Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Vatanai, BB czy hopek?

  1. #1
    Chustofanka Awatar cinkowa
    Dołączył
    Jul 2011
    Miejscowość
    okolice Grodziska Maz.
    Posty
    158

    Domyślnie Vatanai, BB czy hopek?

    szukam pierwszej chusty dla siebie i dziecia o wadze 6,5 kg.
    Na początku byłam zdecydowana na Nati diament z bambusem, ale mi odradzono bo ponoć wymagająca. Z tego co czytałam to na pierwszą chustę warto zaopatrzyć się w 100% bawełny.
    Chciałabym nabyć chustę cieńką, nośną, łaskawą dla początkującej chustonoszki Przeprowadziłam wstępną selekcję i biorę pod uwagę vatanai maruyamę, babylonię i hopka light.
    Którą z nich polecacie? A moze warto wziąć pod uwagę jeszcze inną?

  2. #2
    Chustomanka Awatar Celebrianna
    Dołączył
    Dec 2010
    Miejscowość
    Oleśnica
    Posty
    1,343

    Domyślnie

    Polecam przede wszystkim złamaną, czyli na pewno używaną. No i stawiam z tych wymienionych na Vatka Chusta jest cienka, ale nosi znakomicie. BB musi byc koniecznie złamana, bo ze sklepu jest sztywna i trudno współpracuje. Hopki są miękkie, zwłaszcza te nowsze.
    Dobre są jeszcze bambusy LL - mięciutkie od nowości.
    po prostu Agata




  3. #3
    Chustofanka Awatar cinkowa
    Dołączył
    Jul 2011
    Miejscowość
    okolice Grodziska Maz.
    Posty
    158

    Domyślnie

    przyznam, że vatanai najbardziej przemawia do mnie pod względem kolorystyki, tylko cena jest powalająca...

  4. #4
    Chusteryczka Awatar lola_22
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Katowice ;-)/Kraków
    Posty
    2,623

    Domyślnie

    cena wysoka, ale wlasicowsci chusty szybko oslodza wydatek, poza tym duzo sie teraz uzywek pojawiło, warto , szczegolnie na upały
    Doradca noszenia w chuście po kursie podstawowym Trageschule Dresden®,
    już nie .pl ale wciąż zamotana


  5. #5
    Chustoguru Awatar Pat
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Warszawa-Białołęka
    Posty
    7,569

    Domyślnie

    Pewnie już po ptokach, ale co tam . Wybrałaś coś?

    Według mnie na pierwszy rzut nie są dobre chusty bardzo cienkie, typowe na lato (typu ultra cienki Hoppek czy Vatanai), bo trzeba się bardzo postarać, żeby dobrze dociągnąć. W przeciwnym razie po chwili dziecko może znaleźć się na wysokości kolan . Najlepsza jest 100% bawełna złamana, czyli polecałabym kupić na początek jakąś fajną chustę używaną .

  6. #6
    Chustofanka Awatar cinkowa
    Dołączył
    Jul 2011
    Miejscowość
    okolice Grodziska Maz.
    Posty
    158

    Domyślnie

    faktycznie już po ptokach kupiłam vatka i bardzo sobie chwalę. Nie mam jakichś szczególnych problemów z dociąganiem (przynajmniej w kieszonce, bo to wiązanie póki co preferuję). Jak dobrze dociągnę na samym początku, to nawet po dłuższym spacerze nic nie osiada. Ale to może dlatego, że dzieć jeszcze nie wymagający, bo ważący zaledwie 6 kg. Vatek jest na pewno dużo bardziej łaskawy niż tkana LL. Tej to za cholerę dociągnąć nie umiem. Chyba pójdzie w świat...
    Zobaczymy jak pójdzie z Indio loden i girasolkiem, bo zaraz powinny do mnie zawitać


  7. #7
    Chustoguru Awatar Pat
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Warszawa-Białołęka
    Posty
    7,569

    Domyślnie

    A to super! Waga dziecka na pewno ma ogromne znaczenie. Mój mały waży 11kg (tia...), ja wiążę nie od wczoraj, a w cienkim Hoppku i tak mi czasem zjeżdża. Przyznam, że Vatka sama chciałam wypróbować, ale coś mi się nie może trafić, bo albo za krótki, albo kolor nie ten. A Ty którego Vatka masz?

    Co do bawełnianych LL to masz rację. To była moja pierwsza chusta (nowa) i co ja się z nią namęczyłam... W świat nie pójdzie, bo to prezent od męża i trochę mi szkoda, ale w każdym razie dla nówki nie był to dobry wybór.

    Daj znać, jak Girasol, bo słyszałam, że one szorstkie są... A też mi się podobają - zwłaszcza te tęczowe kolorki .

  8. #8
    Chustofanka Awatar cinkowa
    Dołączył
    Jul 2011
    Miejscowość
    okolice Grodziska Maz.
    Posty
    158

    Domyślnie

    Mam Maruyamę Earthy 4,5. Na kolorach trochę się zawiodłam, ale jak mi zbrzydną i Mała przybierze na wadze, to chusta powędruje do innej mamy najwyżej

    No właśnie sama jestem ciekawa jaki będzie girasol, tym bardziej nowy. W każdym razie nie potrafiłam oprzeć się Xeli rainbow


  9. #9
    Chustoguru Awatar Pat
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Warszawa-Białołęka
    Posty
    7,569

    Domyślnie

    Gdyby Ci JUŻ zbrzydł, to ja chętnie Ale rozumiem, że to kwestia dalszej przyszłości

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •