odkąd pojawiły się pampersy i chusteczki, zwiększyła się liczba dzieci z problemami dróg moczowych.
    Jedna z pielęgniarek też nam kibicowała, podpytywała o chusty i pieluchy. Zostawiłam im ulotki Yettki [a tak swoją drogą, to szokująca dla mnie jest niewiedza, a wręcz ignorancja lekarzy w tym temacie... Kto, jak nie oni, ma edukować społeczeństwo - w tym wypadku rodziców małych pacjentów z zum-em, np.???]

    Poza tym, gdy zakładamy tysiulową spódniczkę z jesiennej polki, albo inne jej spódniczki, to jedyną reakcją jest:
    http://corallovo.blogspot.com/
    08.2005 06.2010 01.06.2014






  13. #13
    Chustoholiczka Awatar sheana
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Puszcza (krk)
    Posty
    3,735

    Domyślnie

    U nas w przychodni brak jakiejkolwiek reakcji. Może tak popularne są, że codzienność?
    Za to na widok chusty pani pielęgniarka spytała, czy mi tak wygodnie i czy nie boli kręgosłup.
    Laura w spódniczce tysiuli nie przyciągnęła uwagi, dziś uwagę zwróciła chińska krówka.
    Lauron(Smo) 12.06.2010, Bruno(Gadzinka) 12.01.2012

  14. #14
    Szukajguru
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Sopot/Gdańsk
    Posty
    7,472

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sheana Zobacz posta
    U nas w przychodni brak jakiejkolwiek reakcji. Może tak popularne są, że codzienność?
    U mnie w przychodni, wprawdzie to było dwa lata temu, rozbieram synka do ważenia, zostawiłam tylko pieluszkę (IB SIO truskawka ), na co pani pielęgniarka pokazuje palcem i mówi: proszę TO zdjąć (pieluchę miała na myśli )
    Lekarz kardiolog jak widziała na wizycie: ale pani ma takie zalecenie, tak? żeby takie pieluchy ubierać?

    Pozytywne też są, o wiele więcej

  15. #15
    Chustomanka Awatar pyzata
    Dołączył
    May 2011
    Miejscowość
    Kalisz
    Posty
    842

    Domyślnie

    Rodzina przyjęła ze spokojem, tym bardziej, że kuzynka takich używa i to w sumie ona nas zainspirowała w tej kwestii. Położna środowiskowa była zaintrygowana. Pediatra przyjął obojętnie.I w sumie inni lekarze też; ortopeda przyzwalająco spojrzał ze względu na bioderka, że lepiej szeroko. Ale ostatnio dwie koleżanki patrzyły na mnie jak na szaloną...A niania bez problemu mam nadzieję podejmie temat, na razie tylko teoretycznie została o tym uprzedzona
    Martynka zwana Pyzą styczeń 2009; Hania zwana Zbójcerzem marzec 2011

  16. #16
    Chustoguru Awatar annia
    Dołączył
    May 2011
    Miejscowość
    Warszawa Tarchomin
    Posty
    7,645

    Domyślnie

    My ostatnio zostałyśmy pochwalone przez pielęgniarkę, że "super, że pani dziecku tetrę zakłada, to takie zdrowe, nie to co pampersy". Tyle tylko że młoda była w kieszonce z polarem, bo my nietetrowe.

  17. #17
    Chusteryczka Awatar dorulka
    Dołączył
    Feb 2009
    Miejscowość
    Mazury (Mrągowo)
    Posty
    2,335

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez metis1 Zobacz posta

    [a tak swoją drogą, to szokująca dla mnie jest niewiedza, a wręcz ignorancja lekarzy w tym temacie... Kto, jak nie oni, ma edukować społeczeństwo - w tym wypadku rodziców małych pacjentów z zum-em, np.???]
    Szok, po prostu SZOK!!!
    Michalina 03.02.2009.

    Bywasz piekącym jadem trollów / Na internetowym forum /Vivat Polonia frustrata! Vivat Dąs Psychopata!
    Jam nieudacznik grafoman i śmieć
    Tylko ty możesz być bogiem - na wszystkich podnosisz nogę
    I załatwiasz te sprawę jak pies

  18. #18
    Chustodinozaur Awatar panthera
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    okolice warszawy, później Gdańsk, Wrocław i znów pod Warszawą. aktualnie Gdynia :)
    Posty
    16,516

    Domyślnie

    rodzina - pozytywnie. obcy - położna - zachwycona pediatra która przyjeżdżała na wizyty domowe z enel-med tez bardzo pozytywnie.
    w przychodni tutaj- pediatra zapytała czy to pieluszka ja ze tak - odpowiedź : o fajna.
    zachwyt za to wzbudziły majtAsy
    Damian 07.01.2005
    Maciek 07.09.2009
    Tomek 17.04.2014

    J15.01.2013 [']

    1% Maciek
    https://subkonta.jim.org/nasze-dzieci/lista


    uwaga: znikam na weekendy: odwyk i czas dla rodziny






  19. #19
    Chustofanka
    Dołączył
    Jun 2011
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    325

    Domyślnie

    mąż na początku łapał się za głowę, a do syna mówił: "króliczku doświadczalny", ale myślę że wynikało to z tego że początki mi nie wychodziły (przecieki itp.) a teraz kiedy już jestem "pewną siebie" pieluchującą wielo Mamą, jest to już inaczej odbierane

    może jeszcze coś podpowiecie jeśli chodzi o pomysły na przekonanie do wielo osoby która nie korzysta z internetu chodzi o siostrę męża, jest w 6 miesiącu ciąży, przy ostatnim spotkaniu wzięłam kilka pieluch żeby jej co nieco pokazać, ogólnie przyjęła to z zaciekawieniem - swoją pierwszą trójkę dzieci wychowała na tetrze (było to 12 lat temu...) ale widzę że teraz w dużej mierze chce używać pampków , ale jak powiedziałam jej cenę Flipa to nie była zadowolona, więc wyciągnęłam kolejnego "asa z rękawa" - chinki i tu już lepsza reakcja. Zapewne sprezentuję jej jakieś 2-3 pieluszki jak się urodzi dzieciaczek, ale czy zakiełkuje??? dla mnie informacje na forum to skarbnica wiedzy - pytam, czytam, przesiaduję godzinami - pewnie dlatego nie zrezygnowałam przy pierwszych niepowodzeniach, a ona nie korzysta z internetu, mieszkamy dość daleko od siebie, w gazetach nic o wielo nie piszą, w telewizji jeśli ma się szczęście to można trafić na 10 min (raz na rok) dyskusję o wielo i jak ją tu przekonać ???podrukować coś z neta???
    bo czuję że grunt podatny do pieluchowania wielo tylko do tego potrzeba informacji, wiedzy no i forum chusty.info......
    Ostatnio edytowane przez Mon ; 29-08-2011 o 22:16

  20. #20
    Chustoholiczka Awatar sheana
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Puszcza (krk)
    Posty
    3,735

    Domyślnie

    Yetta ma na stronie ulotkę - http://www.babyetta.pl/public/assets/images/ulotka2.jpg
    Możesz wydrukować. I opowiedziałabym o możliwości kupowania używanych. W sumie ja dla noworodka i tak polecałabym tetrę plus jakieś formowanki bawełniane i ładne otulaczyki (można sprezentować ) A potem pomału dokupywać kieszonki.

    No i koniecznie powiedz o tym, że tetry i wielo nie trzeba prasować, gotować, że sypie się dodatek antybakteryjny i już (bo możliwe, że jak wychowywała już na teterze, to się troszkę boi roboty dodatkowej). No i że można z ubraniami prać.
    Lauron(Smo) 12.06.2010, Bruno(Gadzinka) 12.01.2012

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •