Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 41

Wątek: Wszystkich Świętych a chusta

  1. #1
    Chustopróchno Awatar Budzik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    13,478

    Domyślnie Wszystkich Świętych a chusta

    Wybieram się, jak najbardziej, ale... mam schizy, że ogon chusty albo MT (nie wiem, z czym pójdę) zajmie się ogniem od jakiegoś znicza, kiedy będę przechodzić koło grobów. I widzę siebie z Antkiem biegnącą przez cmentarz jako żywą pochodnię .

  2. #2
    Chusteryczka Awatar witbor
    Dołączył
    Nov 2007
    Miejscowość
    Toruń
    Posty
    2,055

    Domyślnie Re: Wszystkich Świętych a chusta

    Ale teraz znicze to są w przeważającej części takie bardziej lampiony: ogień jest pod wieczkiem Chyba nie powinnaś się zająć
    Wanda, mama Zofii, Malwiny, Mai, Franka, Antka, Marysi i Józefka oraz Anieli (6tc) i Szymona (17tc)

  3. #3
    Chustoholiczka Awatar aneta.s
    Dołączył
    Nov 2007
    Miejscowość
    Bieruń :)
    Posty
    3,436

    Domyślnie Re: Wszystkich Świętych a chusta

    ja też się wybieram ale chyba w pouchu łatwiej wyjąć włożyć czy dziecko a, że idziemy całą rodziną to może ktoś będzie chciał ponosić Julianka
    Kamilek - 16 marca 2006
    Julianek -25 października 2007

    My soul is painted like the wings of butterflies...

  4. #4
    Chustoholiczka Awatar hanti
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Warszawa-Żoliborz
    Posty
    5,539

    Domyślnie Re: Wszystkich Świętych a chusta

    ja wogóle nie zabieram młodszych dziewczynek na cmentarz
    ale ogony chyba można zawinąć/schować
    Doradca-Partner Akademii Noszenia Dzieci

    Kuba (27.01.02), Lola (17.12.03), Kinia Antosia (5.08.06), Kamila Dyś (31.08.08)

    and life's like an hourglass glued to the table,
    No one can find the rewind button girl
    So cradle your head in your hands.
    And breathe, just breathe, whoa breathe, just breathe

  5. #5
    Chustopróchno Awatar Budzik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    13,478

    Domyślnie Re: Wszystkich Świętych a chusta

    Cytat Zamieszczone przez witbor
    Ale teraz znicze to są w przeważającej części takie bardziej lampiony: ogień jest pod wieczkiem Chyba nie powinnaś się zająć
    Ja wiem o tym, to zupełnie irracjonalne i głupie, nic nie poradzę

    Ale jednak chyba nigdzie nie pójdę, bo Antek ma w tej chwili 40,4st.C i zapalenie oskrzeli i nie sądzę, żeby w sobotę czuł sie na tyle dobrze, żeby iść na cmentarze

  6. #6
    Chustoholiczka Awatar hanti
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Warszawa-Żoliborz
    Posty
    5,539

    Domyślnie Re: Wszystkich Świętych a chusta

    Budzik, każdy ma swoje schizy ja nie zabieram dzieci do 3 lat na cmentarz wogóle
    Doradca-Partner Akademii Noszenia Dzieci

    Kuba (27.01.02), Lola (17.12.03), Kinia Antosia (5.08.06), Kamila Dyś (31.08.08)

    and life's like an hourglass glued to the table,
    No one can find the rewind button girl
    So cradle your head in your hands.
    And breathe, just breathe, whoa breathe, just breathe

  7. #7
    Chustoguru Awatar Dagmara
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    Warszawa Bielany
    Posty
    6,210

    Domyślnie Re: Wszystkich Świętych a chusta

    A my się wybieramy z APLX
    Konstanty 16.04.2014
    Lilianna 7.04.2010
    Kacper 29.07.2007


  8. #8
    Chustoholiczka Awatar aniakom
    Dołączył
    Jan 2008
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,203

    Domyślnie Re: Wszystkich Świętych a chusta

    Budziku, raczej zostańcie z Antkiem w domu, nawet gdyby poczuł sie do soboty ciut lepiej
    Hanti, dlaczego nie zabierasz małych dzieci na cmentarz? zaciekawiło mnie
    Julka 2001, Zosia 2007

  9. #9
    Chustoguru Awatar czukczynska
    Dołączył
    Mar 2008
    Miejscowość
    Gniezno
    Posty
    6,642

    Domyślnie Re: Wszystkich Świętych a chusta

    Ja także się nie wybieram-zalecenie pediatry.Opary ze zniczy źle działają na krtań,szczególnie alergików.

  10. #10
    Chustoholiczka Awatar hanti
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Warszawa-Żoliborz
    Posty
    5,539

    Domyślnie Re: Wszystkich Świętych a chusta

    Cytat Zamieszczone przez aniakom
    Hanti, dlaczego nie zabierasz małych dzieci na cmentarz? zaciekawiło mnie
    jakoś niepokoi mnie to miejsce, poza tym jam nie katoliczka, więc dla mnie pojęcie "nieba" jest abstrakcją, za to wierzę że nie każda dusza potrafi pogodzić się z odejściem, a małe dziecko jest zupełnie bezbronne nawet mój mąż uważa że jestem stuknięta, ale szanuje mój strach i w czasie kiedy ja ze starszakami idę na cmentarz on idzie z dziewczynkami na spacer
    Doradca-Partner Akademii Noszenia Dzieci

    Kuba (27.01.02), Lola (17.12.03), Kinia Antosia (5.08.06), Kamila Dyś (31.08.08)

    and life's like an hourglass glued to the table,
    No one can find the rewind button girl
    So cradle your head in your hands.
    And breathe, just breathe, whoa breathe, just breathe

  11. #11
    Chustopróchno Awatar Budzik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    13,478

    Domyślnie Re: Wszystkich Świętych a chusta

    Cytat Zamieszczone przez hanti
    Cytat Zamieszczone przez aniakom
    Hanti, dlaczego nie zabierasz małych dzieci na cmentarz? zaciekawiło mnie
    jakoś niepokoi mnie to miejsce, poza tym jam nie katoliczka, więc dla mnie pojęcie "nieba" jest abstrakcją, za to wierzę że nie każda dusza potrafi pogodzić się z odejściem, a małe dziecko jest zupełnie bezbronne
    A ja z dziećmi często chodziłam na spacer na cmentarz, bo na wsi trudno o bezpieczne, zamknięte miejsce, gdzie mi starsza nie wyskoczy pod samochód... Ona sobie chodziła między grobami, oglądała kwiaty i znicze, a ja siadywałam na ławeczce przy jakimś przypadkowym grobie. Mnie cmentarz bardzo uspokajał, czytałam napisy na starych nagrobkach malutkich dzieci i zawsze dziękowałam Bogu że moje są zdrowe i ze mną...

  12. #12
    Chustomanka Awatar aniuki
    Dołączył
    Dec 2007
    Miejscowość
    Wołomin
    Posty
    545

    Domyślnie Re: Wszystkich Świętych a chusta

    hmm ja dzisiaj znowu zafundowałam mojemu dziecku typową dla mnie "rozrywkę" dwie godziny sprzątałyśmy z siostrą trzy dosyć zapuszczone groby. piękna pogoda, dziecko wesoło się bawiło myjąc szczotką okoliczne groby i nosząc wszędzie mokre szmaty.. zresztą razem 6letnim kuzynem
    była b. zadowolona, ale jakos tak się czułam nie do końca komfortowo

    eh ja zawsze tak - jak nie wlokę jej na budowę to spędza czas w sklepie z tkaninami czy granitami. dziś dla odmiany na cmentarzu ze szczotką..
    muszę jej jutro wynagrodzić i chociaż raz na normalny plac zabaw pójść.

    pocieszam się jedynie, że to zgodne z teorią Jean Liedloff - dziecko nie w centrum wydarzeń, ale jako towarzysz i współuczestnik rozmaitych zajęć. o tak, aż nadto w naszym przypadku

  13. #13
    Chusteryczka Awatar april
    Dołączył
    Mar 2008
    Miejscowość
    Im lepszy koń, tym na niego wiecej nakladają.
    Posty
    2,184

    Domyślnie Re: Wszystkich Świętych a chusta

    Cytat Zamieszczone przez hanti
    Cytat Zamieszczone przez aniakom
    Hanti, dlaczego nie zabierasz małych dzieci na cmentarz? zaciekawiło mnie
    jakoś niepokoi mnie to miejsce, poza tym jam nie katoliczka, więc dla mnie pojęcie "nieba" jest abstrakcją, za to wierzę że nie każda dusza potrafi pogodzić się z odejściem, a małe dziecko jest zupełnie bezbronne nawet mój mąż uważa że jestem stuknięta, ale szanuje mój strach i w czasie kiedy ja ze starszakami idę na cmentarz on idzie z dziewczynkami na spacer
    Ja jestem katoliczką, ale też nie zabieram dzieci na cmentarz. Uważam, ze oni na groby mają jeszcze czas, ani to miejsce zabaw, ani rozrywki. Ja potrzebuję chwili spokoju, zadumania, modlitwy a z maluchami w tym jednym mobilnym wiadomo jak to jest. Także sie dzielimy, jedno idzie na spacer z maluchami, drugie sie modli na cmentarzu, potem zmiana.

  14. #14
    Chusteryczka Awatar andziulindzia
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    1,795

    Domyślnie Re: Wszystkich Świętych a chusta

    Nie zabieram dzieci na cmentarz w sobotę. Zazwyczaj jest dziki tłum i jakoś nie chcę żeby mi ktoś dzieci zdeptał. Pójdę z dziewczynkami za tydzień.

    Podejście do cmentarza zmienia się gdy zaczynamy odwiedzać tam osoby naprawdę bliskie

    Andzia
    Moje ulubione ekoforum

    tylko nudne kobiety mają nieskazitelne czyste domy

  15. #15
    Chusteryczka Awatar buns
    Dołączył
    Nov 2007
    Miejscowość
    Tarnowskie GĂłry
    Posty
    1,722

    Domyślnie Re: Wszystkich Świętych a chusta

    Cytat Zamieszczone przez Budzik
    Cytat Zamieszczone przez hanti
    Cytat Zamieszczone przez aniakom
    Hanti, dlaczego nie zabierasz małych dzieci na cmentarz? zaciekawiło mnie
    jakoś niepokoi mnie to miejsce, poza tym jam nie katoliczka, więc dla mnie pojęcie "nieba" jest abstrakcją, za to wierzę że nie każda dusza potrafi pogodzić się z odejściem, a małe dziecko jest zupełnie bezbronne
    A ja z dziećmi często chodziłam na spacer na cmentarz, bo na wsi trudno o bezpieczne, zamknięte miejsce, gdzie mi starsza nie wyskoczy pod samochód... Ona sobie chodziła między grobami, oglądała kwiaty i znicze, a ja siadywałam na ławeczce przy jakimś przypadkowym grobie. Mnie cmentarz bardzo uspokajał, czytałam napisy na starych nagrobkach malutkich dzieci i zawsze dziękowałam Bogu że moje są zdrowe i ze mną...
    Jak Aga sypiała w dzień tylko w wózku to usypiałam ją w parku, ale tam o ciche uliczki było ciężko non stop ktoś jeździł na rolkach/rowerze/zaczepiał nas...Więc jak już zasnęła to wjeżdżałam na cmentarz (u nas z każdej strony parku jest jeden czyli razem dwa). Tam było cicho, Aga spała a jak się budziła to spokojnie oglądała kwiaty/lampki...
    Ania, mama Agusi (19.02.2007) aka dr buns

  16. #16
    Chustoholiczka Awatar Padthai
    Dołączył
    Apr 2008
    Miejscowość
    Wrocław, Kłodzko
    Posty
    3,204

    Domyślnie Re: Wszystkich Świętych a chusta

    Cytat Zamieszczone przez Budzik
    Wybieram się, jak najbardziej, ale... mam schizy, że ogon chusty albo MT (nie wiem, z czym pójdę) zajmie się ogniem od jakiegoś znicza, kiedy będę przechodzić koło grobów. I widzę siebie z Antkiem biegnącą przez cmentarz jako żywą pochodnię .
    jakby co to pod reka zawsze jest woda z kwiatow
    Tomek (III.07) Asia (X.09)

    Doradca po kursie średniozaawansowanym Die Trageschule® Dresden
    http://fotelik.blox.pl/html

  17. #17
    Chusteryczka Awatar agatkie
    Dołączył
    Mar 2008
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    2,800

    Domyślnie Re: Wszystkich Świętych a chusta

    Cytat Zamieszczone przez andziulindzia
    Podejście do cmentarza zmienia się gdy zaczynamy odwiedzać tam osoby naprawdę bliskie

    Andzia

    Niestety szczera prawda
    Certyfikowany Doradca noszenia ClauWi®


  18. #18
    sylwik
    Guest

    Domyślnie Re: Wszystkich Świętych a chusta

    A ja wierze, ze osoby mi bliskie, ktore odeszly sa nie w ziemi, ale w niebie (ja akurat w to wierze), ze sa spokojne i szczesliwe.
    Bardzo nie lubie cmentarzy, szczegolnie w to swieto, dla mnie ogrom kwiatow, zniczy (kto przyniesie wiekszy ten lepszy bo bardziej kochal zmarlego) to taka dulszczyzna (mowie okropnych doswiadczeniach okolo-te-swietowe z moja rodzina, przepraszam jesli dla niektorych to prawdziwie dzien zadumy).
    Uwazam, ze zmarlym ta otoczka nie jest wcale potrzebna. Modlitwa, wspomnienie, owszem.

  19. #19
    Chusteryczka Awatar andziulindzia
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    1,795

    Domyślnie Re: Wszystkich Świętych a chusta

    Cytat Zamieszczone przez sylwik
    A ja wierze, ze osoby mi bliskie, ktore odeszly sa nie w ziemi, ale w niebie (ja akurat w to wierze), ze sa spokojne i szczesliwe.
    Bardzo nie lubie cmentarzy, szczegolnie w to swieto, dla mnie ogrom kwiatow, zniczy (kto przyniesie wiekszy ten lepszy bo bardziej kochal zmarlego) to taka dulszczyzna (mowie okropnych doswiadczeniach okolo-te-swietowe z moja rodzina, przepraszam jesli dla niektorych to prawdziwie dzien zadumy).
    Uwazam, ze zmarlym ta otoczka nie jest wcale potrzebna. Modlitwa, wspomnienie, owszem.
    Sylwik, ja też obserwuję taką dulszczyznę. I też wierzę, że mój tato jest teraz szczęśliwy i patrzy na nas skądś, z lepszego śwata, innego wymiaru czy też raju. Rozmawiam sobie z nim w myślach często i tam gdzie akurat jestem. Jednak ta wiara wcale nie przeszkadza mi w chodzeniu na cmentarz. Na cmentarzu mam czas tylko dla taty, nic mnie nie rozprasza, przychodzę tam specjalnie dla niego. Wydaje mi się, że 1 listopada to też pretekst do zwolnienia, przemyślenia sobie paru spraw, skupienia się nad trudnymi czasem sprawami.

    Zresztą tak samo jak święto zmarłych traktowane są inne święta: festiwal mody i popis zamożności widać po koszyczkach ze świeconką, choinkach bożonarodzeniowych itp Wszystko zależy od podejścia konkretnych ludzi a już od nas zalezy czy zwrócimy na to uwagę, czy będzie nam ich zachowanie przeszkadzać.
    Moje ulubione ekoforum

    tylko nudne kobiety mają nieskazitelne czyste domy

  20. #20
    Chustofanka
    Dołączył
    Mar 2008
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    407

    Domyślnie Re: Wszystkich Świętych a chusta

    A ja sie wybiore w dzień zaduszny czyli wtedy kiedy faktycznie powinno sie odwiedzać groby ale i tak to zalezy od pogody. I jakby jednak 1 to z manducą


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •