Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 92

Wątek: szyte na wymiar - kogo polecacie?

  1. #61
    Chustomanka
    Dołączył
    Feb 2012
    Miejscowość
    Sosnowiec
    Posty
    542

    Domyślnie

    toś mi pomogła. Nie wiem na co się zdecydować
    Wojtuś 5.12.2011

  2. #62
    Chustoholiczka Awatar dankin-82
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Lubin
    Posty
    4,582

    Domyślnie

    hehe bo to naprawdę trudno doradzić
    idzie lato i chmt są fajne, zresztą dziecko masz stosunkowo małe i możesz śmiało się pokusić

    mt możesz sobie uszyć jak dziecko będziesz miała większe i wtedy pokombinować tak aby nosidło wystarczyło na bardzo długo


    możesz też np, zostawić swoją szmatę (np na letni hamak idealne) lub kupić/uszyć chmt i kupić mt

    ja bym zainwestowała w chmt, potem w mt a szmate zostawiła na hamak

    wszystko też zależy na ile możesz sobie finansowo pozwolić
    K mama Kulki i Kropki

    „Gdy dziecku dajesz książkę, zbroisz jego serce, a duszy jak ptakowi światłe przynosisz skrzydła”.

  3. #63
    Chustomanka
    Dołączył
    Feb 2012
    Miejscowość
    Sosnowiec
    Posty
    542

    Domyślnie

    Właśnie w tym problem, że nie mam żadnych możliwości finansowych. I żeby pozwolić sobie na mt musiałabym sprzedać moja szmatę, a żeby zrobić chmt to musiałabym moja poświęcić.
    Wojtuś 5.12.2011

  4. #64
    Chustoguru Awatar Pat
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Warszawa-Białołęka
    Posty
    7,569

    Domyślnie

    Poszukaj na bazarku jasnych MT z "letnich" tkanin. Akurat MT na bazarku nie brakuje, a ceny bywają naprawdę konkurencyjne. Nie nosiłam w chmt, ale wydaje mi się, że w przypadku nosideł rodzaj tkaniny już nie robi takiej różnicy jak w chustach, bo nosidło tak czy siak nie będzie pracowało tak dobrze jak chusta - za dużo tam szwów . Siada już Twój synek/próbuje?

  5. #65
    Chustomanka
    Dołączył
    Feb 2012
    Miejscowość
    Sosnowiec
    Posty
    542

    Domyślnie

    Probuje sam da sobie rade tylko jezeli lezy pod katem. Szukam czegos, czego nie bede musiala zmieniac szybko na wiekszy rozmiar, idealem by bylo, gdybm w ogole nie musiala go zmieniac, ale to niemozliwe raczej.
    Wojtuś 5.12.2011

  6. #66
    Chustonówka Awatar mjakmama
    Dołączył
    Apr 2012
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    7

    Domyślnie

    Dobrze dobrany MT starczy na 1,5-2 lata przynajmniej tak jest u nas

  7. #67
    Chustoguru Awatar Pat
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Warszawa-Białołęka
    Posty
    7,569

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mjakmama Zobacz posta
    Dobrze dobrany MT starczy na 1,5-2 lata przynajmniej tak jest u nas
    Jakoś wierzyć mi się nie chce... Albo masz dwurozmiarowego MT, albo żabki tam nie ma, a panel jest krótki.
    Jak by nie było - DZIECI ROSNĄ!!!

  8. #68
    Chustoholiczka Awatar dankin-82
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Lubin
    Posty
    4,582

    Domyślnie

    Pat no starczy nawet i na dłużej wg mnie, ale musi być dobrze uszyty i przy szer panela 40+; przy starszych dzieciach już ta "żabka" nie musi być taka idealna, możesz nadrobić np pasami, a panel na długośc nawet lepiej jak ciut krótszy wtedy dzieciakowi nawet wygodniej bo łatwiej łapki sobie do góry wyciąga ja widzę po sobie, moich młodych i naszym stosie .... hehe Ty znasz tajemnicę idealnych nosideł

    co do chmt, to naprawdę fajnie pracują i jest różnica w noszeniu: mt czy chmt, chmt fajnie się sprawdza też u większych dzieci kiedy w chuście już niekoniecznie wygodnie zaczyna się robić no ale przy totalnych starszakach to dla mnie mt lub podrasowany chmt
    K mama Kulki i Kropki

    „Gdy dziecku dajesz książkę, zbroisz jego serce, a duszy jak ptakowi światłe przynosisz skrzydła”.

  9. #69
    Chustonówka Awatar mjakmama
    Dołączył
    Apr 2012
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    7

    Domyślnie

    dokładnie tak jak koleżanka pisze - jak jest dobrze dobrany to starczy na długo - moja miala kupiony jak miała 6 mcy teraz ma rok i 9 i rączy wysuwa górą bo jej bardziej wygodnie
    najważniejsze by przy zupełnym maluszku dobrze nózki trzymał i plecki

  10. #70
    Chustoguru Awatar Pat
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Warszawa-Białołęka
    Posty
    7,569

    Domyślnie

    Być może, chociaż mnie to nie przekonuje Jak dziecię śpi, krótki panel jest niefajny dla kręgosłupa w każdym wieku. Żaba niby nie aż taka ważna na późniejszym etapie, ale te zwisające dzieciom nogi zawsze mnie jakoś tak "ruszają"... Wydaje mi się, że wygodniej jednak z żabą, choćby niewielką

    A co do tego, na jak długo starczy MT - to zależy, od jakiego wieku zaczynamy nosić. Wiadomo, że na wcześniejszym etapie dzieci rosną szybciej. Nasze MT z wieku 7 m-cy jest już mało komfortowe. Panel zdaje się ma 38 cm szerokości. W 40 cm+ bym wtedy Miłosza nie zapakowała, więc ten dłuższy czas eksploatowania to chyba jednak do starszych dzieci się odnosi... Przynajmniej z mojej strony tak to wygląda

  11. #71
    Chustoholiczka Awatar dankin-82
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Lubin
    Posty
    4,582

    Domyślnie

    wiesz co, nigdy nie będziesz miała (chyba) tak krótkiego panela by nie otulił plecki, nie wyobrażam sobie by sięgał do połowy pleców
    dla śpiącego dziecka ja mam zawsze praktycznie kapturek i fajnie dzieciaka mi podtrzymuje
    Tak jak pisałam wyżej, pasami możesz nadrobić szerokościowo na panelu; dzieciakom wiszą bezwładnie nogi jak śpią, to już raczej natura

    no i nie oszukujmy się są mietki i mietki
    K mama Kulki i Kropki

    „Gdy dziecku dajesz książkę, zbroisz jego serce, a duszy jak ptakowi światłe przynosisz skrzydła”.

  12. #72
    Chustoguru Awatar Pat
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Warszawa-Białołęka
    Posty
    7,569

    Domyślnie

    Hehe, nie o tak zwisające nogi mi chodziło Raczej jak w Womarze
    Ja się tam nie chcę spierać - upodobania są różne Napisałam tylko o swoim punkcie widzenia

  13. #73
    Chustonówka
    Dołączył
    Jun 2013
    Posty
    10

    Domyślnie

    Hej dziewczyny! Madame Googoo ma tyle zamowien juz teraz, ze ciezko cos zamowic Szukam wiec jakiejs innych mam szyjacych nosidla i MT. Widze, ze jest tu pare forumek, ktore polecacie, ale czy maja jakies namiary? Moze strone, bloga, strone na FB? albo chociaz jakies namiary do skontaktowania sie? Znalazlam jak na razie tylko Doux-Doux na FB. A moze jest tu jakis post z linkami- jak tak to prosze, pokierujcie mnie tam Dzieki!

  14. #74
    Chusteryczka Awatar milorzab
    Dołączył
    Nov 2007
    Miejscowość
    PodWarszawa
    Posty
    2,567

    Domyślnie

    b. lubię MT od melkaj, polecam
    Asia, mama Ignacego, Tosi, Dominika, Weroniki i Maksa


  15. #75
    Chustomanka
    Dołączył
    Dec 2011
    Miejscowość
    Bydgoszcz
    Posty
    1,194

    Domyślnie

    Ja mam od Pani_olo i polecam z całego serca, bo solidne, piękne i wszystkie szczególiki, rozmiary itp. można indywidualnie ustalić, a cena bardzo konkurencyjna była http://paniolos.blogspot.com/

  16. #76
    Chustomanka Awatar olmis
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    876

    Domyślnie

    może od Marty? http://meitai-by-martala.blogspot.co...abel/mei%20tai

    albo od Pathi? http://pathi.pl/pl/zamowienia.html

    mam od jednej i drugiej i oba są fajne
    starsza siostra - 08.08.08, młodsza siostra - 06.10.10
    -----------------------
    Instruktorka Masażu Shantala, Doradczyni Akademii Noszenia Dzieci (lubuskie, Zielona Góra); www.nowoczesnerodzicielstwo.com.pl

  17. #77
    Chustonówka
    Dołączył
    Jun 2013
    Posty
    10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez milorzab Zobacz posta
    b. lubię MT od melkaj, polecam

    Melkaja to pewnie i tak kupie! Ale teraz patrze za ergonomicznym bardziej. Dzieki!

  18. #78
    Chustonówka
    Dołączył
    Jun 2013
    Posty
    10

    Domyślnie

    Dzieki bansza, widze, ze pani_olo robi tez ergonomiczne. Czy ktos moze nosi/l ergo od pani_olo? mozna np porownac (wygode noszenia) do Tuli???

  19. #79
    Chustoholiczka Awatar madagaskar
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    4,985

    Domyślnie

    ja zdecydowanie uwielbiam Pathi i polecam baaaaaaaaaaaaaardzo

    2005,2008,2011,2018

    net mi działa jak chce/nie chce...bywam chwilami...i czasem znikam

  20. #80
    Chustofanka Awatar cube
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    452

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez blankita Zobacz posta
    Dzieki bansza, widze, ze pani_olo robi tez ergonomiczne. Czy ktos moze nosi/l ergo od pani_olo? mozna np porownac (wygode noszenia) do Tuli???
    Widziałam, że odynka ma ergo uszyte przez Olę, może jej podpytaj
    Tomek 1994, Franek 2002, Antek 2011

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •