Pokaż wyniki od 1 do 17 z 17

Wątek: ile dajecie proszku do prania pieluszek

  1. #1
    Chustoguru Awatar annagdynia
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Gdynia
    Posty
    9,181

    Domyślnie ile dajecie proszku do prania pieluszek

    zastanawia mnie ile dodawać, żeby miały po wypraniu doba chłonność a jednocześnie żeby były czyste
    Ja daję ok 85-100 ml na 4,5 kg pranie do tego ok.10 ml nappy i łyżeczkę sody żeby były białe
    synek lato 2008 synek wiosna 2011

  2. #2
    Chusteryczka Awatar ewaibartek
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Warszawa-Bródno
    Posty
    1,540

    Domyślnie

    ja w sumie to nie wiem ile daje proszku bo ma taka miseczkę ikeowska i nia sie posługuję,ale w innej mierze to bedzie pewnie z pół do 3,4 szklanki takiej dymnej
    to dobrze czy nie? pewnie tez ze 4kg prania,czasami mniej
    Bartek 02.05.2007 Ksawery 07.08.2010 Sara 28.04.2012

  3. #3
    Chustoholiczka Awatar espejo
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    3,730

    Domyślnie

    A to chlonnosc od ilosci proszku zalezy?
    nie wiem ile to na oko te 85-100 ale wydaje mi się ze bardzo duzo ja daję około łyżki plus dodatek np nappy i staram się przynajmniej raz na miesiąc porzadnie wyplukac ze zlogow - proszku
    No i pytanie co to znaczy czyste? nie smierdza czy sa idealnie biale
    mnie wystarcza to pierwsze - z dodatkiem sody lub kwasku piorę tak z raz na miesiąc, jak mi wyjdzie

    edit: tez ok 4 kg prania po wyplukaniu
    Truscaffkowa Marzenka
    starszy i młodszy .... bardzo mi urośli







  4. #4
    Chustofanka Awatar pauladuch
    Dołączył
    Mar 2011
    Miejscowość
    Kartuzy
    Posty
    492

    Domyślnie

    Daję ok 1/3 dawki zalecanej do prania (ok 30-50ml) chcociaż wolę płyn bo się lepiej wypłukuje, obowiązkowo nappy, sodę czasem - inaczej pul szeleści.
    Moje pierwsze szczęście: Karolinka 21.08.2004
    Szczęścia nigdy za wiele: Dominiczka 17.10.2010 i Staś 20.03.2013


  5. #5
    mamru
    Guest

    Domyślnie

    od zawsze max 30ml proszku + 15ml bio-d
    edit:
    pauloduch, nie polecam prania pieluszek w płynie na dłuższą metę, płyny do prania zatłuszczaja pieluszki
    Ostatnio edytowane przez mamru ; 25-07-2011 o 11:11

  6. #6

    Domyślnie

    ja daję połowę zalecanej dawki, piorę w Dzidziusiu i tam jest zalecane 180ml na 5kg, więc daję 90ml. Jak mniej prania, to mniej proszku, wtedy już na oko.


  7. #7
    Chustonówka
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    23

    Domyślnie

    dobre pytanie
    ja tez piore w dzidziusiu i daje 90 ml proszku do prania zasadniczego plus 15 ml nappy fresh, czasem kwasek i sodę
    do prania wstępnego daje 30 ml proszku

    wodę mam średnio twardą, prania wyjdzie ok 4kg

    30 ml proszku do prania zasadniczego wydaje mi sie troche za malo... dopieraja Wam sie pieluszki?

  8. #8

    Domyślnie

    Połowę zalecanej dawki, czasami mniej. A odkąd teściówka mi sprawiła proszek w tabletkach, to nie ma m problemu, bo daję jedną tabletkę(na pranie są przewidziane 2 sztuki

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sunDay Zobacz posta
    dobre pytanie
    ja tez piore w dzidziusiu i daje 90 ml proszku do prania zasadniczego plus 15 ml nappy fresh, czasem kwasek i sodę
    do prania wstępnego daje 30 ml proszku

    wodę mam średnio twardą, prania wyjdzie ok 4kg

    30 ml proszku do prania zasadniczego wydaje mi sie troche za malo... dopieraja Wam sie pieluszki?
    mi się idealnie dopierają ale ja nie piorę w cyklu wstępne + zasadnicze, bo ja mam spiep....podajnik i muszę sypać proszek bezpośrednio do bębna do prania


  10. #10
    Chustofanka Awatar morla1
    Dołączył
    Mar 2011
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    264

    Domyślnie

    Ja podobnie jak Wy: jak w dzidziusiu piorę to ok. 90 ml proszku i 15 ml nappy fresh, a jak w bambinexie to tak około 40 ml (zalecane 35 g) + 15 ml nappy fresh. Siuśkami nie śmierdzą, bo młody narazie robi nie śmierdzące tak bardzo siki. No ale ma 2 miechy dopiero .

  11. #11
    Chustoguru Awatar annagdynia
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Gdynia
    Posty
    9,181

    Domyślnie

    tej sody to macie rację, nie powinnam dodawać do każdego prania, ale ja lubię jak są białe pieluchy póki co głownie tetrę używam. Słońca ostatnio mało a pranie mi wypada najczęściej wtedy gdy dzień deszczowy ;(
    synek lato 2008 synek wiosna 2011

  12. #12
    Chustofanka Awatar morla1
    Dołączył
    Mar 2011
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    264

    Domyślnie

    Dziewczyny a czy Wy wszystkie nastawiacie też pranie wstępne? Bo ja na początek tylko płukanie, później pranie w 60 stopniach i na koniec jeszcze raz płukanie...Wszystkie pieluchy mam prawie zawsze doprane, no może za wyjątkiem tetry, no czasem zdarzy się jakaś plamka na pieluszce jak niedokładnie zapiorę przed praniem..ale słoneczko wszystko skutecznie eliminuje.

  13. #13
    Chustoguru Awatar annagdynia
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Gdynia
    Posty
    9,181

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez morla1 Zobacz posta
    Dziewczyny a czy Wy wszystkie nastawiacie też pranie wstępne? Bo ja na początek tylko płukanie, później pranie w 60 stopniach i na koniec jeszcze raz płukanie...Wszystkie pieluchy mam prawie zawsze doprane, no może za wyjątkiem tetry, no czasem zdarzy się jakaś plamka na pieluszce jak niedokładnie zapiorę przed praniem..ale słoneczko wszystko skutecznie eliminuje.
    ja nie robię prania wstępnego, płukanie przed tylko czasem najczęściej pranie na 60 i dodatkowe płukanie i jest OK
    synek lato 2008 synek wiosna 2011

  14. #14
    Chustomanka
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    647

    Domyślnie

    płukanie, pranie 60stopni, płukanie

    proszku daję połowę dawki zalecanej na opakowaniu, a czasem mniej, to zależy ile do pralki włożę

  15. #15
    Chusteryczka Awatar Olik
    Dołączył
    Dec 2008
    Miejscowość
    Pomorze Gdańskie
    Posty
    2,421

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bianka2009 Zobacz posta
    płukanie, pranie 60stopni, płukanie

    proszku daję połowę dawki zalecanej na opakowaniu, a czasem mniej, to zależy ile do pralki włożę
    Takoż i ja

  16. #16
    Chustomanka
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    647

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez annagdynia Zobacz posta
    Słońca ostatnio mało a pranie mi wypada najczęściej wtedy gdy dzień deszczowy ;(
    Mnie w deszczowe dni "życie ratują" kieszonki pulowe i wkłady z mikrofibry bo praktycznie suche z pralki wyjmuję i wysychają szybciutko

  17. #17
    Chustomanka Awatar jadorota
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Wielkopolska
    Posty
    567

    Domyślnie

    Ja sypię pewnie mniej nawetjak 90ml i do tego bioD. A piorę tak jak pisałyście: płukanie, pranie 60stopni i płukanie. A dziś to wkłądki potraktowałam w 90 stopniach bo mi podśmierdywały dziwnie po zasikaniu- jakoś tak dużo intensywniej... Hmmm, może to od gorąca, albo młodemu coś z siuśkami się stało...No ale zaczęłam od prania.
    Dorota i trzech muszkieterów '03, '05, '11


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •