Pokaż wyniki od 1 do 19 z 19

Wątek: jakie pieluszki dla chłopca, co polecacie?

  1. #1
    Chustomanka
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    624

    Domyślnie jakie pieluszki dla chłopca, co polecacie?

    Prawdopodobnie urodzi mi się drugi chłopak, choć to jeszcze nic pewnego, bo to dopiero 12 tydz.
    Jednego chłopca już i mam też trochę pieluszek.
    Ale tym razem chcę głównie pieluchować w wielo, wiec to co mam to jest za mało. A poza tym nie ze wszystkich jestem zadowolona. No i podejrzewam że od tego czasu przybyło trochę nowych firm.
    Dlatego proszę o podpowiedzi jakie pieluszki sprawdziły się wam u chłopców (bo np dziś na targach oglądałam jedną, wydawała mi się super i w kształcie i zapięcia a inna mama powiedziała, że totalnie nie pasuje dla chłopca, bo jest krótka i dzieć często przesikuje...).

    Tak więc, drogie panie, proszę o pomoc co jest dobre i dlaczego.

  2. #2
    Chustoholiczka Awatar AMK
    Dołączył
    Sep 2009
    Miejscowość
    Leśny zakątek Śląska
    Posty
    4,457

    Domyślnie

    mogę Ci napisać, co się sprawdza u nas, bez gwarancji, że u Was też się sprawdzi, bo gotowych recept nie ma

    kieszonki: od chińczyków, przez BabYettę, NappiMe aż po Itti Bitti SIO
    z formowanek, u nas głownie na noc z wełnianymi Storchenami: BabYetta bambusowa, BabyBehindns konopie lub bambus, Beilesen, nocny Lulu DodoBambou

    chwalę sobie też dopasowany otulacz z tetrą

  3. #3
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Mar 2008
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    5,221

    Domyślnie

    OT:
    GRATULACJE!!!!
    Największe szczęście- moja Hanulka ur. 03.06.2008,
    sprawdziłam swoje BMI, i wyszło mi że jestem za niska...

  4. #4
    Chustomanka
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    624

    Domyślnie

    AMK a co to są kieszonki od chińczyków?
    A NappiMe to szyje któraś z dziewczyn rozumiem, tak? Przepraszam za te może trywialne pytania, ale przez ostatnie miesiące to mój dzieć raczej bez pieluch ganiał aniżeli z...

    Ilonsa dzięki. Co prawda na razie się specjalnie nie rozgłaszam z tą wieścią . Zapomniałam, że na forum nie jestem aż tak całkiem inkognito

  5. #5
    Chustoholiczka Awatar espejo
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    3,732

    Domyślnie

    Dla chlopca totalnie odpadają wszelkie IB - czyli Itti Bitti i to zarowno w wersji SIO jak i formowanka bambusowa, te mialam i porazka - sa za ciasne dla klejnotów i niskie w stanie, przesikane od razu.
    Od noworodka sprawdza sie tetra w prostokat (grubiej z przodu, z tylu mniej) i welniany otulacz (nie - gacie, ja uwielbiam loveybums), formowanki rozne tez z welnianym otulaczem, teraz jak jucz chlop podrosl, a od poczatku byl duzy - wieksze formowanki - tez rozne, i kieszonki i AIO dla meza - bo szybciej sie zaklada niektore juz one-size pasują, ale to wychodzi dopiero w praniu - w zalzenosci od wagi i budowy dziecia. Wole jednak rozmiarowe zarowno formowanki jak i kieszonki.
    Truscaffkowa Marzenka
    starszy i młodszy .... bardzo mi urośli







  6. #6
    Chustomanka Awatar jadorota
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Wielkopolska
    Posty
    567

    Domyślnie

    Ja odkąd odkryłam formowanki, to tylko to Z kieszonek mam bumgenius i spoko. Nappime mi przeciekały... tak zresztą i chińczyki. Niezastąpiąny jest flip i co tam tylko znajdę do środku
    Ostatnio edytowane przez jadorota ; 29-08-2011 o 10:10
    Dorota i trzech muszkieterów '03, '05, '11


  7. #7
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Mar 2008
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    5,221

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez emma Zobacz posta
    Ilonsa dzięki. Co prawda na razie się specjalnie nie rozgłaszam z tą wieścią . Zapomniałam, że na forum nie jestem aż tak całkiem inkognito
    Nikomu nie pisnęBuźka
    Największe szczęście- moja Hanulka ur. 03.06.2008,
    sprawdziłam swoje BMI, i wyszło mi że jestem za niska...

  8. #8
    Chustoguru Awatar Wiewiórka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Woodstock
    Posty
    6,896

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez espejo Zobacz posta
    Dla chlopca totalnie odpadają wszelkie IB - czyli Itti Bitti i to zarowno w wersji SIO jak i formowanka bambusowa, te mialam i porazka - sa za ciasne dla klejnotów i niskie w stanie, przesikane od razu.
    Od noworodka sprawdza sie tetra w prostokat (grubiej z przodu, z tylu mniej) i welniany otulacz (nie - gacie, ja uwielbiam loveybums), formowanki rozne tez z welnianym otulaczem, teraz jak jucz chlop podrosl, a od poczatku byl duzy - wieksze formowanki - tez rozne, i kieszonki i AIO dla meza - bo szybciej sie zaklada niektore juz one-size pasują, ale to wychodzi dopiero w praniu - w zalzenosci od wagi i budowy dziecia. Wole jednak rozmiarowe zarowno formowanki jak i kieszonki.
    A nam się Itti Bitti na razie sprawdzają, żadnych przecieków, zarówn SIO I AIO. Mi Maciek sika głównie w okolicach tyłka, z przodu nie
    Kasia-mama Liwii (11.2007) i Maciusia (06.2011)

  9. #9
    Chustonoszka
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    60

    Domyślnie

    U mnie też Itti Bitti SIO odpadło - wkładki strasznie ściskały jąderka. Za to sam otulacz od IB SIO z jakimś innym wkładem (mikrofibrą lub tetrą) sprawdzał się super. Jeśli będziesz nosić w chuście w pozycji przyklejonej żabki to nie polecam kieszonek wąskich w kroku (czyli właśnie Itti Bitti albo Fuzzi Bunz) - bo momentalnie leci bokami.

    Z kieszonek sprawdziły się Bum Geniusy (ale jak mały ciut podrósł, tak od 3 mies., bo wcześniej przeciekało od strony plecków), Happy Flute i świetne są Real Easy Hip Hip Baby/Wonderoos na dłuższe spacery i na noc.
    Z formowanek polecam P'tits Dessous, Storchenkinder (na troczki, teraz też są dostępne na napy) i genialny jest też Bum Genius bambusowy (mega chłonny, ładnie wyprofilowany, i jako jedna z nielicznych formowanek nie sztywnieje w praniu).

    Jeśli masz ochotę zaszaleć i wydać trochę więcej pieniędzy na coś oryginalnego i zachwycającego, to zerknij na stronę http://weenotions.co.uk/ - świetnie uszyte (można wg własnego projektu, wybór materiałów i naszywek jest ogromny), dobry kontakt, no i na pupie wyglądają super.

  10. #10
    Chustomanka
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    624

    Domyślnie

    Hmm, no tak Itti Bitti jedną mam i faktycznie niezbyt się sprawdziła. To znaczy wydawała się super, wąska w kroku, fajnie uszyta no i śliczna z wyglądu. Ale jak Szypi trochę podrósł to zaczął narzekać, że go w jąderkach ciśnie, choć zapinałam bardzo luźno

    No niestety na szaleństwa nie mogę sobie pozwolić, dlatego Was proszę o pomoc by niepotrzebnie czegos nie kupować.

    Wczoraj po obejrzeniu zakupiłam pieluszkę Lenny Lamp, ma ktoś może? Wydawała mi się dobra dla chłopca, ale czy pod innym względem się sprawdza?

  11. #11
    Chusteryczka
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    1,765

    Domyślnie

    MAły używa IB SIO i na razie jest ok. Nic nie przecieka, ucisku też nie ma. Większy ucisk - mam wrażenie-powodują stare wonderosy, chociaż lubię je za tę mega-chłonnośc. U nas sprawdzają się generalnie kieszonki wszelakie - od chinek po BG
    A lennylamb będę miec, ale dopiero za 2 tyg, więc jeszcze nic nie wiem. Wydają się szerokie, trochę jak wonderoosy....
    Ostatnio edytowane przez libra ; 29-08-2011 o 18:07

  12. #12
    Chustomanka
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    624

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez libra Zobacz posta
    A lennylamb będę miec, ale dopiero za 2 tyg, więc jeszcze nic nie wiem. Wydają się szerokie, trochę jak wonderoosy....
    No to uważam za minus, bo pierwszy syn jest wąski w kroku i szerokie pieluchy miałam wrażenie, że przeszkadzają mu w ruchach. Ale wydają mi się miękkie i łatwo układające, ale jak będzie to wyjdzie po kilku praniach...

    A co lepsze u małego dziecia: kieszonka czy formowanka?

  13. #13
    Chustoholiczka Awatar AMK
    Dołączył
    Sep 2009
    Miejscowość
    Leśny zakątek Śląska
    Posty
    4,457

    Domyślnie

    NappeMi szyje MonikaK, a kieszonki chińskie, bo produkowane w Chinach u nas się IB sprawdza już 2 rok; dlatego odradzam wszelkie sugestie, bo najlepiej samemu sprawdzić

  14. #14
    Chustoholiczka Awatar szast.prast
    Dołączył
    Dec 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    3,356

    Domyślnie

    ja u starszego niemowlaka najbardziej lubię opcję formowanka (storchenkinder na troczki, ekomama albo monkeysnuggle) plus welniane gaciory od olidroni albo welniany loveybums. to ostatnio mój ulubiony zestaw. awaryjnie (gdy formowanki schną albo dla babci lub niani) kieszonki. używam Yettę i Nappime - te drugie są zawodniejsze, ale być może to kwestia niedopasowania do budowy ciała chłopczyka.
    a na dłuższe wyjścia biorę applecheeki - jedna kieszonka plus kilka bawełnianych wkładów i tylko wkładami żongluję.
    IB SIO mi się nie sprawdza, obciska cenne obszary.

    EDIT: i chińskie kieszonki też mam, happy flute i insze. też fajne.
    Ostatnio edytowane przez szast.prast ; 31-08-2011 o 18:30

  15. #15
    Chustofanka
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    464

    Domyślnie

    my też lubimy itti bitti i formowanki, pozatym issy bear jest fajny uwielbiamy go

  16. #16
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,797

    Domyślnie

    Mi też pasują IB. Kieszonki generalnie jak dla mnie bardziej awaryjne od SIO i zestawów prostokąt lub formowanka + otulacz.
    Wydaje mi się, że każdy - niezależnie od płci, a raczej od wieku/etapu rozwojowego dziecka, może i pulchności, wrażliwości skóry, możliwości pralniczych i ekonomicznych wypracowuje swoje naj. Choć rzeczywiście właśnie dowiedziałam się, że IB mogą obciskać jąderka - zwrócę na to uwagę.
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  17. #17
    Chusteryczka Awatar chioma
    Dołączył
    Jun 2011
    Miejscowość
    UK
    Posty
    2,439

    Domyślnie

    U nas IB Tutto przeciekaly gora wlasnie przez ten niski stan i wklad przypinany od razu przy brzegu, ale ustawilam na wiekszy rozmiar i teraz jest git Trzeba tylko mocno zapinac w pasie.

    Na noc super sie sprawdzaja TB Flexitot v2 i Bamboozle Stretch z Flipem. Na dzien Flip + prefoldy/wklady z tegoz.

    Kieszonki wszystkie nam przeciekaja bokiem przy nozce, ale moj dziec z tych 'barrrrrdzo lejacych'.

    AIO superowe sa TB Easyfit v1 mikrofibrowe, wlasnie wytrzymala mi 6h(!) z dodatkowym wkladem bambusowym.
    B. 2011
    S. 2012 [']
    M. 2013
    B. 2014

  18. #18
    Chusteryczka Awatar Julla
    Dołączył
    Sep 2011
    Miejscowość
    Trójmiasto
    Posty
    2,668

    Domyślnie

    Trochę OT: na you tube widziałam film nakręcony przez Pieluszkarnię. Pokazują m.in. jak składać tetrę dla chłopca i dla dziewczynki. Dla chłopca - OK, ale dla dziewczynki (pokazane, żeby skręcić tetrę wokół własnej osi). Ja sobie nie wyobrażam na czymś takim siedzieć...

    A na temat: Wonderoos v2 ma na wkładzie bambusowym napy do wpięcia mikrofibry - wyżej dla chłopca, niżej-dla dziewczynki. U nas się sprawdzają Wonderoosy, Charlie Banana i Babyetty oraz Flip. To wszystko, co mam i jest OK.
    Ostatnio edytowane przez Julla ; 20-10-2011 o 10:00
    miśki dwa i mały ktoś

  19. #19
    Chustonoszka Awatar ela84
    Dołączył
    Mar 2011
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    56

    Domyślnie

    Nasz numer 1 - bumgenius, ma wkład zmniejszany na napkę i tam gdzie chłopiec sika jest grubiej dopóki jeszcze pieluszka jest zmniejszona, a potem można dołożyć drugi wkład (w komplecie są obydwa). Bumgenius jest jedyną pieluszką jaką widziałam, gdzie mikropolar ze środka nie ma kontaktu z krawędzią pieluszki - pul jest wpuszczony głębiej - i te pieluszki dlatego nie przeciekają. W dodatku materiały są rewelacyjnej jakości.

    Poza tym dobre są też blueberry i econappi. Polskie nappime mi relatywnie szybko przeciekają. Pupeko mam od niedawna więc trudno powiedzieć. Kieszonka minky od ekomamy też nam cieknie. Na początku było ok, ale przy większym sikaniu nie dają rady.
    Tomek ur. 8 lipca 2011
    Testuję pieluchy i inne rzeczy: http://ekotest.blog.pl/

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •