Strona 8 z 9 PierwszyPierwszy 123456789 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 141 do 160 z 171

Wątek: tetrę odkryłam

  1. #141
    Chustofanka Awatar kammillka
    Dołączył
    Sep 2013
    Miejscowość
    Czarna Białostocka
    Posty
    225

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Karolka Zobacz posta

    Mam pytanie do mam raczkujących/chodzących dzieci - jak Wy tę tetrę zakładacie? Co robicie, żeby Wam dziecko nie uciekło w połowie zakładania? Czy składacie najpierw pieluchę i trzymacie gdzieś pod ręką pieluszki już złożone czy składacie "na bieżąco"?
    ja ciągle zakładam na leżąco daję jakąś rzecz do łapki i szybko zapinam otulacz a tetrę zawsze po praniu składam w prostokąt i układam na stosie
    Alicja X.2011 Olga XI.2013

  2. #142
    Chustopróchno Awatar Anyczka
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    14,899

    Domyślnie

    Ja, o ile jeszcze to pamiętam, raczkującej zakładałam tetrę w prostokąt, na leżąco. Jakoś dawało radę
    Ostatnio edytowane przez Anyczka ; 25-08-2023 o 19:19

  3. #143
    Chustopróchno Awatar Kreska
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    11,282

    Domyślnie

    na lezaco, stos poskladanej tetry przygotowany zaraz po praniu. polecam otulacze na rzepy przy uciekajacym dziecku, zapinanie trwa duuuzo krocej
    Ania
    2008, 2011, 2013, 2018

  4. #144
    Chustofanka
    Dołączył
    Mar 2015
    Miejscowość
    Śląsk
    Posty
    463

    Domyślnie

    Polecam składać w latawiec i w to wkładać prostokąt z tetry a potem snappi. Kupka mi nigdy nie uciekła

  5. #145
    Chustofanka Awatar ismeril84
    Dołączył
    Oct 2014
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    393

    Domyślnie

    Dziaciaki nie mają ogromnej pupy w tej tetrze? Pytam, bo mojemu tetrę zakładam tylko tuż przed kapaniem na jakieś 30 minut. Składam w prostokąt. I po tych 30 minutach cała jest zlana. Musiałabym włożyć jeszcze jedna pieluszkę, żeby wytrzymał w tym choćby godzinę.

  6. #146
    Chustonówka
    Dołączył
    Nov 2014
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    5

    Domyślnie

    Dziewczyny, nie kumam, pomocy. Próbuję z tetrą i ręcznikami IKEA. Tetrę składam w latawiec, ręczniki jak prefoldy, spinam snappi, na to wełniane gatki albo flip. We flipie nie zdarzyło się jeszcze żeby nie było wycieku. Gatki lepiej, ale po każdej zmianie są przesiąknięte sikami. To chyba wina tego, że za rzadko zmieniam pieluchę, ale mój syn strasznie dużo śpi. Potrafi spać 3, 4 godziny w ciągu dnia. Czy Wy budzicie dziecko co godzinę żeby je przewinąć? Ja nigdy nie wiem kiedy on zaśnie żeby mu założyć akurat na spanie pampersa. Po moich doświadczeniach wierzyć mi się nie chce jak czytam powyżej, że można tak pieluchować dziecko. Syn ma teraz 3 miesiące, waży 7 kg. Pomóżcie proszę, bo już się zraziłam do tego wielopieluchowania i właściwie daję mu teraz ostatnią szansę

  7. #147
    Chustomanka Awatar len_a
    Dołączył
    May 2013
    Posty
    1,294

    Domyślnie

    może synek dużo sika i taka tetra to dla niego za mało. U nas tetra była jakos do roku ale tylko tak na dzień, tak żeby zmieniać co powiedzmy jeden sik, czy co godzinę. Na drzemki czy wyjścia zawsze coś bardziej chłonnego, np. wkłady bambusowe. Więc ja bym dała szansę pieluchom wielo ale dokupiła coś bardziej chłonnego
    Moje dwa szczęścia

  8. #148
    Chustomanka Awatar vinga89
    Dołączył
    Jul 2014
    Posty
    628

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koala gra Zobacz posta
    Dziewczyny, nie kumam, pomocy. Próbuję z tetrą i ręcznikami IKEA. Tetrę składam w latawiec, ręczniki jak prefoldy, spinam snappi, na to wełniane gatki albo flip. We flipie nie zdarzyło się jeszcze żeby nie było wycieku. Gatki lepiej, ale po każdej zmianie są przesiąknięte sikami. To chyba wina tego, że za rzadko zmieniam pieluchę, ale mój syn strasznie dużo śpi. Potrafi spać 3, 4 godziny w ciągu dnia. Czy Wy budzicie dziecko co godzinę żeby je przewinąć? Ja nigdy nie wiem kiedy on zaśnie żeby mu założyć akurat na spanie pampersa. Po moich doświadczeniach wierzyć mi się nie chce jak czytam powyżej, że można tak pieluchować dziecko. Syn ma teraz 3 miesiące, waży 7 kg. Pomóżcie proszę, bo już się zraziłam do tego wielopieluchowania i właściwie daję mu teraz ostatnią szansę
    Cytat Zamieszczone przez len_a Zobacz posta
    może synek dużo sika i taka tetra to dla niego za mało. U nas tetra była jakos do roku ale tylko tak na dzień, tak żeby zmieniać co powiedzmy jeden sik, czy co godzinę. Na drzemki czy wyjścia zawsze coś bardziej chłonnego, np. wkłady bambusowe. Więc ja bym dała szansę pieluchom wielo ale dokupiła coś bardziej chłonnego
    Podpisuję się pod tym co napisała Lena,
    może po prostu przyszedł czas na coś chłonniejszego. u nas też tetra zmieniana co sik/dwa. 3-4 godziny dla tetry to za długo. spróbujcie z wkładami bambusowymi

  9. #149
    Chustomanka Awatar Agis
    Dołączył
    Jun 2011
    Miejscowość
    Malbork
    Posty
    658

    Domyślnie

    Albo formowankę na drzemki i na to gatki wełniane
    http://agisowo.blogspot.com/

    Jaś 12.2010 Matylda 01.2014

  10. #150
    Chustomanka Awatar vinga89
    Dołączył
    Jul 2014
    Posty
    628

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Agis Zobacz posta
    Albo formowankę na drzemki i na to gatki wełniane
    albo albo to wersja drzemkowo/nocna
    szkoda rezygnować z wielo nie spróbowawszy innych rozwiązań pieluchowania. nie sama tetra na świecie

  11. #151
    Chustomanka
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    554

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koala gra Zobacz posta
    Syn ma teraz 3 miesiące, waży 7 kg. Pomóżcie proszę, bo już się zraziłam do tego wielopieluchowania i właściwie daję mu teraz ostatnią szansę
    Nie zdziwiłabym się, jakby młody miał po prostu wytrzymały pęcherz i potężny sik jak tylko się obudzi. Mój syn tak miał [sikał dokładnie w momencie obudzenia, sekundę później był już zlany po uszy]. Niestety, nie wytrzymywało tego nic - żadne tetry ani jednorazówki. Pozostało mi tylko... kochać syna takim, jaki jest i czekać aż mu dupka na coś większego urośnie .

    Tak więc niepocieszająco uprzedzam, że jednorazówka może wcale nie poprawić sytuacji. Ale za porządne wkłady może pomogą - nie wiem, te 7 lat temu nie wiedziałam, że jest coś po za tetrą .

  12. #152
    Chustomanka
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    680

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Agis Zobacz posta
    Albo formowankę na drzemki i na to gatki wełniane
    A wyczaić kiedy będzie drzemka to czasem wielka sztuka... Ja jak ubrałam na spanie coś więcej to często potem nie zasypiało. Trochę prościej jak się usypia w chuście. Większa szansa że zaśnie, to można coś więcej założyć

  13. #153
    Chustonówka
    Dołączył
    Nov 2014
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mamadama Zobacz posta
    A wyczaić kiedy będzie drzemka to czasem wielka sztuka... Ja jak ubrałam na spanie coś więcej to często potem nie zasypiało. Trochę prościej jak się usypia w chuście. Większa szansa że zaśnie, to można coś więcej założyć
    No właśnie. Ja naprawdę nie jestem w stanie przewidzieć kiedy on mi zaśnie. Jak myślę, że bedzie czuwał i chce spróbować wielopieluchy to on akurat zasypia i budzi się po godzinie zasiusiany po pachy. A wiem, że w jednorazówce by spał trzy godziny. Poszukam zaraz tych wkładów konopnych czy bambusowych, ale mam z tym trochę problem, bo nie chcę już w to więcej inwestować. Formowanki to już w ogóle mi za drogo wychodzą, bo muszą być przecież rozmiarowe, prawda? Nie stać mnie zwyczajnie na to. Liczyłam na tetrę i ręczniki żeby było tanio. I tu pada kolejne przekonanie, ze wielopieluchowanie jest bardziej ekonomiczne. Nijak mi się to nie kalkuluje z pampersami z Rosmana 16 zł paczka. Ja wiem, że eko i ja jestem do tego przekonana i bym była w stanie nawet zainwestować, ale męża nie przekonam tym argumentem.

  14. #154
    Chustomanka Awatar vinga89
    Dołączył
    Jul 2014
    Posty
    628

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koala gra Zobacz posta
    No właśnie. Ja naprawdę nie jestem w stanie przewidzieć kiedy on mi zaśnie. Jak myślę, że bedzie czuwał i chce spróbować wielopieluchy to on akurat zasypia i budzi się po godzinie zasiusiany po pachy. A wiem, że w jednorazówce by spał trzy godziny. Poszukam zaraz tych wkładów konopnych czy bambusowych, ale mam z tym trochę problem, bo nie chcę już w to więcej inwestować. Formowanki to już w ogóle mi za drogo wychodzą, bo muszą być przecież rozmiarowe, prawda? Nie stać mnie zwyczajnie na to. Liczyłam na tetrę i ręczniki żeby było tanio. I tu pada kolejne przekonanie, ze wielopieluchowanie jest bardziej ekonomiczne. Nijak mi się to nie kalkuluje z pampersami z Rosmana 16 zł paczka. Ja wiem, że eko i ja jestem do tego przekonana i bym była w stanie nawet zainwestować, ale męża nie przekonam tym argumentem.
    pieluch wielo musisz na raz dużo kupić, z pampkami tego tak nie odczuwasz ale faktycznie podczas tych około dwóch lat pieuchowania wydajesz kilka tysięcy. nie mówiąc już o tym, że pieluchy wielo możesz potem odsprzedać, czego z obsiaknymi pampkami raczej nie zrobisz... dla mnie wielopieluchowanie jest ekonomiczne, bo wiem, że nawet jak mam pieluchoświrostwo i nakupione dla trojaczków to i tak na koniec wszystko mi się zwróci bo je sprzedam

  15. #155
    Chustonówka
    Dołączył
    Nov 2014
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez vinga89 Zobacz posta
    pieluch wielo musisz na raz dużo kupić, z pampkami tego tak nie odczuwasz ale faktycznie podczas tych około dwóch lat pieuchowania wydajesz kilka tysięcy. nie mówiąc już o tym, że pieluchy wielo możesz potem odsprzedać, czego z obsiaknymi pampkami raczej nie zrobisz... dla mnie wielopieluchowanie jest ekonomiczne, bo wiem, że nawet jak mam pieluchoświrostwo i nakupione dla trojaczków to i tak na koniec wszystko mi się zwróci bo je sprzedam
    Ale czy na pewno sprzedasz? Ja kupiłam tu na bazarku używaną formowankę bawełnianą i jest twarda i szorstka jak papier ścierny. W życiu bym nie założyła czegoś takiego dziecku. I na pewno nie miałabym serca sprzedać czegoś tak zużytego dalej. Flipy podobnie: zużyte rzepy, całkowicie do wymiany.

  16. #156
    Chustofanka Awatar ismeril84
    Dołączył
    Oct 2014
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    393

    Domyślnie

    Myślę, że sprzedasz. Są mamy, które same sobie rzepy mogą wymienić, jeśli tylko to dolega pieluszce. Wiadomo, fortuny na sprzedaży używanych pieluch nie zrobisz ale zawsze to trochę grosza. Ja swój stosik kompletowałam przede wszystkim z nowych pieluszek i na razie sprzedawać nie zamierzam, bo szykuję je dla kolejnego bobasa. Ale, gdybym miała je sprzedać po pierwszym dziecku to myślę, że mogłabym je wystawić za połowę ceny zakupu i i tak by poszły. Są na prawdę bardzo zadbane.

  17. #157
    Chustofanka
    Dołączył
    Mar 2015
    Miejscowość
    Śląsk
    Posty
    463

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o sikanie zaraz po obudzeniu to ja po prostu próbowałam wysadzać moją dziewczynkę na nocniczek. Bardzo fajny sposób. Kilka siusiu udało się złapać a i ona sama jakoś nocniczkiem się zafascynowała

    Ja na noc używam wkładów ecodidi składanych(i zawijam na końcu tak żeby było więcej z przodu między nóżkami) do formowanek z kieszonką i na to wełniak. Dziewczyna ma kawał pieluchy między nogami ale że śpi na brzuszku to nie ma problemu. Ja też na używanych się przejechałam niektórych. Moja dziewczynka jest ruchliwa i formowanki handmade ją obcierają. W ogóle jakoś mi formowanki inne niż z dzianiny bambusowej nie pasują. Różnie to bywa. Niektóre mamy chętnie sięgają po rzeczy, których inne nigdy w życiu by nie wzięły.

  18. #158
    Chustofanka Awatar mrscreme
    Dołączył
    Apr 2015
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    459

    Domyślnie

    Dziewczyny tetrowe, czy kupujecie pieluchy o jakiś konkretnych parametrach, czy jakakolwiek tetra może być? Już doczytałam, że łatwiej się składa kwadrat, ale jak jest prostokąt to nie koniec świata, ale czy zwracacie uwagę na gramaturę itp.?

  19. #159
    Chustoholiczka Awatar Alassea
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    5,873

    Domyślnie

    Gramatura może mieć znaczenie w zależności od wieku dziecka. Np. dla noworodka nie potrzebujesz bardzo chłonnej, bo sik niewielki i często przewijasz, do tego nie może być za gruba po poskładaniu - więc takie 67g jest ok.
    Jak masz dziecko większe, starsze, bardziej sikające, lepsze jest 80 albo 100g.
    Cypisek - [maj 2012], Żabka - [czerwiec 2015]
    Żona, matka, Certyfikowana Doula, Certyfikowany Doradca Noszenia ClauWi®, CDL


  20. #160
    Chustofanka Awatar mrscreme
    Dołączył
    Apr 2015
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    459

    Domyślnie

    Ja się szykuję noworodkowo na razie, dzięki
    A jak plamy po takich pierwszych kupkach, i potem po wprowadzeniu innych pokarmów poza mlekiem?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •