Strona 8 z 11 PierwszyPierwszy 1234567891011 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 141 do 160 z 203

Wątek: jak uprać i doprać otulacz wełniany?

  1. #141
    Chustonówka
    Dołączył
    Sep 2011
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tehanu Zobacz posta
    Też skopałam lanolinowanie, więc się podepnę.

    Wysechł i się lepi. Po kąpieli lanolinowej lepił się tragicznie, przeprałam go w rękach w szamponie dziecięcym.
    Teraz wysechł i lepi się dalej. Mniej, ale w dalszym ciągu za bardzo jak na mój gust, nieprzyjemnie się go dotyka. Bueee.

    Czy któraś z Was ma doświadczenie w praniu otulaczy w pralce na programie do wełny? Swetry wszystkie przeżywają i nie filcują się, chciałabym też wrzucić wełniaka...
    Ja mam duże doświadczenie, piorę otulacze zawsze w pralce na programie dla wełny, ale tylko wtedy jeśli są tzw grubsze zabrudzenia. Do prania używam płynu eko do prania wełny. Raz w miesiącu robię kąpiel lanolinową imse vimse. NIc się z otulaczami złego nie dzieje, wręcz przeciwnie, mam wrażenie, że jest im bardzo dobrze .

  2. #142
    Chustonoszka
    Dołączył
    Apr 2011
    Miejscowość
    małopolska
    Posty
    73

    Domyślnie

    Dzięki za podpowiedzi -w sobotę się jeszcze raz pobawię z lanolinoaniem -mam nadzieję że tym razem skutecznie

  3. #143
    Chustonoszka
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    60

    Domyślnie złogi w gatkach Storchena

    Przeszukałam forum, ale nic nie znalazłam...

    Gatki Storchena zesztywniały w kroku. Po praniu w szamponie do wełny pozostała część otulacza ma neutralny zapach, jest miękka i przyjemna. W kroku, tam gdzie otulacz jest najbardziej narażony na kontakt z moczem, zrobił się sztywny i delikatnie zalatuje. Wygląda na to, że porobiły się złogi, ale nie wiem, jak to uprać, żeby było dobrze i żeby gatek nie zniszczyć. Można to kwaskować, sodować? Macie jakieś patenty?

  4. #144
    Chustomanka Awatar sharkah
    Dołączył
    Jul 2010
    Miejscowość
    pod Warszawą
    Posty
    745

    Domyślnie

    Kwaskować i sodować bym nie radziła, bo to raczej uszkodzi wełnę.

    Ja nie miałam w sumie takiego przypadku, ale może dłuższe moczenie w cieplejszej wodzie by pomogło? Albo podgrzanie w mikrofali/garnku?

  5. #145
    Chustonoszka
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    60

    Domyślnie

    moczenie w samej wodzie czy w szamponie? A to podgrzanie nie sprawi, że gacie się skurczą?

  6. #146
    Chusteryczka Awatar magnolia
    Dołączył
    Feb 2009
    Miejscowość
    Krosno
    Posty
    2,876

    Domyślnie

    miałam ten sam problem - znikł jak pogotowałam trochę galoty w trakcie kuracji wg wskazówek animamyalexa http://forum.chusty.info/forum/showt...=lanolinowaniu jak podgrzewasz baaaaaardzo powoli i potem gotujesz na baaaaaaaaardzo małym ogniu to nie mają prawa się zbiegnąć, zrobią się za to bardziej szczelne i wyjdzie to im na zdrowie a smrodek uleci

  7. #147
    Chustomanka Awatar sharkah
    Dołączył
    Jul 2010
    Miejscowość
    pod Warszawą
    Posty
    745

    Domyślnie

    Można też w mikrofalówce zamiast w garnku, 3 razy po 3 minuty, za każdym razem wyjąć, wymieszać, żeby się temperatura wyrównała, a na koniec zostawić do wystygnięcia - tu dokładniejszy opis:
    http://ekobaby.pl/ep_pralnia.php

  8. #148
    Chustonoszka
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    60

    Domyślnie

    Dzięki dziewczyny, spróbuję!

  9. #149
    Chusteryczka Awatar Zuz
    Dołączył
    Oct 2010
    Miejscowość
    Gdynia
    Posty
    2,333

    Domyślnie w jakim płynie pierzecie wełniane otulacze?

    na szybko pytam bo nie bardzo mam czas bawić się szukajem
    lanoline mam a płyn kupiłam perwol - nada się?
    Coach dyplomowany SWPS

    Doradca d/s noszenia dzieci w chustach Akademii Noszenia Dzieci
    Certyfikowany Instruktor Masażu Shantala

  10. #150
    Chustomanka Awatar mamaUlki
    Dołączył
    Jul 2011
    Miejscowość
    Dzierżążno
    Posty
    1,331

    Domyślnie

    ja prałam w szamponie do włosów dla dzieci, gdzieś czytałam, że można A jeśli ten perwol do wełny to myślę, że spokojnie możesz.

  11. #151
    Chustoholiczka Awatar pszczoła
    Dołączył
    Jan 2009
    Miejscowość
    Toruń
    Posty
    3,950

    Domyślnie

    żeby nie mnożyć wątków, podepnę się z pytaniem, czy mogę wrzucić amsterdamy do pralki na pranie wełny, i co dorzucic w ramach proszku? proszek? białego jelenia?
    wspieram w rodzicielstwie

    Doradczyni Noszenia ClauWi®
    Doradczyni po kursie podstawowym Die Trageschule ®

  12. #152
    Chustomanka Awatar marglena
    Dołączył
    Jun 2011
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    585

    Domyślnie

    do pralki odradzam, gdyż w wyniku nagłej różnicy temperatur np. 40st a płukanie zimne 20st, wełna się kurczy! Lepsze jest pranie ręczne.
    wełnę można prać w płynie do tkanin delikatnych, więc perwol może być ja piorę w mydle marsylskim; lepiej dodać płyn niż proszek

  13. #153
    Chustoholiczka Awatar pszczoła
    Dołączył
    Jan 2009
    Miejscowość
    Toruń
    Posty
    3,950

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez marglena Zobacz posta
    do pralki odradzam, gdyż w wyniku nagłej różnicy temperatur np. 40st a płukanie zimne 20st, wełna się kurczy! Lepsze jest pranie ręczne.
    wełnę można prać w płynie do tkanin delikatnych, więc perwol może być ja piorę w mydle marsylskim; lepiej dodać płyn niż proszek
    no ale jesli piore na programie wełnianym, to chyba nie ma takich skoków? na pewno nie jest to 40 stopni

    pytam, bo do tej pory prałam recznie, ale mała w trakcie choroby brudziła otulacze na potege, i nie dałam rady ich doprac w reku porzadnie
    wspieram w rodzicielstwie

    Doradczyni Noszenia ClauWi®
    Doradczyni po kursie podstawowym Die Trageschule ®

  14. #154
    Chustomanka Awatar Tehanu
    Dołączył
    Oct 2010
    Miejscowość
    Opole
    Posty
    684

    Domyślnie

    Ja prałam otulacz merynosowy handmade w pralce razem ze swetrami wełnianymi na programie do prania wełny, swetry wychodzą zawsze z tego OK, otulacz też. Nawet wiruję na koniec

  15. #155
    Chustomanka Awatar marglena
    Dołączył
    Jun 2011
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    585

    Domyślnie

    możesz spróbować, różnie bywa z tą wełną

  16. #156
    Chusteryczka
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    1,533

    Domyślnie

    Piore w programie na wełnę i jest ok.
    Raz nie mąż uprał na 60 stopni, z reszta pieluch i otulacz trochę sie sfilcował, ba jest fajniejszy, ale nie polecam tego sposobu.

  17. #157
    Chustoguru Awatar Wiewiórka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Woodstock
    Posty
    6,899

    Domyślnie

    Piorę w plynie Sonett. W Perwollu bym sie bała ze względu na substancje zapachowe, które mogły by być alergenne
    Kasia-mama Liwii (11.2007) i Maciusia (06.2011)

  18. #158

    Domyślnie

    Mam płyn do prania wełny- Wolkkwikel. Czasami piorę w pralce, a raz nawet przez przypadek otulacz BBH wyprał mi się na normalnym programie- nic się nie stalo

  19. #159
    Chustoholiczka Awatar espejo
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    3,737

    Domyślnie

    Plamy zapieram szarym mydlem lub marsylskim, piorę recznie w plynie do welny IV jak nie mam to odrobine proszku daję - ale doslownie kilka ziarenek amsterdamy i inne tego typu w pralce z reszta prania - zaden sie nie sfilcowal
    Truscaffkowa Marzenka
    starszy i młodszy .... bardzo mi urośli







  20. #160
    Chustofanka Awatar Pastela
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    lubuskie
    Posty
    319

    Domyślnie

    ja też ostatnio pralam w pralce nasze gatki storcza i też otulacze tetro i nic sie nie stało, ale najpierw zaprałam ręcznie, bo mi siuśkami zalatywały - Zośka ostro ząbkuje ...
    Program do wełny ma u mnie 30 stopni i 1000 obrotów. Płyn Perwoll, potem lanolinowa kuracja i otulacze pachnące, jak nowiutkie ze sklepu dodałam też Zosine sweterki bo 4 otulacze po bębnie się szukały
    Wiktor lipiec 2007r. i Zosieńka 11 marzec 2011r.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •