Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16

Wątek: MT od Mtoto

  1. #1
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    3,704

    Domyślnie MT od Mtoto

    Pradawnym zwyczajem tutaj piszemy własne przemyślenia na temat chMT (aktualnie w testach) a w przyszłości na temat MT i innych , które są na etapie projektu a też pojawią się na testach i w regularnej sprzedaży (ale to jeszcze potrwa, na razie dopracowuję szczegóły)
    Ostatnio edytowane przez Cobra ; 24-07-2011 o 20:54

  2. #2
    Chusteryczka
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,486

    Domyślnie

    https://picasaweb.google.com/1034230...eat=directlink

    zdjęcia są pod linkiem, przepraszam za mój wygląd co do mietka mnie nie zachwycił, nie wiem może coś robiłam nie tak ale pasy wrzynały mi się w ramiona, nie potrafiłam ich rozłożyć i mi się ześlizgiwały, ponadto ześlizgiwały sie też pasy Adasiowi z dupki i musiałam ciągle poprawiać, materiał niby sztuczny, ale nie grzał zbyt mocno więc może zapewnienia producenta sie sprawdzą, powiedzcie mi jeszcze bo dużego doświadczenia z ChMT nie mam czy zawsze pasy są wszywane/składane nie w tą samą stronę?? - na 3 zdjeciu to widać, że rozkładają sie w różne strony
    Ogólnie miętek "na wielkie wyjścia" bo faktycznie materiał piękny, codzienne noszenie ... hmmm myślę że byłoby ciężko (ale może należy poprawkę wziąć na mój brak doświadczenia z ChMT)
    edit, lecę opis poprawić
    a) sposób uszycia - jeśli chodzi o panel to ok, fajnie otula, ja bym zrobiła szersze pasy biodrowe i zastanawia mnie to wszycie pasów ramiennych, wydaje mi sie ze gdyby były wszyte tak samo to może dałoby sie je rozłożyć jakoś na ramionach i by sie nie ześlizgiwały (??)
    b) wygoda noszenia - jak dla mnie niezbyt wygodnie - te ześlizgujace sie pasy które jak już sie ześlizgnęły to się wrzynały w ramiona
    c) krój - jak wyżej
    d) materiał - jak pisałam wydaje mi sie że mocno nie grzeje, IMO trochę za śliski i przez to "trudny" do okiełznania
    e) co poprawić - wszycie pasów ramiennych (chyba ze tak musi być??)
    Ostatnio edytowane przez joleczka ; 25-07-2011 o 22:45

  3. #3
    Zosia Samosia Awatar JJ
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Nibylandia
    Posty
    9,445

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Cobra Zobacz posta
    Pradawnym zwyczajem tutaj piszemy własne przemyślenia na temat chMT (aktualnie w testach) a w przyszłości na temat MT i innych , które są na etapie projektu a też pojawią się na testach i w regularnej sprzedaży (ale to jeszcze potrwa, na razie dopracowuję szczegóły)
    Juz sie pogubilam - to co wkoncu testujecie MT czy CHMT ?
    na zdjeciach faktycznie ladnie sie prezentuje

  4. #4
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    3,704

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Janis Joplin Zobacz posta
    Juz sie pogubilam - to co wkoncu testujecie MT czy CHMT ?
    na zdjeciach faktycznie ladnie sie prezentuje
    no ja też nie wiem podobno chustoMT może być wyłącznie ze skośnokrzyżowej szmaty firmowej, chociaż nigdzie nie znalazłam na to wiążącej definicji. Ale dla świętego spokoju zmieniłam nazwę.

    EDIT:

    Materiał sie ślizga bo jest w ogóle ze swojej natury bardzo śliski. Stąd prośba o ocenę nie tylko "wrażenia ogólnego" ale tak jak napisałam w wątku testowym:

    a) sposobu uszycia
    b) wygody noszenia
    c) kroju
    d) zastosowanego materiału (100% poliester o przekroju włókna w opcji odprowadzania wilgoci na zewnątrz, antyalergiczny)
    e) co i jak należałoby w nim poprawić

    Ostatnio edytowane przez Cobra ; 25-07-2011 o 19:19 Powód: bo edit

  5. #5
    Chustofanka Awatar malutk_a
    Dołączył
    Mar 2011
    Miejscowość
    kraków
    Posty
    380

    Domyślnie

    no wyglada slicznie az niemoge sie doczekac az wpadniew moje lapki i zawiaze tosiulca

  6. #6
    Chustofanka Awatar malutk_a
    Dołączył
    Mar 2011
    Miejscowość
    kraków
    Posty
    380

    Domyślnie

    no wiec tak nie wiele powiem bo nie nosilam toski bo za ciezka byla i jak ja wiazalam to balam sie, ze mi wypadnie a poza tym pasy na koncowkach wiazalam. toska wazy 10,5 kg wiec kawal babinki z niej jest. materaila sliski, kolor mi sie podobal no ale niestety nic wiecej nie moge powiedziec

  7. #7
    Chustoholiczka Awatar ktosikowa
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    4,209

    Domyślnie

    pierwsze wrazenie- przepiekny materiał i malutki panel.
    Wpakowałam młodą i:
    - bardzo sie slizga... ja jestem mietkowo bardzo doświadczona, ale miałam problem zawiązać tak, żeby mi nie uciekało
    -przy noszeniu z przodu(bo małej na plecy póki co nie wrzucam ) nie udało mi sie rozłożyć pasów- za bardzo jeździły
    - pasy naramienne sa wszyte pod złym katem(moim zdaniem). Nie ma opcji zawiązac tak, żeby górna częśc panela opatulała barki i podpierała główke- musiałyby byc wszyte bardziej pionowo...
    edit: nie grzał i mimo że sztuczny, to jednak dośc przyjazny w dotyku
    -dolna część panela ładnie otuliła młoda, tylko ta góra...
    fotki zaraz, jak mi sie uda...





    widzicie, jak sie marszczy góra panelu? Mimo prób- nic sie nie udało z tym zrobic...

    A- za jakośc fotek przepraszam- dziecko mi robiło za bałagan tez
    Ostatnio edytowane przez ktosikowa ; 29-08-2011 o 16:03
    Taka-jestem-ładna(nastolatka...ech...)-1999, Nikt-mnie-nie-rozumie(takoż...)- 2000, Brykacz-nad-brykacze- 2004, Trzeba-to-policzyć- 2006, Królewna(królewny NIE sprzątają)-2011,Tylko-sprawdzam! -2012, Żółwina- 2015


    Dziecko jest jak prąd- ma fazy. Nic dziwnego, że u nas są spięcia... Sieć przeciążona

  8. #8
    Chustomanka Awatar Magdailena
    Dołączył
    Jul 2010
    Miejscowość
    Jelenia Góra
    Posty
    726

    Domyślnie

    Dziekuje za możliwosć testowania.
    Przykro mi, że nie mam zdjęc, ale dopiero teraz zobaczyłam, ze tzreba zdjecia, a mt już odesłane.
    Nosimy sie obecnie w kilku mt, już prawie chust nie używamy, więc mamy porównanie. Dla mnie ogólne wrażenie : nosidło średnie. Wojtek wazy troszkę ponad 10 kg.

    Jesli chodzi o estetyke, to troszke nie moja bajka, ale fiolecik ładny, wzorek nie w moim stylu.

    a) sposob uszycia
    Uszyte jest dobrze, dokładnie , porządnie, starannie. Nic nie wystaje, nie pruje sie, choc przy tym dosyc delikatnym z pozolru materiale, mozna odnieść wrazenie, ze zaraz wszystko popeka - nic mylnego. Porządna robota.

    b) wygoda noszenia

    Myślałam, ze z tym małym panelem nie damy rady, ale dziec mały, to radę dało. Mamy jedno mt o podobnych wymiarach. To chyba nasłabszy punkt tego nosidła - przez te pasy naramienne. Ja jednak nie umiem bez niewypełnionych pasów, a tych szerokich, niby do rozłozenia nie udało nam się niestey rozłożyć. Może to moje niezdarstwo, la e pasy po załozeniu były cieniutki i w rezultacie troche bolały mnie ramiona, ale tragedii nie ma.


    c) krój

    Krój jak krój, jak to w mietku. MOże troszke za szeroki ten panel, brakowało mi bardzo zagłówka lub jakiegoś kapturka w razie, gdyby dziecię posnęło.



    d) zastosowanego materiału (100% poliester o przekroju włókna w opcji odprowadzania wilgoci na zewnątrz, antyalergiczny)


    Materiał fajny, akurat nie nosiliśmy w upały, wiec nie wiem jak z jego przepuszczalnosćia, ale w przeciwienstwie do poprzednich dziewczyn, mnie sie nic nie ślizgało.


    e) co i jak należałoby w nim poprawić

    - Wypełnic te pasy, albo coś z nimi zrpbic, zeby dały się rozłozyć
    - zagłówek albo coś innego na główkę
    Moje dzieci:
    Ania - 2003
    Wojtek - 2010

  9. #9
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    3,704

    Domyślnie

    bardzo dziękuję za pomoc w ulepszaniu nosidła

  10. #10
    Chustomanka
    Dołączył
    Feb 2009
    Miejscowość
    Poznań/Wronki
    Posty
    793

    Domyślnie

    Przede wszystkim dziękuję za możliwość testowania

    Moje noszone dziecko w górnej granicy nosidła tzn 11 kg dość sporego chłopaczka.

    a) sposobu uszycia
    Mt uszyte starannie, prawidłowo, ale bez fantazji. Zachwytów nie było

    b) wygody noszenia
    Panel dla nas zdecydowanie za mały - za wąski, za niski. Brak wypełnienia pasów bardzo mi przeszkadzał. Ogólnie niewypełnione pasy naramienne potrafią być bardzo wygodne (bawełniane) - te kompletnie nie były, zakładka zrobiona na styku pasa i panela powodowała trudności w rozłożeniu pasa na ramieniu, śliski materiał lekko zsuwał się z ramienia. Dodatkowo brak wypełnienia pasa biodrowego spowodował u mnie wrażenie ściśnięcia pasa i spotęgował ciężar dziecka. Generalnie noszę jeszcze dość sporo i długo (jednorazowo nawet 2-3h) - w tym Mt po 1/2h miałam dość! Nosiłam w domu i nie odważyłabym się wyjść na dwór - kurtki mogłyby być dodatkowym problemem.
    Długość pasów dobra.

    c) kroju
    Krój prosty, bez wcięć. Moim zdaniem źle wszyte pasy naramienne w panel - zbyt duża zakładka. Brak wypełnień to spory minus.

    d) zastosowanego materiału (100% poliester o przekroju włókna w opcji odprowadzania wilgoci na zewnątrz, antyalergiczny)
    Trudno mi się odnieść, bo nosiłam stosunkowo krótko i po domu. Odnoszę wrażenie, że latem mogłoby być gorąco.

    e) co i jak należałoby w nim poprawić.
    Przede wszystkim dobrze wypełnić choćby pas biodrowy. Panel powinien być dłuższy, nawet przy tej szerokości. Pozwoliłoby to na wybór opcji - z rękoma na wierzchu czy nie (my nie mieliśmy wyboru). Fajny byłby też dodatkowy zagłówek albo kapturek.

    Generalnie rozstaję się z nim bez żalu. Ale jeszcze raz dziękuję za możliwość testowania
    Weronika (2008) Wojciech (2010) Witold (2013)

  11. #11
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    3,704

    Domyślnie

    bardzo dziękuję łatwiej mi będzie poprawiać , w końcu po to są prototypy, żeby je zmieniać, zmieniać, zmieniać ....

  12. #12
    Chustofanka Awatar opiuuum
    Dołączył
    Oct 2010
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    222

    Domyślnie

    Siedzę i myślę nad sensowną recenzją, bo rzeczywiście nosidło mocno specyficzne jest.
    I tak:
    a) sposób uszycia
    Uważam, że MT został uszysty starannie, ja przynajmniej nie zauważyłam żadnych niedoróbek, zaciągniętych nitek czy innych baboli w przeszyciach.

    b)wygody noszenia
    No tu niestety gorzej... Jagoda ciężka nie jest, raptem 9 kg, ale nosząc w tym nosidle, miałam wrażenie jakby mi dziecię nagle przytyło. Pasy naramienne wrzynały się i nie dało się ich jakoś sensownie rozłożyć. Przynajmniej ja nie umiałam. Zdecydowanie stawiam na wypełnienie!

    c)krój
    Tutaj nie bardzo wiem co napisać. Raczej OK, może coś na główke by się przydało.

    d) zastosowanego materiału (100% poliester o przekroju włókna w opcji odprowadzania wilgoci na zewnątrz, antyalergiczny)
    Materiał na pewno interesujący Dla mnie troch za śliski. Ale rzeczywiście nie grzeje za nadto. Nosiłyśmy sie i w dość nagrzanym pomieszczeniu i na zewnątrz.

    e) co i jak należałoby w nim poprawić
    Tu nie będę oryginalna - uważam, że przydałoby się wypełnić pasy, albo albo jakoś tak je wszyć, co by sie dały lepiej rozkładać.

    A tak w ogóle, to polubiłam się z tym MT po tym, jak odkryłam jakie naprawdę jest jego przeznaczenie. Toż to jest nosidło idealne na sezon karnawałowy! I idealnie pasuję do 'małej czarnej' i szpilek. W Sylwestra prezentowałyśmy się naprawdę elegancko

  13. #13
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    3,704

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez opiuuum Zobacz posta
    W Sylwestra prezentowałyśmy się naprawdę elegancko
    foty, foty i zapraszam do testów expresscarry

  14. #14
    Chustofanka Awatar opiuuum
    Dołączył
    Oct 2010
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    222

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Cobra Zobacz posta
    foty, foty i zapraszam do testów expresscarry
    yyyy... ze zdjęciami to nawaliłam, bo nasz aparat padł, a jakoś nie wpadłam na to żeby cyknąć telefonem

    No i dopisuje sie do expresscarry

  15. #15
    Chustofanka Awatar Naniby
    Dołączył
    Jun 2011
    Miejscowość
    Kraków/Zakopane
    Posty
    406

    Domyślnie

    To i na mnie pora
    Przede wszystkim bardzo dziękujemy za możliwość testowania

    a) sposobu uszycia
    Mietek uszyty starannie, bez niedoróbek, wszystko w porządku
    b) wygody noszenia
    No i tutaj zgodzę się z przedmówczyniami: nie urzekł mnie. Dzieć ciąży, pasy się wżynają i jakoś tak jest... nie do końca wygodnie. Tragedii niby nie ma, ale czegoś brakuje.
    c) kroju
    Co do kroju - przede wszystkim zmieniłabym sposób wszycia pasów ramiennych, ja jestem szczupła i pasy nieco mi zjeżdżały, dodając do tego śliskość materiału i żywiołowość mojego dziecka - czułam się nieco niepewnie. Kształt panela chyba całkiem w porządku, może faktycznie przydałoby się coś pod głowę. Ale nie wiem, czy kaptur byłby najlepszym rozwiązaniem...
    d) zastosowanego materiału (100% poliester o przekroju włókna w opcji odprowadzania wilgoci na zewnątrz, antyalergiczny)
    No i chyba tu jest pies pogrzebany - nie jestem fanką takiego materiału w nosidle. Przede wszystkim trochę za śliski, za cienki. Wolę, jak mietek jest nieco sztywniejszy (jakkolwiek to brzmi), łatwiej mi z takim współpracować. Wizualnie materiał doskonały na imprezę - tak jak pisze Opiuuum, jest elegancki i taki wyjściowy. Na większe wyjścia jest super i nawet wybaczyłabym mu niedociągnięcia
    e) co i jak należałoby w nim poprawić
    No o tym już napisałam, przede wszystkim skupiłabym się na kącie wszycia pasów ramiennych i jakimś wypełnieniu ich oraz pasa biodrowego. Ale raczej delikatne wypełnienie, żeby nie zrobiły się za grube w stosunku do panela, szczególnie ramienne.

    Generalnie - nosidło fajne na oficjalne wyjście/imprezę, przy opcji, że dziecko będzie w nim tylko chwilę (powiedzmy godzinę), na dłuższe noszenie raczej się nie nadaje.

    Bardzo przepraszam za brak zdjęć, ale mimo, że Miecio spędził z nami Święta, to jakoś nie było czasu

    Jeszcze raz dziękujemy za możliwość testowania i życzymy powodzenia w dalszym ulepszaniu!!!
    Ostatnio edytowane przez Naniby ; 05-01-2012 o 23:17

  16. #16
    Chustofanka Awatar procella
    Dołączył
    Oct 2010
    Miejscowość
    Kluczbork
    Posty
    234

    Domyślnie

    No to zalegla recenzja
    co by tu napisać - oryginalana nie będę ;


    a) sposób uszycia
    bardzo ładne i staranie uszyte,

    b)wygody noszenia
    jak by to ująć... ja w ogóle za mietkami nie przepadam
    -za śliski materiał
    - pasy wrzynają się w ramiona ( 11,5 kg)
    - nosząc na plecach bałam się że młody wypadnie... ( ale to może być moja wina)

    c)krój
    -krój panela bardzo przypadł nam do gustu
    -pasy mogły by być wypełnione


    d) zastosowanego materiału (100% poliester o przekroju włókna w opcji odprowadzania wilgoci na zewnątrz, antyalergiczny)
    super faktycznie nic nie grzeje, skórze mojego alergika pod pasował
    ( szkoda tylko że taki śliski)

    e) co i jak należałoby w nim poprawić
    - wypełnić pasy
    -coś na główkę


    Bardzo dziękujemy za możliwość testowania
    Krzyś 24.08.10

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •