Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 21 do 26 z 26

Wątek: Medycyna wraca do jednorazówek

  1. #21
    Chustomanka
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    647

    Domyślnie

    ekotato świetne te artykuły. Nic dodać nic ująć
    Szkoda że nie ma znaczka Lubię to bo bym kliknęła

    zemdliło mnie jak to zobaczyłam: wnętrze jednorazówki

    może na męża podziała
    Ostatnio edytowane przez bianka2009 ; 13-08-2011 o 09:39

  2. #22
    Chustomanka Awatar Tehanu
    Dołączył
    Oct 2010
    Miejscowość
    Opole
    Posty
    684

    Domyślnie

    Porównywanie pieluch i strzykawek/igieł to dla mnie trochę nie teges...
    W końcu w szpitalach nadal używa się całej masy wielorazowego sprzętu, jednorazowe są strzykawy, igły, skalpele, cewniki... nie wiem czy coś więcej
    Natomiast już podkłady dla kobiet po porodzie są wielorazowe.

    Ja nie bardzo łapię, o co chodzi Twojemu mężowi... Czy po prostu nie chce zmieniać tych pieluch, czy boi się o sterylność otoczenia synka?

  3. #23
    Chusteryczka Awatar milorzab
    Dołączył
    Nov 2007
    Miejscowość
    PodWarszawa
    Posty
    2,567

    Domyślnie

    Mnie do pieluszek wielorazowych przekonały względy ekologiczne. Troje dzieci wychowałam na jednorowych i już więcej śmieci nie chciałam. Względy ekonomiczne też grały rolę. Pieluchuję Weronikę wielorazowo prawie od drugiego mż, ma teraz rok.
    W sumie nad zdrowotnymi najmniej się zastanawiałam. Pewnie dlatego, że z jednorazówek byłam zadowolona. Używałam Huggisów, mało śmierdzą, pupa była zdrowa. Więcej kłopotów z pupą miałam na wielo. Teraz czuję ten smród bardziej. Poza tym mam żal do lekarzy, że zalecali mi rygorysttyczne diety, a dziecko miało chemiczny kompes na pupie. Wszystkie moje dzieci miały alergię. Weronika na wielo- najmniejszą, ogromna różnica. Co do przewiewności wielo - nie wierzę w nią, nie uważam za zaletę. Wolałabym mieć na pupie dobrą pieluzkę jednorazową niż polar/pul. Nie lubię wełny. Nie lubię mieć mokro - więc natura też nie bardzo.
    Z mojego doświadczenia, do wielorazówek trzeba mieć trochę serca, trochę zaparcia.
    Asia, mama Ignacego, Tosi, Dominika, Weroniki i Maksa


  4. #24
    ChustoTata
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    179

    Domyślnie

    bianka2009 fakt, zdjecie dobitne.. ja przeraziłem się, gdy w pierwszych dniach życia synka zobaczyłem na jego brzuszku wysypujący sie absorbent - z pampersów które dostalismy od mego brata. Masakra... Potem było te medialne HALO na temat dziecka które połknęło żelową kulkę puchnącą od wody- ten sam składnik i to samo działanie w absorbencie pieluszkowym jest- dziecko musiało przejść operację, bo kulka strasznie napuchła Jak pomyślałem,ze maluszek mógłby połknąć ten absorbent, aż mi sie włosy jeżyły na głowie. Żonka już w ciąży orzekła,że będzie wielo- od tego czasu do 1-2 w nocy prasowałem tetrę by jej pomóc wówczas mieliśmy głównie tetrę i żona uparła się na prasowanie- odkażanie, zmiękczanie itp... ale cóż, ciągle przed oczami ten absorbent na brzuszku syna był..
    milorzab mnie też wkurzaja tony śmieci- my segregujemy odpady, a potem wożę je do specjalnych kontenerów, choć są na drugim końcu miasta. Więc jednorazówy tylko okazjonalnie sa w użyciu- zazwyczaj babydream, te eko które niby wcześniej ulegają biodegradacji.
    Ostatnio edytowane przez ekotata ; 13-08-2011 o 11:10

  5. #25
    Chustomanka
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    647

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez milorzab Zobacz posta
    Wolałabym mieć na pupie dobrą pieluzkę jednorazową niż polar/pul. Nie lubię wełny. Nie lubię mieć mokro - więc natura też nie bardzo.
    A ja bym wolała pul i mikropolar niż dobrą jednorazówkę - obie sztuczne ale wielo można prać i nie ma żelu.
    I w jednorazówce i w pulowej kieszonce materiał wewnętrzny jest poliestrowy i dziecko zawsze ma mokro jak nasika tylko tego nie odczuwa. Jesli dziecku nie przeszkadza odczucie mokra to naturalny materiał najlepszy niż sztuczna jednorazówka

  6. #26
    Chustonoszka Awatar carieska
    Dołączył
    Jul 2011
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    128

    Domyślnie

    WSZYSTKIM BARDZO DZIĘKUJE

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •