Strona 5 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 115

Wątek: Dopadł nas smrodek;(

  1. #81
    Chustomanka Awatar żuk
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    1,048

    Domyślnie

    i nasze pieluchy dopadł smród pieluchy wyszyszczone ludwikiem, strippingowane, moczone w napifreszu przez noc i dalej śmierdzą takim jakimś octem. jakieś rady??


    Powiedz mi, a zapomnę,
    Pokaż mi, a zapamiętam,
    Pozwól mi zrobić, a zrozumiem.
    -Konfucjusz-

    Pracownia WyszłoSzydło- fejsbuk

  2. #82
    Chustofanka Awatar borussia
    Dołączył
    May 2011
    Miejscowość
    okolice Bydgoszczy
    Posty
    296

    Domyślnie

    wypierz wkłady w 90st z samym kwaskiem cytrynowym, a pule w 60st (bez kwasku)
    Codziennie budzę się piękniejsza, ale dziś to już chyba przesadziłam
    ____________________

    Pierwsza 12.2003
    Druga 09.2010

  3. #83
    Chustomanka Awatar żuk
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    1,048

    Domyślnie

    Droga moja, jużem to czyniła dwukrotnie nawet. i nic


    Powiedz mi, a zapomnę,
    Pokaż mi, a zapamiętam,
    Pozwól mi zrobić, a zrozumiem.
    -Konfucjusz-

    Pracownia WyszłoSzydło- fejsbuk

  4. #84
    Chustomanka Awatar kamilam
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    795

    Domyślnie

    a może wkłady i formowanki do gara wrzuć ja dodaję troszkę proszku do białego i gotuję zupkę z pół godziny nawet zatwardziałe plamy schodzą więc i na wszelkie smrodki powinno pomóc

    Lidka 29/10/2010 i dwa aniołki

    Bazarek: http://www.chusty.info/forum/showthr...99#post3469899

    Hand made rękawiczki wełniane: http://www.chusty.info/forum/showthr...14#post3469914

  5. #85
    Chustofanka Awatar borussia
    Dołączył
    May 2011
    Miejscowość
    okolice Bydgoszczy
    Posty
    296

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez żuk Zobacz posta
    Droga moja, jużem to czyniła dwukrotnie nawet. i nic
    no to nie wiem

    u mnie jeszcze podśmierdywały jak za dużo do pralki napakowałam, lepiej było jak bęben nie był zapełniony na maksa

    no ale namacznie w nappy fr i pranie na 90st z kwaskiem zawsze dawało radę
    Codziennie budzę się piękniejsza, ale dziś to już chyba przesadziłam
    ____________________

    Pierwsza 12.2003
    Druga 09.2010

  6. #86
    Chustomanka
    Dołączył
    Nov 2009
    Miejscowość
    Kiedys B-stok teraz IT
    Posty
    1,085

    Domyślnie

    Nasze zaczely smierdziec tak jakby kupaPiore w Winnis jakoby eko bez enzymow.Zawsze susza sie na dworze.Nie ciekna,wiec chyba nie zatluszczone?Poluje na kwasek cytrynowy,jak nie znajde stacjonarnie bede musiala w necie zamowic.
    C.03.06.2008,L. 04.07.2009,O.04.09.2012

  7. #87
    Chustomanka
    Dołączył
    Nov 2009
    Miejscowość
    Kiedys B-stok teraz IT
    Posty
    1,085

    Domyślnie

    Potraktowalam pieluchy plynem do naczyn i teraz jak mala zrobi siku to pachna mi...owsianka
    C.03.06.2008,L. 04.07.2009,O.04.09.2012

  8. #88
    Chustoholiczka Awatar letka
    Dołączył
    Nov 2011
    Miejscowość
    Legnica
    Posty
    3,660

    Domyślnie

    moje po szczochu tak smierdza, ze tesciowa kaze mi zrobic posiew moczu u Lenki... Dzis pieluchy mialy SPA, wklady w kwasku na 60 stopni (wydyndaly juz swoje na slonku), pule po ludwiku na 60 z soda i dzidziusiem czekaja na rozwieszenie (dopiero jutro). Mam nadzieje, ze pomoze, bo nie usmuecha mi sie ganiac po przychodniach...
    Wracam
    Mama od 2011 roku

    https://www.facebook.com/madebymamla

  9. #89
    Chustomanka Awatar kamilam
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    795

    Domyślnie

    Mojej córze też pieluchy tak śmierdziały że chciałam lecieć badania robić ale zaczęłam wąchać siuśki z nocnika i ta nie śmierdziały więc padło że to jednak pieluchy, pierę często w 60 stopniach i to nie działa jak wypranie w 90 stopniach także letka82 jak nie przestaną pieluszki smrodkować to wrzuć je do 90 stopni i dodatkowe płukanie powinno pomóc moim pieluchom bardzo pomogło czasem z wkładów i formowanek robię też zupkę, gotowanie z pół godziny w garze z proszkiem i kwaskiem. Po zupce pieluszki mi cudnie miękły

    Lidka 29/10/2010 i dwa aniołki

    Bazarek: http://www.chusty.info/forum/showthr...99#post3469899

    Hand made rękawiczki wełniane: http://www.chusty.info/forum/showthr...14#post3469914

  10. #90
    Chustoholiczka Awatar letka
    Dołączył
    Nov 2011
    Miejscowość
    Legnica
    Posty
    3,660

    Domyślnie

    zobaczymy po pierwszych sikach po SPA. Jak nie pomoze to wklady wygotuje, pule wywietrze,no bo co innego z nimi zrobic? Oby to pomoglo. Biore jeszcze pod uwage zeby...Trzy piatek brakuje do kompletu Wg mojej tesciowej cos jest nie tak z Lenka, bo:
    - przeciez jej dzieci tez uzywaly wielo (tetra) i tak nie smierdzialo (ja nie pamietam jak wanialy pol roku temu a co dopiero po ponad 30 latach)
    - nie ma apetytu, tzn. fakt bardzo malo je lub prawie wcale
    - w googlu wyczytala, ze to oroblemy z nerkami.
    W pampie po nocy nie smierdzi nic (tzn. czuc siki normalne), no ale to chyba normalne, nie?
    Wracam
    Mama od 2011 roku

    https://www.facebook.com/madebymamla

  11. #91
    Chustomanka Awatar kamilam
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    795

    Domyślnie

    30 lat temu często się gotowało tetrę w garze z tego co wiem i prasowało więc i wszystkie smrody znikały nie stresowałabym sie problemami z nerkami skoro siuślki w pampersie nie śmierdzą to ewidentnie zapaszek bierze się z wielo, wujek google potrafi przestraszyć ząbki też mogą być przyczyną ale to ogólnie siuśki by śmierdziały a nie tylko w wielorazówkach, także jak spa nie pomoże to do gara i będzie sukces A moczyłaś pule w nappy freshu?

    Lidka 29/10/2010 i dwa aniołki

    Bazarek: http://www.chusty.info/forum/showthr...99#post3469899

    Hand made rękawiczki wełniane: http://www.chusty.info/forum/showthr...14#post3469914

  12. #92
    Chustomanka
    Dołączył
    Nov 2009
    Miejscowość
    Kiedys B-stok teraz IT
    Posty
    1,085

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez letka82 Zobacz posta
    zobaczymy po pierwszych sikach po SPA. Jak nie pomoze to wklady wygotuje, pule wywietrze,no bo co innego z nimi zrobic? Oby to pomoglo. Biore jeszcze pod uwage zeby...Trzy piatek brakuje do kompletu Wg mojej tesciowej cos jest nie tak z Lenka, bo:
    - przeciez jej dzieci tez uzywaly wielo (tetra) i tak nie smierdzialo (ja nie pamietam jak wanialy pol roku temu a co dopiero po ponad 30 latach)
    - nie ma apetytu, tzn. fakt bardzo malo je lub prawie wcale
    - w googlu wyczytala, ze to oroblemy z nerkami.
    W pampie po nocy nie smierdzi nic (tzn. czuc siki normalne), no ale to chyba normalne, nie?
    Tetra nie walila bo z tego co mi mowila moja mama byla gotowana w garze po kazdym uzyciu
    C.03.06.2008,L. 04.07.2009,O.04.09.2012

  13. #93
    Chustomanka Awatar żuk
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    1,048

    Domyślnie

    wiesci z frontu: wróg skapitulował! pomogło wygotowanie wkładów w garze z kwaskiem. a kieszenie w pralce z ludwikiem, potem wszystko dwukrotnie wyprane na 60 bez detergentu. huraaa! a, no i jestem pod wrażeniem, wkłady są dużo jaśniejsze i niesamowicie miękkie, nie spodziewałam się tak spektakularnych efektów. z tej radości aż pokaże stosiczek w stosownym wątku
    no i niebawem taka sama akcja z tetrą bedzie. dziękuję Wam za rady!


    Powiedz mi, a zapomnę,
    Pokaż mi, a zapamiętam,
    Pozwól mi zrobić, a zrozumiem.
    -Konfucjusz-

    Pracownia WyszłoSzydło- fejsbuk

  14. #94
    Chustomanka Awatar larwunia
    Dołączył
    Jan 2009
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    675

    Domyślnie

    Całe szczęście, że zanim nas to dopadło przeczytałam ten wątek. Ześmiergły mi nagle, jednocześnie wkładki z mikrofibry i ręczniczki ikea'owskie ( o dziwo, bo bambusowe wkładki były ok ). Byłam zaskoczona, bo pieluszkujemy krótko - trochę ponad miesiąc, a dbam o pieluszki, nie używam dużo proszku, piorę z nappy itd. Nie pomogło całonocne namaczanie w nappy fresh i sodzie, nie pomogło namoczenie w płynie do mycia naczyń. Ale zadziałało:

    - namoczenie na noc w kwasku
    - pranie w wyższej temp. niż zwykle, bo 50st z detergentem
    - dwukrotne wypranie bez detergentu ( wystarczyły nawet krótkie programy 40 minut, a potem 30 minut ).

    Smrodek zginął
    Ostatnio edytowane przez larwunia ; 08-05-2013 o 23:58 Powód: dopisek
    Moje kochane chłopaki: G. 15.04.09 i A. 17.03.13

  15. #95
    Chusteryczka Awatar melodi
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    2,038

    Domyślnie

    Brawooo!

    Ja mam największy problem, jak po 2ch dniach po za domem wracamy z reklamówką brudnych,tylko przełukanych pieluszek (nawet,jeżeli były po tym rozwieszane, a nie w reklamówce cały czas) i z pieluchami z nocy. Ale kwasek i wyższe temperatury działają cuda Do tego większość moich kieszonek to chinki,piorę je w 60stopniach i mają się świetnie
    '12 Norbi 86 > 66 kg !!!

    'Masz w sobie coś, co możesz pokazać tylko wybranym.'

  16. #96
    Chustomanka Awatar margolcia
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    Józefów
    Posty
    616

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez melodi Zobacz posta
    (...) Do tego większość moich kieszonek to chinki,piorę je w 60stopniach i mają się świetnie
    Chinki pod wieloma względami są naprawdę niezawodne

  17. #97
    Chusteryczka Awatar Ronja
    Dołączył
    Jun 2012
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    2,883

    Domyślnie

    Widzę, że jeszcze strippingu nie próbowałam... Mam dwie kieszonki, z których nie mogę się do końca pozbyć smrodku. Jest znacznie lepiej, ale niestety nadal coś czuć... W desperacji już moczyłam je w kwasku, ale niewiele to pomogło. Prałam już na 60 stopni, moczyłam w NappyFresh, moczyłam w sodzie... No dobra, to za jakiś czas puszczę pranie bez proszku i zobaczymy
    Witek 2012

  18. #98
    Chusteryczka Awatar melodi
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    2,038

    Domyślnie Powracający smordek...

    A jednak nie mają się świetnie moje pieluchy. A konkretniej kilka kieszonek. Po namoczeniu w kwasku całonocnym, oraz strippingu był idealnie bez zapachowe. Od tego czasu były dwa prania i znów smrodek moczu Jakieś sugestie co mogę robić źle, lub co jeszcze mogę zrobić?
    Dodam,że ząbki idą,i dlatego też pieluszki mają większy hardcore do zniesienia.


    EDIT: cos sripping zle zrobilam,popralam dzien dluzej,wywiesilam nan sloneczku i jest git
    Ostatnio edytowane przez melodi ; 08-06-2013 o 16:02
    '12 Norbi 86 > 66 kg !!!

    'Masz w sobie coś, co możesz pokazać tylko wybranym.'

  19. #99
    Chustomanka Awatar Skarb
    Dołączył
    Mar 2011
    Miejscowość
    0-22
    Posty
    988

    Domyślnie

    A co byscie radzily zrobic ze spodniami z polaru? Raczej wygotowac ich nie moge...a juz pralam i mydlem i ludwikiem i na slonku wisialy,znacznie zmniejszyl sie zapaszek ale nadal zajezdzaja.
    Dziecko me swiezak przedszkolny, w poniedzialek zaaferowane posikalo sie a ja dopiero w piatek namierzylam torebke z przesikanym ubraniem bo ciepnelam gdzies w domu.
    Jak nic nie pomoze to sie pozegnamy z portkami-trudno...matka bedzie miec nauczke

  20. #100
    Chustomanka Awatar hanna
    Dołączył
    Apr 2013
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    523

    Domyślnie

    na siuśki polecam najzwyklejszą sodę oczyszczoną

    u nas sprawdziła się na materacyku, plamę zasypywałam sodą i czekałam do wyschnięcia, potem odkurzacz i ani śladu ani zapachu.

    możesz spróbować zrobić roztwór z sody, potrzymać w nim troche spodnie, tak z godzinke, a potem wyprac
    Ostatnio edytowane przez hanna ; 09-09-2013 o 14:06

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •