Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14

Wątek: jak się używa kąpieluszki???

  1. #1
    Chustofanka Awatar ilaa
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    214

    Domyślnie jak się używa kąpieluszki???

    mamy kąpieluszkę tot bots. ale ona nie ma żadnej wszytej wkładki, ani żadnej zewnętrznej nie było.

    mamy włożyć jakąś wkładkę? nie przemięknie? czy bez wkładki?

  2. #2
    Chustoholiczka Awatar erithacus
    Dołączył
    Mar 2008
    Miejscowość
    Tczew
    Posty
    3,315

    Domyślnie

    Kapieluszki wielorazowe działają identycznie, jak jednorazówki na basen. Czyli chronią tylko i wyłącznie przed zabrudzeniem basenu kupą.
    I z jedno i z wielo mocz wypływa. Nie ma takiej mozliwości, żeby wchłonął się w pieluchę, która już jest nasiąknięta wodą w basenu.
    Jak włożysz wkładkę, to pielucha będzie cięższa, ale w niczym to nie pomoże.






    Czasem mnie nie ma. Można mnie złapać na maila: [mój nick z forum] @ tlen.pl


  3. #3
    Chustomanka Awatar Mazi
    Dołączył
    Sep 2010
    Miejscowość
    KRK/BCN
    Posty
    909

    Domyślnie

    Ja tez nie wkladam zadnej wkladki. Jeszcze wpadki kupowej nie mielismy, wiec nie wiem jak sie sprawdza, a siuski nam wyplywaja w jakiejs tam ilosci, ale kapieluszka jeszcze troche za duza, moze to tez ma jakies znaczenie . Jak odchyle majteczki to wtedy wyplywa caly sik

    ​​

  4. #4

    Domyślnie

    czyli 'kąpieluszka' to kit, można założyć zwykłe majteczki albo zwykłe kąpielówki jeżeli się znajdzie w małym rozmiarze (dla niemowlaczków).


  5. #5
    Chustoguru Awatar Iwka
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Koszalin
    Posty
    9,881

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kawiareczka Zobacz posta
    czyli 'kąpieluszka' to kit, można założyć zwykłe majteczki albo zwykłe kąpielówki jeżeli się znajdzie w małym rozmiarze (dla niemowlaczków).
    pod warunkiem, że moją odpowiednio ciasne gumki przy nóżkach
    Co dwa lata przewrót świata
    my - lipiec 2006, Zosia - luty 2008, Joasia - styczeń 2010, Aleksandra-Salamandra - marzec 2012, Synek-Krztynek Antoś - marzec 2014
    "Hodowla młodych hobbitów wymaga wielkiej ilości paszy" J.R.R.T.

  6. #6
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Dec 2008
    Miejscowość
    daleko i blisko
    Posty
    3,021

    Domyślnie

    w zasadzie tak. Jednorazowe kapieluszki tez nie wchlaniaja moczu - on sobie wyplywa po prostu. Ja mialam dwie fajne kapieluszki z gruba warstwa froty, ale malo wierze, ze pochlonely caly mocz.
    K. i J. 17.07.2008, W. 07.02.2013

    1% KRS 0000037904 Cel szczegółowy 26513 Nowacka Katarzyna i Jakub 1% DZIĘKUJEMY!

  7. #7
    Chustofanka Awatar ilaa
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    214

    Domyślnie

    haha, a to dobre! no nic, jutro na basen więc!

  8. #8
    Chusteryczka Awatar Fusia
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    2,933

    Domyślnie

    ja zakładałam sam otulacz-bo miał idealnie dopasowane gumki
    Żona Damiana. Matka Róży(28.10.2009), Anieli(1.03.2011) i Łucji13.06.2013
    Doradca Akademii Noszenia Dzieci

  9. #9
    Chustoholiczka Awatar agaja
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    Dąbrowa Górnicza
    Posty
    3,807

    Domyślnie

    mam basenowe wielo bambino mio i IV
    obie zaliczyly wpadki kupowe, spisaly sie idealnie nic nei wycieklo, w dodatku mozna zw nich wziac dziecko z basenu, wyplukac gacie i dziecko normalnie pod kranem i wsyztsko z gaci schodzi, nawet rzadka kupa i zimna woda sprac sie da.
    mam tez jakies ktorych nazwy nei pamietam - z frota w srodku, jeszcze nie uzywam, bo na duzego z amale, a na malego za duze, ale podejrzewam , ze ta biala frota+kupa to sredni pomysl jest
    ja lubie te bambino mio (IV tez, ale drozsze sa)
    mam bambino mio od 3 do 7 kg, moj dziec ma 9 kg i dalej je nosi (sa siagane sznurkiem w pasie, dadza sie dopasowac idealnie)

  10. #10
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,795

    Domyślnie

    Też mam bambino mio i je lubię, choć wpadki kupowej nie było; za to bambinexu z frotą nie lubiłam, bo schły niemiłosiernie długo, ale może gruba frota jest fajna na plaży, żeby dziecku od piasku nie było zimno?
    Tescowe kąpieluszki starszej też były ok, ale teraz mój mały ma takie z nogawkami i jakoś dziwnie się układają.
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  11. #11
    Chustofanka Awatar charlie
    Dołączył
    Sep 2010
    Miejscowość
    Piaseczno
    Posty
    257

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ilaa Zobacz posta
    mamy kąpieluszkę tot bots. ale ona nie ma żadnej wszytej wkładki, ani żadnej zewnętrznej nie było.

    mamy włożyć jakąś wkładkę? nie przemięknie? czy bez wkładki?
    Jak otworzyłam przesyłkę z kąpieluszką TB, to chciałam dzwonić do sklepu z pytaniem czy się przypadkiem nie rąbneli przy kompletowaniu zamówienia I też na początku miałam koncepcję, żeby tam jakąś wkładkę włożyć. Ale logicznie myśląc, że nasiąknięta wodą wkładka i tak sików nie wchłonie, odpuściłam sobie
    My przygody z kupą w kąpieluszce nie miałyśmy, ale chyba kluczowe jest ułożenie gumeczek dokładnie w pachwinach. Wtedy nie ma prawa nic wylecieć.

    Sama się odstawiła po roku, 4 miesiącach i 2 dniach

  12. #12
    Chustofanka Awatar ilaa
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    214

    Domyślnie

    piszecie o kupach.../: a to jest jakaś większa możliwość kupy? np. woda jakoś lubi wyzwalać czy coś? bo wiem, że jutro nam się szykuje kupa. ale do tej pory (tj. odkąd są kupy niemleczne) nie było kupki poza domem. nie wiem czy to przypadek czy jakieś wstrzymywanie przez Młodego (sugeruję się tym, że sporo ludzi w tym ja sama nie lubię poza domem

    Cytat Zamieszczone przez charlie Zobacz posta
    Jmiałam koncepcję, żeby tam jakąś wkładkę włożyć. Ale logicznie myśląc, że nasiąknięta wodą wkładka i tak sików nie wchłonie
    ja brałam pod uwagę opcję, że ona nie przesiąknie (????) ale że chyba głupia opcja, to moje pytanie na forum się pojawiło...
    to co z tymi basenami u diabła? takie zasikane są?(:

  13. #13
    Chustofanka Awatar charlie
    Dołączył
    Sep 2010
    Miejscowość
    Piaseczno
    Posty
    257

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ilaa Zobacz posta
    ja brałam pod uwagę opcję, że ona nie przesiąknie (????) ale że chyba głupia opcja, to moje pytanie na forum się pojawiło...
    to co z tymi basenami u diabła? takie zasikane są?(:
    Ja myślałam, że ta kąpieluszka z jakiegoś pula będzie i raczej jak otulacz będzie działać. Tylko zastanowiło mnie jedno - jak później zdjąć taką pieluchę?
    A wszyscy o kupach piszą, bo właściwie rola kąpieluszki sprowadza się do nie przepuszczenia kupy do basenu

    Sama się odstawiła po roku, 4 miesiącach i 2 dniach

  14. #14

    Domyślnie

    ja nie wiem jak to działa ale jak straszy był niemowlakiem to chodziliśmy co tydzień na basen (taka szkółka dla dzidzioli) gdzie była cała gromada takich maluchów. I przez blisko 2 lata młody ani razu nie zrobił kupy na basenie i nie widziałam aby ani jedno dziecko zrobiło. A wszystkie dzieci miały kąpielówki jednorazowe które były zrywane zaraz po wyjściu z basenu i wyrzucane do specjalnego wiadra. Więc może jednak dzieci wiedzą, że na basenie nie należy robić kupy
    Zastanawiam się też nad kąpieluszkami z wkładem...działa wtedy coś jak formowana, tak? no i jak taka formowana jest zsikana czy mokra to jest gruba i ciężka (te z wkładami chłonnymi). A więc tak samo zachowa się kąpieluszka i to od razu po zamoczeniu w basenie, bez czekania na sika. I wtedy taka pielucha jest chyba niewygodna dla dziecka, czy się mylę? co za frajda chodzić z wielkim mokrym wkładem między nogami.
    My się kąpiemy w jednorazówkach ale zaczęłam myśleć o wielo ze względów ekonomicznych


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •