Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: bo moze sie udusic...

  1. #1
    Chustofanka Awatar Kicia
    Dołączył
    May 2011
    Miejscowość
    Wawa - Wola
    Posty
    444

    Domyślnie bo moze sie udusic...

    czyli jeden z powodow, dla ktorych nie nosic w chuscie :/
    Uslyszalam, wkurzylam sie, ale zaczelam sie zastanawiac ku przestrodze,a nie zniechecaniu do chust w zadnym wypadku!!!
    Mialyscie albo slyszalyscie/widzialyscie jakies rzeczywiste niebezpeczenstwo z chusta? Np. zle dociagnieta chusta i dziec wypada albo co... Nie zebym chciala przestac uwazac, ale po prostu nurtuje mnie kwestia rzeczywistego niebezpieczenstwa vs. uprzedzenia
    Wciąż jedyna księżniczka w męskim domu

    Mąż, Igi 22/02/2011, Patryk 6/11/2016 i dwa kocury

  2. #2
    Chusteryczka Awatar Fusia
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    2,933

    Domyślnie

    IMO dobrze zawiązana i dociągnięta chusta w dostosowanym do wieku dziecka wiązaniu jest w pełni bezpieczna
    Żona Damiana. Matka Róży(28.10.2009), Anieli(1.03.2011) i Łucji13.06.2013
    Doradca Akademii Noszenia Dzieci

  3. #3
    Szukajguru
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Sopot/Gdańsk
    Posty
    7,472

    Domyślnie

    niebezpieczne może być połączenie torby na dziecko i noworodka, tu chodzi raczej o sposób ułozenia dziecka

  4. #4
    Chustoguru Awatar czukczynska
    Dołączył
    Mar 2008
    Miejscowość
    Gniezno
    Posty
    6,642

    Domyślnie

    Tak jak dziewczyny piszą.Niebezpieczne sa torby na dzieci, złe wiazania itp.
    Niebezpiecznym może również okazać się upadek z dzieckiem w chuscie.

  5. #5
    Chusteryczka Awatar schiselle
    Dołączył
    May 2011
    Miejscowość
    Radom
    Posty
    2,245

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez czukczynska Zobacz posta
    Tak jak dziewczyny piszą.Niebezpieczne sa torby na dzieci, złe wiazania itp.
    Niebezpiecznym może również okazać się upadek z dzieckiem w chuscie.
    za każdym razem jak idę po schodzch o tym myślę i trzymam się poręczy jak babcia
    Jo 2011 Al 2017 ​Ga 2019

  6. #6
    Chustoholiczka Awatar dankin-82
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Lubin
    Posty
    4,582

    Domyślnie

    ja regularnie podduszam dzieci i żyją



    a tak poważnie, to przecież nie wiązesz sobie dzieciaka byle jak, nie zostawiasz go sobie na 24h i nie interesujesz się nim; zaglądasz, poprawiasz, robisz mnóstwo rzeczy i ciągle kontrolujesz tak? to o uduszeniu nie ma mowy; Imo nawet niedoświadczone mamy w motaniu sprawdzają czy wszystko jest ok Materiał chustowy to nie jakaś szczelna folia.
    Jeśli chodzi o upadki, to mi się jeszcze żaden nie zdarzył, nie żebym jakoś super uważała, uważam ale też biegam i wygłupiam się z drugim dzieckiem, wszystko z rozsądkiem
    Jedyne czego nie robie to nie ubieram szpilek podczas noszenia


    nie popadajmy w skrajności
    K mama Kulki i Kropki

    „Gdy dziecku dajesz książkę, zbroisz jego serce, a duszy jak ptakowi światłe przynosisz skrzydła”.

  7. #7
    Chustomanka
    Dołączył
    Jul 2010
    Miejscowość
    Czeladź/Sosnowiec
    Posty
    925

    Domyślnie

    nie miałam, nie widziałam, słyszałam jedynie w TVN o tym, jak 7-dniowe dziecko się udusiło.. ale to w torbie na dziecko
    ale wszystko może być niebezpieczne w połączeniu z ludzką głupotą, również chusta..


  8. #8
    Chustofanka Awatar Kicia
    Dołączył
    May 2011
    Miejscowość
    Wawa - Wola
    Posty
    444

    Domyślnie

    nie no jasne ze wszystko moze zaszkodzic, i nie boje sie specjani ze dziecko udusze bo widze co i jak. Ale tak sie wlasnie zastanawialam czy ktos zna AUTENTYCZNY przypadek a nie hipotetyczne opcje na to co sie moze wydarzyc. Bo jak wiadomo cegla moze mi spasc na glowe wszedzie...
    Wciąż jedyna księżniczka w męskim domu

    Mąż, Igi 22/02/2011, Patryk 6/11/2016 i dwa kocury

  9. #9
    Chustofanka Awatar marzen@
    Dołączył
    Jul 2011
    Miejscowość
    Rzeszów
    Posty
    184

    Domyślnie

    Były przypadki uduszenia dzieci, ale nie w chustach tylko w torbach-nosidłach. Z tym, że wielu ludzi myli wisiadła z chustami. Ale tak samo można powiedzieć o wózkach - ile dzieci z nich wypadło? I nikt z tego afery nie robi. Ze wszystkim trzeba uważać i już.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •