Strona 7 z 9 PierwszyPierwszy 123456789 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 121 do 140 z 171

Wątek: tetrę odkryłam

  1. #121
    Chustofanka
    Dołączył
    Aug 2013
    Posty
    160

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez larwunia Zobacz posta
    Idea kieszonek jest taka, że jest to najszybsza i najprostsza pielucha do założenia
    Myślałam, że najszybsza i najprostsza pielucha do założenia to AIO do kieszonek trzeba jeszcze wcześniej powkładać wkłady... No ale całe szczęście, że jest aż tyle różnych form pieluchowania wielorazowego. Każdy może wybrać coś dla siebie

  2. #122

    Domyślnie

    Ja uwielbiam tetrę, używałam jej przy dzieciach od noworodka, przy dwóch pierwszych składałam w prostokąt, teraz w latawiec. Formowanek mam ale kilka sztuk które używam tylko w nocy a w dzień tylko tetra bo mam jej mnóstwo i schnie po praniu w godzinkę (latem w 5 minut).

  3. #123
    Chustomanka Awatar larwunia
    Dołączył
    Jan 2009
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    675

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez HoliPoli Zobacz posta
    larwunia,
    namówiłaś mnie trochę jeśli chodzi o wierzgające dziecię. Choć jeśli chodzi o wkłady do otulacz to jak mam odpowiednio dopasowany to się nie przesuwa tak strasznie (i takie gotowce biorę np. na spacer i wyjścia). Mąż szczęśliwie nie miał kłopotu z dopasowywaniem jednego do drugiego i nie podobała mu się idea kieszonek (choć nazw to chyba do dziś nie ogarnią ).
    Moje zaczyna wierzgać (ostatnio zabawa w podnoszenie dupki i suwanie się po całym przewijaku) ale szczęśliwie jeszcze jestem w stanie spacyfikować. Także nadal tetra króluje niepodzielnie
    Dwa miesiące temu też tak mówiłam dopóki trochę się wierci to jest luz, ale jak już nie możesz namówić na chwilę leżenia na plecach i w trakcie zakładania Ci się obkręca na brzuch i do tego jeszcze rwie do przodu i co chwile musisz go zgarniać w jedno miesce, ufff to wtedy jest znacznie gorzej Ale no prawda jest taka, że ja już 3 raz zmieniam ulubioną formę pieluchowania, bo to ciągle się zmienia....


    Cytat Zamieszczone przez aga108 Zobacz posta
    Myślałam, że najszybsza i najprostsza pielucha do założenia to AIO do kieszonek trzeba jeszcze wcześniej powkładać wkłady... No ale całe szczęście, że jest aż tyle różnych form pieluchowania wielorazowego. Każdy może wybrać coś dla siebie
    Fakt, AIO szybsze , ja nie myślę o AIO, bo nie przepadam i tu potwierdzam, dla każdego coś innego
    Moje kochane chłopaki: G. 15.04.09 i A. 17.03.13

  4. #124
    Chustofanka
    Dołączył
    May 2013
    Posty
    156

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez larwunia Zobacz posta
    dopóki trochę się wierci to jest luz, ale jak już nie możesz namówić na chwilę leżenia na plecach i w trakcie zakładania Ci się obkręca na brzuch i do tego jeszcze rwie do przodu i co chwile musisz go zgarniać w jedno miesce, ufff to wtedy jest znacznie gorzej Ale no prawda jest taka, że ja już 3 raz zmieniam ulubioną formę pieluchowania, bo to ciągle się zmienia.
    Oj tak, ja z powodu tych ucieczek uwielbiam teraz gatki welniane -nawet dziecku na brzuchu daję radę założyć;DA tetry już nie daję rady
    K. 5.02.2013 i E. 2.06.2016

  5. #125
    Chustopróchno Awatar Kreska
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    11,282

    Domyślnie

    a na co naciągasz te gatki? na formowankę? to ją i tak trzeba na plecach...
    Ania
    2008, 2011, 2013, 2018

  6. #126
    Chustomanka Awatar marynarka
    Dołączył
    Apr 2013
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    1,455

    Domyślnie

    Ja tetry używałam na początku Oczywiście M nic nie kumał w kwestii składania i pakowania w otulacz a nawet jak już było poskładane, to jakoś nie umiał wsadzić w otulacz... teraz mamy dużo kieszonek i też sobie chwalę Zauważyłam, że ja całkowicie niewybredna jestem jeżeli chodzi o pieluchy, bo lubię wszystko Tetrę, prefoldy, kieszonki, SIO, formowanki, otulacze PUL i wełniaki Wszystko oprócz AIO, bo nie mam i nigdy nie używałam. Moja córa, po pewnym czasie zaczęła bojkotować tetrę. Jak tylko zakładałam, to się denerwowała A przy kieszonkach było oki... To zrezygnowałam... Ale składać lubiłam, oj lubiłam


    + 2 kropki ( 06. i 09.2011)

  7. #127

    Domyślnie

    Dziewczyny to jakie Wy macie dzieci? Na moją 3,5 miesięczniaczkę 5kg tetra i otulacze S (na przykład IV) są za duże Wciąż się pieluchujemy w malutkich kawałkach pociętej tetry i otulaczach noworodkowych (polecam Kokosi i bambino mio). Dopiero niedawno wbiła się w prefoldy z żółtym obszyciem.

    Nie wierzę w używanie tetry dla noworodka bez robienia dużej pupy, chyba że pokażecie na zdjęciach
    Szkoła Noszenia ClauWi®
    Doradca Noszenia ClauWi® (kurs podstawowy)
    Warszawa/Bełchatów

  8. #128

    Domyślnie

    Mój mały ma trzy miesiące i waży 7,5 kg używam dla niego tetry 80X80 bo najłatwiej składa się w trójkąt z plisą, na mojego są idealne, nakładam na to wełniaka storcha M i jest ok, nie robi dużej pupy.

  9. #129
    Chustoguru Awatar HoliPoli
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Belgrad
    Posty
    7,676

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Yellowstone Zobacz posta
    Nie wierzę w używanie tetry dla noworodka bez robienia dużej pupy, chyba że pokażecie na zdjęciach
    podjęłabym to wyzwanie ale chyba żadnego zdjęcia nie mam a dziecko już nie noworodek aa no i żeby było jasne, była większa niż w jedno ale jak złożyłam w origami to nie taka strasznie straszna i ogromna jak przy składaniu w prostokąt no i pewnie jakby to. Była mała tetra (pocięta duża czy coś w tym guście) to by pupa też mniejsza była


  10. #130
    Chustofanka
    Dołączył
    May 2013
    Posty
    156

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kreska Zobacz posta
    a na co naciągasz te gatki? na formowankę? to ją i tak trzeba na plecach...
    Na formowankęNo to musze na pleckach ale większość mam na rzepy więc szybko idzieKieszonki z napami, i to kilkoma rzędami idą mi trudniej, chociaż te z jednym też są spoko - niestety ostatnio moje dziecko ma ciągłe odparzenia, więc pul raczej rzadko wkładam, a wełniany otulacz zapinany nie bardzo się sprawdza, szczególnie jak mam jeszcze łapać wkład, nie mówiąc już o tetrze
    K. 5.02.2013 i E. 2.06.2016

  11. #131
    Chustomanka Awatar marynarka
    Dołączył
    Apr 2013
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    1,455

    Domyślnie

    ł
    Cytat Zamieszczone przez Yellowstone Zobacz posta
    Dziewczyny to jakie Wy macie dzieci? Na moją 3,5 miesięczniaczkę 5kg tetra i otulacze S (na przykład IV) są za duże Wciąż się pieluchujemy w malutkich kawałkach pociętej tetry i otulaczach noworodkowych (polecam Kokosi i bambino mio). Dopiero niedawno wbiła się w prefoldy z żółtym obszyciem.

    Nie wierzę w używanie tetry dla noworodka bez robienia dużej pupy, chyba że pokażecie na zdjęciach
    A ja nigdzie nie napisałam, że pupka była mała Była ogromna w prostokąt, a w samolot nawet, nawet Miałam też pociętą na mniejsze kawałki, żeby cieniej było A małą zaczęłam pieluchować wielo jak miała ok. 8 tygodni i ok. 5,6 kg Ja po prostu kocham wielo i dzisiaj mimo nadmiaru kieszonek wsadziłam mała w tetrę


    + 2 kropki ( 06. i 09.2011)

  12. #132
    Chustomanka Awatar rodzynka007
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    795

    Domyślnie

    U nas tetra ostatnio jako wklad do kieszonki czesto jest uzywana, bo mimo ze mam duzo wkladek bambusoeych i z mikrofibry to jak ida zeby potrzeba duzo pieluch, bo synek czesciej sika i czeste sa przecieki, wiec prawie co godzine zmieniam pieluszki

  13. #133
    Chustofanka Awatar soh
    Dołączył
    Apr 2010
    Miejscowość
    Japonia
    Posty
    495

    Domyślnie

    To ja sie dopisze do watku, juz trzecie dziecko w tetrze chodzi, kupowane tylko dla pierwszej było, dla kalinki chyba 20 nowych sztuk mi mama dostała, Sumire ma tylko co sie ostalo, tylko otulacze jej nowe kupiłam, bo te po Majke i Kalinie poszły w swiat juz wczesniej
    Soh i same corki - Majka (08/2007), Kalina (09/2009), Sumire (07/2012), i Amelka (02/2015)

  14. #134
    Chustonoszka
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Elbląg
    Posty
    102

    Domyślnie

    Pomocy! Przy pierwszym tetry nie stosowałam. Dopiero teraz gdy już ma przeszło 16 miesięcy odkryłam, że tetra pod otulacz świetna sprawa. Przy drugim chcę zacząć od początku póki starszy się nie odpieluchuje i przekaże stosik młodszemu, ale już podrośniętemu. Zależy mi przede wszystkim na używaniu tetry pod otulacze przez pierwsze trzy miesiące. Zamierzam skompletować otulacze kokosi S/XS i NB oraz najmniejszy rozmiar Imse Vimse i Bambino Mio. Czy pod takie otulacze tetra orgiami też wejdzie? Jaki wtedy rozmiar tetry wybrać, aby starczyła i na tygodniowe niemowlę nie robiąc przy tym mega pupiny, i na 3 miesięczne bobo? Proszę o porady w tej kwestii, ewentualnie odsyłanie do wątków. Przeczytałam już kilkadziesiąt, ale jakoś nie natrafiłam na konkretne odpowiedzi.

  15. #135
    Chusteryczka Awatar olazola
    Dołączył
    Nov 2007
    Miejscowość
    Sopot
    Posty
    1,754

    Domyślnie

    Mialam 60x80 i byla super tak do 4,5 - 5 kg, pozniej 70 x 80 pewnie, ale na chwile odeszlismy od tetry
    Alicja 12.10.08 : Martyna 01.03.11 : Oleg 28.06.14

  16. #136
    Chusteryczka Awatar oli-vka
    Dołączył
    Oct 2012
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    2,285

    Domyślnie

    pausi, u Nas też przez pierwsze 3 m-ce tetra 60x80cm była ok. Teraz Tymek ma 19 m-cy i używamy tetry lux 80x80, ale gł. w prostokąt.

  17. #137
    Chustonoszka
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Elbląg
    Posty
    102

    Domyślnie

    A jak poskładać 60x80? w latawiec? Nie chcę w prostokąt bo mam zamiar z otulaczami wełnianymi też używać, więc nie chciałabym wycieków po brzegach.

  18. #138
    Chustofanka
    Dołączył
    Aug 2014
    Posty
    240

    Domyślnie

    Też używam tetry, najczęściej daję do niej suchą pupę, a na noce i poranki jakiś mały wkład noworodkowy. Tetrę mam taką zupełnie najzwyklejszą, chyba 60x80 albo 70x80. Składam mniej-więcej tak: http://sylviontko.blogspot.com/2012/...la-chopca.html i dla chłopca ok. 7,5 kg/ok. 70 cm jest jeszcze OK, chociaż już nie zostało dużo zapasu. Trzeba by chyba kupić większą tetrę. Tylko w związku z coraz większą ruchliwością dziecka zastanawiam się, czy tetra się sprawdzi, tzn. czy uda mi się ją założyć raczkującemu dziecku?

    Mam pytanie do mam raczkujących/chodzących dzieci - jak Wy tę tetrę zakładacie? Co robicie, żeby Wam dziecko nie uciekło w połowie zakładania? Czy składacie najpierw pieluchę i trzymacie gdzieś pod ręką pieluszki już złożone czy składacie "na bieżąco"?

  19. #139

    Domyślnie

    Mój mały ma 15 m-cy i jest szybko biegającym/uciekającym smykiem. Tetrę składam w trójkąt z plisą, w plisę wkładam jeszcze wkład dodatkowy wkład lub drugą jakąś cienką tetrę złożoną w prostokąt. Jakimś cudem udaje mi się, że młody leży na przewijaku ale jest to coraz bardziej trudne naciągam na to szorty wełniane i młody może nawiewać. Zakładanie tetry i np. flipa nie wchodzi w grę, za długo trwa.

  20. #140
    Chustoguru Awatar HoliPoli
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Belgrad
    Posty
    7,676

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Karolka Zobacz posta
    Mam pytanie do mam raczkujących/chodzących dzieci - jak Wy tę tetrę zakładacie? Co robicie, żeby Wam dziecko nie uciekło w połowie zakładania? Czy składacie najpierw pieluchę i trzymacie gdzieś pod ręką pieluszki już złożone czy składacie "na bieżąco"?
    ja składam w prostokąt i od daaawna już zakładam wyłącznie na stojąco. Idzie szybko i bezproblemowo bez względu na to czy daję to w otulacz czy wełniane gatki. Ale bardziej skomplikowanych złożeń już sobie na mojej niecierpliwej pannie nie wyobrażam


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •