Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15

Wątek: jaki najlepszy rozmiar chusty do kangurka?

  1. #1
    Chustonówka
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Piaseczno
    Posty
    9

    Domyślnie jaki najlepszy rozmiar chusty do kangurka?

    witam ponownie
    tym razem zapytam o kangurka, mam nati standard ( to jakies 4,7) i jak probowalam kangurka to ogon ciagnal mi sie po ziemi (taki ze mnie krasnal - ok 162 cm wzrostu ). jaka wiec bedzie optymalna dlugosc do tego wiazania przy tym wzroscie - zebym wiedziala czego szukac na straganie ?

    z gory dzieki i pozdrawiam!

  2. #2
    Chustomanka Awatar joawoj
    Dołączył
    Mar 2008
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    974

    Domyślnie

    Standardowo do kangurka używa się rozmiaru 4, ale jeżeli i Ty i dziecko jesteście mikrych rozmiarów, to może 3 wystarczyć... Jednak bezpieczniej brać czwórkę.


    Mam wiecznie zapchaną skrzynkę --> piszcie proszę na maila: mmpjmw@gmail.com

  3. #3
    Chustomanka Awatar Pasiata
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Kraków/ Bochnia
    Posty
    766

    Domyślnie

    Ja mam 168cm (noszę rozmiar 36, w porywach 34 ) i wiążę kangura z 3,6-3,7m.
    A z doświadczeń konsultacyjnych mogę powiedzieć, że nawet stosunkowo wysocy a szczupli ludzie wiążą kangura z tej długości.
    Certyfikowany Doradca Noszenia ClauWi® - konsultacje, warsztaty, pogadanki www.pasiata.pl
    Tosia 20.10.2008, Wojcieszek 30.03.2011

  4. #4
    Chusteryczka Awatar Kanga
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Warszawa,Mokotów
    Posty
    2,709

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pasiata Zobacz posta
    Ja mam 168cm (noszę rozmiar 36, w porywach 34 ) i wiążę kangura z 3,6-3,7m.
    A z doświadczeń konsultacyjnych mogę powiedzieć, że nawet stosunkowo wysocy a szczupli ludzie wiążą kangura z tej długości.
    i niewyscy a pulchni również Ja wiąże z 3,8 bez problemu.

  5. #5
    Chustomanka Awatar olmis
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    876

    Domyślnie

    widzę, że stanęłaś do mojego irisa 3 Ja mam 163 i 53 kg, dziecko ok. 9 kg, kangurka wiążemy z niego, ale za wiele nie zostaje jak nie lubisz ogonów to ok, ale jak lubisz to 4 powinnaś szukać.
    starsza siostra - 08.08.08, młodsza siostra - 06.10.10
    -----------------------
    Instruktorka Masażu Shantala, Doradczyni Akademii Noszenia Dzieci (lubuskie, Zielona Góra); www.nowoczesnerodzicielstwo.com.pl

  6. #6
    Chustomanka Awatar pyzata
    Dołączył
    May 2011
    Miejscowość
    Kalisz
    Posty
    842

    Domyślnie

    podłączę się do pytania:czy jest jakiś taki uniwersalny rozmiar chusty, czy trzeba mieć kilka Bo ja się uczę na razie kangurka i chustę mam pożyczoną (Rosas) ale chcę coś kupić rzecz jasna, mam 170 cm wzrostu. No i cudna pasiasta Nati 460 cm robi mi taki dłuuugaśny ogon. Ale jak kupię coś bardzo krótkiego to inne wiązania mi nie wyjdą? Czy to pretekst, by kompletować stosik
    Martynka zwana Pyzą styczeń 2009; Hania zwana Zbójcerzem marzec 2011

  7. #7
    Chustonoszka Awatar traschka
    Dołączył
    Jul 2011
    Miejscowość
    Bielsko-Biała
    Posty
    91

    Domyślnie

    pyzata z krótkiej chusty będzie ci wygodnie wiazać kangurka i potem plecaczek. Ale na kieszonkę i 2X na pewno będziesz potrzebowała więcej materiału. Ja wiążę te dwa ostatnie z 4,6, ale z tej samej chusty w kangurku zostają mi straaaasznie długie ogony. Na pewno bardziej uniwersalna jest chusta długa, ale ja bym to raczej wykorzystała jako pretekst do stosiku Choćby niewielkiego
    Marysia - 5 czerwiec 2011 Moje największe szczęście.

  8. #8
    Chustonówka
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Piaseczno
    Posty
    9

    Domyślnie

    traschka a co robisz z tymi ogonami ? zanim cos nabede chcialabym poprobowac kangurka bo mlody oststnio buntuje sie w kieszonce i zastanawiam sie co zrobic z ogonem, czy zakrywac nozki malego czy obwiazywac sie dolem niedzy moim cialem a nozkami?

  9. #9
    Chusteryczka Awatar wrapsodia
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Erlangen Niemcy /czasem Wawa/Jarosław/Klimontów
    Posty
    1,682

    Domyślnie

    Z 4,6 zawiązesz wszystko ale jak zauważyłaś nie jest wygodnie wiązać z nich niektóre wiązanie wymagające mniej chusty (poły się plączą, ogony wiszą, więc musisz je po suple jeszcze raz się nią obwiązywać co latem nie służy. Jeśli masz fundusze kup 3,7 na kangurka, kagurka na biodrze i plecak prosty - wszystkie te wiązania są fajne i właściwie starczyłyby ci na całe noszenie. Ale 2x też przydaje się kiedy często musisz wkładać i wyjmować dziecko, kieszonka kiedy jest zimno i chcesz dodatkowo opatulić malucha 3 warstawami materiału, czy plecak z krzyzem dla starszaka dla niektórych jest bardzo wygodny - na to warto mieć chustę 4,7. Ja jestem niska i prawie wszystkie te wiązania wiąże z 4,2 (no może poza plecakiem z krzyżem , ale na kangurka nadal wole 3,7.
    Gosia, mama Toli (25/10/2008), dawniej mimezis

    Certyfikowany Doradca Noszenia ClauWi®
    Doradca Akademii Noszenia Dzieci



  10. #10
    Chustofanka
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    183

    Domyślnie

    malaac cześć

    Ja mam do kangurka 3,7 Didka z Natki za Chiny nie wychodziło trenowanie kangura. Z krótkiej poszło bez problemu - super na upały, ale mi wygodniej w kieszonce, mniej jakoś chyba plecy obciąża przez to, że w pasie zawiązany węzeł... Plecaczka próbowaliśmy, ale ze starszym i też do prostego super. Za to dziś po raz pierwszy zawiązałam Hanti ale krótko pochodziliśmy po domu, bo 18 kg trzylatka trochę czuć

  11. #11
    Chustonoszka Awatar traschka
    Dołączył
    Jul 2011
    Miejscowość
    Bielsko-Biała
    Posty
    91

    Domyślnie

    malaac ja mam tak długie ogony, że obwiązuję się chustą dookoła jeszcze raz, ale tak jak pisze mimezis w lecie to mało fajne jest, bo jeszcze cieplej się robi. A chusty mam tylko 5,2 i 4,6... 5,2 niby dla męża ale jakoś nic nie wiąże. Chyba mu zagrożę, że jak nie będzie nosił to sprzedam jego chustę i kupię za to 3,6, bo jak mu po prostu powiem, że chcę kupić trzecią chustę to stwierdzi, że oszalałam
    Marysia - 5 czerwiec 2011 Moje największe szczęście.

  12. #12
    Chusteryczka Awatar wrapsodia
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Erlangen Niemcy /czasem Wawa/Jarosław/Klimontów
    Posty
    1,682

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez traschka Zobacz posta
    malaac ja mam tak długie ogony, że obwiązuję się chustą dookoła jeszcze raz, ale tak jak pisze mimezis w lecie to mało fajne jest, bo jeszcze cieplej się robi. A chusty mam tylko 5,2 i 4,6... 5,2 niby dla męża ale jakoś nic nie wiąże. Chyba mu zagrożę, że jak nie będzie nosił to sprzedam jego chustę i kupię za to 3,6, bo jak mu po prostu powiem, że chcę kupić trzecią chustę to stwierdzi, że oszalałam
    Ja bym tak zrobiła M jak rzadko nosi to niech nosi w kangurze i wystarczy Wam 4,6 dla obojga i 3,6 dla ciebie
    Gosia, mama Toli (25/10/2008), dawniej mimezis

    Certyfikowany Doradca Noszenia ClauWi®
    Doradca Akademii Noszenia Dzieci



  13. #13
    Chusteryczka Awatar Fusia
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    2,933

    Domyślnie

    159,5 i 38-spodni 42-żakiety kangóra wiaze w 3,6
    Żona Damiana. Matka Róży(28.10.2009), Anieli(1.03.2011) i Łucji13.06.2013
    Doradca Akademii Noszenia Dzieci

  14. #14
    Chustonoszka Awatar traschka
    Dołączył
    Jul 2011
    Miejscowość
    Bielsko-Biała
    Posty
    91

    Domyślnie

    mimezis nie bardzo widzę męża z kangurkiem Próbował kieszonkę i stwierdził, że za trudne więc polecałam mu 2X. To jakoś przełknął... Dla niego to straszny problem, że dziecko trzeba trzymać i jednocześnie dociągać, a jak on twierdzi - nie ma przecież trzech rąk Zatem kangurka nawet mu nie pokazuje
    Marysia - 5 czerwiec 2011 Moje największe szczęście.

  15. #15
    Chustonówka
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Piaseczno
    Posty
    9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez traschka Zobacz posta
    malaac ja mam tak długie ogony, że obwiązuję się chustą dookoła jeszcze raz, ale tak jak pisze mimezis w lecie to mało fajne jest, bo jeszcze cieplej się robi. A chusty mam tylko 5,2 i 4,6... 5,2 niby dla męża ale jakoś nic nie wiąże. Chyba mu zagrożę, że jak nie będzie nosił to sprzedam jego chustę i kupię za to 3,6, bo jak mu po prostu powiem, że chcę kupić trzecią chustę to stwierdzi, że oszalałam
    wiem o czym mowisz, mam to samo ...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •