Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: ból od noszenia?

  1. #1
    Chustofanka
    Dołączył
    May 2011
    Miejscowość
    Gdynia
    Posty
    327

    Domyślnie ból od noszenia?

    Kurcze, boli mnie miednica, mięśnie brzucha i dolny odcinek kręgosłupa jak noszę w kółkowej i Tuli. Czy to może być od rodzaju pasa biodrowego w nosidle? Bo bardziej mnie to boli i w ogóle zaczęło przy noszeniu w nosidle. Spotkała się któraś z Was z czymś takim? Jesli to zależy od pasa biodorowego to może powinnam zmienić nosidelko na jakies inne ergo? Ale jakie? A! dodam, że mam dobrze założone Tuli, identycznie jak producentka na zdjęciach. Tak się jeszcze zastanawiam, czy ten pas to może mi uwiera i przeszkadza, bo jestem po dwóch cc? Zmienić nosidło? Jakie? Te pasy chyba się różnią, nie? Wydaje mi się na zdjęciach, że manduca ma wyżej? Mylę się?

  2. #2
    Chusteryczka
    Dołączył
    Mar 2010
    Miejscowość
    ROD Pokój
    Posty
    2,107

    Domyślnie

    Mnie dla odmiany bardzo bolała miednica i biodro po dłuższym spacerze w manducy. Tyle, że ja nie mam zdrowego kręgosłupa.
    Pewnego dnia złapał mnie taki ból, że nie mogłam sie ruszyć.
    Mam wrażenie, że nosidła bardziej obciążają właśnie miednicę, biodra i dolną część kręgosłupa.
    Teraz, jak mi przeszło, wróciłam do noszenia i w chustach jest mi najlepiej. Po godzinie w nosidle biodro zaczyna mnie boleć.
    Jeśli chodzi o kółkową mam całkowity zakaz niesymetrycznego noszenia. Może też masz jakiś problem z kręgosłupem? Może zbadaj to na wszelki wypadek.

  3. #3
    Chustomanka Awatar hajda
    Dołączył
    Jul 2011
    Miejscowość
    Nowy Targ
    Posty
    583

    Domyślnie

    Lamia witaj, ja też z południowej części kraju. Podobnie jak Ty jestem po cc, wiem doskonale co znaczy ból podbrzusza przy dłuższym dźwiganiu. Do tego mam skrzywienie kręgosłupa, więc przy za nisko zamotanym dziecku od razu bolały mnie lędźwia. Z kółkowej bardzo szybko musiałam zrezygnować, bo ciężar rozkładał się nierównomiernie, co było nieprzyjemne i powodowało niesymetryczne napięcia mięśni u mnie.
    Ostatnio rozmawiałam ze znajomą, która ma podobny problem z kręgosłupem. Przestestowała przed zakupem masę nosideł, między innymi manducę i niestety nie była z niej zadowolona. Ostatecznie kupiła jakiegoś chustowego mietka o bardzo nietypowym kształcie. Nosi dziecko dużo wyżej niż normalnie. Może spróbuj tak je wiązać. Skoro czujesz ból to na pewno coś jest nie tak, moim zdanianiem wizyta u lekarza koniecznie.

  4. #4
    Chustoholiczka Awatar dankin-82
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Lubin
    Posty
    4,582

    Domyślnie

    jeśli chodzi o wysokośc zapinania nosidła to musisz to podporządkowac do noszonego dziecka, musisz mu dac spokojnie tego buziaka w czoło; jeśli dziecko małe nie może nosidło byc za nisko zapiętew, jeśli natomiast dziecko jest starsze to pas zapinamy niżej z racji naszej i dziecka wygody.
    Zdjęcia producenta są tylko poglądowe, cała resztę musisz dopasowac pod Was.
    Kółkowa obciąża nierównomiernie więc bóle przy skrzywieniu kręgosłupa mogą się pojawic; dla mnie idealne kółkowe to te od Oppamamy
    Jeśli dziecko masz na tyle duże możesz spróbowac wrzucic je na plecy

    Dobrze dobrane nosidło nie powinno powodowac bólu podczas noszenia, tak wynika z mojego doświadczenia

    Ja też mam poważne problemy z kręgosłupem, jestem po 1 cc i żadnego bólu nie czuję nawet podczas noszenia 20kg córy ale ja kocham mei tai
    K mama Kulki i Kropki

    „Gdy dziecku dajesz książkę, zbroisz jego serce, a duszy jak ptakowi światłe przynosisz skrzydła”.

  5. #5
    Chustofanka
    Dołączył
    May 2011
    Miejscowość
    Gdynia
    Posty
    327

    Domyślnie

    Dzięki Dziewczyny zA wszystkie uwagi rady i wiedzę! I serdeczne podzielenie się

  6. #6
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    ja nosze bardzo duzo (wozka nie uzywam wcale juz przy drugim dziecku). mialam cos podobnego przy noszeniu w ergo z przodu. tylko w ergo i tylko z przodu - nosilam w tym czasie tez w MT, ChMT, podzie, wiazankach oczywiscie - i problemu nie bylo. teraz nosze w bondolino i jest w porzadku. musze, swoja droga w ergo znowu sprobowac i zobaczyc co sie stanie. (inna rzecz, ze w ja z przodu juz prawie nie naszam, wojtek jest sporo wiekszy i ciezszy niz byl franek w jego wieku...)
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •