Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: 2x - konieczność zaciągania zewnętrznej poły na główkę

  1. #1
    Chustonówka Awatar mama_Małgosi
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    2

    Domyślnie 2x - konieczność zaciągania zewnętrznej poły na główkę

    Witam wszystkich!
    W wiązaniu 2x zewnętrzną połę zaciąga się na główkę dziecka, gdy ono samodzielnie nie trzyma główki, bądź gdy śpi.
    Kiedy można przestać to robić - jak samodzielnie trzyma główkę? Czy są jeszcze jakieś inne ograniczenia?
    Moja mała ma prawie 3,5 miesiąca, w zasadzie trzyma już sama główkę. Do tej pory wiązałyśmy przede wszystkim w kieszonkę. Od niedawna zaczynamy próbować się nosić w 2x. Małgosi to wiązanie bardzo przypadło do gustu. Tylko to zaciąganie poły na główkę. Bardzo się wtedy irytuje, bo nie może tak swobodnie obracać główki w obie strony; no i z jednej strony widać świat, a z drugiej ciemno. Na wewnętrznej pole wiążę tasiemkę, żeby lepiej widziała. Czy gdy można już będzie niezaciągać zewnętrznej poły na główkę, to można też na niej wiązać tasiemkę?
    Małgosia - 12.05.2011

  2. #2
    Chustonoszka Awatar traschka
    Dołączył
    Jul 2011
    Miejscowość
    Bielsko-Biała
    Posty
    91

    Domyślnie

    moja mała trzymała świetnie główkę bardzo wcześnie. W 2X noszę ją od niedawna (mamy 2,5 miesiąca) i nigdy nie zaciągam jej poły na główkę. Ona sama świetnie ją trzyma a każda próba zakrycia główki kończy się krzykiem, bo ona jest bardzo ciekawska i musi wszystko widzieć. Myślę, że spokojnie możesz z tego zrezygnować i zakryć dopiero jak mała zaśnie.
    Marysia - 5 czerwiec 2011 Moje największe szczęście.

  3. #3
    Chustofanka Awatar tumtum
    Dołączył
    Jun 2009
    Miejscowość
    Gliwice
    Posty
    463

    Domyślnie

    w kwestii 2X nieodmiennie polecam instrukcję hoppediz albo tę ze strony klubu kangura

    zasadniczo chodzi o podtrzymanie karku, wysokie podparcie plecków po prostu
    zaciąganie poły na główkę funkcjonuje tylko jako opcja - np. jak dziecko usypia

    i nie baw się w żadne tasiemki, porządnie ułóż sobie materiał na ramionach i będzie ok

  4. #4
    Chustopróchno Awatar Mayka1981
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Krapkowice
    Posty
    12,797

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mama_Małgosi Zobacz posta
    W wiązaniu 2x zewnętrzną połę zaciąga się na główkę dziecka, gdy ono samodzielnie nie trzyma główki, bądź gdy śpi.
    A gdzie takie coś wyczytałaś?

    Zaciąganie poły to jest tylko opcja, można to zrobić jeżeli główka nie jest stabilna i "lata", ale wcale nie trzeba.
    Ja nie zaciągam nawet jak młoda zaśnie - bo pięknie sie przytula i nie ma takiej potrzeby ...
    A. 27.01.2009 B. 22.09.2010 M.14.07.2015
    Akredytowana Doradczyni po kursie Akademii Noszenia Dzieci chustomama.pl

  5. #5
    Chustonówka Awatar mama_Małgosi
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    2

    Domyślnie

    Dziękuję za właściwe informacje.

    Nie przeczytałam. Powiedziała mi tak znajoma, która nosi swoje dzieci w chuście od dłuższego czasu. A że utkwiły mi w pamięci również jakieś zdjęcia 2x z tak zaciągniętą połą na maluszku, to jakoś mi się zakodowało, że tak powinno być.

    To jutro Małgosia się ucieszy, jak jej matka wreszcie żadnej poły na łepetynkę pchać nie będzie. :]
    Małgosia - 12.05.2011

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •