Pokaż wyniki od 1 do 18 z 18

Wątek: chusta dla noworodka-100%bawełna czy z bambusem?

Mieszany widok

  1. #1
    Chustofanka Awatar mila_la
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    gdzieś nad morzem
    Posty
    249

    Domyślnie chusta dla noworodka-100%bawełna czy z bambusem?

    Witam drogie chustomamy!
    Od jakiegoś czasu śledzę wasze forum w poszukiwaniu informacji na temat chust i noszenia dzieci. Muszę przyznać, że chociaż trafiłam tu trochę z ciekawości i przypadkiem, to po zaznajomieniu się z pozytywami jakie daje i dziecku i mamie noszenie w chuście, ta idea bardzo przypadła mi do gustu Właśnie przymierzam się do kupna pierwszej chusty dla mnie i dla mojego synka, który ma się urodzić na początku października. Chustę chcę kupić już teraz żeby zaznajomić się z nią, przed pojawieniem się na świecie Małego Po prześledzeniu wielu wątków w końcu zdecydowałam się na tkaną wiązaną. Na początek chciałam kupić 100% bawełnianą nati kalahari z tych, które są dostępne na allegro, ale potem zobaczyłam, że na stronie natibaby są też kalahari z naturalnym bambusem (oczywiście odpowiednio droższe). I tu rodzi się moje pytanie: Czy dla takiego maluszka i dla mnie zupełnie niewprawionej motaczki, dobra będzie ta z bambusem, czy raczej kupić zwykłą bawełnianą? Gdzieś przeczytałam, że takie z bambusem są bardziej przewiewne i dobre na lato? Ja teraz chciałabym nosić po domu, ale już na wiosnę i lato także na spacerki Ale czy ta z bambusem nie będzie zbyt "trudna" dla mnie początkującej (śliska, trudna w dociąganiu)? Chciałabym nosić jak tylko dojdę do siebie po porodzie (pojęcia nie mam ile czasu to zajmie, bo to moje pierwsze dziecko) więc dobrze by było żeby chusta dobrze podtrzymywała kręgosłup i główkę (choć może to bardziej zależy od rodzaju wiązania?) i była delikatna. Może, któraś z was miała do czynienia z jedną, drugą, bądź obiema tymi chustami i może coś o nich powiedzieć? Wiem, że pytań dużo, i że być może gdzieś już poruszałyście ten temat, ale ja po przekopaniu wielu wątków, zdecydowałam, że wolę zapytać wprost. Może dla was moje pytania okażą się śmiesznie proste, a mnie póki co spędzają niemal sen z powiek Będę wdzięczna za wszelkie opinie. Pozdrawiam

  2. #2
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Aug 2009
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    4,418

    Domyślnie

    Przewijało sie już kilka takich pytań na forum. Ja noszę i nosiłam przez całe lato (synka ur. na początku czerwca) w bawełnianej natce i było OK. Ja proponuję Ci kopic używana chustę, tutaj na bazarku, po pierwsze są już złamane i miękkię - takie łatwiej się wiąże, a po drugie - tańsze. Ale decyzja należy do Ciebie.Najlepiej spotkaj się w klubie kangura, albo poszukaj innych noszących mam w Twoim mieście. One napewno dadzą Ci pomacać swoje chusty, pokażą jak to się robi pomogą..
    Raduś 21.02.2009 i Piotruś 09.06.2011

  3. #3
    Chustofanka Awatar mynia
    Dołączył
    Dec 2010
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    329

    Domyślnie

    Ja też na początku nosiłam w bawełnianej i było ok. To czy chusta podtrzymuje główkę czy nie zależy od rodzaju wiązania a nie rodzaju chusty tkanej. Najłatwiej będzie Ci się dociągać chusta używana, miękka i złamana. To czy ma być 100% bawełna czy z domieszką to już Twoje preferencje. Nie wiemy skąd jesteś, ale pewnie są dziewczyny z Twoich okolic które pokażą Ci różne chusty i może wtedy będzie Ci łatwiej wybrać.

  4. #4
    Chustofanka Awatar mila_la
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    gdzieś nad morzem
    Posty
    249

    Domyślnie

    O wielkie dzięki za tak szybkie odpowiedzi. No tak myślałam, że z tym podtrzymywaniem główki to jednak kwestia wiązania, a nie samej chusty Sęk w tym, że tu gdzie mieszkam nie ma chyba żadnej mamy, która nosiłaby dziecko w chuście (przynajmniej ja takiej nie zauważyłam), więc z tym podotykaniem to raczej ciężko może być, chociaż też bym tak wolała, bo ja to jestem z tych co za zakupami przez net jednak nie przepadają Z większych miast to mi najbliżej do Gdyni, ale to i tak 2 godziny pociągiem w jedną stronę, a mi lekarz kazał się oszczędzać, bo się synek już pcha na świat Rzeczywiście zajrzę na bazarek, może tam coś znajdę dla siebie Dzięki za wasze rady

  5. #5
    Chustofanka Awatar mila_la
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    gdzieś nad morzem
    Posty
    249

    Domyślnie

    A no i mieszkam w Helu, więc jak już pisałam najbliżej mi do Gdyni Może się kiedyś jeszcze załapię na jakieś warsztaty w Gdyni organizowane, bo tu na miejscu raczej się takich nie spodziewam

  6. #6
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Aug 2009
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    4,418

    Domyślnie

    To może napisz w powitalnym, ale lepiej w pomocnych chustomamach skąd jesteś, może się jakaś dobra duszyczka zgłosi

    hehe równocześnie pisałysmy Coś mi się obiło o uszy raczej o oczy, że któraś z dziewczyn tez tam mieszka ale nie jestem pewna.
    Raduś 21.02.2009 i Piotruś 09.06.2011

  7. #7
    Chustofanka Awatar mynia
    Dołączył
    Dec 2010
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    329

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez agataamb Zobacz posta
    To może napisz w powitalnym, ale lepiej w pomocnych chustomamach skąd jesteś, może się jakaś dobra duszyczka zgłosi

    hehe równocześnie pisałysmy Coś mi się obiło o uszy raczej o oczy, że któraś z dziewczyn tez tam mieszka ale nie jestem pewna.
    no własnie, napisz napisz... może są mamy z tych okolic a może któreś wybierają się na wczasy w tamte okolice - Władysławowo rzut beretem

  8. #8
    Chustofanka Awatar mila_la
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    gdzieś nad morzem
    Posty
    249

    Domyślnie

    Dzięki! Rzeczywiście spróbuję, może ktoś się zgłosi. Fajnie byłoby odnaleźć jakąś chustomamę tu w okolicy

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •