Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 92

Wątek: szyte na wymiar - kogo polecacie?

  1. #21
    Chustomanka Awatar sharkah
    Dołączył
    Jul 2010
    Miejscowość
    pod Warszawą
    Posty
    745

    Domyślnie

    W bondo można przecież ręce na zewnątrz wyciągnąć ono jest dość małe, więc szybko dzieciom panel sięga tylko do łopatek.
    w ogóle się za małe zrobiło czy co z nim nie tak? Opisz dokładniej w czym problem, to pomożemy

  2. #22
    Chustonówka
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    36

    Domyślnie

    Z bondo wszytsko jest ok. Tylko panel jest jeszcze na tyle wysoki, że rączki muszą być schowane, a wtedy mała się denerwuje. Wyciąga wtedy jedną rączkę przez co krzywo siedzi. Dlatego chciałam jakieś inne nosidło z niższym panelem, żeby już teraz mogła wyciągać łapki.

    A tak w ogóle to myślałam, że do noszenia wystarczy mi tylko bondo. A gdzieś wyczytałam właśnie, że jest małe i przez to dosyć szybko trezba się przesiąść na coś innego. Tylko na co???

  3. #23

    Domyślnie

    a moze w takim razie MT. dwurozmiarowe od Pathi? my takie mamy i najpierw zawijalismy dolny pas a jak mala podrosla to juz normalnie zakladalismy.
    Synek 28.05.2003
    Córunia 09.05.2010
    http://cudanakijuicudawianki.blogspot.com/ jak spędzam wolny czas

  4. #24
    dokebu
    Guest

    Domyślnie

    Nubika na miarę

  5. #25
    Chusteryczka Awatar Kaś
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    2,555

    Domyślnie

    pani_olo szyje fajne MT

  6. #26
    Chustoguru Awatar Pat
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Warszawa-Białołęka
    Posty
    7,569

    Domyślnie

    pani_olo rulez!

    Generalnie również polecam MT, najlepiej takie bez pupowpadek, czyli zakładek na panelu, które mają niby pomóc w prawidłowym ułożeniu dziecka (wpadnięciu pupy). Bez nich łatwiej jest zawinąć panel i sprawić, że jest on krótszy, a dziecko może wyciągnąć łapki.

    Czy Twoje dziecko siada samo?

  7. #27
    Chustomanka
    Dołączył
    May 2011
    Miejscowość
    Kraków / Nisko
    Posty
    577

    Domyślnie

    A ja właśnie szukam teraz dziewczyn szyjących z pupowpadką, w naszym pani_olo (w którym zakochałam się na nowo i mam wrażenie, że teraz już na zawsze) młody ma plecy zbyt proste jak na mój gust. A może to jeszcze skaza z czasów noszenia w kieszonce i te plecy już nie muszą być takie okrągłe?

  8. #28
    Chustoguru Awatar Pat
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Warszawa-Białołęka
    Posty
    7,569

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez saskia Zobacz posta
    A ja właśnie szukam teraz dziewczyn szyjących z pupowpadką, w naszym pani_olo (w którym zakochałam się na nowo i mam wrażenie, że teraz już na zawsze) młody ma plecy zbyt proste jak na mój gust. A może to jeszcze skaza z czasów noszenia w kieszonce i te plecy już nie muszą być takie okrągłe?
    Według mnie w nosidłach bez pupowpadek też można bez problemu osiągnąć zaokrąglenie pleców - może popróbujcie jeszcze? A co do dziewczyn szyjących nosidła pupowpadkowe - Doux-Doux szyje ergo z zakładkami, więc MT pewnie też może

  9. #29
    Chustonówka
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    36

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pat007 Zobacz posta
    Czy Twoje dziecko siada samo?
    Siada, siada. A kto szyje takie niepupowpadkowe? I na czym polega 2-rozmiarowość MT?

  10. #30
    Chustoholiczka Awatar dankin-82
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Lubin
    Posty
    4,582

    Domyślnie

    a może za mocno go po prostu dociągasz dziecko jest na tyle duże że nie musi miec super zaokrąglenia. Tak szczerze to noszę już w tyle różnościach że nigdy nie osiągnęłam super prostych pleców u noszonego dziecka.
    Może po prostu ciut źle motasz
    Najlepiej wklej fotkę to ocenimy, bo byc może nie Dla mnie nie ma różnicy czy są zakładki czy ich nie ma nawet bardziej wolę bez zakładek, lepiej mi się dzieciak układa i nie muszę specjalnie uważac czy mi dzieciak "wpadł" czy nie. Nubigo mnie np przez to denerwuje czasem bo my wiecznie w ruchu i nie ma czasu na dokładne "zapadnięcie"
    K mama Kulki i Kropki

    „Gdy dziecku dajesz książkę, zbroisz jego serce, a duszy jak ptakowi światłe przynosisz skrzydła”.

  11. #31
    Chustoholiczka Awatar dankin-82
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Lubin
    Posty
    4,582

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rubinetta Zobacz posta
    Siada, siada. A kto szyje takie niepupowpadkowe? I na czym polega 2-rozmiarowość MT?

    dwurozmiarowe mt szyte są tak by wystarczyły na dłużej, podwijasz pas biodrowy i panel Ci się skraca i pasuje wtedy dla mniejszego dziecka, jeśli dziecko podrośnie mt zakładasz już normalnie, rozwinięty pas i wtedy zyskujesz na szerokości i długości panela
    K mama Kulki i Kropki

    „Gdy dziecku dajesz książkę, zbroisz jego serce, a duszy jak ptakowi światłe przynosisz skrzydła”.

  12. #32
    Chustoguru Awatar Pat
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Warszawa-Białołęka
    Posty
    7,569

    Domyślnie

    Niektóre szyjące dziewczyny robią też tak, że dodają do nosidła takie specjalne nakładki w kształcie trójkątów, które nasuwa się na pas biodrowy, przypina lub przywiązuje do panelu i przez to panel "rośnie" na szerokość. Widziałam takie kiedyś u Ani z Tulikowa, która obecnie, niestety, nie szyje. Trójkąty "size up" wprowadziła też niedawno Tula (dawniej Tuli).

    MT i hybrydy dwurozmiarowe szyje oczywiście m.in. pani_olo Ostatnio widziałam na blogu, że uszyła nosidło z regulacją panelu w zakresie 30-46 cm. (http://paniolos.blogspot.com/)
    Ostatnio edytowane przez Pat ; 06-03-2012 o 15:07

  13. #33
    Chustonówka
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    36

    Domyślnie

    Dziewczyny, a jak to jest z rozmiarami nosideł i czasem ich używalności.Tzn. kupiłam Bondo i myślałałam, że starczy mi do końca noszenia (chwilowo nie planuję mieć wózka). A tymczasem przeczytałam opinie, że bondo jest małe i szybko się z niego wyrasta. Czyli za kilka miesięcy będę musiała je odłożyć do szafy? Mam też nosidło Tuli. Czy ono jest większe i na dłużej mi starczy? Czy mimo wszytsko potrzebowałabym na później coś jeszcze i dlatego np. warto byłoby się pokusić o MT dwurozmiarowego? I ostatnie pytanie. Czy w MT tak samo jak w nosidłach nie czuć tak bardzo ciężaru dziecia?

  14. #34
    Chustoholiczka Awatar dankin-82
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Lubin
    Posty
    4,582

    Domyślnie

    no niestety bando do końca nie wystarczy, najwyżej potem sprzedasz
    Zobacz ile szerokości ma tuli bo byc może że po bondo wskoczycie w tuli i akurat wszystko wystarczy
    zależy też ile czasu uda Ci się nosic

    Po prostu musisz patrzec na szerokośc panela na szerokośc

    a mogę Cię zapewnic że w dobrze uszytym mt nie czuc nawet że nosisz dzieciaka; ja swoją starszą ponad 20kg spokojnie poniosę bez większego wysiłku
    K mama Kulki i Kropki

    „Gdy dziecku dajesz książkę, zbroisz jego serce, a duszy jak ptakowi światłe przynosisz skrzydła”.

  15. #35
    Chustoguru Awatar Pat
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Warszawa-Białołęka
    Posty
    7,569

    Domyślnie

    Potwierdzam - MT z dobrze wypełnionymi pasami zdejmuje ciężar co najmniej tak samo dobrze. To jest bardziej kwestia wprawy w zakładaniu nosidła. Ja ergo noszę tylko na plecach, bo na przodzie mi niewygodnie, w pozostałych przypadkach - chusta, MT lub hybryda

  16. #36
    Chustonówka
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    36

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pat007 Zobacz posta
    w pozostałych przypadkach - chusta, MT lub hybryda
    Czyli w tych nosisz z przodu?

  17. #37
    Chustoholiczka Awatar dankin-82
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Lubin
    Posty
    4,582

    Domyślnie

    Kochana nosisz z przodu dopóki Ci wygodnie, dopóki dzieciak Ci świata nie zasłania Rodzaj nosidła nie ma kompletnie nic do tego
    moja 3 latka do tej pory z przodu ale na wiosnę to już na plecy ostatecznie hehehe bo my uzależnione
    K mama Kulki i Kropki

    „Gdy dziecku dajesz książkę, zbroisz jego serce, a duszy jak ptakowi światłe przynosisz skrzydła”.

  18. #38
    Chustonówka
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    36

    Domyślnie

    A macie ergo Tuli? Używacie? Kupiłam bo skusiłam się na ładne wzorki napanelu. Nie wiedziałam, że mogę mieć ładniejsze w MT Co byście wybrały, Tuli czy MT?

  19. #39
    Chustoholiczka Awatar dankin-82
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Lubin
    Posty
    4,582

    Domyślnie

    masz dobre nosidło
    jak Ci nie pasuje to po prostu sprzedaj a za tę kaskę zmów sobie mietka
    K mama Kulki i Kropki

    „Gdy dziecku dajesz książkę, zbroisz jego serce, a duszy jak ptakowi światłe przynosisz skrzydła”.

  20. #40
    Chustonówka
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    36

    Domyślnie

    Że też nie mogłam wszystkiego odrazu...
    Tak jak pisałam, Mała chce wyciągać rączki, w Tuli panel jest wysoki, więc nic z tym nie zrobię, prawda? Może lepiej sprzedać Tuli a kupić dwu rozmiarowe MT. Jak myślicie?

    A właśnie, a Wasze dzieciaczki nie chcą wyjmować rączek? Wszędzie na zdjęciach szkraby zawsze trzymają je grzecznie pod pasami.

    Pytałam o noszenie, bo moja waży tylko 9 kg, noszę ją z przodu, ale niestety po godzinie czuję plecy. Zakładam dobrze bo już zasięgałam u fachowca opinii Więc czy może to być kwestia złego dobrania do siebie nosidła? Czy w innym mogłoby być lepiej? Myślałam, że Wy cięższe dzieciaczki nosicie na plecach i dlatego dajecie radę

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •