Strona 4 z 9 PierwszyPierwszy 123456789 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 171

Wątek: tetrę odkryłam

  1. #61
    Chusteryczka
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    1,765

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ktosikowa Zobacz posta
    ale flip ma zakładki pod które mozna tetre podłozyc- dla nas wygodne bardzo
    Heh, trzeba potestowac, bo każdemu coś innego pasuje Ja lubiłam BM bo się taka rynienka tworzyła - idealna na tetrę w prostokąt. Za to do samolotów to pewnie jakiś IV lepszy...
    Wybór jest, tylko kupowac

    Lotna - 30szt - spokojnie. Tym bardziej, że to schnie krótką chwilkę

  2. #62
    Chustofanka
    Dołączył
    Jun 2011
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    325

    Domyślnie

    zdecydowanie polecam kwadratowe i przy większym dziecku to 80x80 powinny być ok

  3. #63
    Chustofanka Awatar Pastela
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    lubuskie
    Posty
    319

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mamuśka Zobacz posta
    ...
    I czy próbował ktoś prefoldów Tetro? Jakiś czas temu widziałam w Ekobaby prefoldy Tetro właśnie z tetry - dosyć fajnie mi się kojarzyło, bo tetra szybciutko schnie, a może też fajnie by chłonęły skoro z kilku przeszytych warstw. Ale wówczas były tylko opakowania chyba po 10 szt i nie kupiłam. Teraz nigdzie ich nie widzę, nawet w sklepie firmowym Tetro.
    ja mam prefoldy Tetro 5 szt. te większe i dopiero teraz są dobre, nie wiem ile warstw mają, ale to mega pieluchy. Chłonne baardzo, więc chyba na noc będę zakładać, bo w dzień od 1 siku to ledwo wilgotne, a ja zmieniam co sik więc szkoda.
    Wiktor lipiec 2007r. i Zosieńka 11 marzec 2011r.

  4. #64
    Chusteryczka Awatar Bellydancer
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Sopot
    Posty
    1,889

    Domyślnie

    Espejo - muśliny Bambino Mio to ja mam, ale ja nie używam tetry do otulaczy. Jakos sie nie moge przekonać - wiem glupia!

    Wyprana już wieeeele razy wygląda dalej fajnie, mięciutka. Ale ja nie mam porównania do muślinów IV, bo jak kompletowalam wyprawkę to nie były dostępne. Bambino mio używam najczęściej do wycierania Niny po kąpieli, bo jest taka delikatna w porównaniu do zwyklej tetry.

    Fajną tetrę mam tez niby-bambusową, bo nie jestem pewna, co do jej bambusowości. Kupiona na allegro, kiedyś Pan tu na forum był linkowanyt. Teraz nie widzę jej. Żaluję, że kupiłam tylko 5 sztuk. Bardzo ją lubię, też jest mięciutka, mniejsza niż standardowe tetry. Wrzucam ją Ninie do miętolenia do snu.
    Nina 01.04.2011, Gucio 04.02.2013 & Leon 13.12.2015
    Naturalna Szkoła Rodzenia Familion i Centrum Wspierania i Rozwoju Rodziny Familion - www.centrumfamilion.pl

  5. #65
    Chustofanka Awatar nuna77
    Dołączył
    Jul 2011
    Miejscowość
    Kraków-Prądnik Cz.
    Posty
    263

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez libra Zobacz posta
    Nuna - jak mój miał 3-4 mies. stosowałam tetrę z otulaczem bambino mio - one sa rozmiarowe i wg mnie lepsze dla maluszków, poza tym mnie się w nich podobały te dodatkowe gumki przy nóżkach i jakoś tak zgrabnie to wyglądało
    Mój juz z 7 kg ma , wiec nadal powinnam kupic rozmiarowe? na ile starcza jeden rozmiar?
    Jacuś 23.04.2011

    Martynka 21.09.1998

  6. #66
    Chusteryczka
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    1,765

    Domyślnie

    nuna - to zależy od budowy dziecia. Najkrócej te małe, a potem każdy kolejny rozmiar dłużej służy.
    Dla was teraz dobry byłby 7-9kg i na pewno na trochę starczy. Potem jest 9-12kg i 12-15kg.
    Mój używał 5-7kg jak ważył...8,5 kg, ale szczuplak z niego.

    A to otulacz 5-7 na 8,5 kg dzieciu moim Z tetrą.

    Ostatnio edytowane przez libra ; 28-08-2011 o 21:51

  7. #67
    Chustopróchno Awatar Anyczka
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    14,816

    Domyślnie

    Nuna77, z rozmairowych np. Nappime jest naprawdę bardzo zgrabny, spięty do rozm. S będzie spokojnie dobry od 4,5-5 kg. Myślę, że nie warto kupować rozmiarowych otulaczy, ale tu szkoły są różne
    Ostatnio edytowane przez Anyczka ; 28-08-2011 o 21:52

  8. #68
    Chustoholiczka Awatar ktosikowa
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    4,209

    Domyślnie

    nuna- Joanka te jakos tak waży- uzywamy Flipa albo yettki one size(jezli pul) i jest OK Spróbuj może i taki i takiznaczy- rozmiarowy i one size
    Taka-jestem-ładna(nastolatka...ech...)-1999, Nikt-mnie-nie-rozumie(takoż...)- 2000, Brykacz-nad-brykacze- 2004, Trzeba-to-policzyć- 2006, Królewna(królewny NIE sprzątają)-2011,Tylko-sprawdzam! -2012, Żółwina- 2015


    Dziecko jest jak prąd- ma fazy. Nic dziwnego, że u nas są spięcia... Sieć przeciążona

  9. #69
    Chustofanka Awatar nuna77
    Dołączył
    Jul 2011
    Miejscowość
    Kraków-Prądnik Cz.
    Posty
    263

    Domyślnie

    Libra słodkie zdjecie

    Anyczka, Ktosikowa, Libra dziekuje za rady.
    Upolowałam własnie Filipa na bazarku, Bambino mio jest w promocji to tez zakupie i potestujemy sobie, zobacze czy bedę miala serce do wielo.
    Ostatnio edytowane przez nuna77 ; 28-08-2011 o 22:26
    Jacuś 23.04.2011

    Martynka 21.09.1998

  10. #70
    Chustofanka Awatar guciamama
    Dołączył
    Jun 2011
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    346

    Domyślnie

    ja mam muśliny bambino mio i w sumie szkoda, ze tylko 6 sztuk, bo po pół roku prania nic się z nimi nie dzieje, cieńsze jakby i dużo milsze niż tetra lux a chłonność wg mnie podobna. schną najszybciej ze wszystkich jakie mam. do IV nie porównam, bo nie mam.

  11. #71
    Chustofanka
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    464

    Domyślnie

    ja też ostatnio uwielbiam tetre super mi się sprawdza jako wkład wymienny do itti bitti sio i tutto, dla mnie poprostu jest genialna, mała potrafi mieć taki zestaw ponad 2h na tyłku zanim bedzie mokre a i wtedy jeszcze parę siknięć by pomieściła, ieraz bedę tesować imse vimse i jestem ciekawa jak bedzie...

  12. #72
    Chustofanka
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    464

    Domyślnie

    a apropo tetry jeszcze, no to faktycznie ta częściej prana jakoś stwardniała ostatnio...no ale moja mama gdzieś wyczaja 100sztuk co jakiś czas za 20zł, więc w razie czego wywalę i poprosze o zakup nowej

  13. #73
    Chustomanka Awatar mamaUlki
    Dołączył
    Jul 2011
    Miejscowość
    Dzierżążno
    Posty
    1,331

    Domyślnie

    A jak Ci się mieści ta tetra w IB?? Ja bym chyba tego nie pomieściła...

  14. #74
    Chustopróchno Awatar Anyczka
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    14,816

    Domyślnie

    Wiem, że to nie sprzedażowy wątek, ale gdyby któraś z Was chciała, mam na zbyciu 4 szt. tej niebielonej Sandry i 2 szt. mega grubej tetry TETRO lux, nowe, nieużywane, tylko z paczki wyjęte, trochę się zagalopowałam w zakupach... Oddam trochę taniej, niż w sklepie. Jakby co, piszcie na prv.

  15. #75
    Chustopróchno Awatar Anyczka
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    14,816

    Domyślnie

    I jeszcze się podzielę radością, że jeden z moich zakupów okazał się być strzałem w dziesiątkę absolutną. Tetra kikko, ale z bawełny niebielonej, grube, miękkie, śliczne. Na razie raz siusiane, więc o chłonności mało mogę powiedzieć. Ale robią bardzo dobre wrażenie. Linkuję, bo chyba wszyscy znają głównie tetrę bambusową, ja o tej w każdym razie nie słyszałam na forum.
    http://dziecko.bioieko.pl/index.php/...lux-70-70.html

  16. #76
    Chusteryczka
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    1,879

    Domyślnie

    Ja też sporo tetry używam. I flanelki też. W prostokąt składam, wkładam w otulacz albo do kieszonek, jak mi wkłady nie wyschną. Podstawowa zaleta - mega szybko schnie

  17. #77

    Domyślnie

    a ja nie lubię tetry. Dla mnie to taka szmata między nogami. Szału bym dostała jakbym miała biegać z czymś takim między nogami. Żeby nie było to mam kilka sztuk i używamy w ostatecznej ostateczności z Flipem, idealnie do niego pasuje. I nawet całkiem chłonna jest, mam niebieloną Sandry, ale jednak to szmata


  18. #78
    Chustopróchno Awatar Anyczka
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    14,816

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kawiareczka Zobacz posta
    a ja nie lubię tetry. Dla mnie to taka szmata między nogami. Szału bym dostała jakbym miała biegać z czymś takim między nogami. Żeby nie było to mam kilka sztuk i używamy w ostatecznej ostateczności z Flipem, idealnie do niego pasuje. I nawet całkiem chłonna jest, mam niebieloną Sandry, ale jednak to szmata
    W sumie jakąkolwiek pieluszkę mieć na pupie, to i tak coś dość grubego jest między nogami, nie da się inaczej. Tyle, że w kieszonce ta szmata jest schowana w kieszonce. Ale na tym też chyba polega urok wielorazówek - wybierasz to, co Tobie i dziecku pasuje

  19. #79
    Chustomanka Awatar mamaUlki
    Dołączył
    Jul 2011
    Miejscowość
    Dzierżążno
    Posty
    1,331

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Anyczka Zobacz posta
    I jeszcze się podzielę radością, że jeden z moich zakupów okazał się być strzałem w dziesiątkę absolutną. Tetra kikko, ale z bawełny niebielonej, grube, miękkie, śliczne. Na razie raz siusiane, więc o chłonności mało mogę powiedzieć. Ale robią bardzo dobre wrażenie. Linkuję, bo chyba wszyscy znają głównie tetrę bambusową, ja o tej w każdym razie nie słyszałam na forum.
    http://dziecko.bioieko.pl/index.php/...lux-70-70.html
    podnoszę i o chłonność Anyczko pytam bo się nad kupnem zastanawiam.

  20. #80
    Chusteryczka Awatar Pondo
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    2,352

    Domyślnie

    Chłonność ok, ja w nią zawijałam moją szczypiorkę prawie dwulatkę, teraz zawijam młodzieńca.

    zdecydowanym plusem akurat tetrówek kikko jest trwałość. Także polecam.
    Nie wpisuję się w profil ideologiczny statystycznej chustomatki.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •