Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: na dobry początek:)

  1. #1
    Chustonówka
    Dołączył
    Sep 2011
    Miejscowość
    Bytom
    Posty
    1

    Domyślnie na dobry początek:)

    jestem ciemna masa jesli chodzi o dobry wybór w zakupie chusty i chciałabym prosic o pomoc. jedna córka ma 1,5 roku a druga 2 miesiace. mysle glownie o noszeniu tej mlodszej ale w razie w moze i starsza zalapalaby sie . wiec mysle ze wybiore wiazana tylko nie wiem czy tkana czy elastyczna. chcialabym zeby byla do 300zł ale zeby na prawde byla dobra. czytalam ze sie jeszcze patrzy na jaka pore roku takze zaczne ja teraz nosic nie wiem czy jeszcze cos jest istotne w wyborze ratujcie!!! polecicie mi cos??

  2. #2
    Chustoholiczka Awatar espejo
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    3,730

    Domyślnie

    Odradzam elastyczną - kiepska do noszenia 1,5 roczniaka

    dobra bawelniana - poniesie i starsza i mlodsza np Inka lub inna tej firmy - storchenwiege, nati, didymos, co Ci sie tylko spodoba
    jak chcesz pokombinowac to moze byc cos z domieszką - bambus, len, no i jeszcze welna, ale moze byc trudniejsza... w praniu moze tez byc nieprzyjemna w noszeniu jak nie trafisz na swoją (w sensie gryźć)
    Truscaffkowa Marzenka
    starszy i młodszy .... bardzo mi urośli







  3. #3
    Chustofanka Awatar pinea
    Dołączył
    Sep 2009
    Miejscowość
    Wawa/podlasie
    Posty
    170

    Domyślnie

    ja mam starchenwiege Leo Marine (Navy) do wymianki na inna chuste ale moge tez sprzedac za 200+pp. Jest w moich wymiankach obcykana. Trudno tak na poczatek cos zaproponowac jesli nie nosilas wczesniej i to dla dwoch dzieci. Dla Malucha najlepszy elastyk na poczatku, choc ja zaczynalam od tkanej. Ale ta moja chusta to kolor taki bardziej chlopczynski, choc u mnie tez dwie babki będą. Mi chodzilo o to zeby moj Mąż nosil i sie nie wstydzil koloru, a dluga jest 5,2 m wiec moj M. moze w niej naszą dwulatke zawiazac w plecaczku. Jakbys byla zainteresowana to pisz na pw. Ja zdecydowanie chce czegos nowego, nawet nie wiem czy nie chusty i MT, bo od tego zwolnienia ciazowego to mi sie we lbie poprzewracalo...

  4. #4
    Chustodinozaur Awatar panthera
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    okolice warszawy, później Gdańsk, Wrocław i znów pod Warszawą. aktualnie Gdynia :)
    Posty
    16,512

    Domyślnie

    jeśli to ma być jedna chusta - to tkana zdecydowanie. wybierz firmówkę - wtedy nawet bawełna dobrze ponosi lub ew z lnem (ale one sztywniejsze na początek...no i droższe)
    jeśli możesz poszaleć, to dla starszej - nosidło lub Mt (bo chodzi już sama i dużo szybciej i łatwiej sie taką wkłada i wyjmuje)
    elastyk wygodny dla malucha ale komfort dla noszącego - to do max 7-no 8 kg wagi malucha mnie przy 8 już bolały ramiona. a najlepiej to jeśli masz taka możliwość - pożycz elastyka dla malutkiej na kilka tyg i w międzyczasie wybierz i zakup sobie tkaną
    Damian 07.01.2005
    Maciek 07.09.2009
    Tomek 17.04.2014

    J15.01.2013 [']

    1% Maciek
    https://jim.ultra3.done.pl/nasze-dzieci/profil?id=778572


    uwaga: znikam na weekendy: odwyk i czas dla rodziny






Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •