Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 39

Wątek: otulaczwełniany czygaciochy welniane??

  1. #1
    Chusteryczka Awatar Fusia
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    2,933

    Domyślnie otulaczwełniany czygaciochy welniane??

    więc tak nie chodzi mi o to co ogólnie lepsze tylko co lepsze dla nas;D
    chce wełnę na pupsko mojej młodszej córki ale musi spełniać pewne wymagania!

    -nie ograniczać ruchów młodzianka już próbuje raczkować-nawet całkiem zgrabnie jej to wychodzi
    ma służyć głównie z tetrą lub wkładami z froty -składane szyte przeze mnie!-nie jestem fanką formowenek

    -ma rosnąć z pupcia mojej panny-nie stać mnie na wydawanie kasy co chwile-czytaj co urośnie a przybiera szybko i pupę ma już sporą

    -ma być szczelne

    -łatwe w użyciu(na razie mam kieszonki i zwykłe pulowe odczulacze)żeby mąż dal rade

    -jeśli to jakaś różnica to łatwiejsze w praniu i pielęgnacji


    a teraz drogie panie radźcie co wybrać i kupić by zacząć przygodę z wełna
    Żona Damiana. Matka Róży(28.10.2009), Anieli(1.03.2011) i Łucji13.06.2013
    Doradca Akademii Noszenia Dzieci

  2. #2
    Chusteryczka Awatar lemniscus
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    1,777

    Domyślnie

    ja niezmiennie polecam gatki welniane zwlaszcza u dziecka juz ruchliwego wciagasz na pupe i juz a nie mordujesz sie z zpinaniem napek gdy babel kreci sie na wszystkie strony i ucieka
    majka tez miala faze ze wszystkie zapinane pieluchy rozpinala
    mysmy mialy gatki storche i loveybums polecam te drugie ladnie dopasowane mieciutkie cienkie i swietnie trzymaja nawet w nocy storche nam zjezdzaly z pupy ale trzymaly tez dobrze
    ja stosowalam glownie z tetra bo zmianialam po jednym siknieciu
    Maja 16.08.2009
    Pola i Lena 04.06.2013

  3. #3
    Chusteryczka Awatar Fusia
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    2,933

    Domyślnie

    a ceny?
    a jak z krepowaniem ruchów bo kurcze te nogawki dziecku nie przeszkadzają
    i czy nie rolują sie w śpiochach i spodenkach i pewnie nie sa on size?
    Żona Damiana. Matka Róży(28.10.2009), Anieli(1.03.2011) i Łucji13.06.2013
    Doradca Akademii Noszenia Dzieci

  4. #4
    Chustoguru Awatar mTuśka
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    7,660

    Domyślnie

    ja do tetry bym wybrala otulacz wełniany a nie gatki.w gatkach tetra czy taki wklad bedzie sie rorolaw i przesuwał wg mnie.
    gatki sa fajnie do formowanek .
    kup sobie franiszkowy one size,welenka milusia i dziewczyny polecaja.i dlugo posłuża.
    http://forum.chusty.info/forum/showthread.php?t=52283

    edit
    na welniane gatki czy tez otulacz nic juz nie zakladam no chyba ze zimno to getry.
    Zu(09) ZO (* 13) Bru(14)

  5. #5
    Chustomanka Awatar kista1
    Dołączył
    Apr 2011
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    1,491

    Domyślnie

    Do tetry też polecam wełniany otulacz, bo przy ruchliwym dziecku tetra i gatki to nie najlepszy pomysł (przesuwa się i roluje). Ja używam gatek sztorczena i do tego formowanki, są super, małej nie krępują ruchów, po zalanolinowaniu trzymają na mur beton i zmiana pieluchy jest naprawdę szybka. Niestety nie są one size.

  6. #6
    Chustofanka Awatar mamapatryka
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Rzeszów
    Posty
    274

    Domyślnie

    [QUOTE=marciasone;1331772]ja do tetry bym wybrala otulacz wełniany a nie gatki.w gatkach tetra czy taki wklad bedzie sie rorolaw i przesuwał wg mnie.
    gatki sa fajnie do formowanek .
    kup sobie franiszkowy one size,welenka milusia i dziewczyny polecaja.i dlugo posłuża.
    http://forum.chusty.info/forum/showthread.php?t=52283

    edit
    na welniane gatki czy tez otulacz nic juz nie zakladam no chyba ze zimno to getry.[/QUO

    ja mam otulacz franiszki one size,trzyma super i jest cieniutki,wrażenie z tetrą prawie jak we flipie,koszt około 54 zł,miałam storcha ale tetry nie trzymał dobrze


  7. #7
    Chusteryczka Awatar Fusia
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    2,933

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez marciasone Zobacz posta
    ja do tetry bym wybrala otulacz wełniany a nie gatki.w gatkach tetra czy taki wklad bedzie sie rorolaw i przesuwał wg mnie.
    gatki sa fajnie do formowanek .
    kup sobie franiszkowy one size,welenka milusia i dziewczyny polecaja.i dlugo posłuża.
    http://forum.chusty.info/forum/showthread.php?t=52283

    edita
    na welniane gatki czy tez otulacz nic juz nie zakladam no chyba ze zimno to getry.
    masz taki w stosiku?dasz pomacac i poogladac? a i czy nie przecieka bokami przy nużkach i wogóle
    Żona Damiana. Matka Róży(28.10.2009), Anieli(1.03.2011) i Łucji13.06.2013
    Doradca Akademii Noszenia Dzieci

  8. #8
    Chustoguru Awatar mTuśka
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    7,660

    Domyślnie

    franiszki nie mam ale mam muskuta a one szyte sa z tej samej welny.
    po wylacie chce kupic franiszki.
    nic nie przecieka przy nogach,i jest super milusia welenka.
    Zu(09) ZO (* 13) Bru(14)

  9. #9
    Chusteryczka Awatar Fusia
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    2,933

    Domyślnie

    może kupimy razem będe taniej za przesyłke tylko nie wiem na1005 czy brać kiedy by6ś chciała zamawiać?
    Żona Damiana. Matka Róży(28.10.2009), Anieli(1.03.2011) i Łucji13.06.2013
    Doradca Akademii Noszenia Dzieci

  10. #10
    Chustoguru Awatar mTuśka
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    7,660

    Domyślnie

    po wyplacie czyli na pocztaku przyszlego tygodnia gdzies chyba.
    ja tez nie jestem pewna na 100% ,zobacze jak bede stala z kasa.
    Zu(09) ZO (* 13) Bru(14)

  11. #11
    Chusteryczka Awatar Fusia
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    2,933

    Domyślnie

    tylko napy czy rzepy w takim razie -napy po odpięcu nie czepiaja się i nie niszczą otulacza a rzepy są plastyczniejszew regulacji
    Żona Damiana. Matka Róży(28.10.2009), Anieli(1.03.2011) i Łucji13.06.2013
    Doradca Akademii Noszenia Dzieci

  12. #12

    Domyślnie

    ja mam otulacz na napy loveybums i kocham go niezmiernie. Przymierzam się do Franiszki na rzepy, bo chcę mieć otulacz na rzepy do formowanek na napy


  13. #13
    Chusteryczka Awatar Fusia
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    2,933

    Domyślnie

    co wy widzicie w tych formowankach? a do tetry lepsze napy czy rzepy
    Żona Damiana. Matka Róży(28.10.2009), Anieli(1.03.2011) i Łucji13.06.2013
    Doradca Akademii Noszenia Dzieci

  14. #14
    Chustofanka Awatar mamapatryka
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Rzeszów
    Posty
    274

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Fusia Zobacz posta
    co wy widzicie w tych formowankach? a do tetry lepsze napy czy rzepy
    nie ma różnicy,zależy co lubisz,ja nie lubię rzepów,nie mam ani jednej pieluchy z rzepami,a poza tym napy się tak nie niszczą


  15. #15
    Chustoguru Awatar mTuśka
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    7,660

    Domyślnie

    ja tez wole napy.
    Zu(09) ZO (* 13) Bru(14)

  16. #16
    Chustomanka
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    647

    Domyślnie

    Ja lubię i gatki i otulacze na napy a na rzepa to tylko takie co nie rysują po brzuchu i nogach dziecka np BBH

    Gacie są fajne z tetrą dla dziecka które już chodzi i robi kupkę na nocnik. Szybko się ściąga i sadza na nocnik i tetrę też można szybko wymienić na suchą w razie wpadki.

    Myślę że nie można napisać który otulacz najlepszy bo różne się sprawdzają w różnych sytuacjach. Trzeba wypróbować i się samemu przekonać.


    A formowanki lubie za to że wcale tego otulacza nie muszę zakładać jak nie ma takiej potrzeby

  17. #17
    Chustoholiczka Awatar espejo
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    3,737

    Domyślnie

    musisz sama poprobowac

    moge polecic cos dla chlopa - moj maz sam zmienia bardzo ruchliwemu dulatkowi - amsterdam na rzepy z prostokatem z flaneli lub tetry - jak jednorazowka tylko czasem trzeba przypomniec zeby welnaiczka do prania nie wrzucal razem z tetra
    mialam chyba kazdy mozliwy otulacz - napy, gacie rozne, rzepy - kazdy inny w zaleznsci od okolicznosci
    na pewno gacie do formowanek a otulacz do poskladanych
    Truscaffkowa Marzenka
    starszy i młodszy .... bardzo mi urośli







  18. #18
    Chustomanka Awatar blabla0
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Jelenia Góra
    Posty
    1,070

    Domyślnie

    my tetry nie lubimy, ale za to prefordy a i owszem. macie jakis ulubiony otulacz/gatki do prefordów? one w kroku mają koło 13-14 cm po złożeniu
    miałam kiedys amsterdama i preford do niego nie wszedł np


  19. #19
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,799

    Domyślnie

    moje za otulaczem:
    - w nocy przy przewijaniu łatwiej mi śpiochowi zapiąć otulacz niż wciągać gatki
    -koleżanka kupiła do tetry czy tam innych ręczniczków gaciochy i mówiła, że włożenie na pupę, żeby po drodze się nie poprzesuwało to niezła akrobatyka.

    rzepy czy napy - sama najlepiej wiesz, jak sprawdza Ci się jedno i drugie przy innych pieluchach. Mam kilka rzepów i wolę napy, jedynie przy otulaczu wełnianym bbh lubię rzep - rzep jest super solidny, otulacz gruby, więc się nie zawija i nie ma szans, żeby rzep dotykał brzuszka, zakładam małemu przez sen, więc nie odpina

    Formowanek używam niemal tylko w nocy bo mam mało, ale przy wełniakach wydaje mi się, że mają sens, bo lepiej chronią otulacz przed kupą, a każde pranie wełniaka - wiadomo (jak chciałam zakąłdać małemu wełniaka na dzień na wkładki, to w 50 % przypadków była kupa i otulacz do prania). Przy czym gdybym przechodziła na formowanki dzienne, to pewnie bym się skusiła na gatki, żeby szybciej wciągnąć na pupę.
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Fusia Zobacz posta
    co wy widzicie w tych formowankach?
    a co Wy widzicie w tej tetrze? dla mnie formowanka jest super bo nie jest tetrą
    Nie wiem który lepszy, ja uzywam tetry (awaryjnie) tylko do Flipa, bo ma eleganckie zakładki, że nic nie wyłazi. W loveybums na pewno by wyłaziła no i jak taka szeroka tetra między nogami majtająca...


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •