Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 71

Wątek: Ergobaby

  1. #41
    Chustonówka
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    7

    Domyślnie

    no właśnie nie ma zbyt wielu opisów tych nosidełek może jeszcze ktoś sie wypowie jaka jest szerokość panela? i wysokość? teoretycznie ile posłuży tzn bardziej o wzrost dziecia chodzi niż o wagę Mój 9-miesieczniak ma ponad 10kg z ciuszków na 80cm wyrasta ..i jak go zmierzyłam to od pupci do szyi 40cm od kolanka do kolanka 34cm. Warto w ergo zainwestować ? Oj mam dylemat nosidło czy MT

  2. #42
    Chustonoszka Awatar itp
    Dołączył
    Feb 2012
    Miejscowość
    Nowy Dwór Mazowiecki
    Posty
    51

    Domyślnie

    Właśnie poszukuję nosidła ergonomicznego dla synka. Oglądałam ich wiele i tej firmy mi się najbardziej spodobały. Mamy zamiar dużo spacerować, a mąż planuje nordic walking z małym na plecach. Zastanawiamy się nad wersją Performance albo Sport. Jeśli ktoś z nich korzystał, to prosiłabym o opinie. Wiem, że są one wykonane z poliestru - jak taki materiał się sprawdza?

  3. #43
    Chustonoszka Awatar itp
    Dołączył
    Feb 2012
    Miejscowość
    Nowy Dwór Mazowiecki
    Posty
    51

    Domyślnie

    Jeszcze raz się wtrącę, bo już mamy nosidło ergobaby performance.
    Pani w sklepie polecała nam go, bo mówiła, że u niej schodzi to nosidło lepiej niż te bawełniane i jest wygodniejsze.
    Ja doświadczenia żadnego nie miałam w noszeniu i pierwsze kilka razy mocno mocowaliśmy się, żeby go głęboko i wygodnie w nim ulokować, ale teraz zakładam nosidło w sekundę. Dla mnie bardzo wygodny, dla taty też A co najważniejsze synek też go uwielbia.
    Mały nosi teraz rozmiary ciuszków 80 i nosidło sięga mu do połowy główki, ale jak nią macha, to zsuwa mu się na szyję. Nie wiem czemu, ale on tak woli mieć głowę do tyłu odchyloną Jak zasypia, to wyjmuję kapturek i głowa mu nie "lata". Cena dość wysoka i dlatego długo się zastanawialiśmy, ale teraz nie żałujemy.
    W sumie tak się przyzwyczailiśmy do noszenia, że pozbyliśmy się zupełnie wózka

  4. #44
    Chusteryczka
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,486

    Domyślnie

    mam wrażenie że martakania, ramafon i danuta to ta sama osoba do tego związana z linkowanym sklepem w tychach

  5. #45
    Chustomanka Awatar busia
    Dołączył
    Jun 2009
    Miejscowość
    Dublin
    Posty
    1,499

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez joleczka Zobacz posta
    mam wrażenie że martakania, ramafon i danuta to ta sama osoba do tego związana z linkowanym sklepem w tychach
    raczej tak http://chusty.info/forum/showthread.php?t=242
    Beata, mama Zosi (15.02.2009) i Mikolaja (6.01.2011) , żona Łukasza

  6. #46
    Chusteryczka Awatar buniaaa
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    2,509

    Domyślnie

    do jakiego wieku wystarcza Ergobaby? Nasz 2latek panel ma do pach czy mogę jeszcze w nim troszke ponosić?
    Ostatnio edytowane przez buniaaa ; 06-02-2013 o 15:01
    Basia mama Bartka (marzec 2006) i Olka (wrzesień 2010)

  7. #47
    Chustonoszka Awatar itp
    Dołączył
    Feb 2012
    Miejscowość
    Nowy Dwór Mazowiecki
    Posty
    51

    Domyślnie

    Nasz maluch jest młodszy (skończone 15 m-cy), ale na tyle urósł, że sam wyciąga ręce ponad górną część szelek. Tak mu wygodnie i chyba tak może być, bo oglądałam na zdjęciach producenta, to dość duże dzieci tak właśnie są noszone. Może zadzwoń do sklepu, w którym kupowałaś i zapytaj? Ja się teraz zastanawiam czy warto kupić taką narzutkę przeciwdeszczową. Fajnie by było, gdyby ktoś mi powiedział czy coś takiego się sprawdza? Chociaż widzę, że chyba mało kto korzysta z tego nosidła na tym forum... :/
    Maluch 10.2011

  8. #48
    Chustopróchno Awatar Mayka1981
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Krapkowice
    Posty
    12,796

    Domyślnie

    Narzutka przeciwdeszczowa zbędna moim skromnym zdaniem - spory parasol wystarczy i dla mamy i dla dziecka

    Nosidło do pach (ale do samych pach a nie połowy pleców) jest ok.
    Im starsze dziecko tym też już ciężej będzie mieć panel "od kolanka do kolanka" bo by musiał obejmować noszącego dookoła pasa Zresztą im starsze dziecko tym mniej się je nosi (zazwyczaj...) bo gros czasu są samobieżne.

    Na moją ponaddwulatkę jest już niestety za małe, a kupiłam sobie piękny egzemplarz mystic purple No nic, poleci w świat cieszyć innych
    A. 27.01.2009 B. 22.09.2010 M.14.07.2015
    Akredytowana Doradczyni po kursie Akademii Noszenia Dzieci chustomama.pl

  9. #49
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    nie miałam narzutki
    wystarcza na parasol
    u nas (synus ma 2 lata i 1 miesiąc) tez wyciąga sobie rączki i ma nosidło do pach, ale jak chce schowac sobie rączki to wtedy jest ono wyżej.
    Jak go nosze to wygląda to tak jak na zdjęciach z kartonika w którym ergo było zapakowane jak kupiłam.
    do nosidelka jest (z tego co pamietam) plyta z instrukcją jak zakładać etc.
    Może zobacz sobie tam
    a jak nie to poszukaj na youtube - na pewno znajdziesz

  10. #50
    Chustoguru Awatar Karo.
    Dołączył
    Oct 2010
    Miejscowość
    Piaseczno
    Posty
    7,351

    Domyślnie

    Ja nawet nie wiedziałam że jest do tego narzutka. Ale parasol zdaje sie praktyczniejszy, bo dla dwojga.

    My dwuletnią Asię jeszcze sporadycznie nosiliśmy, tak bardzo okazjonalnie jak sie nóżki męczyły.
    Asia - 20.11.2009
    Adaś - 08.03.2012
    Ania - 08.06.2015

  11. #51
    Chustonoszka Awatar itp
    Dołączył
    Feb 2012
    Miejscowość
    Nowy Dwór Mazowiecki
    Posty
    51

    Domyślnie

    Pytam o tę narzutkę, bo sama wolę mieć po prostu kurtkę z kapturem w czasie deszczu. Nie znoszę chodzić z parasolką. Dlatego pomyślałam, że ktoś może taką narzutkę posiada i może podzielić się info czy faktycznie dobrze chroni dziecko przed deszczem, nawet większe - ponad roczne? Chodzi mi nie tylko o głowę, ale też czy nogi się pod nią dobrze chowają?
    Maluch 10.2011

  12. #52
    Chustonoszka Awatar Fiolka
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    Małopolska
    Posty
    90

    Domyślnie

    Odświeżam
    Właśnie się zastanawiam nad tym nosidłem czy może lepsze MT nie mam pojęcia

  13. #53
    Chusteryczka
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Szczecin-nie nad morzem:)
    Posty
    2,781

    Domyślnie

    To dwa różne nosidła ergo jak plecak, nic nie trzeba wiązać, krótko korzystaliśmy bo kupiliśmy późno i Zosia szybko wyrosła, ale polubiliśmy bardzo. MT też uwielbiałam. Myślę, że jak masz wybór, to ergo chyba będzie na dłużej niż MT, nawet dwurozmiarowe.
    Zosia - przyniosłaś nam wiosnę 21.03.2009
    Kazik - Zimowy Okruszek 12.02.2014
    Witek - Wielka Niespodzianka 06.08.2018

  14. #54
    Chustomanka Awatar żuk
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    1,048

    Domyślnie

    a powieccież Wy mi Drogie moje, jak rozpoznać które ergobaby oryginalne, a które podrabiane? bo ponoć krążą podróby..


    Powiedz mi, a zapomnę,
    Pokaż mi, a zapamiętam,
    Pozwól mi zrobić, a zrozumiem.
    -Konfucjusz-

    Pracownia WyszłoSzydło- fejsbuk

  15. #55
    Chustonówka
    Dołączył
    Sep 2013
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    5

    Domyślnie

    Ja mam ergobaby kupłam jak syn miał rok. Mam do tego doczepiany polar i narzutkę na deszcz i dwie saszewki i dwa plecaki i uwielbiam to. Teraz niestety z ergo wyrastamy i chcę zmienić na tulę toodler. Ta dezzczowa narzutka jest w małej torebeczce którą zavzepia się na pasek pod panelem- na pasie biodrowym. Jak pada i mam dziecko na plecach to mogę mu założyć osłonkę nie zdejmując nosidła. Dodatkowo polar i osłonę deszczową można połączyć napami a jak jest za ciepło np. W sklepie albo tramwaju to można łatwo zdjąć górną część osłonki i zostawić wiszące na wysokości kolan dziecka. Kocham moje ergo i wszystkie jego dodatki i przykro mi że robi się za małe.

  16. #56
    Chustonówka
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    3

    Domyślnie

    Hej dziewczyny,
    Jestem tu nowa Dopiero zaczynam poszukiwanie nosidła. I właśnie stoję przed dylematem czy kupić nosidło Ergobaby czy Mei Tai.
    Ostatnio kupiłam w sklepie nosidło Chicco Close to you. Wydawało się że będzie ok ale było tragiczne- strasznie niewygodne do zakładania, dziecko wisiało mi nisko na brzuchu więc musiałam podtrzymywać pupę, a sama byłam dziwnie wygięta. Mega niewygodne, robiłam kilka podejść ale w końcu oddałam to nosidło.
    I teraz czytam i czytam i szukam informacji.
    Prawie podjęłam już decyzję i chciałam kupić MT bo wydaje mi się że można sobie dokładnie wyregulować wysokość na jakiej będzie dziecko- tu podwiązać, tu poszerzyć. Ale mój narzeczony jest sceptyczny do tego wiązania a chciałabym żebysmy obydwoje nosili... Dlatego też zastanawiam się również nad Ergobaby. I stąd moje pytanie:
    Czy w egrobaby też można wyregulować tak dokładnie pasy jak w MT? Jestem dość szczupła i boję się że to nosidło też będzie mocno sztywne i będzie miało granicę do której będzie można naciągnąć pasy przez co dziecko też będzie mi wisiało nisko na biodrach.
    Czy ktoś mógłby doradzić w tej kwestii? A może ktoś wie gdzie we Wrocławiu mogę przymierzyć takie nosidło?

  17. #57
    Chusteryczka
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Szczecin-nie nad morzem:)
    Posty
    2,781

    Domyślnie

    Czy dobrze rozumiem,ze martwisz sie ze pas biodrowy nie da sie wystarczajaco skrocic?moze pomoze jak napisze,ze najbardziej sciagniety pas biodrowy ma 70cm. Rozmiat nosze 36, waze 61kg przy 279 cm,nosze prawie maksymalnie sciagniete i jest ok. Ja nosidlo bardzo lubie,drugie dziecko nosze co do MT to nie bardzo rozumiem,co chcesz podwiazac i poszerzyc? No i ile ma dziecko?
    Zosia - przyniosłaś nam wiosnę 21.03.2009
    Kazik - Zimowy Okruszek 12.02.2014
    Witek - Wielka Niespodzianka 06.08.2018

  18. #58
    Chustonówka
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    3

    Domyślnie

    Dziękuję za szybką odpowiedź. Faktycznie nie wyraziłam się wystarczająco jasno... Mam nadzieję ze teraz będzie wiadomo o co mi chodzi:
    A chodzi mi o to, że boję się, że przy nosidle ten pas biodrowy będzie strasznie nisko i przy ciężarze dziecka jeszcze opadnie i szelki będą miały za krótki ten pasek żeby dociągnąć maksymalnie do góry. NAtomiast przy Mei tai wydaje mi się, że łatwo dociągnąć i dowiązać ten pas biodrowy jak również szelki... I w razie gdy dziecku niewygodnie można z łatwością regulować tak żeby było wygodnie i mnie i dziecku. Bo takie nosidło wydaje się że ma jakiś zakres do którego można regulować długość i szerokość...
    A dziecko ma 7 miesięcy i waży niecałe 8 kg.

  19. #59
    Chustopaleozoik Awatar zulam
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    21,994

    Domyślnie

    W temacie nosidel nie pomogę specjalnie, noszę w chustach ale we Wrocławiu masz możliwość przymiarki na miejscu tu
    http://www.zielonamama.pl/

    I być może tu

    http://www.przywiazanie.szkola.pl/

  20. #60
    Chusteryczka
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Szczecin-nie nad morzem:)
    Posty
    2,781

    Domyślnie

    Wysokosci i szerokosci nosidla jako takiego reguloweac sie nie da,da sie regulowac dlugosc pasow biodrowego i naramiennych i tu cos mi sie kojarzy ze gdzies dziewczyny pisaly ze naramienne bywaja dla bardzo szczuplych osob za dlugie nawet poo maksymalnym sciagnieciu,dla mnie sa ok,jak Kazik byl mniejszy to sciagalam prawwie ma maksa. Jesli chodz o regulacje dlugisci pasow juz z dzieckiem na sobie i dociagnieciem ich tak,zeby bylo wygodnie czy ew. zmienianiem czegos w trakcie noszenia to nie na z tym problemu,pasy naramienne z zalozenia reguluje sie juz z dzieckiem w nosidle, pas biodrowy przed jego wlozeniem ale mozna latwo go potem dociagnac albo poluzowac jak trzeba. To co pisze raczej w ogole dotyczy nosidel ergonomicznych, nie tylko ergobaby.
    Ja wole nosidlo niz MT ktore tez mam,w MT jest problem jak pasy poprowadzic,jedni mowia tak,drudzy inaczej i IMO latwiej cos poprawic w trakcie noszenia zaciagajac lub luzujac pas na klamrze niz rozwiazywac supel i wiazac ponownie. Ale nikt Ci jednoznacznie nie powie co masz kupic,jeden woli to,drugi co innego
    Zosia - przyniosłaś nam wiosnę 21.03.2009
    Kazik - Zimowy Okruszek 12.02.2014
    Witek - Wielka Niespodzianka 06.08.2018

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •