Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Podrozowanie z 6-miesiecznym dzieckiem.

  1. #1
    Chusteryczka Awatar Kamila
    Dołączył
    Jul 2011
    Miejscowość
    Sztokholm
    Posty
    2,562

    Domyślnie Podrozowanie z 6-miesiecznym dzieckiem.

    We wrzesniu wybieram sie do Polski (mieszkam w Szwecji) z synkiem, ktory bedzie mial wtedy 6-mcy. Ogolnie juz jestem zestresowana, jak o tym mysle
    Podroz lotnicza zajmie ok. godziny. Potem z lotniska na pociag i nastepne 2h podroz pociagiem. Naczytalam sie w necie, ze czesto zdaza sie, ze wozki doznaja uszkodzen podczas podroz lotniczych, wiec chyba dam sobie spokoj i wezme chuste/y.
    Synek jest niezmiernie aktywny i niezbyt lubi siedziec dlugo w jednym miejscu. Z racji tego, ze sam nie chodzi lubi jak z nim sie chodzi w objeciach... wlasnie dostaje zimnych potow na mysl o tym, ze trzeba bedzie siedziec godzine w samolocie...
    Potem, jak dostac sie z lotniska na dworzec PKP. Czy w Polsce jest mozliwosc zamowienia taksowki z fotelikiem dla dziecka? W Szwecji jest taka opcja - nie wiem jak to wyglada teraz w Polsce (Poznan). Czy moze pozostaje autobus?
    Taka podroz od drzwi do drzwi zabiera niemalze caly dzien i juz mi slabo na sama mysl, ze ja sama z malym mam ja odbyc...
    No ale w koncu maly musi zobaczyc babcie z dziadkiem
    Macie jakies wlasne doswiadczenia odnosnie podrozowania, z ktorymi mozecie sie ze mna podzielic? Moze jakies pomocne wskazowki?

    Ps. Karmie piersia co trzy godziny, jezeli to ma jakies znaczenie...

    piuuuuuuuuu, az se westchne ...

  2. #2
    Chustofanka Awatar Kicia
    Dołączył
    May 2011
    Miejscowość
    Wawa - Wola
    Posty
    444

    Domyślnie

    w wawie mozna zamowic taxe z fotelikiem, podejrzewam ze w poznaniu tez... moj tez woli 'chodzic' a nas czeka lot 5h na wakacje wiec sama jestem ciekawa jak bedzie, ale na szczescie zawsze mozna wsadzic cyca w dziub i spokoj
    Wciąż jedyna księżniczka w męskim domu

    Mąż, Igi 22/02/2011, Patryk 6/11/2016 i dwa kocury

  3. #3
    Chustomanka Awatar Ulakowa
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    pod Warszawą
    Posty
    691

    Domyślnie

    Nie wiem jak w Poznaniu, ale wiem że w Warszawie są na pewno taksówki z fotelikami dziecięcymi.
    Godzina w samolocie to chyba nie najgorzej, może jak będzie marudny sprobuj podac pierś, może zasnie. Zasypia przy piersi?
    W pociągach są specjalne przedziały dla matek z dziecmi - blisko drzwi, pewnie nie we wszystkich, ale dopytaj, może w Twoim bedzie.
    W pociągu można sobie pochodzic w nim w chuście (pod warunkiem że tłoku nie będzie ), też pewnie zaśnie jak będzie zmęczony. Albo przez okno będzie wygladał.... albo na wspolpasażerów patrzył... 6-miesięczniak już się mocno światem interesuje
    Dasz radę, zobaczysz!!!!!!
    Lipcowa Córka (2010) i Styczniowy Synek (2014)

  4. #4
    Chustoholiczka Awatar Padthai
    Dołączył
    Apr 2008
    Miejscowość
    Wrocław, Kłodzko
    Posty
    3,204

    Domyślnie

    Majac doswiadczenie z jednym , a potem z dwojka dzieci w podrozy, i w pociagach i samolotach - piwem Ci - dasz rade
    bedzie dobrze
    Dla 6 miesieczniaka mozesz wziac fotelik samochodowy ze soba np. opcja taka - walizka na kolkach , na niej fotelik, a dziecie w chuscie. [jezeli masz fotelik kubelkowy]
    Nie wiem jak w Poznaniu, ale we Wrocławiu cienko z fotelikami. Byly lepsze czasy i nie bylo z tym problemu, a teraz lepiej miec wlasny fotelik.
    Tomek (III.07) Asia (X.09)

    Doradca po kursie średniozaawansowanym Die Trageschule® Dresden
    http://fotelik.blox.pl/html

  5. #5
    Chustofanka Awatar Naniby
    Dołączył
    Jun 2011
    Miejscowość
    Kraków/Zakopane
    Posty
    406

    Domyślnie

    Ja ostatnio lecialam trzy razy z Szymkiem na trasie Sztokholm - Krakow. Nie bylo zle
    Przypilnuj przede wszystkim karmienia przy starcie i ladowaniu. Mojemu dzieciowi raz przy ladowaniu zatkalo uszka i rozpacz byla przeokrutna. Poza tym podroz zniosl bardzo mesko. Niestety, musze Cie zmartwic, ze sa dzieciaki, ktore placza caly lot (nie mam pojecia dlaczego, moze nikt ich nie tuli...?), ale mam nadzieje, ze u Was tak nie bedzie.
    Odnosnie taxi z fotelikiem - kurcze, zawsze ryzyko, ze jednak nie beda mieli. Nie masz wsrod znajomych kogos, kto ma fotelik i moze pozyczyc/przyjechac po Was na dworzec?
    My podrozowalismy z wozkiem, bo w Szwecji odwiedzamy dziadka, a tu nie ma zadnego lozeczka, ani nic z tych rzeczy, wiec w domu mi wygodniej jak moge sobie na przyklad dziecia do kuchni przywiezc podczas gotowania obiadu. Generalnie wozek przewozili w samolocie bezplatnie, nie nadawalam go na bagaz, tylko oddawalam stewardowi przy wejsciu na poklad samolotu (Szym spal w chuscie), wozkowi absolutnie nic sie nie stalo, nie byl ladowany z reszta bagazy, byl caly, czysty i generalnie bardzo w porzadku.
    Co do bagazu podrecznego - niby niemowletom nie przysluguje, ale ja mialam oprocz plecaka saszetke biodrowa z pieluchami i chusteczkami do dupki - pan przy nadawaniu bagazu twierdzil, ze ja bede musiala do plecaka schowac, ale pozniej juz nikt sie slowem nie odezwal, wiec mialam to na wierzchu. Bo, przynajmniej u nas, w powietrzu kupa musi byc obowiazkowo...
    A tak poza tym, to wszyscy wszedzie chca pomoc, przepuscic i ogolnie ulatwic podroz.
    Generalnie: jest ciezko, ale absolutnie do przezycia! Powodzenia
    Przepraszam za chaos, ale za duzo chce napisac na raz
    PS Jak masz pytania odnosnie samolotu, to chetnie odpowiem

  6. #6
    Chustoguru Awatar livada
    Dołączył
    Apr 2011
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    6,866

    Domyślnie

    Czytam z zainteresowaniem, bo we wrześniu wybieramy się z Młodą do Chorwacji - będzie miała trochę ponad 5 miesięcy. Podróż w zasadzie całodniowa, bo lot z Krakowa do Wiednia, kilka godzin na lotnisku, lot do Dubrownika, transfer do miasta, znów oczekiwanie, godzinna podróż katamaranem na Mljet i jeszcze prawie godzina samochodem na drugi koniec wyspy... Jakoś damy radę, ale nie jestem pewna jak Wózka w ogóle nie bierzemy, tylko chusty. Za to jak w październiku polecimy do Anglii, to już chyba nic nas nie ruszy - lot bezpośredni, żadnych promów, po prostu luksus
    Moje DziewczynKi: marcowa Kasia (2011), październikowa Kalinka (2013) i kwietniowa Kaja (2016)

  7. #7
    Chustofanka Awatar kasku
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    lublin
    Posty
    403

    Domyślnie

    hej
    na pewno dasz rade,
    możesz tez wziac wozek z gondolka fotelikowa tylko nie wiem jak to w samolocie potraktuja,

    mozesz tez sprobowac zadzwonic na jakis nr radiotaxi i zamowic wczesniej- dziewczyny z poznania na pewno numer ci podadza
    natomiast w pociagu- jechalam i mialam nadzieje na przedzial dla matek z dzieckiem ale takowego nie bylo bo to bezprzedzialowy byl- podroz prawie 3 h wspolpasazerowie zabawiali malego choc ja osobiscie za tym nie pzepadam- on nie narzekal
    no i ja wzielam sam fotelik 0-13 i bylo mi wygodnie bo w pociagu w nim maly spal a potem prosto do samochodu.
    czytalam tu był jakis wątek o jezdzeniu z dziecmi pociagiem...
    wozek byloby dosc trudno wtaszczyc







    mama żuży = 9.12.2008 = i janka = 21.03.2011

  8. #8
    Chustofanka Awatar Naniby
    Dołączył
    Jun 2011
    Miejscowość
    Kraków/Zakopane
    Posty
    406

    Domyślnie

    No tak, jakos nie pomyslalam o tym, ze trzeba jeszcze jakos sie zapakowac do pociagu, a pozniej do taksowki z wozkiem... Faktycznie to moze byc problem.
    Sprobuj poszukac na stronach radio taxi w Poznaniu, czy jest opcja zamowienia taksowki z fotelikiem, ewentualnie ile wczesniej trzeba takie cos zamawiac

  9. #9

    Domyślnie

    http://chusty.info/forum/showthread....681&highlight= tu jest trochę o podróżowaniu zaliczyłam ponad 4 godzinną podróż pociągiem z dwumiesięcznym dzieckiem. polecam zestaw chusta + fotelik. dopytaj w liniach lotniczych czy dziecko w foteliku może być, czy na rękach a fotelik stewardesa chowa w swojej skrytce na duże rzeczy. powodzenia, dasz radę

  10. #10
    Chusteryczka Awatar Kamila
    Dołączył
    Jul 2011
    Miejscowość
    Sztokholm
    Posty
    2,562

    Domyślnie

    Jestescie kochane - tyle slow ciepla i otuchy! DO tego mnostwo wskazowek. Od razu mi ulzylo Nie omieszkam zapytac o wiecej, jak mi cos przyjdzie na mysl. Dobrze tu bylo trafic

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •