Pokaż wyniki od 1 do 18 z 18

Wątek: chusta dla noworodka-100%bawełna czy z bambusem?

  1. #1
    Chustofanka Awatar mila_la
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    gdzieś nad morzem
    Posty
    249

    Domyślnie chusta dla noworodka-100%bawełna czy z bambusem?

    Witam drogie chustomamy!
    Od jakiegoś czasu śledzę wasze forum w poszukiwaniu informacji na temat chust i noszenia dzieci. Muszę przyznać, że chociaż trafiłam tu trochę z ciekawości i przypadkiem, to po zaznajomieniu się z pozytywami jakie daje i dziecku i mamie noszenie w chuście, ta idea bardzo przypadła mi do gustu Właśnie przymierzam się do kupna pierwszej chusty dla mnie i dla mojego synka, który ma się urodzić na początku października. Chustę chcę kupić już teraz żeby zaznajomić się z nią, przed pojawieniem się na świecie Małego Po prześledzeniu wielu wątków w końcu zdecydowałam się na tkaną wiązaną. Na początek chciałam kupić 100% bawełnianą nati kalahari z tych, które są dostępne na allegro, ale potem zobaczyłam, że na stronie natibaby są też kalahari z naturalnym bambusem (oczywiście odpowiednio droższe). I tu rodzi się moje pytanie: Czy dla takiego maluszka i dla mnie zupełnie niewprawionej motaczki, dobra będzie ta z bambusem, czy raczej kupić zwykłą bawełnianą? Gdzieś przeczytałam, że takie z bambusem są bardziej przewiewne i dobre na lato? Ja teraz chciałabym nosić po domu, ale już na wiosnę i lato także na spacerki Ale czy ta z bambusem nie będzie zbyt "trudna" dla mnie początkującej (śliska, trudna w dociąganiu)? Chciałabym nosić jak tylko dojdę do siebie po porodzie (pojęcia nie mam ile czasu to zajmie, bo to moje pierwsze dziecko) więc dobrze by było żeby chusta dobrze podtrzymywała kręgosłup i główkę (choć może to bardziej zależy od rodzaju wiązania?) i była delikatna. Może, któraś z was miała do czynienia z jedną, drugą, bądź obiema tymi chustami i może coś o nich powiedzieć? Wiem, że pytań dużo, i że być może gdzieś już poruszałyście ten temat, ale ja po przekopaniu wielu wątków, zdecydowałam, że wolę zapytać wprost. Może dla was moje pytania okażą się śmiesznie proste, a mnie póki co spędzają niemal sen z powiek Będę wdzięczna za wszelkie opinie. Pozdrawiam

  2. #2
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Aug 2009
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    4,418

    Domyślnie

    Przewijało sie już kilka takich pytań na forum. Ja noszę i nosiłam przez całe lato (synka ur. na początku czerwca) w bawełnianej natce i było OK. Ja proponuję Ci kopic używana chustę, tutaj na bazarku, po pierwsze są już złamane i miękkię - takie łatwiej się wiąże, a po drugie - tańsze. Ale decyzja należy do Ciebie.Najlepiej spotkaj się w klubie kangura, albo poszukaj innych noszących mam w Twoim mieście. One napewno dadzą Ci pomacać swoje chusty, pokażą jak to się robi pomogą..
    Raduś 21.02.2009 i Piotruś 09.06.2011

  3. #3
    Chustofanka Awatar mynia
    Dołączył
    Dec 2010
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    329

    Domyślnie

    Ja też na początku nosiłam w bawełnianej i było ok. To czy chusta podtrzymuje główkę czy nie zależy od rodzaju wiązania a nie rodzaju chusty tkanej. Najłatwiej będzie Ci się dociągać chusta używana, miękka i złamana. To czy ma być 100% bawełna czy z domieszką to już Twoje preferencje. Nie wiemy skąd jesteś, ale pewnie są dziewczyny z Twoich okolic które pokażą Ci różne chusty i może wtedy będzie Ci łatwiej wybrać.

  4. #4
    Chustofanka Awatar mila_la
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    gdzieś nad morzem
    Posty
    249

    Domyślnie

    O wielkie dzięki za tak szybkie odpowiedzi. No tak myślałam, że z tym podtrzymywaniem główki to jednak kwestia wiązania, a nie samej chusty Sęk w tym, że tu gdzie mieszkam nie ma chyba żadnej mamy, która nosiłaby dziecko w chuście (przynajmniej ja takiej nie zauważyłam), więc z tym podotykaniem to raczej ciężko może być, chociaż też bym tak wolała, bo ja to jestem z tych co za zakupami przez net jednak nie przepadają Z większych miast to mi najbliżej do Gdyni, ale to i tak 2 godziny pociągiem w jedną stronę, a mi lekarz kazał się oszczędzać, bo się synek już pcha na świat Rzeczywiście zajrzę na bazarek, może tam coś znajdę dla siebie Dzięki za wasze rady

  5. #5
    Chustofanka Awatar mila_la
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    gdzieś nad morzem
    Posty
    249

    Domyślnie

    A no i mieszkam w Helu, więc jak już pisałam najbliżej mi do Gdyni Może się kiedyś jeszcze załapię na jakieś warsztaty w Gdyni organizowane, bo tu na miejscu raczej się takich nie spodziewam

  6. #6
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Aug 2009
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    4,418

    Domyślnie

    To może napisz w powitalnym, ale lepiej w pomocnych chustomamach skąd jesteś, może się jakaś dobra duszyczka zgłosi

    hehe równocześnie pisałysmy Coś mi się obiło o uszy raczej o oczy, że któraś z dziewczyn tez tam mieszka ale nie jestem pewna.
    Raduś 21.02.2009 i Piotruś 09.06.2011

  7. #7
    Chustofanka Awatar mynia
    Dołączył
    Dec 2010
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    329

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez agataamb Zobacz posta
    To może napisz w powitalnym, ale lepiej w pomocnych chustomamach skąd jesteś, może się jakaś dobra duszyczka zgłosi

    hehe równocześnie pisałysmy Coś mi się obiło o uszy raczej o oczy, że któraś z dziewczyn tez tam mieszka ale nie jestem pewna.
    no własnie, napisz napisz... może są mamy z tych okolic a może któreś wybierają się na wczasy w tamte okolice - Władysławowo rzut beretem

  8. #8
    Chustofanka Awatar mila_la
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    gdzieś nad morzem
    Posty
    249

    Domyślnie

    Dzięki! Rzeczywiście spróbuję, może ktoś się zgłosi. Fajnie byłoby odnaleźć jakąś chustomamę tu w okolicy

  9. #9
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Aug 2009
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    4,418

    Domyślnie

    Ja bym się chętnie wybrała na Hel , ale czasu i kasy brak
    Raduś 21.02.2009 i Piotruś 09.06.2011

  10. #10
    Chustofanka Awatar mynia
    Dołączył
    Dec 2010
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    329

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez agataamb Zobacz posta
    Ja bym się chętnie wybrała na Hel , ale czasu i kasy brak
    mam to samo... czasu brak i brak pomysłu jak to zmienić...

  11. #11
    Chustoguru Awatar Wiewiórka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Woodstock
    Posty
    6,891

    Domyślnie

    z tego co pamiętam espejo jest z Gdyni
    Kasia-mama Liwii (11.2007) i Maciusia (06.2011)

  12. #12
    Chustofanka
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    353

    Domyślnie

    Obydwie kalahari byłyby dobre. Tylko tę z bambusem trzebaby było złamać, albo kupić używaną. 100% bawełna jest cienka i mięciutka. Z naturalnym bambusem jest ciut grubsza, a po złamaniu bardzo przyjemnie mięciutka. Ma lepszą nośność niż sama bawełna - będzie dobra nawet dla starszaka. W bambusowej wątek jest biały a w bawełnianej beżowy.
    syn i córka: I.2003, córka: IX.2005, syn: IX.2008

  13. #13
    Chustofanka Awatar mila_la
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    gdzieś nad morzem
    Posty
    249

    Domyślnie

    Dzieki asia889! To juz mi dużo wyjaśnia, ale mam jeszcze parę pytań Skoro piszesz, że bambus jest ciut grubszy to juz nie wiem... bo podobno bambus właśnie na lato dobry, bo oddycha i jest przewiewny... ?
    A o co chodzi z tym, że wątek biały lub beżowy? Chodzi o ten najjaśniejszy pas materiału, czy wątek całej tkaniny?

  14. #14
    Chustopróchno Awatar Mayka1981
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Krapkowice
    Posty
    12,792

    Domyślnie

    Jak Cię stać - to bierz bambus bawełny są taaakie pospolite...

    Te "ciut" to naprawdę jest ciut ciut - nic, czym należałoby się przejmować.

    Wątek to te nitki w poprzek ze tak powiem, wpływa na ostateczny kolor całej chusty, nie porównywałam obu ale pewnie bambus jest troszkę jaśniejszy przez biały wątek.

    IMHO rzecz jasna
    A. 27.01.2009 B. 22.09.2010 M.14.07.2015
    Akredytowana Doradczyni po kursie Akademii Noszenia Dzieci chustomama.pl

  15. #15
    Chustofanka Awatar mila_la
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    gdzieś nad morzem
    Posty
    249

    Domyślnie

    Dzięki za pomoc dziewczyny! No mi to trzeba tłumaczyć jak dziecku A najlepiej jeszcze wskazać palcem, taka jestem niezdecydowana Ale udało się! Decyzja została podjęta! Pod wpływem impulsu zakupiłam w końcu tę, która podobała mi się od początku, czyli amazonię, ale właśnie z bambusem Teraz tylko czekam aż do mnie przyjdzie, a potem obie będziemy spokojnie czekać na moje Maleństwo

  16. #16

    Domyślnie

    mila, ja bym na Twoim miejscu dokupiła jeszcze jedną chustę - już złamaną, używaną. Dwie chusty warto mieć, żeby było w czym nosić jak się jedna pierze (mówię z perspektywy osoby z jedną chustą ). A i taka złamana może Ci na początku pomóc.

    Bellydancer jest z Sopotu, z tego co pamietam

  17. #17
    Chustofanka Awatar mila_la
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    gdzieś nad morzem
    Posty
    249

    Domyślnie

    Dzięki za radę! Narazie poczekam na tę zamówioną chustę, ale niewykluczone, że wkrótce nabędę jeszcze jakąś. Ze względów praktycznych i czysto estetycznych, po prostu chusty piękne są i szalenie wciągające Też tak myślę o używanej więc przeglądam straganek w poszukiwaniu czegoś co mi wpadnie w oko Pomyśleć, że jeszcze nie mam kogo chustować... ale już niedługo Narazie mam zamiar poćwiczyć na moich dwóch bratankach i ich mamie albo na misiu

  18. #18
    Chustomanka Awatar Aniika
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    702

    Domyślnie

    Najwazniejsze to kupic chuste, ktora podoba sie od pierwszego wejrzenia. Ja tak mialam ze swoja pierwsza chusta, zwykla bawelna, ale pozniej dokupilam jeszcze cztery i nosidlo, a to ta pierwsza chusta jednak najfajniejsza.

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •