Strona 2 z 9 PierwszyPierwszy 123456789 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 171

Wątek: tetrę odkryłam

  1. #21
    Chusteryczka Awatar efcia1981
    Dołączył
    Apr 2011
    Miejscowość
    opolskie
    Posty
    2,659

    Domyślnie

    ja też dziś przy tych upałach tetrę włożyłam
    Patryk 2011, Paulinka 2012

  2. #22
    Chustomanka Awatar Georgina
    Dołączył
    Dec 2010
    Miejscowość
    Śląsk
    Posty
    1,174

    Domyślnie

    Tetry używamy od kwietnia. Składam w samolot, na to jeszcze jeden prostokąt i na to otulacz -flipp lub inny a na upały wełniany. PUL nie dotyka skóry bezpośrednio.
    Uwielbiam tetrę

  3. #23
    Chustofanka
    Dołączył
    May 2011
    Miejscowość
    Gdynia
    Posty
    327

    Domyślnie pul szkodliwy?

    a dlaczego pul z otulacza nie może stykać się ze skórą?? Chodzi rozumiem o odparzenia i podrażnienia skóry przy dłuższym kontakcie, a nie o jakies toksyczne sprawy Pula, nie??

  4. #24
    Chustofanka Awatar Sihaya
    Dołączył
    Apr 2011
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    356

    Domyślnie

    I my kochamy tetrę i muśliny do flipa i też w prostokąt....bo w prostokąt też tatuś sam złoży

    a dlaczego pul z otulacza nie może stykać się ze skórą?? Chodzi rozumiem o odparzenia i podrażnienia skóry przy dłuższym kontakcie, a nie o jakies toksyczne sprawy Pula, nie??
    Pul nie podrażnia u nas, nawet jak dotyka do skóry, to nie cerata , PUL jest paro-przepuszczalny, oddychający. Toksyczny nie ma prawa być, to produkt dla niemowląt,IMO.

    ja się na początku zraziłam do pieluchowania wielo, jak se burżujsko fundnęłam IB Tutto- mleczne kupy były częściej na mnie niż w pielusze, a wkłady na pupie 20minut a schły 2dni. Jak "odkryłam" muśliny IV to się zakochałam w wielo
    Ostatnio edytowane przez Sihaya ; 26-08-2011 o 23:57 Powód: literówki

  5. #25
    Chusteryczka
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    1,533

    Domyślnie

    Tetry miałam duzo, bardzo duzo bo babcie kupiły wg swoich własnych wyliczen na dziecko pieluchowane wielo, tetra, bez otulacza.
    Tetra supermarketowa, przestała byc wystarczajaco chłonna koło 10- mca. Za to odkryłam tetre niebieloną, koszt pieluchy niewielki, chłonność porażajaca i schnie szybko

  6. #26
    Chustomanka Awatar mamaUlki
    Dołączył
    Jul 2011
    Miejscowość
    Dzierżążno
    Posty
    1,331

    Domyślnie

    Mam głupie pytanie, ale się pogubiłam... Co jest chłonniejsze? Muślina 75 g czy tetra niebielona 105 g??

  7. #27
    Chustopróchno Awatar Anyczka
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    14,817

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mamaUlki Zobacz posta
    Mam głupie pytanie, ale się pogubiłam... Co jest chłonniejsze? Muślina 75 g czy tetra niebielona 105 g??
    Im większa gramatura, tym większa chłonność, bo rzecz grubsza. A jak jeszcze niebielona, to tym bardziej. Swoją drogą muśliny to chyba tylko inna nazwa na tetrę, tę właśnie bardziej eko, niebieloną... Czy się mylę?

  8. #28
    Chustofanka Awatar guciamama
    Dołączył
    Jun 2011
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    346

    Domyślnie

    my od początku prawie tylko na tetrze jedziemy i jest git - zwykła, muślinowa, bambusowa; najpierw samoloty, albo trójkąty, teraz raczej prostokąty; pul przy skórze żadnej krzywdy nie wyrządza, poza tym wełna i pul z bawełną. schnie szybko, dużo tańsze niż formowanki, bambus ma super chłonność - jedyny problem to, że kikko bambusowe jakoś bardzo mi się pokurczyły po praniach, takie zbite się zrobiły i musze je rozciągać i rozmiękczać, ale chłonność super. ogólnie tetra rules!!!

  9. #29
    Chustofanka
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    189

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mamaUlki Zobacz posta
    Mam głupie pytanie, ale się pogubiłam... Co jest chłonniejsze? Muślina 75 g czy tetra niebielona 105 g??
    Skąd wziąć to cudo (tetrę niebieloną) 105 g?

  10. #30
    Chustomanka Awatar mamaUlki
    Dołączył
    Jul 2011
    Miejscowość
    Dzierżążno
    Posty
    1,331

  11. #31
    Chustofanka Awatar marzen@
    Dołączył
    Jul 2011
    Miejscowość
    Rzeszów
    Posty
    184

    Domyślnie

    Ja używam tetrę awaryjnie - jak mi wkłady czy prefoldy nie wyschną. No i jak chce żeby mniej na pupce miała, bo np. kładę ją, żeby obroty ćwiczyła

  12. #32
    Chustopróchno Awatar Anyczka
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    14,817

    Domyślnie

    Ja się mega rozczarowąłam prefoldami pieluszkarniowymi - strasznie szybko mi stwardniały, po praniu normalnie jak tektura... Ale ja mam twardą wodę, wszystko mi twardnieje niestety. Innych nie miałam.

  13. #33
    Chustoguru Awatar Nympha
    Dołączył
    May 2011
    Miejscowość
    Warszawa Bielany
    Posty
    8,099

    Domyślnie

    U nas to główny sposób pieluchowania: tetra w prostokącie plus otulacz. Nie ma odparzeń, chłonność super, tylko fakt że przy kupie do wymiany idzie wszystko
    Mama czterech synów. 2011, 2013, 2015, 2017.

  14. #34

  15. #35
    Chustomanka Awatar kerstin200
    Dołączył
    May 2010
    Miejscowość
    Poznań/Islandia
    Posty
    655

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez klusiecka Zobacz posta
    Tetry miałam duzo, bardzo duzo bo babcie kupiły wg swoich własnych wyliczen na dziecko pieluchowane wielo, tetra, bez otulacza.
    Tetra supermarketowa, przestała byc wystarczajaco chłonna koło 10- mca. Za to odkryłam tetre niebieloną, koszt pieluchy niewielki, chłonność porażajaca i schnie szybko
    a jak to sie objawiało?
    my na tetrze, do flipow i do kieszonek. jak zaczełam uzywac tetry, pozalowałam wszystkich wariackich zakupow

  16. #36
    Chusteryczka Awatar Pondo
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    2,352

    Domyślnie

    Wszystkie cuda na kiju w sensie kieszonki aio itp są fajne na ekstra wyjścia, czy np żłobek..
    ale teraz?

    w KR 34 w cieniu, to Młody śpi w samej tetrze, i ja od zawsze twierdziłam ze tetra jest cool Bo tania, bo ekologiczna, bo zdrowa, bo nie szkoda zmienic co siknięcie.

    A do otulacza zwijam albo w prostokąt albo w latawiec, ale to wedle widzimisię, nie panikowałam, ze pul dotyka skóry, choć teraz, przyznaję zamieniłam pule na wełnę, bo mam większe pieluchowe doświadczenie a co za tym idzie i odwagę odnosnie wełny
    Nie wpisuję się w profil ideologiczny statystycznej chustomatki.

  17. #37
    Chustofanka
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    189

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mamaUlki Zobacz posta
    Dzięki za link.
    Czy one bardzo się różnią od Sandry bielonej? Bo tę chyba kiedyś kupiłam i jakoś mnie nie powaliła tymi 105 g. Ciekawi mnie ta surowa/niebielona, rzeczywiście jest różnica?

  18. #38
    Chusteryczka
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    1,533

    Domyślnie

    Wlaśnie mam tą z krainy pieluszek. Jestem bardzo zadowolona.

  19. #39
    Chustonoszka
    Dołączył
    Jul 2010
    Miejscowość
    Mazowsze
    Posty
    60

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kerstin200 Zobacz posta
    my na tetrze, do flipow i do kieszonek. jak zaczełam uzywac tetry, pozalowałam wszystkich wariackich zakupow
    To prawda, pierwszą córkę pieluchowałam stertą tetry i 3 otulaczami IV i było spoko, przy drugim synku prawie nic nie kupowałam, więc szalałam z kieszonkami i co? teraz mam ich z dwadzieścia kilka, a i tak używam tetry głównie, kieszonki na wyjścia i dla taty
    A jaka zgrabna pupeczka w tej tetrze

  20. #40
    Chustomanka Awatar mamaUlki
    Dołączył
    Jul 2011
    Miejscowość
    Dzierżążno
    Posty
    1,331

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mamuśka Zobacz posta
    Dzięki za link.
    Czy one bardzo się różnią od Sandry bielonej? Bo tę chyba kiedyś kupiłam i jakoś mnie nie powaliła tymi 105 g. Ciekawi mnie ta surowa/niebielona, rzeczywiście jest różnica?
    No nie wiem właśnie, bo się dopiero do zakupów przymierzam i nie wiem czy spróbować muśliny bambino mio czy tą tetrę właśnie.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •