Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 47

Wątek: Nowa {ECOpi} Pieluszka formowana bawełniana, niebielona

  1. #21
    Chustomanka Awatar mikulo
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Toruń
    Posty
    764

    Domyślnie

    Ja ostatnio kupiłam Ecopi i nie jest wcale taka zła, jak napisała biankaaa. Ale kazdemu co innego pasuje. To na pewno tez kwestia rozmiaru i budowy ciała dziecka.
    Mikołaj ma prawie 20 miesiecy i 13 kilo, dosc wysoki, wiec i szczuplejszy. Mamy premium (najwieksza). Zapinamy na pierwszą i drugą napkę od srodka, wiec jeszcze dosc scisle. Przy jego niewielkich ilosciach picia (jak nie doił swoim zwyczajem ) spokojnie wytrzymała 3 godziny w terenie. Ale na mokro za długo trzymana moze odparzac, wiec trzeba by zastosowac suchą wkłądkę, mały miał lekko zaczerwienioną pupę.
    Co do jezora, to w zasadzie dopiero jak sie pieluche mocno naciagnie, to jest za krótki. Zakładając małemu nie muszę tak bardzo rozmiaru premium naciągać i wystarcza. Poza tym, jak bedzie mi to przeszkadzac, to sobie zwyczajnie jezor odpruje i przeszyję do przodu, a co .
    Co do miekkosci, to czytałam o tych pieluchach recenzję i było tam napisane, że materiał ma nie twardniec mimo prań. Ale nie wiem, jak to w praniu wyjdzie . Swoja uzylismy dopiero raz.
    Jest dosc zgrabna, rozmiar premium dosc wysoki w stanie, ale dla mnie to ok, bo wtedy gumka od otulacza nie uciska plecków.
    No i rzeczywiscie nieco sie skurczyła w praniu, tak jak wyprany prefold .
    Ostatnio edytowane przez mikulo ; 08-09-2011 o 10:56
    Mikulek (01.2010.) Idusia*(9 tc 09.2012.) Szymonek (05.2014.)
    Moje wypociny: http://www.pieluszkiwielo.blogspot.com/
    ...
    Dajcie mi modlące się matki, a uratuję świat. św. Augustyn

  2. #22
    Chustonówka
    Dołączył
    Sep 2011
    Miejscowość
    Warszawa-Gocław
    Posty
    8

    Domyślnie

    właśnie w tym tygodniu do nas przyszła pierwsze wrażenie "ale taki szmatkowaty ten kolor jak ja moje dziecko w tym komuś pokaże" ale nie dziwcie się bom ja pierwszy raz widziała bawełne niebieloną))
    na moją 7 kg córcie rozmiar regular trochę przyduży, wystaję lekko z flipa, a z otulacza franiszkowego wełnianego rozm s-m to już całkiem nawet upchac sie nie da
    ale wyglada na chłonną

  3. #23
    Chustofanka Awatar Pastela
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    lubuskie
    Posty
    319

    Domyślnie

    jestem ciekawa jak wyglądają te formowanki po dłuższym uzywaniu, podzieli się ktoś opinią??? bo cena kusi, a w pieluszkarni rozmiaru regular dla mnie nie ma
    Wiktor lipiec 2007r. i Zosieńka 11 marzec 2011r.

  4. #24
    Chustonoszka Awatar biankaaa
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    68

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pastela Zobacz posta
    jestem ciekawa jak wyglądają te formowanki po dłuższym uzywaniu, podzieli się ktoś opinią??? bo cena kusi, a w pieluszkarni rozmiaru regular dla mnie nie ma
    Nasza formowanka w sumie prawie nieużywana. Trzyma sie ok, jedynie lekko zmechaciła się po zewnętrznej stronie, ale niewiele. Napki, gumeczki - wszystko ok. Po kilku praniach zaczęła całkiem fajnie chłonąć. No ale skurczyła się całkiem sporo w porównaniu do pierwotnego wymiaru. Na mojego synka (17 mcy, niecałe 11 kg) jest już przymała

  5. #25
    Chustomanka Awatar Magda&Franio
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    579

    Domyślnie

    to fakt po jakimś czasie baaardzo się kurczą. Młody waży ok 8,2kg a zapinam na przedostatnią napkę rozmiar regular. Spokojnie możesz kupić rozmiar większą i sama zobaczysz, że po kilku praniach będzie akurat. Na plus dla nich, że nie stwardniały w praniu i mają super trzymające napy, na prawdę mocne. Ale wygląd nie powala na kolana. Mam tylko jedną kupiłam z ciekawości, więcej już nie kupię. Nawet za niższą cenę od ECOpi udało mi się kupić bawełniane formowanki littlelamb tyle, że te są na rzepy z nich jestem dużo bardziej zadowolona.

  6. #26
    Chustofanka Awatar Pastela
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    lubuskie
    Posty
    319

    Domyślnie

    dzieki za info

    bianka - to moze mi sprzedasz?
    Wiktor lipiec 2007r. i Zosieńka 11 marzec 2011r.

  7. #27
    Chustonoszka Awatar biankaaa
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    68

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pastela Zobacz posta
    dzieki za info

    bianka - to moze mi sprzedasz?
    Chetnie

  8. #28
    Chustofanka
    Dołączył
    Nov 2011
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    179

    Domyślnie

    Moim zdaniem niebielone ECOpi są dość przyzwoitymi polskimi pieluszkami: dobrze leżały na córce już od jakiś 5kg wagi (roz.regular). Teraz ma niecałe 9 i też są dobrze dopasowane. Po paru miesiącach niezbyt intensywnego użytkowania materiał i napy bez zarzutu, jak ktoś już pisał w wątku - trochę się zbiega w praniu. Nie ma dla mnie takiego znaczenia jej siermiężny wygląd, bo i tak idzie pod otulacz... Mógłby krócej schnąć, zwłaszcza, że sama pieluszka nie jest wyjątkowo chłonna. Cena na plus.


    OT
    Cytat Zamieszczone przez okoani Zobacz posta
    Chłonnością jestem mile zaskoczona - testowo wytrzymała 5h (i pare karmień) i nie była kompletnie przemoczona
    5h w pieluszce?
    We're on a road to nowhere. Come on inside...

  9. #29
    Chustoholiczka Awatar okoani
    Dołączył
    Mar 2010
    Miejscowość
    lubelskie
    Posty
    3,956

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Paulinina Zobacz posta
    5h w pieluszce?
    a umiesz czytać ze zrozumieniem - TESTOWO, by sprawdzić czy nadaje się na noc :> że nie wspomnę, że w nocy to dziecko dłużej nawet w pieluszce siedzi

  10. #30
    Chustofanka
    Dołączył
    Nov 2011
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    179

    Domyślnie

    Tak, umiem. W nocy jednak często przez 5h siku nie robi, w dzień - no way. Przynajmniej takie moje doświadczenie. (Nie miało być przytyku, a zdziwienie, może wyszło inaczej.)

  11. #31
    Chustonoszka Awatar Brilho
    Dołączył
    Jul 2011
    Miejscowość
    W-wa
    Posty
    90

    Domyślnie

    Ja lubię te pieluchy, są ok tylko trzeba dobrze dobrac rozmiar zeby nie robila sie wielka pupa
    Co do ich wytrzymałości to też w porzadku, fakt trochę sie kurcza, ale tylko podczas pierwszego prania i jakby gniota się. Nie przeszkadza mi to.
    Są dosyć chłonne.

  12. #32
    Chustofanka Awatar Maminek
    Dołączył
    Jan 2012
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    290

    Domyślnie

    nam się b.dobrze sprawdziły, chłonne, bez przecieków

  13. #33
    Chusteryczka Awatar morfffina
    Dołączył
    Apr 2012
    Miejscowość
    Szczecin
    Posty
    1,802

    Domyślnie

    Hej dziewczyny!

    Ja już mam przygotowane 12 kieszonek Charlie Banana i dwa otulacze z PULa.
    Chciałabym dokupić właśnie ECOPi ale nie wiem czy prefoldy czy formowanki ? Co i w jakiej ilości byście mi poleciły ?
    Ostatnio edytowane przez morfffina ; 27-07-2012 o 19:22

  14. #34
    Chustomanka Awatar mamaUlki
    Dołączył
    Jul 2011
    Miejscowość
    Dzierżążno
    Posty
    1,331

    Domyślnie

    ja mam akurat prefoldy żółte i pomarańczowe obszycie, bo tańsze niż formowanki, a maluch i tak szybko wyrośnie

  15. #35
    Chusteryczka Awatar morfffina
    Dołączył
    Apr 2012
    Miejscowość
    Szczecin
    Posty
    1,802

    Domyślnie

    a po ile ich masz ?

  16. #36
    Chustomanka Awatar mamaUlki
    Dołączył
    Jul 2011
    Miejscowość
    Dzierżążno
    Posty
    1,331

    Domyślnie

    mam 10 zółtych i 8 pomarańczowych tak mi sie zebrało, bo kupowałam po kilka używanych na naszym bazarku.

  17. #37
    Chusteryczka Awatar morfffina
    Dołączył
    Apr 2012
    Miejscowość
    Szczecin
    Posty
    1,802

    Domyślnie

    A zwykłej tetry ile masz ?

  18. #38
    Chustomanka Awatar mamaUlki
    Dołączył
    Jul 2011
    Miejscowość
    Dzierżążno
    Posty
    1,331

    Domyślnie

    chyba też z 10 sztuk, i jeszcze 10 sztuk malutkich ręczniczków z ikei no i te formowanki co sama szyłam

  19. #39
    Chusteryczka Awatar morfffina
    Dołączył
    Apr 2012
    Miejscowość
    Szczecin
    Posty
    1,802

    Domyślnie

    No jej.. Ikee muszę zrobić ale Euro wysoko a Poznań daleko

  20. #40
    Chustomanka Awatar izka_74
    Dołączył
    Jun 2011
    Miejscowość
    Bydgoszcz/Fordon
    Posty
    1,210

    Domyślnie

    W obecne upały jestem nimi zachwycona - mały biega w samej formowance zapinanej na napy. Chłonna jest tak na 4+ (bambusowe sprawują się jednak lepiej), ale zdecydowanie nie jest w niej za gorąco i fajnie się trzyma na pupie (mam takie z czerwonym obszyciem na napy).

    Mateusz (6.07.1996r.) i Pawełek (21.02.2005r.)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •