Strona 9 z 9 PierwszyPierwszy 123456789
Pokaż wyniki od 161 do 171 z 171

Wątek: tetrę odkryłam

  1. #161
    Chustoguru Awatar HoliPoli
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Belgrad
    Posty
    7,676

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mrscreme Zobacz posta
    Ja się szykuję noworodkowo na razie, dzięki
    A jak plamy po takich pierwszych kupkach, i potem po wprowadzeniu innych pokarmów poza mlekiem?
    Ja nie mam żadnych plam praktycznie po zadnych kupach (po takiej bardzo jagodowej tylko ślad został ciemniejszy) a nie wywabiałam niczym - tylko piorę zwyczajnie a kupę na świeżo spłukuję/zapieram zimną wodą a tetra już mi dwa lata służy


  2. #162
    Chusteryczka Awatar huskymama
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Zabrze
    Posty
    1,649

    Domyślnie

    plamy ponoc schodza na sloncu....u mnie zostawaly tylko jak nie zapralam albo nie splukalam od razu woda.

  3. #163
    Chustonówka
    Dołączył
    Nov 2014
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koala gra Zobacz posta
    Dziewczyny, nie kumam, pomocy. Próbuję z tetrą i ręcznikami IKEA. Tetrę składam w latawiec, ręczniki jak prefoldy, spinam snappi, na to wełniane gatki albo flip. We flipie nie zdarzyło się jeszcze żeby nie było wycieku. Gatki lepiej, ale po każdej zmianie są przesiąknięte sikami. To chyba wina tego, że za rzadko zmieniam pieluchę, ale mój syn strasznie dużo śpi. Potrafi spać 3, 4 godziny w ciągu dnia. Czy Wy budzicie dziecko co godzinę żeby je przewinąć? Ja nigdy nie wiem kiedy on zaśnie żeby mu założyć akurat na spanie pampersa. Po moich doświadczeniach wierzyć mi się nie chce jak czytam powyżej, że można tak pieluchować dziecko. Syn ma teraz 3 miesiące, waży 7 kg. Pomóżcie proszę, bo już się zraziłam do tego wielopieluchowania i właściwie daję mu teraz ostatnią szansę
    Dałam szansę i się udało Napiszę dlaczego, może komuś się przyda. Moim zdaniem trzeba po prostu wyluzować, poczekać aż noworodek podrośnie i przestanie tyle spać i tyle siusiać. Druga rzecz to zaczęłam inaczej składać pieluchy. Z jednej robię trójkąt a z drugiej wkładkę prostokątną, którą układam na środku trójkąta i na coś takiego otulacz. Te pieluchy na wkładki mam z takiej najgorszej tetry, którą moja teściowa kupuje na szmaty. Dała mi tego 40 sztuk i nadaje się to na wkładkę idealnie. Rozłożona pielucha ma wymiary długiego prostokąta. Składam ją na kształt prefolda i nawet w praniu się całkiem nie rozpada, więc szybko się składa. Myślałam żeby to nawet poprzeszywać na maszynie, ale może jak młody podrośnie to inaczej będę chciała składać. Ta zewnętrzna pielucha, z której robię trójkąt jest z trochę lepszej, ale jednak zwykłej cienkiej, prostokątnej tetry, którą kupiłam na bazarze. Mam też takie lepsze, grube 80x80, ale na razie one za wielkie i za grube, więc wolę te słabsze prostokąty składać. Nie rozumiem dlaczego mamy mówią, że lepsze są pieluchy kwadratowe. Po pierwsze po praniu kwadratowa pielucha i tak robi się prostokątem, bo zbiega się bardziej z jednej strony, po drugie tym wielkim kwadratom trzeba i tak składać dwa boki żeby były mniejsze. Tym prostokątnym składam tylko jeden bok żeby nadać kształt kwadratu, kwadrat na pół i mam trójkąt. Jeśli chodzi o wkładki kupiłam kilka bambusowych z pupusia. Prałam je już wiele razy i nie widzę wielkiej różnicy z moimi tetrowymi wkładkami jeśli chodzi o chłonność. I tak muszę na nich zamotać tetrę, bo jak się trafi kupa to wszystko wyleci. Jeśli chodzi o siku to niewiele lepiej chłonie, a ja i tak przewijam w takich samych cyklach jak z wkładką tetrową. Dziecko przesypia noce, więc na noc jeszcze pampersy stosuję, ale z czasem pewnie zaryzykuję wielo. W dzień potrafi spać w tetrze przez trzy godziny. Nie stosuje wkładek "sucha pielucha". Rano więcej siusia i częściej zmieniam, ale też głównie po jedzeniu, czy przed spaniem, nie lecę zmieniać po małym siknięciu, nie sprawdzam co chwilę, czy już jest mokro. Wieczorem potrafi przez dwie godziny nie siknąć wcale. To tyle. Mam nadzieję, że komuś się przyda

  4. #164
    Chustomanka
    Dołączył
    Nov 2014
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    1,057

    Domyślnie

    Gdzie kupię tetre 70x70 cm? Szukałam na all... I tylko kikko jest
    córki: M 04.2012, R 11.2013 i B 08.2016 27tc [*]

  5. #165

    Domyślnie

    Kate, a co z kikko jest nie tak? Oprócz ceny





  6. #166
    Chustomanka
    Dołączył
    Nov 2014
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    1,057

    Domyślnie

    Nie mówię, że kikko jest złe, ale jakaś alternatywa chyba jest? mam muśliny z ikei i one dość grube są (na pupę maluszka). Nie wiem jaka ta kikko jest w porównaniu...
    córki: M 04.2012, R 11.2013 i B 08.2016 27tc [*]

  7. #167
    Chustoholiczka Awatar kaisa
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    5,880

    Domyślnie

    Kikko jest podobna w solidnosci, jednak trochę cieńsza i lepiej się układa. Miałam obie i dla noworodka używałam kikko, bo ikeowa była za sztywna.
    J.2014 i E.2016

  8. #168
    Chustomanka
    Dołączył
    Nov 2014
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    1,057

    Domyślnie

    tetrę chcę mieć w razie braku całej reszty, bo u mnie ze schnięciem może być problem :/
    dzięki kaisa za porównanie
    córki: M 04.2012, R 11.2013 i B 08.2016 27tc [*]

  9. #169
    Chustonoszka
    Dołączył
    Dec 2015
    Posty
    85

    Domyślnie

    Ja używam tetry awaryjnie. jak mi bawełniane prefololdy nie doschną. wkłady tez mi się nie sprawdzają, chyba posprzedaję póki są odplamione po letnim słońcu
    • "Nikt dobrze nie wiedział skąd się wzięli, dość że pewnego dnia zamieszkali w lesie we dwoje: Mama-Kangurzyca i mały jej synek zwany Maleństwem."



  10. #170
    Chustonoszka
    Dołączył
    Dec 2015
    Posty
    85

    Domyślnie

    ja bardzo żałuję, że nie wpadłam na ten odkrywczy pomysł z tetra jak maleńki był maleńki, bo teraz to po herbacie. Chyba, że sa jakieś mega chłonne tertry o których nie wiem
    • "Nikt dobrze nie wiedział skąd się wzięli, dość że pewnego dnia zamieszkali w lesie we dwoje: Mama-Kangurzyca i mały jej synek zwany Maleństwem."



  11. #171
    Chustoguru
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    6,288

    Domyślnie

    muśliny ecopi to inne liga a i bambusowe

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •