Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12

Wątek: Chusta Easycare od Tuli - Recenzje

  1. #1

    Domyślnie Chusta Easycare od Tuli - Recenzje

    Zaczynam watek do testow chusty EASYCARE
    Zasady testowania standardowe chyba. Testujemy 4 dni i wysylamy dalej
    Bardzo prosze o opinie i zjdecia tu.
    Dziekuje bardzo!


    1.lominia
    2. Limonka-rezygnacja
    3. panthera-wysłana
    4. marlei
    5. mayetschka
    6. rhodiana
    7. mru
    8. choco
    9. baryłka
    10 Olapio
    11. Jedyna
    12 Zazu
    13. Celebrianna
    14. rrkwiatki
    15. amst
    16. kasiak
    17. kajkasz1
    18. jul
    19. aniołka 2009
    20.karolinka251
    21.gabi0308 ( rainbow - najchętniej, zresztą wszystkie śliczne)
    22. akana
    23. Moli1978
    24. sonyc
    25.Aniamama
    26. buniaaa
    27. kachna_zg
    28. modrooczka
    29. ALiA
    30. magda-sh
    31. procella
    32.machma
    33. ledunia
    34.saaudade
    35. decylia
    36. joleczka
    37. moni
    38. aginia
    39. scarlet
    40. anitanelka
    41.kappala
    42.malutk_a
    43. Dorocie
    44. misunderstanding
    45. AsiaWr
    46. czuppi
    47. Cobra
    48. gosia83
    49. Mama Henia&Stasia (moze byc szara lub ta kremowa 4,7m)
    50 Mamasłon
    Mama Amelki 18.12.2006, Julka 19.11.2008 i Leosia 20.03.2013

    Nosidełka Ergonomiczne & Chusty TULA :
    http://www.BabyTula.pl

  2. #2
    Chusteryczka
    Dołączył
    Mar 2010
    Miejscowość
    ROD Pokój
    Posty
    2,107

    Domyślnie

    Miałam przyjemność dorwać testową tęczę, jako pierwsza, więc recenzuję. Na wstępie zaznaczę, że nosiłam w niej prawie 13kg szczęścia.

    Zacznę od plusów, bo jest ich całkiem sporo
    Nasze wrażenia:
    +chusta super złamana, od początku mięciutka, a przecież to była nowa chusta(jeśli się mylę, proszę poprawić).
    +śliczne, żywe kolory, wątkowanie dyskretne, z moich pasiakowych doświadczeń najmniej ingerujące w kolory pasów. Dzięki temu kolory są wyraźne, soczyste.
    +/(-) chusta lekko sprężynująca, super dla początkujących, może spokojnie służyć jako pierwsza chusta zamiast elastyka, bardzo to powinno ułatwiać naukę wiazania. Minus w nawiasie za nasze prywatne doznania- w przypadku ciężkiego dziecka sprężynowanie może przeszkadzać i dodatkowo obciążać kręgosłup.
    +chusta bardzo dobrze się dociąga, węzeł zgrabny.
    +sympatyczne i praktyczne opakowanie-nie jest to ozdobna torebka, tylko przemyślany woreczek, który wygodnie można nosić na ramieniu.

    Jedynym minusem praktycznym chusty, jest moim zdaniem słaba oddychalność przy upale.

    I jeszcze jedna uwaga. Co prawda nie jestem doradcą chustowym, ale takiej instrukcji bym do chusty nie dołączyła-większość wiązań wykonanych IMO niedbale, a ten dziwny plecak z jednym paskiem materiału pod pachami, drugim pod pupą, plecy odkryte całkiem mnie zaskoczył. Może super przewiewny na lato, ale w życiu bym tak dziecka nie nosiła.

    Ogólna ocena 4,5 (w skali 1-5). Świetna chusta dla dzieciaków od urodzenia do 10-11kg. Rzeczywiście taka uniwersalna, mogłaby służyć, jako jedyna chusta na cały okres noszenia. Do zadań specjalnych są lepsze chusty na rynku, ale ta niewątpliwie należy do najbardziej uniwersalnych.

    Dziękuję za możliwość testowania

  3. #3
    Chustodinozaur Awatar panthera
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    okolice warszawy, później Gdańsk, Wrocław i znów pod Warszawą. aktualnie Gdynia :)
    Posty
    16,512

    Domyślnie

    chusta przepiękna, żywe kolory i miękka, faktycznie lekko sprężynuje.
    ja zamotałam tylko w domu na chwile toteż ciężaru nie odczułam (chusta dla mnie zdecydowanie za długa i po zawiązaniu kieszonki mogłam jeszcze ze 2 razy się owinąć)
    w plenerze testował mąż. wrażenia pozytywne, mówił ze dobrze nosi, nie wrzyna się nie uwiera.
    moje wrażenie takie że lekko śliska - dzięki temu łatwo dociągnąć, ale trudno utrzymać w czasie wiązania węzła (troszkę ucieka i zwłaszcza to mojemu mężowi nie wychodziło, ale on bardzo rzadko wiąże).
    co do przewiewności to trudno mi się wypowiadać bo upału nie było.
    fotorelacja w trakcie opracowania

    a i instrukcja.... nie komentuje tego dziwnego plecaczka - moim zdaniem to wiązanie niebezpieczne.(no chyba ze dla mega spokojnych i rozsądnych dzieci)
    ale reszta wiązań na zdjęciach byle jaka. w wersji angielskiej jest lepiej.
    Ostatnio edytowane przez panthera ; 28-07-2011 o 20:47
    Damian 07.01.2005
    Maciek 07.09.2009
    Tomek 17.04.2014

    J15.01.2013 [']

    1% Maciek
    https://jim.ultra3.done.pl/nasze-dzieci/profil?id=778572


    uwaga: znikam na weekendy: odwyk i czas dla rodziny






  4. #4
    Chusteryczka Awatar wrapsodia
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Erlangen Niemcy /czasem Wawa/Jarosław/Klimontów
    Posty
    1,682

    Domyślnie

    Też dorzucę od siebie parę groszy, choć nie o testowanej easycare, ale mojej własnej upolowanej Starsza wersja chyba, bo jednobarwna żółta, nie widzę takiej na stronce rozmiar 3,7, prawie zero skosów. Boże jak to się cudnie wiąże! jak moje ptaki jedwabne! Dawno nie miałam tak samodociągającej się chusty. Idealna dla początkujących do nauki motania. Milusia, plastyczna, piękny kolor. Chętnie noworodka bym to takiej wrzuciła. Co do nośności już gorzej. Też testowałam na swoich 13 kg. Jakieś 20 minut w plecaku prostym (zawiązałam na ogarkach) i po przerwie 30 minut w kangurku, bo dziewczynie się zachciało. Dawno tak mnie plecy nie bolały. Sprężynowała znacznie. Co do instrukcji może lepiej nie będę się wypowiadać, każdy widzi że zostawia wiele do życzenia. Ale dla maluszkow i początkujących to kawał bardzo fajnej szmaty - zostaje w stosiku!
    Gosia, mama Toli (25/10/2008), dawniej mimezis

    Certyfikowany Doradca Noszenia ClauWi®
    Doradca Akademii Noszenia Dzieci



  5. #5
    Chustoholiczka Awatar calineczka
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    100km od Torunia i 100km od 3Miasta
    Posty
    3,250

    Domyślnie

    normalenie zaskoczył mnie ten wątek!!! easycare to była moja pierwsza chusta 3 lata temu-i napiszę Wam jeszcze - zupełnie na chustoforum nieznana. Pozbyłam się jej za pomocą allegro, bo tutaj nikt jej nie chciał. A chusta re-we-la-cyj-na!!! Miałam granatowego pasiaka takiego (http://mamy-przytulamy.istore.pl/pl,...e,11,4,7m.html).
    Ostatnio edytowane przez calineczka ; 28-07-2011 o 23:33

  6. #6
    Chusteryczka Awatar rhodiana
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Bieruń
    Posty
    1,501

    Domyślnie

    to ja coś sklecę... jestem świeżo bo teście i.... przede wszystkim jestem zachwycona kolorami chusty!!! Jest po prostu cudna, taka energetyczna. No niestety zdecydowanie za długa dla nas, nawet jak nasze przyzwyczajenia do 5,2... Poza tym duży plus za poręczny worek i mięciutkość Dziękuję za możliwość testowania

  7. #7
    mru
    Guest

    Domyślnie

    Plus za kompaktowość, testowałam rozmiar 5,4, a mimo wszystko jakoś w ładnym woreczku to się wszystko miło ułożyło. Chusta dość cienka, dobrze się motająca, ale nie przesadzałabym z nośnością. Noszę 11 kg i trochę je już po godzinie czułam, niestety.
    Dla nas taka długość to też sporo, właściwie jestem w stanie zamotać wszystko z 4,2, więc tutaj miałam nie lada problem, żeby ten kawał szmaty zamotać
    Za to kolory piękne, żywe, to na pewno kolejny plus.
    Również dziękuję za możliwość testowania.

  8. #8

    Domyślnie

    Dziekuje bardzo.

    Dziewczyny, co do dlugosci, to wyslalam dluga chuste aby i wieksi tatusiowie mogli potestowac. Oczywiscie chusty sa w roznych rozmiarach.
    Mama Amelki 18.12.2006, Julka 19.11.2008 i Leosia 20.03.2013

    Nosidełka Ergonomiczne & Chusty TULA :
    http://www.BabyTula.pl

  9. #9
    Chustoguru Awatar Olapio
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    7,911

    Domyślnie

    Mam u siebie obecnie testowa easycare.

    Bardzo fajna chysta. Kolory troche niemoje ale ja nie lubie teczy. Zreszta kazdy moze sobie kupic inny kolor tylko w sklepie jest troche maly wybor (da sie go poszerzyc?). Przydalyby sie tez inne dlugosci, ja z tej chusty potrzebowalabym do standardowych wiazan 4,2 mimo ze nosze rozmiar 40. Po prostu chusta jest dosc cienka i dobrze wspolpracyjaca wiec mozna sie pokusic o krotsza. Niestety w sklepie nie znalazlam nic poza 4,7-5,2

    Poza tym chusta jest bardzo ladnie wykonana, ma fajny woreczek.
    Dobrze nosi, przynajmniej 7,5 kg z przodu
    Ja preferuje takie ciensze chusty bo wtedy mozna bardzo dokladnie zawiazac i nic nie osiada. Jest przyjemnie sliska w dotyku. Szczerze mowiac bardzo zaskoczyla mnie na plus i chetnie kupilabym taka gdyby tylko pojawily sie inne kolory i dlugosc 4,2

    Dziekuje za mozliwosc testowania

    Postaram sie zrobic zdjecia i edytuje watek

  10. #10
    Chustofanka Awatar Zazu
    Dołączył
    Mar 2011
    Miejscowość
    lublin
    Posty
    363

    Domyślnie

    Chusta jest obecnie u mnie, podoba mi sie ale ja lubie jak jest zaznaczony srodek, ogolnie naprawde polecam
    zdjecia wstawie w wolniejszej chwili


    I kwiecień 2014

  11. #11
    Chustoholiczka Awatar aginia
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    4,139

    Domyślnie

    Hej dziewczyny,u kogo jest teraz chusta?
    Kuba - 2004, Jaś -2006, Franio -2011 i Józio 2014

  12. #12
    Chustoholiczka Awatar amst
    Dołączył
    Jun 2009
    Miejscowość
    Bytom
    Posty
    4,830

    Domyślnie

    Wysłałam chustę wczoraj do kasiak. Rezencję już klecę.
    + miękka od początku, śliczne, żywe kolory, ładny woreczek do przechowywania, czytelna instrukcja
    malutka po złożeniu, mały węzeł, nawet długa (miałam 5,2) nie waży dużo

    - to są moje wyłącznie minusy, które wynikają TEŻ z tego, że chusta trafiła do mnie w momencie kiedy lekarz niemal zakazał noszenia więc noszę wyłącznie w szmatanach z lnem i wełną:
    Mało nośna - tak jak piszę - na tle lnów i innych chust z dodatkami. Żeby było mi wygodnie z 12kg Emką musiałam motać wiązanie, które ma 3 warstwy więc było nam ciut ciepło. Nie mogłabym zamotać prostego plecaka itp, bo byłoby mi za ciężko - w tej kwestii chusta jest podobna do Vatków
    Druga sprawa - ale byłam na początku kolejki testującej więc może chusta jeszcze mało prana - nitki się trochę rozchodzą jak trafią na palec albo dociągałam wbijając palce w materiał. Tak jak piszę - nie rozchodzi się podczas noszenia, nic dziecku nie grozi, ale po kilku motaniach może wymagać wyprania, żeby nitki wróciły na swoje miejsce. To może minąć po dłuższym używaniu ale tego nie wiem.
    Trzecia ale to sprawa względna - nie ma skosów, do których ja przywykłam.

    Ogólnie stawiam 4 - ładna, fajna dla nówki bo nie potrzeba łamania, miękka, pasuje do wiązań z większą ilością warstw i do lżejszych dzieciaków lub na chłody dla ciężarków.
    Dziękuję za możliwość testowania

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •