Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 31

Wątek: Jak suszycie pieluchy

  1. #1
    Chustonoszka Awatar carieska
    Dołączył
    Jul 2011
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    128

    Domyślnie Jak suszycie pieluchy

    Witam
    Jak suszycie pieluchy? Na kaloryferze podobno nie wolno. Nie wiem dlaczego.
    Przy takiej pogodzie jak za oknem moje "kisną" już 3 dzień.
    Jak sobie radzicie?

  2. #2
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,797

    Domyślnie

    na kaloryferze nie wolno suszyć puli, wkładki można
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  3. #3
    Szukajguru
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Sopot/Gdańsk
    Posty
    7,472

    Domyślnie

    Używam pieluch, które mogę rozłożyć na czynniki pierwsze
    czyli kieszonki, SIO, jeśli AIO to tylko z doszytymi wkładkami
    suszę na suszarce w domu, na kaloryferze tylko zimą, wchodzi kilka wkładek bo używamy tylko jednego
    możesz powiesić na suszarce w pobliżu kaloryfera, powinno pomóc

  4. #4
    Chusteryczka
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    1,879

    Domyślnie

    Na kaloryferze? Kobiety, gdzie Wy mieszkacie? W Lublinie takie tropiki, że już nie daję rady...

  5. #5

    Domyślnie

    wkłady w szuszarce, po 20 minutach są suche A resztę normaknie rozwieszam, niektóre AIO faktycznie długo schną

  6. #6
    Chustomanka
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    647

    Domyślnie

    ja też używam pieluch które można rozłożyć na czynniki pierwsze i jakoś daję radę

  7. #7
    Chustomanka Awatar IwonaKM
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    922

    Domyślnie

    ja mam rózne pieluszki ale przy takiej pogodzie staram się suszyć w mieszkaniu, rozstawiam suszarkę w pokoju. W ciągu 24 godzin wysychają nawet bambooty, inne szybciej.

  8. #8

    Domyślnie

    mi opada wszystko przy takiej pogodzie-dziś we Wrocławiu jesień, zero słońca, 15 stopni. Wczoraj puściłam pranie i zapewne ostatnia sztuka zejdzie mi z suszarki ok. wtorku...załamka. Mogłabym odpalić kaloryfer ale mój mąż zapewne zapakowałby wszystkie wielo do wora i wyniósł na śmietnik


  9. #9
    mamru
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Blanka_1982 Zobacz posta
    wkłady w szuszarce, po 20 minutach są suche A resztę normaknie rozwieszam, niektóre AIO faktycznie długo schną
    moge do Ciebie przyjechac z pieluchami do suszenia i całą resztą prania??

  10. #10
    Chustomanka Awatar izka_74
    Dołączył
    Jun 2011
    Miejscowość
    Bydgoszcz/Fordon
    Posty
    1,210

    Domyślnie

    Najgorszy do suszenia jest taki czas jak teraz - czyli pogoda wrześniowo-październikowa - wilgotność taka że zwykłe pranie suszy mi się trzeci dzień. Najmłodsze ma się urodzić w połowie września, więc pewnie z suszeniem będzie problem do czasu włączenia kaloryferów. I tu się przyda mój duuuży zapas pieluszek mam nadzieję (piękna wymówka dla kupowania

    Mateusz (6.07.1996r.) i Pawełek (21.02.2005r.)

  11. #11
    Chustoholiczka Awatar guzik
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    5,845

    Domyślnie

    ech, to u mnie chyba trzeba zmienić pralkę- słabo wiruje i muszę w chłodniejsze dni suszyć w domu, na suszarce, niekiedy schną 2 dni i dłużej. W zimie, część wkładów suszyłam na kaloryferze.
    Marysia16.09.2010, (*)2011,Ryś 2.09.2019, Helenka 7.05.2021

  12. #12
    Chustoholiczka Awatar calineczka
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    100km od Torunia i 100km od 3Miasta
    Posty
    3,250

    Domyślnie

    zwykle na suszarce (balkonu niestety brak ) a wczoraj w mojej nowej pralko-suszarce (ale to tylko wkładki, bo kieszonki po wirowaniu na 1400 obrotów są suche po gdzinie-dwóch)

  13. #13
    Chustonoszka Awatar carieska
    Dołączył
    Jul 2011
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    128

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kawiareczka Zobacz posta
    mi opada wszystko przy takiej pogodzie-dziś we Wrocławiu jesień, zero słońca, 15 stopni. Wczoraj puściłam pranie i zapewne ostatnia sztuka zejdzie mi z suszarki ok. wtorku...załamka. Mogłabym odpalić kaloryfer ale mój mąż zapewne zapakowałby wszystkie wielo do wora i wyniósł na śmietnik
    Tego właśnie się boje.

  14. #14
    Chustodinozaur Awatar panthera
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    okolice warszawy, później Gdańsk, Wrocław i znów pod Warszawą. aktualnie Gdynia :)
    Posty
    16,512

    Domyślnie

    w domu, w pokoju na suszarce rozkładanej. jak tylko nie pada wyrzucam ją na balkon. zimą stawiam blisko grzejnika. mi pralka odwirowuje bardzo mocno - więc wyciągam tylko lekko wilgotne. najdłużej schną mi bambusowe formowanki, AIO nie posiadam.
    Damian 07.01.2005
    Maciek 07.09.2009
    Tomek 17.04.2014

    J15.01.2013 [']

    1% Maciek
    https://jim.ultra3.done.pl/nasze-dzieci/profil?id=778572


    uwaga: znikam na weekendy: odwyk i czas dla rodziny






  15. #15
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,797

    Domyślnie

    hmmm, mi wkładki schną w suszarce zdecydowanie dłużej, niż 10 minut - część po znacznie dłuższym suszeniu wręcz wymaga jeszcze dosuszenia (tzn mogłabym je dosuszać w suszarce, ale wieszam - i tak są mięciutkie). Może mikrofibrze starcza (tej używam mało i wyciągam suchutką), ale np bambusy z CP, nocne formowanki czy formowanka storcza...
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  16. #16
    Guest
    Guest

    Domyślnie

    ja polecam ogrzewanie podłogowe i rzadko wieszać na suszarce balkonowej

    a pozatym w chwilach gdy latem leje albo wrzesień październik - piore na noc i suszarkę wstawiam do łazienki gdzie jest najcieplejsza i najlepszą wentylację ma

    aa i nie biore aio którego nie można wywyjać

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez calineczka Zobacz posta
    zwykle na suszarce (balkonu niestety brak ) a wczoraj w mojej nowej pralko-suszarce (ale to tylko wkładki, bo kieszonki po wirowaniu na 1400 obrotów są suche po gdzinie-dwóch)
    Calineczka, jakąś maszynę nabyłaś? napisz coś o niej za parę tygodni, ok? bo ja byłam napalona na pralko-suszarkę ale mi odradzono że niby jak suszarka to tylko wolnostojąca. A ja taką mogłabym postawić w przedpokoju albo w salonie między sofą a stołem nie kupiłam nic, bo stara pralka jeszcze dyszy ale w końcu trzeba będzie coś kupić. Oglądałam pralko suszarki Bosha i chyba Elektroluxa, a Ty jaką masz?


  18. #18
    Chustofanka Awatar morla1
    Dołączył
    Mar 2011
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    264

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jul Zobacz posta
    hmmm, mi wkładki schną w suszarce zdecydowanie dłużej, niż 10 minut - część po znacznie dłuższym suszeniu wręcz wymaga jeszcze dosuszenia (tzn mogłabym je dosuszać w suszarce, ale wieszam - i tak są mięciutkie). Może mikrofibrze starcza (tej używam mało i wyciągam suchutką), ale np bambusy z CP, nocne formowanki czy formowanka storcza...
    No ja mam identycznie, suszę ok. 30 min i wkłady bambusowe jeszcze dosuszam wieszając. Ale ta miekkość......nie dałabym rady chyba z wielo bez suszarki...W ogóle suszarka to moja miłość..jak ja mogłam żyć bez niej?????

  19. #19
    Chustomanka
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    647

    Domyślnie

    Właśnie sobie myślę że mamy w innych krajach np Anglia czy Stany nie mają takiego problemu z suszeniem jak my bo suszarka jest tam przedmiotem powszechnego użytku a u nas rzadko można ją spotkać w domach. Szczególnie w bloku gdzie miejsca mało. Też mi się marzy taka

  20. #20
    Chustofanka Awatar morla1
    Dołączył
    Mar 2011
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    264

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bianka2009 Zobacz posta
    Właśnie sobie myślę że mamy w innych krajach np Anglia czy Stany nie mają takiego problemu z suszeniem jak my bo suszarka jest tam przedmiotem powszechnego użytku a u nas rzadko można ją spotkać w domach. Szczególnie w bloku gdzie miejsca mało. Też mi się marzy taka
    Ja moją mam w kuchni, kosztem stolika przy którym i tak nikt nie jadał...a teraz wiedząc jakie to cudo, postawiłabym ją nawet na korytarzu!!!!Przecież suszarka do ubrań tez zabiera masę miejsca, a brak widoku suszących się gaci - zwłaszcza jak przychodzą goście - bezcenne!!!!!No i w końcu mogę zrobić pod rząd 5 pralek i nie martwić się, gdzie to wszystko rozwiesić do suszenia.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •