Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Manduca i maluszek

  1. #1
    Chustofanka Awatar zawsze_zielona
    Dołączył
    Oct 2010
    Miejscowość
    Dania
    Posty
    352

    Question Manduca i maluszek

    Nasza corka uspokaja sie momentalnie w chuscie ale manduca do niej nie przemawia. W luznym nosidle jeszcze jest w miare zadowolona ale gdy tylko zaczynamy naciagac pasy, Celinka zaczyna plakac. No i nie wiemy, co robic? Dac sobie spokoj i poczekac az bedzie wieksza? A moze cos robimy zle?
    Ostatnio edytowane przez zawsze_zielona ; 14-07-2011 o 11:35
    Sylwia, mama Celinki


  2. #2
    Chustoholiczka Awatar dankin-82
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Lubin
    Posty
    4,582

    Domyślnie

    jak dla mnie maluszek jest za mały do nosidła
    ja bym się wstrzymała i nosiła w chuście, macie czas na nosidła


    edit: nosidło powinno otulac takiego maluszka, powinno byc dobrze do niego dopasowane; ja jestem za szkołą że dziecko powinno samodzielnie siedziec i dopiero fundowac mu nosidło
    Ostatnio edytowane przez dankin-82 ; 14-07-2011 o 11:44
    K mama Kulki i Kropki

    „Gdy dziecku dajesz książkę, zbroisz jego serce, a duszy jak ptakowi światłe przynosisz skrzydła”.

  3. #3
    Chusteryczka Awatar beannshi
    Dołączył
    Nov 2007
    Miejscowość
    WrocÂław
    Posty
    1,992

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dankin-82 Zobacz posta
    jak dla mnie maluszek jest za mały do nosidła
    ja bym się wstrzymała i nosiła w chuście, macie czas na nosidła


    edit: nosidło powinno otulac takiego maluszka, powinno byc dobrze do niego dopasowane; ja jestem za szkołą że dziecko powinno samodzielnie siedziec i dopiero fundowac mu nosidło

    Podpisuje sie pod tym obiema rencyma

    Pozycja w nosidle nie jest fizjologiczna dla takiego maluszka
    "W warunkach wolnorynkowych dyktat gustu większości prowadzi do dominacji rzeczy miernych i tandetnych." Cz.M.

  4. #4
    Chustofanka Awatar zawsze_zielona
    Dołączył
    Oct 2010
    Miejscowość
    Dania
    Posty
    352

    Domyślnie

    Zasugerowalismy sie oczywiscie instrukcja, gdzie jest napisane, ze maluszka tez mozna nosic. Czyli poczekac, az sama bedzie siedziec? Chlop bedzie niepocieszony, bo motanie w ogole do niego nie przemawia i sie strasznie nakrecal na noszenie w nosidle..
    Sylwia, mama Celinki


  5. #5
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,800

    Domyślnie

    no żeby chociaż sama siedziała... (najmniej restrykcyjna szkoła mówi o trzymaniu głowy, ale panel powinien sięgać od kolanka do kolanka a plecy ładnie podparte, bardziej restrykcyjna o samodzielnym siadaniu). Nosidło w szufladzie się nie zepsuje, a mała dorośnie do niego szybciej, niż Wam się wydaje
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  6. #6
    Chustodinozaur Awatar panthera
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    okolice warszawy, później Gdańsk, Wrocław i znów pod Warszawą. aktualnie Gdynia :)
    Posty
    16,517

    Domyślnie

    my nosiliśmy macka w manduce, od początku, ale rzadko. nie podobała mi sie jego pozycja - w końcu to nosidło uniwersalne nie szyte na miarę.
    mi się udało przekonać męża do chusty elastycznej. w tej pozycja dużo lepsza a nie trzeba wiązać po każdym wyjęciu.
    ponadto i tak jest taki czas ze w manduce nie da sie nosić, bo te majty na nózki wewnętrzne juz są za wąskie a panel zbyt jeszcze szeroki i wychodzi rozpłaszczona żaba - co zdrowe dla dziecka nie jest.
    tak ze jak dziewczyny piszą - nosidło niech jeszcze poczeka a teraz chusta. (ew jak macie dużo kasy - uszyjcie sobie nosidło na miarę - z tym ze wystarczy na 1-1,5 mies i później będzie trzeba panel poszerzać albo szyć nowe)
    Damian 07.01.2005
    Maciek 07.09.2009
    Tomek 17.04.2014

    J15.01.2013 [']

    1% Maciek
    https://subkonta.jim.org/nasze-dzieci/lista


    uwaga: znikam na weekendy: odwyk i czas dla rodziny






  7. #7
    Chustoguru Awatar odynka
    Dołączył
    Nov 2008
    Miejscowość
    odiland
    Posty
    7,861

    Domyślnie

    poczekac az glowke bedzie stabilnie trzymac przynajmniej:*
    Wataha: Nelly: 14/06/2007 Lilly i Zuzka: 15/09/2010

    http://zakamarek.eu - targowisko rzeczy różnych
    http://shewolf-foto.blogspot.com - moja pasja

    2014 będzie nasz!

  8. #8
    Chustomanka
    Dołączył
    Jul 2010
    Miejscowość
    Czeladź/Sosnowiec
    Posty
    925

    Domyślnie

    wiem, że producenci polecają od urodzenia, wiem, ze jest szkoła, która mówi, że dziecko trzymające główkę już można itd itp.. no ale ja za chiny nie wsadziłabym dziecka niesiedzącego do nosiła.


  9. #9
    Chustomanka
    Dołączył
    Oct 2010
    Miejscowość
    Glajwic
    Posty
    928

    Domyślnie

    zawszeć można marsupi...

  10. #10
    Chustoholiczka Awatar Basinda
    Dołączył
    Dec 2010
    Miejscowość
    Koszalin
    Posty
    5,469

    Domyślnie

    Manduca stanowczo za duża dla maluszka.
    Producent niby podaje że od urodzenia ale to bzdura. Ta wkładka dla maluszka (nibymajtki) to porażka jakaś. Inie chodzi tu o trzymanie główki czy siedzenie choć to ważne. Panel manduci jest za szeroki dla maluszka i automatycznie powoduje "rozjechaną żabę".

    Testowałam ostatnio manduce na dość dużej półrocznej dziewczynce i panel był "na styk" od kolanka do kolanka a przy niesymetrycznym ułożeniu jedna nóżka automatycznie była za bardzo odwiedziona.

    Proponuję z manducą poczekać conajmniej do pół roku. Może wymień się czasowo z kimś na marsupi czy ewentualnie bondolino. Manduca będzie super na później.
    Basia mama 5 małych Trolli
    Doradca Noszenia ClauWi, Certyfikowany Instruktor Masażu Shantala



Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •