Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Czy mogę wyprać w 90 stopniach?

  1. #1
    Chustomanka Awatar Jacuszkowa
    Dołączył
    May 2010
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    742

    Domyślnie Czy mogę wyprać w 90 stopniach?

    wkłady do flipa, prefoldy pieluszkarniowe i co mnie najbardziej ciekawi bambusy kikko (kolorowe i białe). Wszystko już tak poszarzałe i poplamione od kupki, że chcę coś w końcu z tym zrobić, bo 60 stopni już nie daje rady...

    aaa, mam też tetrę, taką dziadoską, mogę ją dorzucić?
    Jacuszek - 14.03.2011 i Jagódka - 7.05.2014

    Doradca Noszenia ClauWi® (kurs zaawansowany)

  2. #2
    Chustoholiczka Awatar espejo
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    3,730

    Domyślnie

    Na 90 piore tetre, flanele - bawelnę i mikrofibrę, prefoldy tez - one bawelniane
    bambus sobie zniszczylam...wiec ostroznie
    Truscaffkowa Marzenka
    starszy i młodszy .... bardzo mi urośli







  3. #3
    Chustomanka Awatar Jacuszkowa
    Dołączył
    May 2010
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    742

    Domyślnie

    dzięki Ci dobra kobieto!
    tak mnie kusił ten babmus, pomimo, że na ulotce było, że do 60 a może tylko do 40 stopni...
    Jacuszek - 14.03.2011 i Jagódka - 7.05.2014

    Doradca Noszenia ClauWi® (kurs zaawansowany)

  4. #4
    Chustofanka Awatar morla1
    Dołączył
    Mar 2011
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    264

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kasia-famiga Zobacz posta
    wkłady do flipa, prefoldy pieluszkarniowe i co mnie najbardziej ciekawi bambusy kikko (kolorowe i białe). Wszystko już tak poszarzałe i poplamione od kupki, że chcę coś w końcu z tym zrobić, bo 60 stopni już nie daje rady...

    aaa, mam też tetrę, taką dziadoską, mogę ją dorzucić?
    A z bambusów kikko Ci się plamy nie spierają????Dla mnie one są idałem jeżeli chodzi o dopieranie i spieranie, kupka z nich schodzi pierwszorzędnie w porównaniu do zwykłej tetry, bo na niej to zawsze plamy...

  5. #5
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,787

    Domyślnie

    bambusy kikko kurczą mi się już w 60 stopniach jak czasem trafią do takiego prania - potem tak śmiesznie szeleszczą i je rozciągam kawałek za kawałkiem, ale nie wiem, czy wracają do początkowego rozmiaru, czy też coraz mniejsze. Na 90 stopni bym nie ryzykowała. Resztę (w tym bambusowe: z froty nappi me, yetty, wkładki CP) co jakiś czas wrzucam. Wkładom flipa - mikro i bawełnie nie zauważyłam, żeby coś się działo, w ogóle biała bawełna powinna dobrze znosić taką temperaturę - w końcu tradycyjną tetrę bawełnianą co chwila się gotowało.
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  6. #6
    Chustomanka Awatar anitanelka
    Dołączył
    Jan 2009
    Miejscowość
    Konin
    Posty
    785

    Domyślnie

    Ja mam kilka bambusków tertrowych kikko 30x30 i te prane w 40st maja mniej więcej taka wielkość a te w 60 maja jakieś 10x20




  7. #7
    Chustomanka Awatar jadorota
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Wielkopolska
    Posty
    567

    Domyślnie

    A jak polar w 90 się zachowuje?Poszyłam wkłady dzisiaj do flipów i dałam na wierzch polarową wkładkę. Czy macie doświadczenie w gotowaniu polaru Chodzi tu o taki najzwyklejszy z kocyka ikeaowskiego.
    Dorota i trzech muszkieterów '03, '05, '11


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •