Strona 6 z 9 PierwszyPierwszy 123456789 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 120 z 171

Wątek: tetrę odkryłam

  1. #101
    Chustomanka Awatar Ania_MK
    Dołączył
    Jun 2008
    Miejscowość
    Wroclaw / Milton Keynes
    Posty
    807

    Domyślnie

    Dziewczyny, zamowilam juz w PL tetre lux, 80x80, teraz sie przestraszylam ze bedzie za duza dla noworodka... na angielskim forum o pieluchach wielo polecaja musliny 40x40 lub ewentualnie musliny bambusowe max 50x50, twierdzac ze nawet 60x60 bedzie za duze... prosze, wyjasnijcie mi jak to jest w takim razie... juz sie pogubilam
    Cora Starsza IX.2008, Cora Mlodsza I.2012 i Cora Najmlodsza - III.2016





  2. #102
    Chustomanka
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    647

    Domyślnie

    Nie martw się, będą dobre tylko trzeba odpowiednio poskładać

  3. #103
    Chustomanka Awatar Ania_MK
    Dołączył
    Jun 2008
    Miejscowość
    Wroclaw / Milton Keynes
    Posty
    807

    Domyślnie

    A pupka nie wyjdzie za duza?
    Cora Starsza IX.2008, Cora Mlodsza I.2012 i Cora Najmlodsza - III.2016





  4. #104
    Chustomanka
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    647

    Domyślnie

    Złożone w zwykły prostokąt będą za duże ale jak złożysz np tak jak pokazuje tutaj dziewczyna:
    http://www.youtube.com/watch?v=sNff5ayzt-4
    to wychodzą fajne malutkie pieluszki i pupa nie będzie w niej sterczała do góry bo wychodzi fajnie płasko na plecach

    Nie mam już noworodka aby sprawdzić czy będą dobre ale złożyłam sobie tak muślinkę 80x80 i fajne wychodzą i do otulacza NB ładnie się układają. Postaram się zrobić zdjęcie dzisiaj i wstawię.
    Ostatnio edytowane przez bianka2009 ; 01-11-2011 o 04:28

  5. #105
    Chustomanka Awatar Ania_MK
    Dołączył
    Jun 2008
    Miejscowość
    Wroclaw / Milton Keynes
    Posty
    807

    Domyślnie

    dzieki, wlasnie obejrzalam - rzeczywiscie wyglada fajnie i nie skomplikowanie... juz sie nie moge doczekac az tetra do mnie dotrze to zaczne cwiczyc
    Cora Starsza IX.2008, Cora Mlodsza I.2012 i Cora Najmlodsza - III.2016





  6. #106
    Chustofanka Awatar Sihaya
    Dołączył
    Apr 2011
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    356

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez akira Zobacz posta
    Tylko, że muśliny są znacznie droższe od tej LUX którą znalazłam.
    ja mam muśliny ImseVimse i tetrę LUX-nie widzę między nimi specjalnej różnicy- splot tkaniny jest taki sam, chyba że w kolorze- muśliny są niebielone (ale mi i tak zjaśniały w praniu, wszystko mi jaśnieje, wkładki bambusowe też). Jakoś nie czuję różnicy ani w grubości (tetra 140g/m2 to ~90g w pieluszce 80x80, czyli podobnie jak IV), a miękkośc zależy IMO tylko od sposobu prania.

  7. #107
    Chustomanka
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    647

    Domyślnie

    IV jaśnieją po praniu bo wypłukuje się naturalny barwnik, bambusy to samo. Muślina od zwykłej tetry różni się tym że nie jest wybielana, włókno jest naturalne, surowe nie traktowane chemią, dzięki czemu chłonie więcej wilgoci i dłużej zachowuje swoją miękkość. Często muśliny wykonane są nie tylko z bawełny niebielonej ale również ekologicznej, organicznej.
    Chociaż tetrę można nazwać muśliną a muśline tetrą bo są bardzo podobne to jednak o niebo inne.

    edit:
    Przy zakupie białej tetry warto zapytać sprzedawcę czy zostały wybielone przy pomocy chloru czy tlenu.
    chlor - chemia, rakotwórczy
    tlen - ok
    Ostatnio edytowane przez bianka2009 ; 01-11-2011 o 11:52

  8. #108

    Domyślnie

    A jaki ROZMIAR tetry warto na początek?. Po pierwszej córeczce nic nie zostało.

  9. #109
    Chustonoszka Awatar Agatowa
    Dołączył
    Oct 2013
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    86

    Domyślnie

    Cześć dziewczyny, ja planuję stosować tetrę z otulaczami (zakupiłam póki co 3 szt. u Babyetta - 1 S-XS i 2 One size). Wydaje mi się, że to najprostszy i najtańszy sposób na wielopieluchowanie . Więcej otulaczy na razie nie kupuję, bo nie wiem jakiej wielkości będzie dzidziuś po urodzeniu. Doradźcie proszę jaką tetrę, muśliny, czy też prefoldy zakupić. Ile sztuk, jakie rozmiary i gdzie (linki do sklepów) tak żebym na razie miała przynajmniej na pierwsze 3 m-ce. Czy dodatkowo stosujecie jakieś wkładki? Ja myślę o pocięciu kocyka z Ikei, ale może macie jakieś inne patenty? Będę wdzięczna za dobre rady .

  10. #110
    Chustoguru Awatar HoliPoli
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Belgrad
    Posty
    7,676

    Domyślnie

    Agatowa, ja stosuję prawie wyłącznie tetrę (prawie, bo jeszcze ręczniczki z ikea). Dla noworodka to polecam tetrę najtańszą (skórczy się mocno w pierwszym praniu ale taki maluch nie potrzebuje dużej chłonności a taka cienka tetra nie zrobi mu wielkiej pupy). Dla większych dziewczyny polecają tetrę lux. Jedną i drugą możesz kupić na allegro (chyba najtańsza opcja), patrz na gramaturę, ta lux będzie podwójnie tkana i grubości ponad 200g/m2. Są jeszcze oczywiście muśliny i inne prefoldy 'markowe' ale ja z nimi nie miałam do czynienia. Póki co nadal jedziemy na tej cienkiej tetrze, co nam w zupełności wystarcza a młoda ma już 4 miesiące.
    Jeśli chodzi o ilość sztuk to ja tetry zakupiłam po 20 szt (cienkiej i tej lux) i 10 sztuk ręczniczków (na początek w zupełności wystarczyło, teraz dokupiłam jeszcze 10 ręczniczków, bo mi się spodobały . Piorę co 2-3 dni.
    Wkładek nie używam (mojej w ogóle nie przeszkadza mokra pielucha ). A otulaczy na początek to polecam więcej ok. 4-5 (i zdecydowanie rozmiarowych S/XS), bo u nas ciągle były pobrudzone kupką przy noworodku.
    No i powodzenia

    edit: i jeszcze co do otulaczy, zależy od firmy pewnie i dziecia ale ja na moim ponad 7miokilowym dzieciu milovie S spokojnie jeszcze zapinam i stosuję


  11. #111
    Chustofanka
    Dołączył
    Aug 2013
    Posty
    160

    Domyślnie

    Najtańszy pewnie tak, czy najprostszy to się okaże w trakcie a czy najlepszy to zależy co Wam podpasuje

    Nasza wyprawka zawiera i tetrę i otulacze i prefoldy i formowanki i CP. Nie wiem co nam podpasuje więc będziemy próbować. Na samym początku odrzuciłam tylko kieszonki... w ogóle mnie nie przekonują do siebie niczym, dosłownie niczym, nie rozumiem idei kieszonek.

    Na początek również mam zamiar używać tetry i prefoldów z otulaczami (też mam tylko 3 małe bo nie wiem jak duży będzie maluszek). Mam tetrę w ilości 20szt. ale ja mam bardzo słabą tetrę (cienka jak firanka) , kiedyś kupiłam taką w Biedronce (nie polecam) i dlatego zapewne będę składać tetrę w tetrę i dopiero w otulacz prefoldów małych mam 12 szt. i dużych 6szt. Ale na stosowanie jakichś wkładek do tetry to nie wpadłam (mogłabym trochę pogrubić tą biedronkową )... niezły pomysł, może ktoś ma jakieś doświadczenie w tym temacie?

  12. #112
    Chustofanka
    Dołączył
    Aug 2013
    Posty
    160

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez HoliPoli Zobacz posta
    Dla noworodka to polecam tetrę najtańszą (skórczy się mocno w pierwszym praniu ale taki maluch nie potrzebuje dużej chłonności a taka cienka tetra nie zrobi mu wielkiej pupy).
    Dobra wiadomość! Może i biedronkowa da radę?

    Cytat Zamieszczone przez HoliPoli Zobacz posta
    i 10 sztuk ręczniczków (na początek w zupełności wystarczyło, teraz dokupiłam jeszcze 10 ręczniczków, bo mi się spodobały
    Czy to chodzi o te ręczniczki? Co z nimi robisz? Jak je składasz? Od razu na pupę w prostokąt, jak prefold czy na tetrę?
    http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/50215084/

  13. #113
    Chustonoszka Awatar Agatowa
    Dołączył
    Oct 2013
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    86

    Domyślnie

    Dziękuję za cenne informacje. Budzą one kolejne pytania . Jakie wymiary tetry kupować - wiem, że są różne i jaką firmę wybrać. Mi znajoma odradzała najtańszą tetrę i radziła kupić od razu ECOpi. Z kolei przy takim maluszku ponoć pieluchę zmienia się co chwila i może lepiej na początek rzeczywiście zaopatrzyć się w coś tańszego. Ja bym bardzo prosiła o podanie np. linka do sklepu z tetrą, której używacie bądź używałyście na początku i się sprawdziła . A może którejś z was zostały po noworodku prefoldy ECOpi newborn i infant i chciałybyście je sprzedać? W kilku miejscach na forum były zachwalane.

    A tak poza tym, czy na tym forum zdarzają się mężczyźni, czy tylko kobiety potem zmieniają te pieluchy ?

    http://nappy.pl/ecopi-prefold-baweln...facturers_id=7

  14. #114
    Chustoguru Awatar HoliPoli
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Belgrad
    Posty
    7,676

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez aga108 Zobacz posta
    Nasza wyprawka zawiera i tetrę i otulacze i prefoldy i formowanki i CP. Nie wiem co nam podpasuje więc będziemy próbować. Na samym początku odrzuciłam tylko kieszonki... w ogóle mnie nie przekonują do siebie niczym, dosłownie niczym, nie rozumiem idei kieszonek.
    jej, a ja już myślałam, że jestem ostatnią osobą na świecie, która nie rozumie kieszonek. Nawet 2 miałam ale już poleciały do nowego domu Jak to dobrze nie być samemu

    o ręczniki chodzi dokładnie o te, co podlinkowałaś. Składam je w coś a la prefold (w harmonijkę powiedzmy) i takie pakuję do otulacza (na długość idelanie pasuje do milovii S ale na rozpiętych napach tzn. nieskracanej po długości, do one size'ów które mam są za krótkie). Niestety u mnie jest strasznie twarda woda, więc jak już ręczniki nabiorą odpowiedniej twardości to czasem kładę papierek celulozowy, żeby było milej (a potem je hurtowo suszę w zaprzyjaźnionej suszarce i to im pomaga ).

    Tetra biedronkowa jak najbardziej. Myślę, że podejdzie na początek, choć z tego co pamiętam to chyba nie miała najlepszej ceny tak czy inaczej, jak masz 20 to na rozruch spokojnie powinno wystarczyć. Aha, dla noworodka składałam w origami, latawiec czy jak to tam się nazywa i pakowałam w otulacz imse vimse S (do innych jakoś mi to nie pasowało). Tak nam było najwygodniej i nie robiła się taka wielka pupa. Jak młoda trochę podrosła to zaczęłam składać właśnie w prostokąty wszystko, bo tak szybciej, prościej i wygodniej.

    Co do chłonności tetry to mi moja tania tetra (też cienka i można spokojnie przez nią świat podziwiać) wystarcza gdzieś na 3 siki, ręcznik na 2 i mnie to w pełni satysfakcjonuje

    Aha, ja jeszcze nie rozumiem prefoldów - po co kupować poskładane, skoro można samemu a rozłożone szybciej schnie?


  15. #115
    Chustofanka
    Dołączył
    Aug 2013
    Posty
    160

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez HoliPoli Zobacz posta
    Aha, ja jeszcze nie rozumiem prefoldów - po co kupować poskładane, skoro można samemu a rozłożone szybciej schnie?
    też racja ja kupiłam swoje taniej niż dobrą grubą tetrę więc nie mogłam nie skorzystać z okazji

  16. #116
    Chustoguru Awatar HoliPoli
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Belgrad
    Posty
    7,676

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez aga108 Zobacz posta
    też racja ja kupiłam swoje taniej niż dobrą grubą tetrę więc nie mogłam nie skorzystać z okazji
    tak to rozumiem


  17. #117
    Chustomanka Awatar larwunia
    Dołączył
    Jan 2009
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    675

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez aga108 Zobacz posta
    Najtańszy pewnie tak, czy najprostszy to się okaże w trakcie a czy najlepszy to zależy co Wam podpasuje

    Nasza wyprawka zawiera i tetrę i otulacze i prefoldy i formowanki i CP. Nie wiem co nam podpasuje więc będziemy próbować. Na samym początku odrzuciłam tylko kieszonki... w ogóle mnie nie przekonują do siebie niczym, dosłownie niczym, nie rozumiem idei kieszonek.
    Idea kieszonek jest taka, że jest to najszybsza i najprostsza pielucha do założenia: np. dla początkującego męża, który nie czai otulaczy, wkładów, prefoldów i innych trudnych nazw. Jak wychodzę z domu, zawsze zostawiam kieszonki do przebrania. A jeszcze bardziej można zrozumieć ideę, kiedy dziecko dostaje szału przy leżeniu na plecach,a jedyną słuszną pozycją jest pozycja na brzuchu i jak to dziecko się wierci do tego, a Ty zakładasz otulacz z wkładami, które przy każdym ruchu się przekręcają, wypadają i jeszcze trzeba to jakimś cudem zapiąć, tyle, że napy są na brzuchu, a brzuch na podłodze, a formowanka nie jest lepsza, bo najpierw trzeba ją zapiąć, a potem zapiąć otulacz... w międzyczasie próbując wywalczyć chociaż mikrosekundę leżenia na plecach, po takim wyczynie człowiek jest już spocony jak mysz Dodam, że zaczęłam od otulaczy, uznając, że jest to najlepsza opcja pieluchowania, a kieszonki miałam na deser. Teraz jednak kieszonki wielbię jak nigdy
    Moje kochane chłopaki: G. 15.04.09 i A. 17.03.13

  18. #118
    Chustoholiczka Awatar samasia
    Dołączył
    Nov 2012
    Miejscowość
    Warszawa Jelonki
    Posty
    4,119

    Domyślnie

    Ja w ten sam sposób właśnie odkryłam tetrę I żałuję, że nie używałam całe lato, kiedy dziecko i tak prawie na golasa było :/// Nastraszyli nas tą tetrą, że to takie straszne było - a zupełnie nie jest

  19. #119
    Chustoguru Awatar HoliPoli
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Belgrad
    Posty
    7,676

    Domyślnie

    larwunia,
    namówiłaś mnie trochę jeśli chodzi o wierzgające dziecię. Choć jeśli chodzi o wkłady do otulacz to jak mam odpowiednio dopasowany to się nie przesuwa tak strasznie (i takie gotowce biorę np. na spacer i wyjścia). Mąż szczęśliwie nie miał kłopotu z dopasowywaniem jednego do drugiego i nie podobała mu się idea kieszonek (choć nazw to chyba do dziś nie ogarnią ).
    Moje zaczyna wierzgać (ostatnio zabawa w podnoszenie dupki i suwanie się po całym przewijaku) ale szczęśliwie jeszcze jestem w stanie spacyfikować. Także nadal tetra króluje niepodzielnie


  20. #120

    Domyślnie

    I u nas tetra zagościła na stałe, nie ma się czego bać

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •