Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Na jakiej wysokości dziecko

  1. #1
    Chustofanka Awatar Mamuszka
    Dołączył
    Jun 2011
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    347

    Domyślnie Na jakiej wysokości dziecko

    Za każdym razem jak coś motam (przód i tył) zaczynam mieć dylemat - na jakiej wyskokości dziecko.

    Po pierwsze primo.Mówią "na wysokości buziaka w czółko" ale dla mnie to mała wskazówka Zastosowanie tego wprost kończy się tym, że Kulka jest na takiej wysokości że nie moge prosto trzymać głowy. Więc czekam aż ciut opadnie,żeby zasypiając miała głowe jakos tak na obojczyku (na tej wklęsłej części pod szyją, gdzie tarczyca). To żle mi wygodniej,ale ona jakas taka poskładana

    Po drugie. Jak wysoko wrzucac ja na plecy do prostego? Tak żeby patrzyła przez ramię? Jeszcze wyżej? A może żeby mogła zasnąć i oprzeć gdzieś główkę?

    No niby proste ale sie zgubiłam

  2. #2
    Chustomanka Awatar Madisa
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Lepiej nie mówić...
    Posty
    1,022

    Domyślnie

    Buziak w czolko masz moc zrobic bez trudu, w sensie ze nie nizej niz dosiegniesz z calusem, ale nie ma to byc notoryczny buziak w czolko. Z drugiej strony warto, zeby ci sie dziec gdzies troche nad nogami konczyl, zeby ci nie przeszkadzal w chodzeniu. No a plecak musi sie dac dobrze dociagnac, wiec karczek dziecka powinien byc ponizej twoich ramion, z tego wychodzi bardziej zerkanie przez twoje ramie niz jakies wielkie patrzenie, a jak zasnie to glowe ci na karku polozy. Tak mi sie na chlopski rozum wydaje, ale moze jakis doradca mnie poprawi, jesli sie myle.

  3. #3
    Chustoholiczka Awatar dankin-82
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Lubin
    Posty
    4,582

    Domyślnie

    no ten buziak ma byc


    a może jakieś zdjęcie dasz, może to tylko niepotrzebne obawy a reszta jest cacy
    K mama Kulki i Kropki

    „Gdy dziecku dajesz książkę, zbroisz jego serce, a duszy jak ptakowi światłe przynosisz skrzydła”.

  4. #4
    Chustoholiczka Awatar dankin-82
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Lubin
    Posty
    4,582

    Domyślnie

    a zobacz sobie na stronke: http://www.storchenwiege.pl/ tam jest instrukcja wiązania:



    http://www.storchenwiege.pl/download...cak-prosty.pdf

    http://www.storchenwiege.pl/download...rek-przodu.pdf

    lub po prostu przepatrz kilka ulotek z wiązaniami i może to Ci wystarczy
    K mama Kulki i Kropki

    „Gdy dziecku dajesz książkę, zbroisz jego serce, a duszy jak ptakowi światłe przynosisz skrzydła”.

  5. #5
    Chusteryczka Awatar ithilhin
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Płock
    Posty
    2,777

    Domyślnie

    bo to buziak w czubek glowki jest

    chodzi o to aby nie bylo dziecko zbyt nisko - zebys mogla cmoknac mala glowke, ale tez nie na tyle wysoko zeby zaslanialo widok, sprawialo, ze jest Ci niewygonie albo obijalo sie czolem o brode

    w plecaku jak odchylisz glowe do tylu to masz czuc czubek glowy dziecka
    Gosia, mama trójki dzieci, żona jednego męża, posiadana przez dwa koty...

  6. #6
    Chustofanka Awatar Mamuszka
    Dołączył
    Jun 2011
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    347

    Domyślnie

    [QUOTE=ithilhin;1318901]bo to buziak w czubek glowki jest

    No w zasadzie tak to prawie jest. W zasadzie zaczynamy od buziaka w nos przy wsadzaniu, potem jest czółko jak już sie poukładamy . A niestety w trakcie spaceru już czubek główki. To następna moja zmora, czyli że mi z czasem opada - mimo starań przy dociąganiu i węzłowaniu.Możliwe że węzeł zbyt słaby i się rozluźnia, albo chusta "śliska" ?? Mam LL z bamboo i brak mi porównania.

  7. #7
    Chustofanka
    Dołączył
    Dec 2011
    Miejscowość
    Szczecin
    Posty
    453

    Domyślnie

    Jak dla mnie to wysokość buziaka w czółko nadal jest dość rozmytym pojęciem
    Cały czas się zastanawiam czy nie za nisko mam dziecko, bo na większości obrazków jakoś wyżej jakby są dzieci Zawsze mogę jej dać buziaka, ale czasem mogę tylko lekko ruszyć głową w dół i już, a czasem muszę jakby pochylić głowę (nie wiem jak to wytłumaczyć - tak że szyję też używam).

  8. #8
    Chusteryczka Awatar Stella
    Dołączył
    May 2010
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    1,636

    Domyślnie

    Jeszcze myślę ze należy zwrócić uwagę w którym miejscu dziecko ma pupę... powinna być mniej więcej na wysokości Twojego pępka. oczywiście przy noworodkach się to nie sprawdzi, ale przy 3 miesięczniaku już tak.
    Madzia 10.07.2004, Marcel 1.09.2008, Marek 29.12.2009 i Martynka 1.02.2012 - 1460 gram - 29 tydzień.




    http://monikamnich.blogspot.com/


  9. #9
    Chustoholiczka Awatar Agnen
    Dołączył
    Jan 2008
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    4,411

    Domyślnie

    Każda wysokość od mnie więcej pępka w górę jest ok. Najczęściej wychodzi na buzi w czubek głowy (czyli nie czółko, chyba że mamy dziecko z bardzo wysokim czołem ).

    W Poznaniu też nosimy!
    Doradca Akademii Noszenia
    Doradca noszenia ClauWi®

    nawróć się!


  10. #10
    Chustofanka
    Dołączył
    Dec 2011
    Miejscowość
    Szczecin
    Posty
    453

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedzi
    Wydaje mi się, że w takim razie na dobrej wysokości noszę

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •