Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14

Wątek: Alergia na wełnę???

  1. #1
    Chustoholiczka Awatar aginia
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    4,139

    Domyślnie Alergia na wełnę???

    Jak się objawia? Mam podejrzenie, że niestety Franka uczula wełna Przed wyjazdem na wakacje miał wysypkę na brzuchu tam gdzie kończy a raczej zaczyna pielucha - nie byłam pewna czy to wełna bo rozpoczęliśmy eksperymenty z jedzeniem. Wczoraj wróciliśmy z miesięcznych wakacji na których jechaliśmy na eko jednorazówkach bo nie było jak prać w nocy spał w formowankach i wełnie i dzisiaj znowu kropki na brzuchu - czy to wina wełny? Płynu do prania( sonet do wełny) czy też lanoliny?

    Byłby to totalny klops bo wełnę uwielbiam i 90% frankowych otulaczy to właśnie wełna
    Kuba - 2004, Jaś -2006, Franio -2011 i Józio 2014

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez aginia Zobacz posta
    Jak się objawia? Mam podejrzenie, że niestety Franka uczula wełna Przed wyjazdem na wakacje miał wysypkę na brzuchu tam gdzie kończy a raczej zaczyna pielucha - nie byłam pewna czy to wełna bo rozpoczęliśmy eksperymenty z jedzeniem. Wczoraj wróciliśmy z miesięcznych wakacji na których jechaliśmy na eko jednorazówkach bo nie było jak prać w nocy spał w formowankach i wełnie i dzisiaj znowu kropki na brzuchu - czy to wina wełny? Płynu do prania( sonet do wełny) czy też lanoliny?

    Byłby to totalny klops bo wełnę uwielbiam i 90% frankowych otulaczy to właśnie wełna
    może potówki? chyba musisz zrobić eksperyment i nie zakładać wełny jakiś czas.


  3. #3
    Chusteryczka Awatar biedronki-3
    Dołączył
    Oct 2008
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    1,570

    Domyślnie

    ja też myślę, że potówki, mój tak miał - wełna oddycha ale jednak trzyma ciepła, zmieniaj częściej pieluszkę, ja mósiałam na kilka dni całkiem z wielorazówek zrezygnować
    natomiast córeczka ma czerwony zadek po kieszonkach a po formowankach ok., ale przypuszczam, że źle znosi welur i micropolar

  4. #4
    Chustoholiczka Awatar aginia
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    4,139

    Domyślnie

    Hmm ale jeśli to potówki to jak sobie poradzić w nocy w opcji formowanka plus wełna? Dla nas to układ idealny...
    Kuba - 2004, Jaś -2006, Franio -2011 i Józio 2014

  5. #5
    Chustofanka Awatar akana
    Dołączył
    Mar 2010
    Miejscowość
    Zabrze
    Posty
    406

    Domyślnie

    mój syn miał/ma alergię na wełnę - małe ciemnoczerwone kropki pojawiały się w różnych miejscach i po jakiś 2 miesiącach doszłam do tego, że kropeczki mają związek z wełnianym kocem... teraz już dawno ich nie widziałam, ale wełnianych otulaczy jednak nie spróbowałam - mimo, że kusiły.
    M /2005/, B /2010/ i H /2013/

    www.collane.pl

  6. #6

    Domyślnie

    Boję się uczulenia na wełnę. Mogę dziś okazyjnie kupić różne rodzaje wełniaków, bo chcę mieć wełniane otulacze, ale co jak się okaże, że synek jest uczulony na wełnę??? Echh... Pewnie powinnam się wstrzymać i kupić jeden otulacz by przetestować. No ale takie jakie chcę nie mogę dostać w Polsce.

    Jakie są szanse, że będzie uczulony? Może jakiś rachunek prawdopodobieństwa ktoś wysnuje?

  7. #7
    Chustomanka Awatar inka
    Dołączył
    Aug 2012
    Miejscowość
    Casablanca/ teraz w PL na wakacjach
    Posty
    1,262

    Domyślnie

    kup,kup najwyzej wystawisz na bazarku.Wydaje mi sie ze uczulenie na welne nie jest czeste.Czy Ty jestes alergiczka z delikatna skora albo Twoj maz?

    A. listopad 2012




  8. #8

    Domyślnie

    No raczej kupię U nas nikt nie jest uczulony, ale ja mam dość wrażliwą skórę
    A jak kupię i się uczuli to co jesteś chętna?

  9. #9
    Chustoholiczka Awatar v
    Dołączył
    Jun 2008
    Miejscowość
    jakby Warszawa
    Posty
    3,301

    Domyślnie

    moze nie tyle alergia, co podraznienie delikatne

    moja Corka Mlodsza miala to po uzywaniu welnianego mossa. placze po tej chuscie do dzisiaj

  10. #10
    Chustomanka Awatar inka
    Dołączył
    Aug 2012
    Miejscowość
    Casablanca/ teraz w PL na wakacjach
    Posty
    1,262

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Bialawanilia Zobacz posta
    No raczej kupię U nas nikt nie jest uczulony, ale ja mam dość wrażliwą skórę
    A jak kupię i się uczuli to co jesteś chętna?
    Jak nie bedzie drapac to moze, moze sie skusimy szczegolnie na Many Months
    Ostatnio edytowane przez inka ; 22-01-2013 o 20:48 Powód: literowki jak zwykle

    A. listopad 2012




  11. #11
    Chustomanka Awatar koleszna
    Dołączył
    Dec 2012
    Miejscowość
    lubuskie
    Posty
    982

    Domyślnie

    Ja mam synka uczulonego na wełnę. Wystarczy, że się przytuli do swetra a całą buzię ma w czerwonych plamach. To są takie plamy, raczej nie krostki


  12. #12

    Domyślnie

    Aaa, no to jeśli się przytulał do taty w swetrze częściowo wełnianym (chyba 50%) i nic mu nie jest to szanse na uczulenie maleją

    Inka, będę chyba miała ManyMonths, więc będę o Tobie pamiętać

  13. #13
    Chustonówka
    Dołączył
    Dec 2016
    Posty
    6

    Domyślnie

    Ja miałam uczulenie na wełnę, znaczy możliwe, ze dalej mam bo od jakiegoś czasu ją unikam. Jak byłam nastolatką rodzice przywieźli jakąś kołdrę wełnianą, nie pamiętam czy to było z Zakopanego. W każdym razie była bardzo ciepła więc ja jako zmarzluch z chęcią przygarnęłam ją sobie do użytku. Niestety spałam pod nią tylko 2 noce, bo na twarzy i szyi pojawiła mi się paskudna wysypka. Stwierdziłam ze to od tej wełny i miałam rację. Pomogły mi tabletki przeciw alergiczne, po 4 dniach wszystko wróciło do normy.

  14. #14
    Chustomanka Awatar Elayla
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    Sulejówek (wcześniej Wrocław i Warszawa)
    Posty
    1,425

    Domyślnie

    Uczulenie na wełnę jest bardzo rzadkie. Poczytajcie tutaj: https://pieluchoguru.pl/2017/11/04/c...-moze-uczulac/
    Krostki mogą być też wynikiem podrażnienia, nie zawsze uczulenia.

    Ekologiczne pieluszki wielorazowe z naturalnych tkanin - www.puppidiapers.com
    Pieluchowy blog ekspercki.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •