Strona 3 z 9 PierwszyPierwszy 123456789 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 171

Wątek: tetrę odkryłam

  1. #41
    Chustoholiczka Awatar espejo
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    3,723

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez klusiecka Zobacz posta
    Wlaśnie mam tą z krainy pieluszek. Jestem bardzo zadowolona.
    No ja tez mam - ze 2 rodzaje i zastanawiam sie do czego ona ma sluzyc, bo mi po niej woda po prostu splywa, jak po polarze i zalanolinowanej welnie, na razie uzywam do kapieli (w wanience plywa po powierzchni, trzeba ja topic) i wszystkich innych czynnosci, w otulaczu wyladowala zwykla biala tetra po Piotrku - prostokąt i welniany otulacz
    Truscaffkowa Marzenka
    starszy i młodszy .... bardzo mi urośli







  2. #42
    Chustopróchno Awatar Anyczka
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    14,816

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez espejo Zobacz posta
    No ja tez mam - ze 2 rodzaje i zastanawiam sie do czego ona ma sluzyc, bo mi po niej woda po prostu splywa, jak po polarze i zalanolinowanej welnie, na razie uzywam do kapieli (w wanience plywa po powierzchni, trzeba ja topic) i wszystkich innych czynnosci, w otulaczu wyladowala zwykla biala tetra po Piotrku - prostokąt i welniany otulacz
    O, no to ciekawe, że nawet o tetrze mogą być tak różne opinie) Ja się przymierzam do dużego zakupu złożonego z kikko, być może tej niebielonej właśnie, i muślinów bambino mio. Osobno zamówiłam lenyę i Tetro - po parę sztuk. I zobaczymy... Zastanawiam się też nad bawełnianą tetrą z kikko - czy ktoś miał?

  3. #43
    Chustofanka
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    189

    Domyślnie

    A miał ktoś wspomniane muśliny Bambino mio? To typowa/powszechna tetra czy raczej bliżej muślin Imse Vimse, ale bielone?

    I czy próbował ktoś prefoldów Tetro? Jakiś czas temu widziałam w Ekobaby prefoldy Tetro właśnie z tetry - dosyć fajnie mi się kojarzyło, bo tetra szybciutko schnie, a może też fajnie by chłonęły skoro z kilku przeszytych warstw. Ale wówczas były tylko opakowania chyba po 10 szt i nie kupiłam. Teraz nigdzie ich nie widzę, nawet w sklepie firmowym Tetro.
    Ostatnio edytowane przez mamuśka ; 28-08-2011 o 10:59

  4. #44
    Chustomanka Awatar mamaUlki
    Dołączył
    Jul 2011
    Miejscowość
    Dzierżążno
    Posty
    1,331

    Domyślnie

    Właśnie się natknęłam na prefoldy tetro są na zamówienie 14 dni trzeba czekać, ale całe opakowanie 10 szt

    http://www.kangurkowo.pl/pieluszka-s...ro-10-szt.html

    to ja już teraz nie wiem co kupić... chyba będę musiała coś wypróbować..

  5. #45
    Guest
    Guest

    Domyślnie

    kurczę a nie dziwi Was ta rozbieżność cenowa??

    mi najtaniej wychodzą zalinkowane wcześniej perfoldy i chyba tym się pokieruję

    te tetro wychodzą po 10 zł za szt, to sporo bo można dołożyć zł lub dwie i mieć wkłady bambusowe które są mega chłonne i zwinąć w zwykła tetrę i pod otulacz

  6. #46
    Chustofanka
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    189

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez baryłka Zobacz posta
    kurczę a nie dziwi Was ta rozbieżność cenowa??

    mi najtaniej wychodzą zalinkowane wcześniej perfoldy i chyba tym się pokieruję

    te tetro wychodzą po 10 zł za szt, to sporo bo można dołożyć zł lub dwie i mieć wkłady bambusowe które są mega chłonne i zwinąć w zwykła tetrę i pod otulacz
    Jak się zastanowić to trochę racji w tym jest, wg opisu te prefoldy mają 6 i 4 (po złożeniu 14) warstwy tetry, to nie powala... w końcu złożona w prostokąt też prawie tyle ma... 10 zł. to za tetrę chyba sporo...

  7. #47
    Chustomanka Awatar mamaUlki
    Dołączył
    Jul 2011
    Miejscowość
    Dzierżążno
    Posty
    1,331

    Domyślnie

    znalazłam na allegro tetrę lux 125 g za 2,90 i chyba tą sobie kupie

    http://allegro.pl/grube-pieluszki-te...778818487.html

  8. #48
    Chustopróchno Awatar Anyczka
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    14,816

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mamuśka Zobacz posta
    Jak się zastanowić to trochę racji w tym jest, wg opisu te prefoldy mają 6 i 4 (po złożeniu 14) warstwy tetry, to nie powala... w końcu złożona w prostokąt też prawie tyle ma... 10 zł. to za tetrę chyba sporo...
    No tak, ale dobra tetra, czyli nie marketowa, z której robi się szmatka po kilku praniach, tania nie jest... Wszystkie te Imse Vimse, lenye, bambino mio etc - one przecież właśnie tak blisko dychy wychodzą za sztukę...

    Podczepiam się pod pytanie o muśliny bambino mio, czy ktoś może coś o nich napisać?

  9. #49
    Chustonoszka
    Dołączył
    Jul 2010
    Miejscowość
    Mazowsze
    Posty
    60

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mamaUlki Zobacz posta
    znalazłam na allegro tetrę lux 125 g za 2,90 i chyba tą sobie kupie

    http://allegro.pl/grube-pieluszki-te...778818487.html
    Fajna jest - używam już przy drugim dziecku i nic się nie dzieje, do pieluchowania boska.

  10. #50
    Chustomanka Awatar kerstin200
    Dołączył
    May 2010
    Miejscowość
    Poznań/Islandia
    Posty
    655

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Anyczka Zobacz posta
    No tak, ale dobra tetra, czyli nie marketowa, z której robi się szmatka po kilku praniach, tania nie jest... Wszystkie te Imse Vimse, lenye, bambino mio etc - one przecież właśnie tak blisko dychy wychodzą za sztukę...
    ja kupowałam najtańszą tetrę - 50gr czy 1zl za sztukę. chłonność świetna, żadnych ubytków w yglądzie nie zanotowałam, oprócz tego że rogi nie mają idealnego kąta prostego. na długie spacery zdarza mi się wyjść w kieszeni i takiej tetrze... czy to oznacza, że miałam szczęście i dobrze trafiłam?
    jak dla mnie ta tetra jest niezniszczalna

  11. #51
    Chustopróchno Awatar Anyczka
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    14,816

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kerstin200 Zobacz posta
    ja kupowałam najtańszą tetrę - 50gr czy 1zl za sztukę. chłonność świetna, żadnych ubytków w yglądzie nie zanotowałam, oprócz tego że rogi nie mają idealnego kąta prostego. na długie spacery zdarza mi się wyjść w kieszeni i takiej tetrze... czy to oznacza, że miałam szczęście i dobrze trafiłam?
    jak dla mnie ta tetra jest niezniszczalna
    Ja kupiłam 20 sztuk takiej allegrowej no name za 1,2-1,5, z zamiarem używania jako szmatek, podkłądek etc, nie do wielopieluchowania. Po półroku wygląda niestety paskudnie - zżółkła, twarda, zmechacona... Uzywam jej awaryjnie, ale to nie był dobry zakup.

  12. #52
    Chusteryczka
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    1,765

    Domyślnie

    Ja mam zarówno tę lux, jak i zwykłą (taką nieco grubszą od bandaża) i szczerze - nie ma jakiejś kolosalnej różnicy w chłonności - nawet "bandaż" w wersji kilkuwarstwowej chłonie nieźle i nawet dużemu sikowi da radę A jak szybko schnie
    Do otulacza to nawet wolę ten bandaż, bo jest bardziej miękki, niż tetra lux.

  13. #53
    Chustomanka Awatar kerstin200
    Dołączył
    May 2010
    Miejscowość
    Poznań/Islandia
    Posty
    655

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Anyczka Zobacz posta
    Ja kupiłam 20 sztuk takiej allegrowej no name za 1,2-1,5, z zamiarem używania jako szmatek, podkłądek etc, nie do wielopieluchowania. Po półroku wygląda niestety paskudnie - zżółkła, twarda, zmechacona... Uzywam jej awaryjnie, ale to nie był dobry zakup.
    no zobacz... a ja mam tak sympatyczne wrażenia z używania najzwyklejszej tetry, że dawno pożałowałam tych wszystkich niebotycznie drogich pieluch typu np. lulu nature czy dodo... i to i to do zasikania, ale jakos nie żal mi wrzucać do prania tetry nawet po kilku minutach noszenia, za to moje oczekiwania co do drogich pieluch są dużo wyzsze. i nie wiem, ile musiałabym cih mieć, żeby starczyło... a co za tym idzie, ile pieniedzy na nie przeznaczyc.

  14. #54
    Chustofanka Awatar nuna77
    Dołączył
    Jul 2011
    Miejscowość
    Kraków-Prądnik Cz.
    Posty
    263

    Domyślnie

    Dziewczyny doradzcie, mam troche tetry z 30 sztuk, na razie pieluchuje jednorazowymi, ale chodze mi po głowie wielo. Kupic otulacze Filip czy może jakies inne sa lepsze do tetry?, ewentualnie dokupic inne wklady? Dzieć ma 4 miesiace
    Jacuś 23.04.2011

    Martynka 21.09.1998

  15. #55
    Chustomanka Awatar mamaUlki
    Dołączył
    Jul 2011
    Miejscowość
    Dzierżążno
    Posty
    1,331

    Domyślnie

    Możesz spokojnie tetry używać i ja mam właśnie otulacz Flip i kupiłam ostatnio nappime jest fajny taki zgrabny tylko moja ma już 1,5 roku skończone i te one size są w sam raz, może bardziej dopasowany będzie jakiś rozmiarowy otulacz?

  16. #56
    Chustoholiczka Awatar Lotna
    Dołączył
    Dec 2008
    Miejscowość
    Ballycanew, IRL
    Posty
    3,773

    Domyślnie

    Dziewczyny, chcę sobie kupić z 30 szt tej niebielonej ale nie wiem jaki brać rozmiar? Lepiej prostokąt czy kwadrat? Poradźcie!
    Anto 25.08.2008
    Zosia 24.10.2011
    Fasolka Listopad 2019

  17. #57
    Chusteryczka
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    1,765

    Domyślnie

    Nuna - jak mój miał 3-4 mies. stosowałam tetrę z otulaczem bambino mio - one sa rozmiarowe i wg mnie lepsze dla maluszków, poza tym mnie się w nich podobały te dodatkowe gumki przy nóżkach i jakoś tak zgrabnie to wyglądało

    Lotna - ja bym kwadraty brała - więcej możliwości składania Z prostokąta samolotu nie zrobisz chociaż ja próbowałam i nawet wyszedł, taki "po przejściach"
    Ostatnio edytowane przez libra ; 28-08-2011 o 20:03

  18. #58
    Chustoholiczka Awatar ktosikowa
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    4,209

    Domyślnie

    ale flip ma zakładki pod które mozna tetre podłozyc- dla nas wygodne bardzo
    Taka-jestem-ładna(nastolatka...ech...)-1999, Nikt-mnie-nie-rozumie(takoż...)- 2000, Brykacz-nad-brykacze- 2004, Trzeba-to-policzyć- 2006, Królewna(królewny NIE sprzątają)-2011,Tylko-sprawdzam! -2012, Żółwina- 2015


    Dziecko jest jak prąd- ma fazy. Nic dziwnego, że u nas są spięcia... Sieć przeciążona

  19. #59
    Chustoholiczka Awatar Lotna
    Dołączył
    Dec 2008
    Miejscowość
    Ballycanew, IRL
    Posty
    3,773

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez libra Zobacz posta
    Nuna - jak mój miał 3-4 mies. stosowałam tetrę z otulaczem bambino mio - one sa rozmiarowe i wg mnie lepsze dla maluszków, poza tym mnie się w nich podobały te dodatkowe gumki przy nóżkach i jakoś tak zgrabnie to wyglądało

    Lotna - ja bym kwadraty brała - więcej możliwości składania Z prostokąta samolotu nie zrobisz chociaż ja próbowałam i nawet wyszedł, taki "po przejściach"
    Dzięki więc kupię kwadraty, a co do ilości...30 starczy?
    Anto 25.08.2008
    Zosia 24.10.2011
    Fasolka Listopad 2019

  20. #60
    Chustoholiczka Awatar sheana
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Puszcza (krk)
    Posty
    3,735

    Domyślnie

    A ta tetra niebielona nie jest jakoś mocno sztywna? Jakoś niebielone bawełny (wkład do flipa) mnie odrzuciły przez taką nieprzyjemną fakturę. A ta jaka jest?
    Lauron(Smo) 12.06.2010, Bruno(Gadzinka) 12.01.2012

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •