Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: przepuklina a chustowanie

  1. #1
    Chusteryczka Awatar martita
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    warszawa grochów
    Posty
    2,011

    Domyślnie przepuklina a chustowanie

    Moj syn mlodszy ma przepukline pepkowa...
    i tak sie zaczelam zastanawiac, czy przepuklina u dziecka jest przeciwskazaniem do chustonoszenia...?
    nie mowie o stanie zapalnym, gdy juz trzewie przelazly czy cos...ale o takiej o, co to sie ja obserwuje tylko...

    zapewne gdy przepukline ma osoba noszaca, to mniemam, ze przeciwskazanie jest- bo nalezy sie odciazac wtedy...
    ale moze sie myle...? i moze jakies dogodne wiazanie ejst dla osob z przepuklina niewymagajaca interwencji chirurgicznej pilnie...?

    jakies sugestie, jakies rady, jakies wnioski, jakies refleksje - chetnie poczytam
    caluski :*


    Doula
    Mamong Dziabonga i Dzidzionga

  2. #2
    Chusteryczka Awatar jewa
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Pochodzę z Łomży aktualnie mieszkam w Białymstoku (daleko nie wyemigrowałam ;) )
    Posty
    2,408

    Domyślnie

    Ja się mogę wypowiedzieć jako osoba nosząca z przepukliną i mająca dzieciaczka z przepukliną pępkową.
    Zakaz noszenia miałam tylko po operacji przez 6 tyg. Operacje miałam rok temu. Nadal noszę
    Chirurdzy, którzy mieli mnie pod opieką nie mieli nic przeciwko chuście, wręcz przeciwnie - jak mam nosić to już lepiej w chuście niż na rękach (oczywiście w okresie gojenie się rany pooperacyjnej - zakaz bezwzględny)

    Ogólnie ten rodzaj przepukliny jest najłagodniejszy.


    Doradczyni Akademii Noszenia Dzieci, współpraca z LennyLamb i TULA
    Krzyżykowy świat Ewy Chustowanie na Podlasiu JEWA BLOG PORADNI

  3. #3
    Chusteryczka Awatar ostroszyc
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Kielce
    Posty
    2,373

    Domyślnie

    Mały miał przepuklinę pępkową. Byłam z nim u chirurga, ten pomógł mi się rozmotać z girasola, zbadał Małego, pomógł zamotać, pochwalił. Znaczy chyba można nosić
    Mały B: 2009
    Mała T: 2012

  4. #4
    ChustoTata
    Dołączył
    Nov 2012
    Miejscowość
    Mieczewo
    Posty
    4

    Domyślnie

    A nasz maluch ma przepuklinę pachwinową
    czy ktoś ma doświadczenia/wiedzę na temat noszenia z taką przypadłością?

  5. #5
    Chusteryczka Awatar lati
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    2,559

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez xman Zobacz posta
    A nasz maluch ma przepuklinę pachwinową
    czy ktoś ma doświadczenia/wiedzę na temat noszenia z taką przypadłością?
    My sie nosilismy, przepukline odkrylismy jak mały miał 20 miesięcy, nie przeszkadzało nic w noszeniu ale nasza wychodziła tylko przy wrzasku, zoperowana bez problemów jak miał 26 miesięcy. Po2 godz. chciał już biegać
    F 09.07.2010 i A 19.03.2014

  6. #6
    Chusteryczka Awatar Stella
    Dołączył
    May 2010
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    1,636

    Domyślnie

    Marcel w drugim mc życia dostał przepuklinę pachwinowo mosznową wyszła 2 razy przez kolejne 9 mc cisza była ale jak w 12 mc zaczęła wyłazić to się bałam że uwięźnie. zabieg miał w 13 mc bardzo szybko po zabiegu biegał po korytarzu i w tej chwili widać tylko maleńką kreseczkę ale dopiero jak się dobrze przyjrzy. Co do noszenia to nie wiem nie nosiłam jeszcze wtedy - chust nie znałam
    Madzia 10.07.2004, Marcel 1.09.2008, Marek 29.12.2009 i Martynka 1.02.2012 - 1460 gram - 29 tydzień.




    http://monikamnich.blogspot.com/


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •