Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Noszenie w chuście wcześniaków.

  1. #1
    Chustonoszka
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    Siedlce
    Posty
    137

    Domyślnie Noszenie w chuście wcześniaków.

    Moja siostra cioteczna urodziła w 30 tyg dwóch chłopców. W piątek jeden został wypisany do domku. Waży niecałe dwa kilo. Ma straszne kolki. Czy można w chuście nosić takie kruszynki? Swoją 2,7 kilo nosiłam. Jednak nawet ciężko sobie wyobrazić jak się nosi takie 2 kilowe? I czy można?
    Zaraz się do niej wybieram no i chciałabym się skonsultować
    Emilka 04.05.06 i Bianka 19.11.07

  2. #2
    Chusteryczka Awatar april
    Dołączył
    Mar 2008
    Miejscowość
    Im lepszy koń, tym na niego wiecej nakladają.
    Posty
    2,184

    Domyślnie Re: Noszenie w chuście wcześniaków.

    Na rękach i tak będzie go nosić więc teoretycznie pewnie tak. Ale niech się ktoś zorientowany w temacie wypowie.

  3. #3
    Chusteryczka Awatar ithilhin
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Płock
    Posty
    2,777

    Domyślnie Re: Noszenie w chuście wcześniaków.

    na pewno moze kangurowac w chuscie eastycznej ale siedzac w polpionie.
    nosic moza ale pozycje noszenia i wszelkie aspekty skonsultowalabym ze specjalista.
    Na pewno mozesz napsiac do Kasi Dudo Zakrzewskiej z Chustomanii - podzieli sie wiedza i skieruje Cie do odpowiednich osob.
    Magda Sendor takze pisala, ze miala namiary na osobe zaznajomiona w temacie wczesniactwa i chust.
    Gosia, mama trójki dzieci, żona jednego męża, posiadana przez dwa koty...

  4. #4
    Chustonoszka
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    warszawa anin
    Posty
    102

    Domyślnie Re: Noszenie w chuście wcześniaków.

    zaluje ze nie "wyczailam" chust jak Kubik wazyl 2.2kg po wyjsciu ze spitala <waga startowa 1.7>

    tak to calymi dniami siedzialam z nim w lozku, trzymajac go na golej klacie- on mial problemy z temperatura, ja depresje "powczesniakowa" i takie kangurowanie pomagalo nam obojgu
    znajac chuste moze bym czasem cos zrobila

  5. #5
    Chustofanka
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Konstancin-Jeziorna
    Posty
    191

    Domyślnie Re: Noszenie w chuście wcześniaków.

    Cytat Zamieszczone przez rillia
    Moja siostra cioteczna urodziła w 30 tyg dwóch chłopców. W piątek jeden został wypisany do domku. Waży niecałe dwa kilo. Ma straszne kolki. Czy można w chuście nosić takie kruszynki? Swoją 2,7 kilo nosiłam. Jednak nawet ciężko sobie wyobrazić jak się nosi takie 2 kilowe? I czy można?
    Zaraz się do niej wybieram no i chciałabym się skonsultować

    Rilia, wcześniaki się nosi, o wiele mniejsze niż Twojej siostry i jeszcze w szpitalu. I w pionie, właśnie dla większej stymulacji między innymi oddechu. Fakt, ze u nas brak specjalistow. Choc mysle ze podobnie jak ze zdrowymi dziecmi, jak pojdziesz do specjalisty od wczesniactwa i pokazesz jakie sa mozliwosc, zazwyczaj cos wspolnie uradzicie.

    Z checia sluze swoja wiedza i mogę się spotkać z siostrą i jej doradzić sposób noszenia. Mam równiez opaskę do noszenia wcześniaków, co prawda rozmiar s. Moze sie ze mna skontaktowac mejlowo i tel (wszelkie dane na stronie ekodzieciaka)

    Jak pisala Ithilihn, konsultacje ze specjalista bedzie niemniej jednak wskazana.
    Magdalena (ekomama), Joachim 2006 i Laetitia 2009

    Ekodzieciak warsztaty dla rodziców z EMPATYCZNEJ KOMUNIKACJI rodzic-dziecko Pozytywne Rodzicielstwo
    Sklep Ekodzieciak - naturalnie dla dziecka
    Akademia Noszenia Dzieci - szkolenia na doradców noszenia w chustach i nosidłach miękkich
    Strefa Porozumienia - mediacje w związku, rodzinie, pracy.

  6. #6
    Chustoholiczka Awatar hanti
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Warszawa-Żoliborz
    Posty
    5,539

    Domyślnie Re: Noszenie w chuście wcześniaków.

    ja nosiłam Karolkę 1785 g przy wyjściu albo na rękach, albo w szalu, jedną ręką podtrzymując konstrukcję gdybym wtedy znała wiązanki moje życie byłoby łatwiejsze
    Karolka miała bezdechy, ale zdarzało się to w łóżeczku NIGDY na rękach.
    Doradca-Partner Akademii Noszenia Dzieci

    Kuba (27.01.02), Lola (17.12.03), Kinia Antosia (5.08.06), Kamila Dyś (31.08.08)

    and life's like an hourglass glued to the table,
    No one can find the rewind button girl
    So cradle your head in your hands.
    And breathe, just breathe, whoa breathe, just breathe

  7. #7
    Chustonoszka
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    Siedlce
    Posty
    137

    Domyślnie Re: Noszenie w chuście wcześniaków.

    Dziękuję Wam bardzo. Drugi Maluszek jest już w domku. Myślę, że jak siostra zbierze się organizacyjnie to wtedy pomyśli o chustach Na razie zamotała się z misiem w vatanai
    Magda, bardzo Ci dziękuję za propozycję. Jednak jesteśmy z Siedlec i jakikolwiek podróż na razie odpada:/
    Emilka 04.05.06 i Bianka 19.11.07

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •