Strona 2 z 8 PierwszyPierwszy 12345678 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 143

Wątek: Reakcje na wielo :)

  1. #21
    Chustoguru Awatar mTuśka
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    7,667
    Zu(09) ZO (* 13) Bru(14)

  2. #22
    Chustomanka
    Dołączył
    Aug 2010
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    710

    Domyślnie

    ok, skoro temat już był, to ja tylko dopiszę jak osttanio byłam z małym w pracy. Ciepło było, młody w koszulce i kieszonce. Kolezanki zachwycały się jakie to synek ma ładne majtki. Ja mówię że to pieluszka(taka do prania). Na to szefowa skwitowała: Czego to ludzie nie wymyślą . Śmiać mi się zachciało, bo fakt: PIELUCHA DO PRANIA???? Kto by pomyślał!
    K. 2010 i A. 2012

  3. #23
    Chustofanka Awatar elson
    Dołączył
    Jan 2009
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    273

    Domyślnie

    Nie za często miałam okazję dłużej rozmawiać o pieluchach wielo z innymi mamami, raczej na zasadzie krótkiej odpowiedzi na spostrzeżenie "o to nie pampers" lub komentarz typu "fajne majtki" niż opowieści dlaczego właśnie tak. Wychodzę z założenia, ze jak ktoś będzie chciał wiedzieć więcej to zapyta. Refleksjami wymieniam się natomiast z moją panią stomatolog, mamą dorosłych już dzieci (tetrowych) która jest zaciekawiona tym tematem. Spotkałam się z pozytywnymi reakcjami lekarzy pediatrów i ortopedy (tego ostatniego nie w kontekście stawów biodrowych lecz doświadczania własnego ciała w pampku versus pieluszce materiałowej). Natomiast zupełnie niespodziewanie zaczepiła mnie mama 8 miesięcznej dziewczynki, mówiąc, że ja podobno już wysadzam dziecko a ona zastanawia się jak się zabrać do tematu. Pogadałyśmy chwilę bez wchodzenia w temat wielorazowych i wysłałam ją do bezpieluch.pl na film i po poradnik w pdfie. Niech wie
    Kubuś 2005, Wojtuś 2008, Joasia 2011 ...

    http://chusty.info/forum/showthread....36#post1503336

  4. #24
    Chustomanka Awatar mama-donna
    Dołączył
    Apr 2010
    Miejscowość
    Dania-Løsning, Polska-Kędzierzyn-Koźle/Nysa
    Posty
    993

    Domyślnie

    Ja się raczej spotykam z pozytywnymi reakcjami, co nie znaczy jednak, że wszyscy z zafascynowaniem pędzą potem po wielo. Nie spotkałam się natomiast z żadną strikte negatywną reakcją. Tak samo w stosunku do chust czy wysadzania.
    Chyba jestem pod tym względem szczęściarą.
    Julia 26.02.2010 Miron 16.03.2013


  5. #25
    Chustomanka Awatar Marti
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Sokołów Podlaski
    Posty
    539

    Domyślnie

    Nam najczęściej się ludzie dziwią, że chce się nam prać, itp. Ale pieluszki wszystkim dookoła się podobają.
    Pediatra starszej daty, jak byłyśmy na kontroli, była zachwycona. Powiedziała, że nienawidzi pampersów i o wiele lepiej zakładać takie pieluszki.

  6. #26
    Chusteryczka Awatar ewaibartek
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Warszawa-Bródno
    Posty
    1,540

    Domyślnie

    mój mąż ich nienawidzi,moja mama lubi,szczególnie tetra plus otulacz
    w przychodni pielęgniarka zachwycona misiem (brązowa IB) lekarka zero reakcji
    Bartek 02.05.2007 Ksawery 07.08.2010 Sara 28.04.2012

  7. #27
    Chustoholiczka Awatar barbamama
    Dołączył
    Jan 2009
    Miejscowość
    Sumatra
    Posty
    3,107

    Domyślnie

    Mąż lubi i mówi że to był dobry wybór. Pediatra i pielęgniarki w medicover zachwycone.

  8. #28
    Chustonoszka
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    60

    Domyślnie

    2 lata temu jak chodziliśmy do szkoły rodzenia, to nikt nawet nie wspomniał o wielo. Gdy padło pytanie z sali: "a jakie pieluszki są lepsze - huggisy czy pampersy?", położna zaczęła mówić, że to każdy sobie musi wypróbować. Na co my się wcięliśmy z mężem, że przecież jest jeszcze inna opcja, czyli pieluszki wielorazowe. W tym momencie cała sala obejrzała się na nas, spojrzała jak na jakiś prostaków ze wsi, po czym dziewczyna, która o te pieluszki pytała, odwróciła się z powrotem i z pogardą stwierdziła "MY nie będziemy CZEGOŚ TAKIEGO używać".

    Potem jeszcze raz się wszyscy na nas spojrzeli jak na dziwolągów, jak zaczął się temat wózków i tego, czy lepszy taki za 2000 czy za 1300 zł będzie dobry - jak rzuciliśmy informację o chuście to już w ogóle wyszło na to, że chyba jacyś porypani jesteśmy.

    Generalnie spotykam się z nieufnością, nawet mojej przyjaciółki nie udało mi się namówić, chociaż czasem rzuci "o, jaką słodką pieluszkę ma mały".
    A lekarze różnie - najczęściej w ogóle nie reagują, raz czy dwa padło pytanie, czy w takim włochaczu (to akurat minkee było) nie jest dziecku za ciepło. A moja mama notorycznie zamiast "otulacz" mówi "ocieplacz", ale dzielnie małemu zakłada

  9. #29
    Chustomanka Awatar Malina
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    904

    Domyślnie

    Reakcje rozne.
    Od: 'to obrzydliwe, babrac sie w gownie' (sorry za dosadnosc) porzez zdziwnienie (w 21 wieku pranie pieluch) po zachwyt totalny.
    A ja mam w nosie, co inni na ten temat mysla
    Za to moj M do tej pory szerzy kaganek oswiaty.
    Mi sie juz dawno odechcialo.
    http://www.przytulmniemamo.pl/

    Malinowka wrzesien 2009

  10. #30
    Chustomanka
    Dołączył
    May 2010
    Miejscowość
    SE
    Posty
    1,397

    Domyślnie

    Raczej pozytywne.
    Minusy zauważane to pranie i cena (jak mówię ze nowe wielo niechińczykowe kosztuje 60-70 zł to entuzjazm spada), a raczek kosztów które trzeba ponieść na początek. Przy pampersach koszty się rozkładają w czasie.
    Właściwie wszystkim lekarzom u których byliśmy podobają się wielo. Nasza pediatra dopiero po którejś wizycie zapytała o pieluchy Może jej było głupio , ze nie wie co to jest Bo myślała, ze to ochraniacz na pampersa
    Rehabilitanci w jednym ośrodku byli zachwyceni, zawsze sprawdzali jakie dzisiaj Młode maja majty, zauważywszy po pewnym czasie ,że teraz to już wzory się powtarzają W końcu WIELO...
    W drugim ośrodku rehabilitantka mi ostatnio doniosłą , ze pojawiła się jeszcze jedna mama pieluchująca wielo
    A. i J. (23-06-2010)

  11. #31
    Chustofanka Awatar pinea
    Dołączył
    Sep 2009
    Miejscowość
    Wawa/podlasie
    Posty
    170

    Domyślnie

    ja dopiero zaczęłam wielo-historię, choc moją H. juz probuje odpieluchowac. Ma 2 latka. W Pampersach bylo jej po prostu wygodnie a w wielo naprawde szybko nauka postepuje. Poza tym spodziewam sie drugiej Łobuzicy, wiec chce nauczyc sie zawczasu. Reakcje w moim przypadku sa w wiekszosci negatywne, niestety. Poczawszy od kosztow jakie trzeba na poczatku juz poniesc (ale pozniej za to spokoj, ewentualnie szalenstwo bo one sa takie sliczne!!!), druga rzecz to ze teraz Mlode Mamy sa zwariowane i chca wrocic do epoki kamienia lupanego, nie po to nam nauka daje rozwiazania zeby wracac do sposobow naszych Mam. Ze mam za duzo czasu chyba skoro chce mi sie prac i dopierac z kup pieluchy, ze latwiej wyrzucic, w koncu jedno dziecko bez Pampersa wiecej to nic nie zmieni i to co mna kieruje to po prostu utopia. Lekarz popatrzyl na mnie jak na nawiedzoną (choc to niby stolica). Niektorzy mowia ze dziwne ze chce mi sie w g.. babrac. Ze latwiej wyrzucic, nie miec kosza z pokrywa (bo przeciez to smierdzi), prania z Nappim itp. Moj M. na poczatku powiedzial ze sie nie dotknie i nic prac nie bedzie. Byl BARDZO przeciwny, bo po cholere zmieniac cos co dobrze funkcjonuje, nie wspomne o tym jak znalazl paragon za piersze zakupy (kupilam wszystkiego po trochu). A teraz coraz czesciej z zaciekawieniem rozwiesza pranie (tak, rozwiesza, zaladowac jeszcze mu sie nie zdarzylo) i mowi ze myslal ze bedzie z tym wiecej roboty, a najwazniejsze zeby troche wkladow i otulaczy miec na zmiane. Niedawno sasiadiowi powiedzial ze te Pampersy to sie rozkladaja przez 500lat.. wiec chyba sam cos poczytal I to chyba on mnie najbardziej z tego pociesza, bo sama juz nie wiem, czy tylko na tym forum sa podobne babki, czy rzeczywiscie zwariowalam i szukam dziury w calym.

  12. #32
    Chustomanka Awatar IwonaKM
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    922

    Domyślnie

    mnie wielo zauroczyły. Pierwszym zakupem, jeszcze w ciąży, była kieszonka Panda Starbunz, ktora z kolei zauroczyła mojego Męża. Od razu spodobało mu się używanie wielo. A jak okazało sie, że w szpitalu po porodzie musiałysmy z córeczką zostać 12 dni i wyslalam go do Pieluszkarni po kolejną paczkę jednorazówek Bamboo i kolejną, to nie mógł się doczekac kiedy wrócimy do domu i zaczniemy uzywac wielo, bo Bamboo jednak drogie.
    Mojej Mamie się podobają i jak nas odwiedza to lubi zmieniac pieluszkę swojej wnusi.
    Teściowie prosto w oczy nic mi nie powiedzieli ale podsłuchalam, gdy na rodzinnym spotkaniu mówili kuzynon tez dziadkom, że ich wnuczka uzywa wielorazówek a synowa jest eko-mamą i może w tej sprawie cos doradzić

    Natomiast kilka dni temu byłam w pracy po RMUA i od jednej z pań, która czeka na 3 wnuka, usłyszalam, że wielo to kolejne wyciaganie kasy, bo przeciez sa pampersy, przez tyle lat sie sprawdzały i nie ma sensu kupowac drogich wielo, ktore i tak nie sa w 100% zrobione z naturalnych surowców.

  13. #33
    Chustofanka
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    464

    Domyślnie

    A u mnie już począwszy od męża ambiwalentne reakcje chyba nie może się przekonać jakoś, choć po wczorajszej wieczornej kapieli ( u nas mąż kąpie małą) po raz pierwszy wsadził ja w wielo a nie w pampka...no przy moim skromnym udziale, teściowej się podobają, choć uważa że tutto uciska małą, a jedna kuzynka która rodzi za miesiąc sie zainteresowała trochę, więc chyba jej kupie ze dwie kieszonki na narodziny, no i mój brat w marcu spodziewa się malucha i go chyba na maxa zapaliłam

  14. #34
    Chustonówka
    Dołączył
    Nov 2011
    Miejscowość
    Góra, dolnoslaskie
    Posty
    5

    Domyślnie

    no toja sie podziele teraz z reakcjami bo poinformowalam rodzine tydzien temu a watek znalazlam dzisiaj.
    Mama dosc pozytywnie zaskoczona choc na koniec stwierdzial z dziwna mina.. "no zobaczymy". Siostra jedna zauroczona no ale Julka juz prawie dwalatkai w trakcie uczenia sie wolania o nocniczek. za to druga siostra ktora ma 5 miesiecznego synka malo co mnie nie pocwiartowala. jej argumenty ze bede za bardzo zmeczona,ze tyle prasowania, zetyle prania ze tyle tegoi tamtego zesmrod i w ogole. nie no masakra a jeszcze bardziej sie wkurzala jak ja odpieralam jej pseudoargumenty i tlumaczylam co i jak. bratowa powiedziala ze jak mialby wyrzucac jeszcze kupe to by sie pozygala a tak pampers i do kosza. no i tak samo tlumaczenie ze prasowanie i takie tam a jak powiedzialam ze nie prasuje sie tetry bo traci chlonnosc to naskoczyla na mnie ze jak ja chce pognieciona tetre zakladac.a noi oczywiscie ze zanim zloze tetre to maly zmarznie itp dyrdymaly.nieno po prostuwyszlam z pokoju bobratowa najmadrzejsza a wiedze czerpie z "pudelka" i allegro. dobrze ze jest wasze forum bo dodajecie otuchy dziewczyny. aa jeszcze jedno moje pytanko: polozna powiedziala ze fajny pomysl bo naturalny ale ze po 1 miesiacu zycia bo po porodzie bede wykonczona i dziecko ciagle kupe robi i zebym nie meczyla sie dodatkowo tetra tylko sobie przez pierwszy miesiac kupila jednorazowki eko. co wy na to????

  15. #35
    Chustomanka Awatar sharkah
    Dołączył
    Jul 2010
    Miejscowość
    pod Warszawą
    Posty
    745

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Joannaa87 Zobacz posta
    aa jeszcze jedno moje pytanko: polozna powiedziala ze fajny pomysl bo naturalny ale ze po 1 miesiacu zycia bo po porodzie bede wykonczona i dziecko ciagle kupe robi i zebym nie meczyla sie dodatkowo tetra tylko sobie przez pierwszy miesiac kupila jednorazowki eko. co wy na to????
    Ja starszaka zaczęłam wielopieluchować jak miał właśnie jakoś 1,5 czy 2 miesiące. Teraz nastawiam się na mix wielo i jedno na początek, na noc na pewno jednorazówki a w dzień mam nadzieję, że damy radę na tetrze i otulaczach, ale jak będzie ciężko, to włączę częściowo jednorazówki w dzień też generalnie podchodzę do tego bardzo na spokojnie

  16. #36
    Chustonówka
    Dołączył
    Nov 2011
    Miejscowość
    Góra, dolnoslaskie
    Posty
    5

    Domyślnie

    wlasnie moze ja sie za bardzo stresuje z tym ze mieszkam w Irladnii i tu ciezko z pieluchami jednorazowymi eko.

  17. #37
    Chustofanka
    Dołączył
    Sep 2011
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    206

    Domyślnie

    U nas w rodzinie były różne reakcje:
    -małżonek bardzo lubi pieluchy wielo- za kolorystykę, za funkcjonalność, no i uważa,że to lepsze dla zdrowotności niż te plastiki
    -moi rodzice ogólnie są za
    -moja teściowa sama się wkręciła w wielo i dzięki niej dostałam swoje pierwsze IB, IV czy prefoldy Ecopi,
    -mój teść uważa,że to głupi pomysł
    a reszta rodziny postrzega mnie jako dziwoląga , który nic tylko ii.

  18. #38
    Chustomanka Awatar Magda&Franio
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    579

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez negrita Zobacz posta
    a reszta rodziny postrzega mnie jako dziwoląga , który nic tylko ii.
    U mnie dokładnie tak samo.
    Bardzo popiera mnie mąż, moja mama a moja młodsza siostra, która jest pielęgniarką podpatrzyła u swojej koleżanki ze studiów, sama kupiła nam pierwsze IB i przyniosła w prezencie. Powiem wam szczerze, że jeszcze 7 miesięcy temu byłam kompletną ignorantką w temacie. Nawet nie śniło mi się, że wielo istnieją

  19. #39
    Chustoholiczka Awatar sheana
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Puszcza (krk)
    Posty
    3,735

    Domyślnie

    Joannaa87 - spokojnie możesz jedno na początek. Popatrz w sklepach internetowych dzieciowych, może mają eko. Wydaje mi się zresztą, że ogólnie pieluchy dla maluszków są bardziej "eko" - mniej żelu, nie muszą być tak chłonne. Pierwsze pampersy nawet wydawały mi się ok, kolejne rozmiary już mi śmierdziały. Na początku na pewno łatwiej z jedno, albo właśnie mix.

    A z nowości - mamy nianię, której też się bardzo wielo podobają
    Lauron(Smo) 12.06.2010, Bruno(Gadzinka) 12.01.2012

  20. #40
    Chustonówka
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    19

    Domyślnie

    Nasza pediatra: Ale ładne! To się zakłada na pampersa?

    A mąż się z czasem przekonał i jak zmienia pieluchę to zakłada wielo, a nie pampersa jak wcześniej.
    Starszy '2006 i Młodsza '2011

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •