Strona 1 z 9 123456789 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 171

Wątek: tetrę odkryłam

  1. #1
    Chustopróchno Awatar Anyczka
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    14,817

    Domyślnie tetrę odkryłam

    Po pół roku pieluchowania głównie kieszonkami i formowankami odkryłam tetrę Zabrakło mi pieluszek, bo część pożyczona, a reszta schnie na balkonie od półtora dnia, i przyciśnięta potrzebą przez cały dzień wkładałam małej do otulacza tetrę złożoną w długi, chudy prostokąt, jak wkładka do kieszonki. Tetra była w domu od czasów ulewania wczesnoniemowlęcego, ale że nigdy nie brałam jej pod uwagę jako wielo, nie nauczyłam się żadnego porządnego składania, origami, snappi etc... Stąd ten prostokąt partacki.
    No i wiecie - spodobało mi się Pupa mięciutka i nie za duża, tetra wyschła prawie szybciej, niż ją do końca zdążyłam powiesić po praniu... A z chłonnością też nie narzekam, bo i tak staram się zmieniać pieluchę zawsze, jak J. ma mokro (i ja to zauważę).
    I tu mam pytanie. Może naiwne, wybaczcie... W otulaczu wełnianym nie mam oporów, bo i tak gdzie nie tetra, to wełna. Ale w pulu przy takim prostokącie tetrowym między nogami po bokach ciało jednak dotyka bezpośrednio pula. J. wydaje się to nie przeszkadzać, żadnych otarć, żadnego zaczerwienienia - a mocno rusza swoją pupą ostatnio, bo raczkuje intensywnie.
    To jak, powinnam mieć wyrzuty sumienia, że tykam ją tym pulem, i uczyć się porządnego składania, czy mogę tej tetry używać w wariancie uproszczonym? Jak sądzicie?

  2. #2

    Domyślnie

    ja składam w prostokąt, mam Flipa, więc skóry dotyka pul tą "materiałową" stroną

  3. #3
    Chustoguru Awatar Iwka
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Koszalin
    Posty
    9,881

    Domyślnie

    JA tak wkładam i sie nie przejmuję
    Co dwa lata przewrót świata
    my - lipiec 2006, Zosia - luty 2008, Joasia - styczeń 2010, Aleksandra-Salamandra - marzec 2012, Synek-Krztynek Antoś - marzec 2014
    "Hodowla młodych hobbitów wymaga wielkiej ilości paszy" J.R.R.T.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Iwka Zobacz posta
    JA tak wkładam i sie nie przejmuję
    no właśnie. po,yśl tylko, ile folii masz w jednorazówce
    Jeśli nie ma zaczerwienień, ani otarć( u nas nie ma), to nie ma sie czym martwić

  5. #5
    Chusteryczka Awatar goshya
    Dołączył
    Dec 2010
    Miejscowość
    dolnośląskie
    Posty
    1,818

    Domyślnie

    ja też tak używam flip plus tetra jest ok
    Mati 2010, Oliwcia 2012, Jula 2014

  6. #6
    Chustofanka
    Dołączył
    Jun 2011
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    325

    Domyślnie

    też używam tetry do Flipa, może troszkę szerszy spróbuje zrobić ten prostokąt, wtedy nie będzie takiego styku pupy z PULem

  7. #7
    Chustoguru Awatar Wiewiórka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Woodstock
    Posty
    6,891

    Domyślnie

    ja składam na samot czy inaczej trójkąt z plisą i nic nie dotyka i jestem b. zadowolona
    Kasia-mama Liwii (11.2007) i Maciusia (06.2011)

  8. #8
    Chustofanka Awatar morla1
    Dołączył
    Mar 2011
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    264

    Domyślnie

    Ja też niedawno odkryłam tetrę i jestem zachwycona...A w ogóle na początku nie brałam takiej opcji pieluchowania pod uwagę. Nawet dla noworodka kupiłam i kieszonki rozmiarowe i formowanki a teraz kieszonki poszły w odstawkę...tylko tetra i wełniaki no a jak wszystkie wełny w praniu to pulowe otulacze....wydaje mi się że tak jest najbardziej przewiewnie...

  9. #9
    Chustofanka
    Dołączył
    Jun 2011
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    325

    Domyślnie

    Wiewióra a jaką masz tetrę, kwadratową??? bo chyba tylko taką można złożyć w samolot.
    Moja tetra ma jakieś 50x70 i nie wychodzi mi z niej samolot, pozostaje tylko składanie w prostokąt, chyba że Ty znasz jakiś magiczny sposób

  10. #10
    Chustoholiczka Awatar aginia
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    4,139

    Domyślnie

    Ja w prostokąt skaładam tylko wtedy kiedy wiem, że są juz za nami grubsze sprawy bo kupa plus prostokąt równa się wszystko do wymianyTak więc do wełniaka nigdy nie wkładam prostokąta bo później ciężko to wszystko uprać.
    Kuba - 2004, Jaś -2006, Franio -2011 i Józio 2014

  11. #11
    Chustoguru Awatar Wiewiórka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Woodstock
    Posty
    6,891

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mon Zobacz posta
    Wiewióra a jaką masz tetrę, kwadratową??? bo chyba tylko taką można złożyć w samolot.
    Moja tetra ma jakieś 50x70 i nie wychodzi mi z niej samolot, pozostaje tylko składanie w prostokąt, chyba że Ty znasz jakiś magiczny sposób
    Tak, mam kwadratową, muśliny Imse Vimse. Co do składania w samolot na pewno można przy dużym dziecku złożyć jedną tetrę w trójkąt, a drugą w prostokąt i założyć razem, chłonność lepsza u tak dużego dziecka
    Kasia-mama Liwii (11.2007) i Maciusia (06.2011)

  12. #12
    Chustofanka Awatar Pastela
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    lubuskie
    Posty
    319

    Domyślnie

    a ja zaczynałam od tetry potem wełna, wkładki, kieszonki, formowanki... ale tetra i tak rzadzi non stop
    Wiktor lipiec 2007r. i Zosieńka 11 marzec 2011r.

  13. #13
    Chustoguru Awatar Agulinka
    Dołączył
    Sep 2010
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    9,330

    Domyślnie

    Z prostokąta robisz kwadrat zaginając ten nadmiar i już.
    Agnieszka, mama Marty (10.2011), Miriam (12.2014) i Elżbiety (11.2016)

  14. #14
    Chustomanka Awatar mamaUlki
    Dołączył
    Jul 2011
    Miejscowość
    Dzierżążno
    Posty
    1,331

    Domyślnie

    Ja też składam w prostokąt, ale kikko bambusy i prefoldy i mojej małej pul nie przeszkadza. A nawet wygodniej bo mniej tego wszystkiego na pupie

  15. #15
    Chustomanka Awatar jadorota
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Wielkopolska
    Posty
    567

    Domyślnie

    A ja zwykłą tetrę poprzeszywałam tak jak wkłady do flipa i jest malinowo Tzn nie muszę składać, kombinować, a schnie nadal ładnie. Kilka mam też tak uszytych jako prefold, ale też na rozmiar flipa.
    Dorota i trzech muszkieterów '03, '05, '11


  16. #16
    Chustopróchno Awatar Budzik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    13,478

    Domyślnie

    Ja składałam wzdłuż na 3 warstwy i potem na pół - wychodziło to dość szerokie, i na to pul i nic więcej.

  17. #17
    Chustoholiczka Awatar goralka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    kraków
    Posty
    3,534

    Domyślnie

    to i ja mogę napisać pochwały dla tetry, której (a jakże!) nie brałam pod uwagę
    części kieszonek się pozbyłam, reszta leży i się kurzy
    A. 5.2010, M. 5.2012, A. 9.2016, M. 9.2016

  18. #18
    Chustoholiczka Awatar sheana
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Puszcza (krk)
    Posty
    3,735

    Domyślnie

    Uwielbiam tetre Jak Smo mała była bo nie żal pieluszek Teraz bo sika jak szalona, tyle pije. Składam w prostokat i tyle. Jak mała była w samolot.

  19. #19
    Chusteryczka
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    1,765

    Domyślnie

    U nas tetra awaryjnie, jak wkłady nie zdążą wyschnąc. Wkładam ją do kieszonek, a i do otulacza pulowego się zdarzało i nie było problemów. Prostokąt of course

  20. #20
    Chusteryczka Awatar ewaibartek
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Warszawa-Bródno
    Posty
    1,540

    Domyślnie

    ja też tetre uwielbiam ,szczegolnie IV
    a jak tylko zasika,to tylko płuczę 2 razy w zimnej wodzie i do schniecia.pachnie wiatrem i słońcem - zero smrodu siuśków
    max 2razy taki numer i juz piorę
    Bartek 02.05.2007 Ksawery 07.08.2010 Sara 28.04.2012

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •