Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 115

Wątek: Dopadł nas smrodek;(

  1. #21
    Chustoguru Awatar annia
    Dołączył
    May 2011
    Miejscowość
    Warszawa Tarchomin
    Posty
    7,632

    Domyślnie

    AAAA, przepraszam, będzie nie do końca na temat, ale właśnie sobie uświadomiłam, czemu moje dzisiejsze pieluchy, wyjęte z pralki, zalatywały siuśkami. Zapomniałam nasypać proszku i wyprały się w samej wodzie. AAAA!

  2. #22
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,795

    Domyślnie

    Mi strasznie capiło przy zębach - przy wcześniejszych nie, dopiero przy czwórkach - przy karmieniu czułam kiedy poszło siusiu, bo to jednak ono woniało, a nie pieluchy same w sobie. Zęby jeszcze nie wyszły do końca, ale jest lepiej (albo ja się przyzwyczaiłam trochę ).
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  3. #23
    Chustomanka
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    647

    Domyślnie

    A może zrobić ekologiczny płyn do mycia naczyń i w tym wymoczyć pieluchy

    http://ecowawa.pl/index.php/artykuly/id/10/1404

  4. #24
    Chustopróchno Awatar Anyczka
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    14,895

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez annia Zobacz posta
    AAAA, przepraszam, będzie nie do końca na temat, ale właśnie sobie uświadomiłam, czemu moje dzisiejsze pieluchy, wyjęte z pralki, zalatywały siuśkami. Zapomniałam nasypać proszku i wyprały się w samej wodzie. AAAA!
    To taki stripping specyficzny im zafundowałaś

  5. #25
    Chustomanka Awatar kista1
    Dołączył
    Apr 2011
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    1,491

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez milorzab Zobacz posta
    Pierzesz z proszkiem? Zawsze tym samym? Jak często? Zauważyłam, że jeśli piorę codziennie, jest nappy fresh - jest ok, ale jak pojawiało się za dużo pieluch i prałam rzadziej, co 2-3 dzień, smrodek się pojawił.
    U mnie też, jak piorę codziennie smrodku nie ma, raz na kilka dni zaczynają podśmierdywać

  6. #26
    Chusteryczka
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    1,765

    Domyślnie

    U nas śmierdzi, choc pranie co drugi dzień,a czasem i codziennie. Ale to chyba te zęby, bo dziś rano poczułam ostro nocną pieluchę Śmierdziała okropnie, chyba pierwszy raz aż tak, ale górne jedynki prawie na finiszu (mam nadzieję)

  7. #27
    Chusteryczka Awatar Julla
    Dołączył
    Sep 2011
    Miejscowość
    Trójmiasto
    Posty
    2,668

    Domyślnie

    To ja podbiję i powiem, że nam śmierdzą tylko Flipy. Śmierdzą to mało powiedziane. Ohydnie śmierdzą - już lepiej. Nie ma opcji, żeby otulacza użyć ponownie. Jeden sik i zapach jest nie do zniesienia. Flipy mam od nowości, jeden od około pół roku, drugi u nas od około 3 miesięcy. Porę wszystko razem. AIO nie śmierdzą, kieszonki nie śmierdzą, a Flipy... bleee. . Wkładam włady flipowskie plus coś innego, teraz młody ma na pupie otulacz Flipa, tetrę plus wkładkę suchości. Zobaczymy czy to da jakiś efekt.

    Dodam, ze wydaje mi się, że na początku tak nie śmierdziało, dopiero od niedawna. Ignacy ząbkuje, więc mogłoby to byc wyjaśnienie, ale czemu śmierdzi wybiórczo?

    edit: pół godziny temu pielucha założona i już śmierdzi. Czyli to nie kwestia wkładu, tylko otulacza. Co jest??!! Może Flipy jakieś bardziej zapychające się są? Chyba dziś namoczę na noc...
    Ostatnio edytowane przez Julla ; 13-12-2011 o 19:11
    miśki dwa i mały ktoś

  8. #28
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,795

    Domyślnie

    dziwne... może to jednak sik ząbkowy podśmierduje, a we flipach z jakichś powodów (np bo wkłady są na wierzchu, a nie schowane w kieszonce?) czuć bardziej? Bo wiek mniej więcej na czwórki (no, w każdym razie synkowi mniej więcej tak wychodziły - byłam bliska, żeby na ten czas przestawić małego na jednorazówki ze względu na smrodek)
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  9. #29
    Chusteryczka Awatar efcia1981
    Dołączył
    Apr 2011
    Miejscowość
    opolskie
    Posty
    2,659

    Domyślnie

    czy wasze pieluchy śmierdzą po praniu czy już po założeniu? bo ja zauważyłam, że po praniu jest ok, ale jak tylko maluch siknie to masakra... przy czym wczoraj na wyjscie założyłam mu pampka, i śmierdziało tak samo...

  10. #30
    Chusteryczka
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    1,533

    Domyślnie

    Spróbuj zrobic w tej kolejności:
    -wypłukac w zimnej wodzie
    -wyprać w płynie do naczyń
    -wyprać w proszku 60 st
    -zamoczyc na noc w napph fresh

  11. #31
    Chusteryczka Awatar chioma
    Dołączył
    Jun 2011
    Miejscowość
    UK
    Posty
    2,439

    Domyślnie

    To ja jeszcze podpytam - ile kwasku (tak na pralkę), łychę, 2, 3?
    B. 2011
    S. 2012 [']
    M. 2013
    B. 2014

  12. #32
    Chusteryczka Awatar Julla
    Dołączył
    Sep 2011
    Miejscowość
    Trójmiasto
    Posty
    2,668

    Domyślnie

    u nas po praniu jest wszystko OK

    Jul> no właśnie idą zęby, dwa dolne trzonowce. Właśnie sobie myślałam, że w kieszonce wszystko schowane, a we flipie wsio na zewnątrz, nie ma bariery.
    miśki dwa i mały ktoś

  13. #33
    Szukajguru
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Sopot/Gdańsk
    Posty
    7,472

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez klusiecka Zobacz posta
    Spróbuj zrobic w tej kolejności:
    -wypłukac w zimnej wodzie
    -wyprać w płynie do naczyń
    -wyprać w proszku 60 st
    -zamoczyc na noc w napph fresh
    wyprać w płynie do naczyń? ale chyba nie w pralce?

    u mnie pomagało zwykle moczenie całą noc w dodatku do prania bioD i rano do pralki bez proszku

  14. #34
    Chusteryczka
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    1,533

    Domyślnie

    Nie nie w pralce, chyba że chcesz wyjmować pianę z bębna i całek okolicy pralki. ( ma to szczęście że babcia ma franie i do niej zanosiłam pieluchy raz w miesiącu na pranie w płynie) Uprać można też ręcznie.

  15. #35
    Szukajguru
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Sopot/Gdańsk
    Posty
    7,472

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez klusiecka Zobacz posta
    Nie nie w pralce, chyba że chcesz wyjmować pianę z bębna i całek okolicy pralki. ( ma to szczęście że babcia ma franie i do niej zanosiłam pieluchy raz w miesiącu na pranie w płynie) Uprać można też ręcznie.
    no właśnie o ta pianę mi chodziło

  16. #36
    Chustomanka Awatar kista1
    Dołączył
    Apr 2011
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    1,491

    Domyślnie

    U nas też zęby idą i z pieluch strasznie smierdzi uprałam najpierw w proszku i nappy fresh na 90 stopni a później na 60 stopni 3 razy bez proszku, 2 razy na 40 i płukanie na zimno na koniec, nic nie śmierdzi teraz. Najbardziej wkładki mikrofibrowe waliły, tetra nie aż tak bardzo.
    Bianka 04-09-2010

  17. #37
    Chustomanka
    Dołączył
    May 2011
    Miejscowość
    Kraków / Nisko
    Posty
    577

    Domyślnie

    Podbiję, bo może już ktoś próbował Pul gotować albo prać na 90?
    Moje kieszonki śmierdzą dramatycznie i kusi mnie, żeby je wygotować z kwaskiem właśnie.
    A ile tego kwasku, koniec końców?

  18. #38
    Chustomanka Awatar mamaUlki
    Dołączył
    Jul 2011
    Miejscowość
    Dzierżążno
    Posty
    1,331

    Domyślnie

    A próbowałaś je wyprać w płynie do mycia naczyń?? Bo gotować pula raczej bym radziła... i może dodatkowo wymoczyć w dodatku antybakteryjnym.

    A kwasku daję 4 małe paczki na pralkę.

  19. #39
    Chustomanka
    Dołączył
    May 2011
    Miejscowość
    Kraków / Nisko
    Posty
    577

    Domyślnie

    Namaczałam w gorącej wodzie z płynem, prałam i płukałam, potem do pralki i nic. Smrodek się snuje potężny po najmniejszym kontakcie z sikami.
    A PUL na 90 stopni mogę spróbować?

  20. #40
    Chustomanka Awatar mamaUlki
    Dołączył
    Jul 2011
    Miejscowość
    Dzierżążno
    Posty
    1,331

    Domyślnie

    ostatnio wyprałam na 90 stopni przez przypadek otulacz pulowy, nic się z nim nie stało.

    A może jakieś zęby idą??

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •